Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość skwarka
ten sam skład płynu co solo!!! bo to to samo jest nawet pojemniczki te same były w tym płynie I wear PREMIUM co w SOLO , wszyscy mówią, że to to samo- nawet przedstawiciel firmy CIBA , sama dzwoniłam do niego się spytac hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manolla
a na basen to ty w jakich chodzicie soczewkach kontaktowych??? no bo ja normalnie na codzień nosze miesięczne Air Optix z Ciby, a za niedługo jade do Tunezjii...... i byłam u okulisty w Vision Express i mi pan doktor powiedział, że mam mieć jednodniowe obowiązkowo. Kupiłam takie jednodniowe I weary właśnie (75zł-30szt.) fajne są nie czuć ich na oku. No i to niby po to, że jak ide na basen to zakładać mam soczewki jednodniowe i później je wyrzucać, a nie w miesięcznych na basen i później na drugi dzień znowu je ubrać bo to nie chigieniczne i infekcje mogą być bo w wodzie najwięcej zarazków. Czy wy tak robicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manolla
chodzicie np w miesiecznych i w nich na basen, na plaże wszędzie?? w tej jednej parze??? :] Czy np: chodzicie chodzicie w miesięcznych soczewkach , jak idziecie na basen czy coś tam to jednodniowe i wyrzucacie, a później na drugi dzień jak nie idziecie na basen to można założyć spowrotem tamtą miesięczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Zastosuj się do zaleceń okulisty, dobrze CI poradził. Niektórzy oszczędni chodzą na basen w tych samych co na codzien i ich nie wyrzucają po wizycie na basenie, ale zawsze jest jakieś ryzyko infekcji. Na szczęście kupiłaś już jednodniowe na wyjazd i uważam, że bardzo dobre rozwiązanie :) A co do tych miesięcznych to jak na następny dzień nie idziesz już na basen to spokojnie możesz ubrać stare soczewki, gdy dzień wcześniej miałaś jednodniowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
stare w sensie miesięcznych, które nosisz na codzien i nie są noszone dłużej niż określony czas po którym należy je wymienić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manolla
nooo właśnie, czyli superrrr... To ja lece... życze udanych wakacji!!! i odpowiedniego uzytkowania soczewek podczas wakacji, aha i jeszcze sobie kupiłam krople do oczu aQufiu czy jakoś tak, bedę sobie wpuszczac kropelki jak mi wyschną oczy w tym upale:) Podobno bezpośrednio na soczewki kontaktowe się kropli. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
super super, krople też sie super przydadzą hehe udanych wakacji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KikiTak
Hej. Mam małe pytenie odnosnie soczewk ( jestem nowicjuszem) Nosze soczewki AquaVssion BC 6,7 14.0. (gdybym nie zapytal o dene krzywizny okulistka u ktorego pierewszy raz zakladalem soczewki nic mi o tym nie powiedzial .. ale pomyslalem ..wie co robi :) ). Cały czas czuje , że je mam na oczach nosze poprzez leki nacisk na gla lekki nacisk na galke przy mruganiu. Czy jest to naturalne i po prostu nalezy sie do tego przyzwyczaic czy może parametry soczewek sa źle dobrane, a może zmenic firme ? Z tego co wnioskuje z poprzednich wpisow ACUVUE wydaje sie byc najlepszą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Nie wydaje mi się, żeby specjalista nieodpowiednio dobrał krzywizne soczewki, może po prostu soczewki tej firmy nie sprzyjają Ci. Zgłoś się do niego i powiedz mu o problemie, powinien dobrać Ci inne soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Spytaj o Acuvue Oasys lub Acuvue 2, Oasys mają tylko jedną krzywizne, więc z doborem nie będzie problemu :) Jeszcze nie zapomnij o odpowiednim pielęgnowaniu soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suche oczka
a ja mam suche oczy od optiksów czy ktoś używał dailies' ów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KikiTak
Czyli mam rozumieć, że uwieranie nie jest czymś naturalnym i musze poszukać nowego rodzaju soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Nie powinny Cie uwierać, tym bardziej jak są nowe to praktycznie w ogóle nie powinny być odczuwalne na oku... nieodpowiednio dobrana krzywizna może doprowadzić do poważnych schorzeń, więc lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaFilipa
Witam! Przymierzam sie do soczewek i bylam dowiedziec sie jak wyglada wizyta i cena. Doznalam szoku. Czy to mozliwe ze wizyta lekarska i probne soczewki wyniosa mnie 180 zł? Dodam ze to zwykly gabinet okulistyczny i optyczny. Jeszcze jedno pytanie: czy dla ososby poczatkujacej lepszym rozwiazaniem na poczatek jest noszenie soczewek jednodniowych zeby nabyc wprawy przy nakladaniu i uniknac mozliwosci zniszczenia soczewek dlugotrwalych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala15
hmmm.... ja noszę soczewki iWear od 2 lat i jestem z nich zadowolona kosztują 100 za 6 soczewek ... czasami zdarza mi sie ich nawet na noc nie ściągnąć i nie mam żadnych problemów ...z zakładaniem i ściąganiem także ... ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala15
a co do noszenia ja noszę od początku soczewki miesięczne i moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie ... ale nie wiem co na to sądzą inni nigdy nie miałam porównania ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!! Słuchajcie ja jeszcze nigdy nie nosiłam soczewek kontaktowych, ale się zastanawiam nad tym. Słyszałam, że jak ktos ma astygmatyzm to takie soczewki dużo więcej kosztują. Czy jest ktoś z was kto ma taką wadę i nosi soczewki? Jakiej firmy, jednodniowe, miesięczne ? Ile kosztują? Prosze o porade. Jakie polecacie soczewki ? Dziękuję Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelvana
Witam, ja swoją przygodę z soczewkami zaczęłam niedawno ( tydzień ), ale już nie wyobrażam sobie bez nich zycia;). Najpierw poszłam do okulisty na kontrol spytać czy moge używac soczewek. Soczewki dobierała mi pani optyk optometrysta, cena wizyty + soczewki próbne ( miesięczne ) + płyn kosztowała mnie 40 zł. Za miesiąc idę na wizytę kontrolną ( też gratisowa ).Nie tak drogo ( i nie 180 zł ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyx96
Witam! Wczoraj bylem u okulisty w Vision Express. Kupilem 2 komplety soczewek torycznych J&J Advance Astigmatism za 280zl. Koszt badania odliczaja przy zakupie soczewek powyzej 100zl. W opakowania wystarczaja na 3 miesiace bo to soczewski 2 tygodniowe. Dziwnie sie w nich czuje bo to pierwsze soczewki toryczne. Wczesniej mialem 1-day ACUVUE MOIST j&j. Po zalozeniu probnych okazalo sie, ze prawa soczewka jest za slaba i zle widze. Lekarz zrobil korekte o 0.5 dioptrii, takze musze czekac kolejne 3 dni. Kobieta w VE polecila mi do tych soczewek plyn iWear a czytam, ze to j&j raczej zalecaja OPTI-FREE, to prawda? Generalnie zrobilem soczewki bo jade na wakacje za miesiac. Ale to nie dla mnie zabawa. Zawsze czuje je w oku. Nawet przy jednodniowych czuje lekki dyskomfort i pod koniec dnia suchosc w oku. W prawym oku zawsze czuje soczewke w lewym jakbym jej nie mial. Nosilem tez soczewki B&L: Medalist 38 oraz Optima FW. Zawsze czuje taki sam dyskomfort. Myslicie, ze powinienem szukac dalej odpowiedniej soczewki dla mnie??? :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelvana
Dużo osób pisze, że dobre są soczewki J&J, ale niestety soczewek sferycznych tej firmy nie ma o krzywiźnie 8,6 ( tylko kolorowe). Ja dostałam soczewki Eye Eye miesięczne, chciałabym zapytać co o nich sądzicie? Czy ktoś je używa i z jakim efektem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaabinaaaa
onyx96 moim zdaniem Ty poprostu nie możesz nosić soczewek :/ Nie wszyscy mogą nosić a Ty masz objawy złe :/ Spróbuj używać krople jak nie pomoże musisz zapomnieć o soczewkach... Ja moge używac z kazdej i firmy i nic nie czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelvana
I jeszcze jedno pytanie, jaka jest róznica pomiędzy soczewkami sferycznymi a asferycznymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyx96
Jutro ide do VE na przymiarke szkiel bo okazalo sie, ze jedna soczewka musi byc silniejsza. Zdecydowalem sie na J&J ADVANCE Astigmatism. Czytam od kilku dni Wasze forum i nie wiem czy nie powiedziec lekarzowi, zeby dal mi Air Optix Ciba Vision... (wiele pozytywnych opinii o nich czytalem) W tych J&J sie troche dziwnie dzuje... Wiecie, ze jak bylem u okulisty w VE to lekarz zapytal mnie jakie soczewki chce... Czy to nie on powinien mi sam jakies zaproponowac? Pytalem tez lekarza o B&L Pure Vision 24h - czy mozna w nich chodzic kilka dni bez zdejmowania? Odparl, ze zadnych soczewek torycznych nie powinno sie nosic dluzej niz 12 godzin!!! Powiem Wam, ze bardzo zle sie zaklada te toryczne soczewki przez ich lekko wrzecionowaty ksztalt. Masakra jakas! :) Jaki plyn polecacie do J&J. Na razie wzialem iWear 120ml. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yustinas
mam pytanie, czy ktoś z Was uzywał soczewek kwartalnych ColorVue?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyx96
Witam! Po drugiej wizycie w VE prawa soczewka wg mnie znowu wymaga dokorygowania! Nie widze w niej tak dobrze jak w okularach. Glupio mi isc tam 3 raz z soczewka do wymiany! Ale nie mam wyjscia! Czy mieliscie juz taka sytuacje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! :) Jutro idę do okulisty po odbiór soczewek (to będzie mój pierwszy kontakt z nimi). Pomoglibyście mi nieco, odpowiadając na kilka moich pytań? Byłabym naprawdę wdzięczna... 1. Ile trwa okres adaptacji soczewki? Mam na myśli po prostu, po jakim czasie przestanie mi przeszkadzać na oku i się do niej przyzwyczaję...? 2. Co z kąpielą? Czy będę musiała je za każdym razem najpierw zdejmować? 3. Jak często przemywać soczewki płynem pielęgnacyjnym? 4. Co każdy \\\'nowicjusz\\\' powinien wiedzieć? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Do: Paulisia019 1. Już w tym samym dniu możesz nawet zapomnieć, że masz je na oczach. Ja pamiętam, że jak pierwszy raz założyłem soczewki, po wielkim trudzie to już po kilkunastu minutach nie czułem ich na oczach. 2. Dla bezpieczeństwa lepiej zdejmować przed kąpielą. Przecież kąpie się zazwyczaj wieczorem lub rano, więc jak rano wstaniesz to możesz się wykąpać zanim je założysz, a co chodzi o wieczór to po ich zdjęciu z oczu. Czasami się zdaży, że wykąpie się w soczewkach, ale NIE polecam tego! 3. Jeśli nie będą Cie uwierały na oczach, oczy szczypały lub nie będą zaczerwienione to wystarczy raz dziennie gdy je będziesz zdejmowała, wlewasz do pojemnika świeży płyn i je po prostu wkładasz i zostawiasz na noc, rano wyjmujesz przepłukujesz świeżym płynem pojemnik i zostawiasz, żeby wyschnął i wieczorem znowu to samo. 4. A co do porad to poszukaj na internecie jest dużo porad dla początkujących, którzy decydują się na soczewki. Co moge dodać, przed założeniem lub zdejmowaniem soczewk należy wymyć dokładnie ręce, uważaj żeby ręcznik nie gubił włosków, bo jeśli zostaną Ci na palcach to mogą sie przenieść na soczewke podczas zakładania, zdejmowania i może wtedy oko piec. To taka może rada, bo reszte pownnaś znaleźć na internecie bez problemu. Do: onyx96 Wiem że to może głupie się wydaje, ale jeśli masz tą soczewke i jej nie wyrzuciłeś to masz prawo iść i muszą Ci dobrać odpowiednio soczewki, chyba, że w końcu stwierdzą, że jednak nie możesz nosić. Jeśli ich tak oczy nie tolerują to szkoda się męczyć. Popatrz czy nie masz założonej soczewki na odwrót (powinno być na soczewce jakieś oznaczenie, po którym można rozpoznać, że jest na właściwej stronie). Na pewno to nie przez to niewyraźnie widzisz, ale możesz zobaczyć. Do J&J może być też płyn Solo Care Aqua, w VE powiedzą Ci że ten i-Wear to jest odpowiednik tego Solo, ja preferuje jednak Solo... Do: nelvana cyt.: "Różnica pomiędzy soczewką sferyczną i asferyczną leży w zastosowanej konstrukcji. Soczewki asferyczne pozwalaja na lepsze odwzorowanie obrazu, gdyż minimalizują wpływ aberacji sferycznej na widzenie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY POMOŻCIE! własnie założyłam swoje pierwsze soczewki troche na mnie poczekaly zebym sie przemogla je zalozyc.. ale dalam rade.. i teraz mam PROBLEM... po zalozeniu soczewek z dlaeka widze idealnie.. ale z bliska obraz sie rozmazuje.. wrecz rozdwaja.. gorzej niz bez soczewek.. co jest tego przyczyna co zrobic? pomożcie mi jak najszybciej!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba masz źle
dobrane te soczewki,powinny byc o troche mniejszej dioptrii niz okulary, zakładam soczewki w 30 sekundy-i lewa i prawa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×