Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość fasolla
Mam nadzieję, że coś zrozumieliście a pewnie sprostuje to=> jak by się dao, on tu mądrze gada hehe. Ja jestem tylko zwykłym pracownikiem banku a on mi się wydaję po trochu jakimś specem, napewno ma styczność z soczewkami nie tylko w użytkowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Witam, widzę, że zamarł już wątek. Używacie może kropli nawilżających, jeśli tak to jakich, chętnie poczytam wasze wypowiedzi na ten temat. Orientujecie się ile kosztują Aquify 10ml w Vision Express?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EEEECH
Większość z Was nie wie, co robi swoim oczom, używając SK dłużej niż jest to zalecane, śpiąc w nich, oszczędzając na płynach. Jeśli Was na to nie stać, to po prostu nie noście. Zmian patologicznych w oku na początku nie czuć, a jak już czuć, to jest za późno i są one nieodwracalne, ewentualnie leczenie jest długie, bolesne i uniemożliwia noszenie SK w przyszłości. Bardzo ważne są regularne wizyty kontrolne, w przypadku użytkowników SK częste niż okularników. Ktoś wspominał o urządzeniu do zdejmowania - dotyczy ono tylko soczewek TWARDYCH! Z tego co widzę, nikt tu takich nie stosuje. Okres trwałości soczewek to nie widzimisię producentów, jest to ściśle uzależniony od materiału soczewki bezpieczny okres, w którym można je używać. Ani dnia dłużej (wyjątek do Johnsony po konsultacji z lekarzem i SK bez zdejmowania, których nie można nosić przez cały miesiąc bez kontroli u lekarza). Trzymając się go, minimalizujecie ryzyko komplikacji, które mimo to mogą wystąpić, bo SK produkt medyczny niestety nie przeznaczony dla każdego. Na soczewce zbierają się bakterie i osady białkowe, dlatego nie można jej nosić dłużej niż 10 godzin w ciągu dnia, należy czyścić tylko odpowiednimi płynami, również mechanicznie. Osady nie są usuwane do końca i kumulują się, mogąc powodować groźne konsekwencje. Z tego powodu ręce muszą być sterylne, nie można używać do płukania pojemniczków wody i nie można kąpać się z SK bez okularów. Osady białkowe zwiększa stosowanie pigułek antykoncepcyjnych oraz ciąża, należy zachować w takim przypadku ostrożność i często wymieniać szkła. Pozdrawiam rozsądnych, studentka pielęgniarstwa (nie jestem przedstawicielem żadnej firmy, sama stosuję SK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Ameryki to Ty nie odkryłaś Powinnaś jeszcze na dole napisać źródło ulotki lub strony z której korzystałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Ameryki to Ty nie odkryłaś Powinnaś jeszcze na dole napisać źródło ulotki lub strony z której korzystałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milleczka85
mam od wczoraj soczeki kontakowe dobrane przez okuliste ale jak probuje przeczytać coś z bliska to literki zozmazuja mi się wczesniej nie nosiłam okularów a teraz wada -2,5 i 2,25 moze za mocna szkła? albo jestem nieprzyzwyczajona?mieliscie takie problemy na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Po założeniu soczewek nie powinno być takich objawów, jakie masz soczewki, firma? Nie każdy rodzaj soczewek pasuje na każde oko, ja także w niektórych soczewkach odczuwałem dyskomfort, mimo, że były opisane w samych superlatywach (jak wszystkie z resztą) oraz krzywizna była dobrana odpowiednio. Jak będziesz u optyka, spytaj o Oasys lub soczewki firmy Acuvue, ja na nie nie narzekam są naprawde jedne z najlepszych jak na moje oczy. NIE JEST TO ŻADNA REKLAMA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Aha, jak będziesz pytała o te soczewki, to nie decyduj się na Acuvue Advance, bo to są pomiędzy Acuvue 2 a Oasys, ale chyba najgorsze z tych wymienionych. Najpierw Oasys a pozniej Acuvue 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Z resztą jak są nieodpowiednio dobrane to optyk będzie musiał Ci je za darmo wymienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marudella
A co sądzicie o soczewkach B&L Pure Vision ? Niby można je nosić przez 30 dni bez zdejmowania ,ale jakoś w to nie wierzę :/ Mam zamiar sprawić sobie soczewki ,ale jakoś nie do końca wiem jakie. Waham się między właśnie Pure Vision (tylko nosiłabym je tyko w dzień a na noc ściągała) albo iWear (produkowane przez Ciba). Kiedyś nosiłam 3-miesięczne B&L ale kompletnie mi nie odpowiadały, dlatego teraz chcę góra miesięczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do Marudeli Nosiłem i Pure Vision i 3 miesieczne (soflens 38, dawne optima FW). 3 miesięczne to byly praktycznie moje pierwsze soczewki, nie licząc jednodniowych na próbe, dwóch par. Kupowałem je pod kątem ceny w sumie, takie sobie, raczej na kilkunastogodzinne noszenie się nie nadają, co innego jak zakładamy je co kilka dni lub na kilka godzina dziennie. Co do Pure Vision to jak dla moich oczu nie były za rewelacyjne, są jednymi z grubszych soczewek miękkich co da sie od razu odczuć na dłoni i oku również, gdy rano wstajesz miałem bardzo suche oczy i zamglone, dopóki nie zakropliłem i oczy się nie nawilżyły. Jeśli zdecydujesz się na nie to pamiętaj, że płyn też musi być odpowiednio do nich dobrany. Najlepiej nadające się płyny: AOsept Plus firmy CIba Vision, Opti Free Express firmy ALcon. Co do soczewk iWear to nigdy ich nie używałem. Polecam jak wyżej Acuvue Oasys, najlepsze z rodziny Acuvue, one są dwutygodniowe, ale pod kontrolą specjalisty można przedłużyć noszenie do miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfghgh
ja acuvue oasis nosze miesiac, u optyka powiedzieli mi ze mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asino
Jeśli chodzi o soczewki kontaktowe jestem bardzo początkująca dlatego też mam pytanie, które może się wydać głupie ale jednak muszę je zadać :) Po badaniu zdecydowałam się na zakup soczewek miesięcznych jednak okazało się że salon ma jakieś braki w dostawie i nie było odpowiednich dla mnie. Dlatego też dostałam gratis odpowiednie soczewki jednodniowe a miesięczne zostały zamówione na miejscu. Problem polega na tym, że soczewki jednodniowe, które teraz noszę mają średnicę 13.8 a miesięczne które odebrałam kilka dni temu 14.2... Nie rozumiem skąd taka różnica i w ogóle dlaczego ta różnica jest. I tu moje pytanie bo wydawało mi się że średnica ma jakieś znaczenie? czy nie? :) Dodam jeszcze że wszystko łącznie z badaniem i zamówieniem odbywało się w jednym salonie optycznym w obecności optyka który to badanie przeprowadzał. Może trochę namieszałam ale nie daje mi to spokoju :) Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
nie przejmuj się tą średnicą, najważniejsze, że odpowiednio dobrane, czyli właściwa krzywizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
no i oczywiście moc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreseczka
miał ktoś precision uv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkowa
ostatniio testowałam optixy i niestety po dwoch godzinach musiałąm je zdejmować bo tak bardzo wysuszały oko polecccie jakies dobre soczewki o duzym stopniu uwodnienia plisss:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
poczytaj wyżej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie czy częste
pojawianie się na powiece takie gule (które ponoc można złotem wyleczyc) mogą być spowodowane soczewkami? Mi się to pojawia co 2-3 tygodnie. Na szczęscie mam jakiś antybiotyk z apteki to mi pomaga, ale nie sądzę żeby to było wskazane na dłuższą mete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
skontaktuj sie z okulistą, otpykiem, niech sie tym zajmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asino
dziękuje baaardzo za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o krzywiznę
może tu ktoś mi odpowie :) Czy promień krzywizny raz określony jest już na stałe (mam 8.6)? Jeśli kupię te same soczewki tylko o większej mocy (np. z -4 na -5) to reszta parametrów się nie zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o krzywiznę
Nie powinnaś sama "na oko" zmieniać mocy soczewek bez konsultacji ze specjalistą. Jeśli dobierzesz za mocną moc to oko po jakimś czasie przyzwyczai się do danej soczewki i wada Ci się pogorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nermalek
hej :) ja noszę soczewki od tygodnia :D i dzisiaj właśnie kupiłam opakowanie 6szt Acuvue Oasys with Hydraclear, bo tak mi lekarz zapisał. i tak się zastanawiam... bo jak patrzyłam w necie to było napisane, że nosić się je powinno 2tygodnie (codziennie zdejmując) lub tydzień (noszenie przedłużone)... i właściwie na stronie acuvue każde miały takie limity (no z wyjątkiem tych jednodniowych)... i teraz to nie wiem czy można je miesiąc nosić czy dwa tygodnie... siostra moja z kolei ma też acuvue miesięczne i zmienia co miesiąc... a tam na str jest, że też powinna co 2 tygodnie zmieniać. Lekarz też powiedział, że miesięczne i już zgłupiałam. Kto mi odpowie? :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Już pisałem o tym nie raz tutaj... Jak Cie to tak bardzo nurtuje to sobie poszukaj, kilka stron wstecz i na pewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manolla
soczewki acuvue Oasys są DWUTYGODNIOWE tak zaleca sama firma J&J ! Więc nie przenoście soczewek... Cyba , że na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skwarka
Mi lekarz powiedział, że moge je nosić miesiąc te Oasys, i używam ich pół roku, mam zaczerwienienia, żyłki popękane , poszłam spowrotem do okulisty i okulista się wyparł tego co powiedział wcześniej, a mówił wyraźnie, że mogę je spokojnie stosować miesiąc. MAnola chyba masz racje Lepiej nie przenosić. Teraz mogę mieć pretensje tylko do siebie bo lekarz "umył ręce" stwierdził: "Przecież ja pani mówiłam , że to są dwutygodniowe..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manolla
no to trochę drożej wychodzi wtedy jak się stosuje normalnie tak jak należy czyli dwa tygodnie. Ale co jest ważniejsze? Kasa czy oczy? Zdrowie jest najważniejsze. Nie ma co przeliczać. A jeśli ktoś chce stosować miesiąc TO LEPIEJ KUPIĆ SOCZEWKI MIESIĘCZNE, niż na własne ryzyko przenosić dwutygodniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Wiadomo, że polecają tak ze względów ekonmicznych... Szkoda gadać, pamiętam jak kilka lat temu szedłem przebadać oczy pod kątem soczewek to okulistka miała mniejsze pojęcie na ten temat niż ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Aha i zapomniałem dodać, że typ soczewk wybrałem sobie sam jaki chciałem, a owa Pani tylko przytakiwała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×