Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

hejka!! ja nosze szkola kontaktowe juz bardzo dlugo ale co to jest luba sa toryczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spodobal
witam ;d dzisiaj oto pierwszy raz zalozylem ... soczewke ;p narazie na jedno oko .. ojechane jaka meczarnia .. i nadodatek nie wiem czy dobra strona zalozylem ;p generalnie to jakos tak lekko przymazane jest , taka mgielka ... ale sie nameczylem to szok.. ale i raz mi sie zdjac udalo .. wspolczuje moim oczetom przez najblizsze dni .. a soczewki to J&J Acuvue Advanca ;d moze jakas podpowiedz jak poznac ktora strona jest dobra ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdololo
to w jaki sposob je masz skoro nikt ci tego nie wytłumaczył???? powinnac byc taka okragła a nie filizanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyzwyczaisz się. Roki soczewki nie powinny być szpiczaste tylko zaokrąglkone. Obejrzyj dobrze soczewkę to może będa na niej małe literki które ci podpowiedzą. Lekarz powinien ci wszystko wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka23___
od niedawna nosze soczewki miesieczne, ale po tym krotkim okresie uzytkowania jestem zniechecona gdyz pomimo dbalosci o nie nie dokonca udaje mi sie utrzymac je w idealnym stanie. dlatego mysle o przestawieniu sie na jednodniowe jest tylko problem ze mam wada w lewym oku mam inna niz w prawym wiec kupno jednodniowyhc wiaze siez za kazdym razem z kupnem 2 opakowan a to wiaze sie z kosztami. jakie mozecie polecic jednodniowe w jakies w miare normalnej cenie :) licze na pomoc bardziej doswaidczonych uzytkownikow soczewek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romang
a czy posiadacze wady cylindrycznej mają jakieś problemy z soczewkami? chodzi mi głównie o nieostre widzenie, w jednym oku, czasami w obu, czyżby kąt był źle dobrany? okulista powiada że kąt jest dobrany najbliżej z możliwych, i że nie ma innych soczewek na moją wadę (firma Focus) strasznie to denerwujące mało powiedziane) moja wada to 1,75 w jednym oku, 1,5 w drugim, do tego cylindry pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vikonia
Agnieszko23 ja używam soczewek jednodniowych iWear produkowanych dla Vision Express, chyba są to najtańsze (ok. 70 zł. za 30 szt. / 1 op) jednodniowe soczewki, z którymi się spotkałam. Podobnie mam różną wadę i muszę kupować 2 op. Jednorazowo to większy wydatek ale rzadziej kupujesz. Jestem z nich zadowolona tylko, że używam ich zamiennie z okularami. Największą wadą wg mnie jest problem z odróżnieniem właściwej strony podczas nakładania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezanieeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek_M
Jestem zupełnie nowy w temacie i nie rozumię, w jaki sposób takie soczewki się nabywa. Przykładowo: pisze, że soczewki Focus Toric są miesięczne, po czym w opakowaniu jest 6 sztuk za 192 zł. Czy to oznacza, że są to 3 pary soczewek do wykorzystania w miesiąc? Czy, że każda para soczewek starcza na miesiąc więc w sumie opakowanie to w tej cenie wystarcza na 3 miesiące? Wiem, że powinienem przeczytać cały wątek, bo być może ktoś już o tym pisał, ale aktualnie jestem bez szkieł i dość ciężko mi się czyta, Bardzo proszę o wyjaśnienie tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz 3 pary na 3 miesiące. Nie otwierasz wszystkich trzech par w jeden miesiąc. 1 para = 1 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek_M
Dzięki wielkie za odpowiedź. A moglibyście polecić mi jakieś niezbyt drogie soczewki toryczne? Chodzi mi o sprawdzoną firmę. I okulistka przestrzegała mnie już, że te toryczne soczewki są okropnie niewygodne. Czy macie podobne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nosiłam toryczne, Softlensen 66, firmy Bausch&Lomb cena : drogie, kolo 480zł zapłaciłam ( zapas na pół roku) wygoda : ciągle mi z lewego oka się jedna zsuwała ;/ teraz nosze sferyczne i jest mi nieco lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicelandia
witajcie, czy Wam rowniez soczewki kwartalne bausch&lomb rwą sie po 1,5 miesiaca a dodatkowo jakby w centrum soczewki pojawiaja sie takie jakby powyciskane kropki ktore uniemozliwaiaja ostre widzenie??? nie wiem czy cos z moimi oczami nie tak, czy z tymi soczewkami ale powtarza mi sie to juz ktorys raz. a moze to od plynu?-uzywam eye see.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam problem
za Chiny nie mogę założyć soczewek:( nie boję się włożyć palca do oka ale soczewka mi się skleja za każdym razem i muszę się namęczyć zeby ją założyć:( a jak już mi się w końcu uda to oczy mi łzawią ze hej! a jeszcze bardziej bolą. i nigdy nie wiem na początku czy leżą na dobrej stronie.Dopiero po jakimś czasie (po godzinie powiedzmy) to zauważam ale wtedy to jest ostatnia rzecz jaką mam ochotę zrobić. tak mnie oczy bolą:( Noszę je od tygodnia i na początku umiałam zakładać i oczy nie bolały, ale widzę ze ta umiejętność z czasem zanika.a przestrzegam naprawdę wszystkich zasad.Rany... powiedzcie mi co mam zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalla
jak to jest z tymi soczewkami advance aoni w slepiie sprzedaje je jako miesieczne koleznake tez takienosi swiecie przekonane ze to meisieczne bo gdy o takie poprosila ekspednientka dałą jej acuve advance to w koncu one sa miesieczne czy nie????????????????????? :O :O:O:O weszdie pisze jak wól ze 2tygodniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalla
a jka sie zapytalm o te serevue (miesieczne johnsona0 to powiedziala ze mi je odradza :O:O:O ja juz nic nie wime heeeeeeeeeeeeeeeeeelpppppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemcio
Ja w ogóle odradzam Ci soczewki Johnsona. Nie wiem jak wam, ale mi strasznie szybko meczy się w nich oko i sklejają się przy zakładaniu. Teraz noszę Soczewki Bausch & Lomb- PureVision miesięczne, które można nosić do 30 dni bez zdejmowania na noc. Są po prostu rewelacyjne, bo czuć, że oko w nich naprawdę oddycha a cena ich jest również dosyć przystępna (jedno opakowanie zawierające 4szt na Allegro, to koszt ok. 60zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemcio------ a czy nosisz te soczewki B&L Pure Vision tylko w dzien czy probowales je miec na oczach przez 30 dni.Ja mam problem z wrazliwymi oczami i wlasnie zastanawialam sie nad tymi szklami bo maja takie same parametry jak O2OPTIX a tych soczewek tez wogole nie czulam ze je mam...rewelacja.Teraz mam B&L OPTIMA FW i to jedna wielka porazka dla mnie...nie moge ich miec na oczach przy kompie,w pomieszczenia klimatyzowanych i tam gdzie jest suche powietrze bo mi oko chca wypalilc.....POzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemcio
bankawstanka- nosiłem je najdłużej dwa tygodnie bez zdejmowania na noc, póżniej dwa dni przerwy i znowu dwa tygodnie. Nie wiem dlaczego, ale im dłużej je noszę, tym mniej je czuję na oku. Też mam bardzo wrażliwe oczy, które bardzo podrażniają się przy kontakcie z płynem do soczewek i dodatkowo pracuję w klimatyzowanym biurze, często spędzając po 8godzin przed monitorem. Chyba jedynie te soczewki zdały ten test. Teraz zdejmuję je na noc, bo wychodzę z założenia, ze to jest zawsze ciało obce w oku i lepiej dać im odpoczywać. Ale jeśli chcesz, to śmiało możesz nosić je przez dłuższy czas. Przed założeniem, możesz opłukać je w roztworze soli fiziologiczniej (do kupienia w niewielkich ampułkach po 15gr. w każdej aptece), to zmniejszy podrażnienia przy ich zakładaniu oraz dodatkowo pozwoli wypłukać z nich ewentualne pyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki...chyba sie na nie skusze w takim razie.Ide ich szukac na allegro bo tez tylko tam kupuje soczewki...:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemcio
Zajrzyj na aukcję tego użytkownika (watacha1). Bardzo szybko wysyła soczewki i chyba jako jeden z nielicznych ma soczewki PureVision pakowane w zestawie 3+1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemcio
bankawstanka-a może orientujesz się jakiego najlepiej płynu używać przy bardzo wrażliwych oczach? Bo z tego co zauważyłem, to mój problem polega właśnie na jakiejś reakcji alergicznej na wszystkie niemal płyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja kiedys po plynie Opti Free ktory strasznie mi podraznil oczy pytalam sprzedawcy hosz1 bo sprzedaje w Krakowie o plyn do bardzo wrazliwych oczu to polecal mi AOSEPT(jesli cos przekrecila to przepraszam)Produkuje go ta firma od plynu SOLO CARE AQUA.Widzialam nawet ze kiedys go wystawil na allegro ale kosztowal na aukcji 49 zl wiec to troche sporo i w gruncie rzeczy go nie kupilam.Teraz znalazlam u sprzdawcy martko plyn EYEYE MONOSEPT i jest napisane przy nim ze jest dla alergikow lecz nie wiem jak sie spisze na twoich oczach.Ja mialam kilka razy plyn tej firmy EYEYE taki fioletowy i bylam bardzo zadowolona.A dokladne plukanie soczewek przed zalozeniem sola fizjologiczna nie pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemcio
Płukanie solą fiziologiczną pomaga, ale czasami wstaję tuż przed wyjściem do pracy i wtedy nie chce mi się dokładnie przeprowadzać tych wszystkich zabiegów :) Szukam najprostszego rozwiązania- czyli zakup dobrego płynu, który nie będzie podrażniał moich oczu. Dziękuję za radę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirenka
Mam pytanie do osób noszących soczewki I Wear: czy macie problemy z ich założeniem? Wcześniej nosiłam O2Optix i błyskawicznie przyklejały się do oka. Niedawno kupiłam IWear i muszę spędzić ok. 15 minut aby je założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LGB
Ja mialam podobny problem, gdy pierwszy raz zetkęlam się z soczewkami Acuvue Advance. Po prostu koszmar, za nic nie chciały mi sie przykleić do oka. Początkowo nosiłam o2optix i przy nakładaniu nie mialam żadnych problemów. Po prostu idealnie 'wchodziły'. Kwestia przyzwyczajenia...po pewnym czasie nabiera sie wprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dostalam soczewki zaledwie wczoraj i mam wielki problem bo lekarz nie powiedzial mi jak z nich korzystac nie wiem nawet jak je wyjac z tych buteleczek blagam pomocy kosztowaly troche i nie chcialabym ich uszkodzic prosze o szbka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemcio
Hej. Polecam lekturę z tego linku: http://zdrowie.org.pl/diseases/wyswietl_vad.php?id=1003 I musisz koniecznie zmienić lekarza, bo powinien pokazać Ci na próbnej parze soczewek jak się je powinno zakładać. Soczewek nie uszkodzisz tak łatwo jeśli nie będziesz ich rozciągać i zakładać przy długich paznokciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×