Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość hooneyy
do onyx96: mam ten sam problem co Ty,tyle ze ja nosze soczwki okolo miesiaca,wiec tak ,dostalam soczewki probne w VE ,ktore byly rewelacyjne,widzialam doskonale i czulam calkowity komfort,kiedy skonczyl sie okres probny soczewek,otoworzylam opakowanie siweze ,swoich soczewek,po zalozeniu czulam ,ze gorzej widze na lewe oko,mialam pojsc na wizyte kontrolna,ale okazalo sie,ze we wrzesniu nie ma mojego lekarza w ogole ,nie wiem co mam robic ? czy jezeli pojde do innego lekarza w VE doradzi mi ?,czy powinnam pojsc do tego samego ,ale w pazdzierniku ? myslicie,ze po otworzeniu swoich soczewek moge zglosic reklamacje i dadza mi nowe opakowanie z dobrze dobrana moca soczewki ? jezeli jeszcze wchodzisz na to forum "onyx96" prosze odpisz mi jezeli wiesz cos na ten temat pomozcie prosze !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usialalala
coupelle-> ja tez od niedawna nosze soczewki i z bliska prawym okiem widze gorzej niz bez nich, lewe ok. nie wiem co to moze byc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli powinnam wmienic soczewki? rozmawialam z paroma osobami i one nigdy tak nie mialy.. martwi mnie to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam problem z soczewkami:/ czasami jest wszystko ok, zaraz po zalozeniu nic nie czuje, czasami czuje lekkie uwieranie w szczegolnosci na lewym oku i tylko na gornej czesci (na pewno nie sa na lewej stronie) wczoraj znowu po zalozeniu soczewek tak mnie oczy zaczely piec ze myslalam ze umre:/ musialam je od razu wyjac, potem juz nie probowalam bo czasu nie mialam z abardzo:/ soczewki miesieczne acuvue, moze powinnam zmienic na inne? druga sprawa, ze w soczewkach widze slabiej niz w okularach:/ choc w soczewkach mialam badanie i opkulistka powiedziala ze sa idealnie dobrane:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Czasem soczewki nie zapoewniają odpowiedniej ostrości widzenia, mimo, że są odpowiednio dobrane pod względem mocy i krzywizny. Przyjrzyj się soczewce czy nie jest w żadnym miejscu "uszczerbiona", naderwana, jeśli tak to nie można takiej soczewki zakładać na oko, jeśli krawędzie nie są naruszone ani na soczewce nie znajdują się żadne ciała obce (włoski z recznika itd) to w takim wypadku należy zgłosić się do okulisty/optyka, on już sam zdecyduje czy zmienić soczewki na inne czy w ogóle zaprzestać nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manolla
pytaliście o Płyny .... Mnie się wydaje ze trzeba wybrac dla siebie najlepszy, nie to co radzą firmy soczewek, nie musicie robić tak jak pisze na opakowaniu:] Np. do Bausha polecają płyn Renu bo jest też z Bausha, tak samo jest z Ciba np są soczewki Air Optix z tej firmy i mają płyn solo care , Każdy swoje chwali. Ja używam Air Optix miesieczne, używam teraz kropelek i oko nie wysycha. A płyn kupuje w VE I wear- fioletowo zielony, podobno antybakteryjny- i do wrażliwych oczu a ja takie mam:) A jeszcze zapytam ile razy można kroplić oko?? czy to nie szkodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manolla
kurcze zeby nie było tak, że sie przyzwyczaje do tych kropli (aquify) i nie bede mogła bez tych kropli funkcjonować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hooneyy
witam po raz kolejny chcialam tylko napisac,ze warto pojsc do lekarza okulisty jak najszybciej,ja zglosilam sie wczoraj i dostane nowe soczewki nic nie placac za nie,lekarz tez powiedzial ,ze moje soczewki sa sobrze dobrane ,ale maja za slabe moce ! dlatego Ellinka radze Ci zebys jak najszybciej jeszcze raz skonsultowala sie ze swoim lekarzem ! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
manolla na kropelkach powinno pisać ile razy dziennie można stosować. Ciężko stwierdzić czy właśnie oko może się do tego stopnia do nich przyzwyczaić, że np przestanie wytwarzać łzy, raczej nie powinno się tak stać, dla bezpieczeństwa ogranicz kropienie do minimum kiedy już na prawde masz suche oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaaaaaaaaaa
Soczewki powinno się nosić na zmianę z okularami ? prawda czy mit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
głupie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaślepiona222
Hej! Ja noszę soczewki od 5 lat i wciąz tej samej firmy bausch & lomb. Płyn także Renu. O 5 lat nie miałam okularów na nosie, noszę tylko soczewki. Nic sie nie dzieje, nadal widzę i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Soczewki nosilam 10 lat, bylam szczesliwa ze nie musze juz chodzic w znienawidzonych okularach, okolo 2 lata temu zaczely mnie bardzo bolec oczy, mialam popekane czerwone zylki na bialkach. Okazalo sie ze to od noszenia soczewek. Okulista powiedzial (to najlepszy u mnie specjalista od chorob oczu, czekalam na wizyte 6 miesiecy) ze soczewki uszkadzaja oczy, a dodatkowo jak ktos ma alergie jak ja to nigdy w zyciu nie poinien ich nosic. Teraz od kilku miesiecy chodze juz w okularach, lekarstwa na arzie nie pomagaja, ale ostrezgal ze to moze potrwac i dwa lata, a krople nawilzajace (od soczewek nabawilam sie zespolu suchego oka) musze przyjmowac do konca zycia. Niestey zaden z okulistow do ktorch chodzilam (a bylo ich okolo 4), nie poleca laserowej korekty wzroku. Jestem zalamana, ze musze nosic te okul;ary. Strasznie sie czuje, zwlaszcza ze zawszemialam niskie mniemanie o dsobie, a teraz sie czuje jeszcze gorzej, ale taki juz chyba moj los:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doustna
Witam. Wczoraj kupiłam soczewki - nareszcie! Z moją wadą 5.5 to naprawdę wybawienie... Panie w Vision Express okazały się bardzo miłe, szkoda tylko, że niespecjalnie pomocne. W rezultacie okazało się, że nie mogę teraz sama założyć soczewek, ciągle zostaje mi na palcu i nie chce przykleić się do oka. No, takiego poirytowania to dawno nie zaświadczyłam. Jakieś pomysły? Byłabym bardzo wdzięczna. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaślepiona222
doustna Sama sobie kupiłaś soczewki? A badałaś krzywiznę oka u okulisty? Troche to dziwne wiesz bo ja pierwszy raz zakładałam soczewki właśnie u okulistki, ona mnie instruowała jak zakładać, ściągać itp. Pierwsze razy nie są łatwe i zawsze nalezy je robić przy stole do lusterka nad czystym recznikiem lub chustką (u osób niewprawionych mogą czesto wypadac z ręki). Soczewka i palec na której jej powinny byc dobrze nawilżone płynem do soczewek, kciukiem drugiej reki przytrzymujesz dolna powiekę a palcem wskazującym górną i "przyklejasz" soczewkę do zrenicy, przy zetknieciu z okiem powinna sama przylgnąć do źrenicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doustna
tak, miałam przeprowadzone wszystkie badania. salon zamykano o dwudziestej pierwszej, a była już dwudziesta, więc pani bardzo się spieszyła, ja zresztą też - soczewki w salonie i tak zakładałam, przy instruktażu pani, ponad godzinę. teraz, na własną rękę nie mogę, moje oko zdaje się jakieś ... nieprzylepne :/ soczewka ciągle zostaje na palcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obtyk_mechanik
spokojnie z tym zakładaniem. Po pierwsze nigdy się nie spiesz. Po drugie "practice makes masters" czyli trzeba wprawy. Po trzecie pani/pan okulista, jeski sosobiscie nie nosi soczewek to ma raczej mierna praktykę w ich zakladaniu czy zdejmowaniiu. Na pewno wie jak się to teoretycznie powinno robić no i troszkę próbował. Ale ty sama musisz dopracować się metody zakladania Ci odpowiadającej. Moje trzy podstawowe problemy były takie: nauczyć się trzymać podniesioną powiekę pomimo manipulacji na gałce ocznej, nauczyć się osadzania na gałce (teraz robię to dwoma palcami, jeden palec, załóżmy wskazujący niesie soczewkę do oka i przykłada ją do gałki ocznej a drugi - jest to wolny palec drugiej dłoni tej trzymającej powiekę w rozwarciu - od góry lekko przytrzymuje soczewkę po jej zetknięciu się z gałką oczną. Następnie ruszam POWOLI gałką pod coraz bardziej zamkniętą powieką i jeśli trzeba to lekko rozmasowuję soczewkę przez powiekę. To pozwala jej się ułożyć. Następnie SPRAWDZAM optycznie czy aby na pewno mam ją na oku (przy niewielkich wadach gdzie różnica ostrości widzenia nie jest duża i dyskomforcie po manewrach na gałce wcale nie jest tak łatwo stwierdzić czy patrzy się przez soczewkę czy nie) - robie to zakładając przygotowane wcześniej okulary i obserwując w powiększającym lusterku gałkę oka, jeśli dostrzegę brzeg soczewki wychodzący równomiernie poza kontur tęczówki jest OK. Prócz tego miałem jeszcze wiele różnych potknięć przy zakładaniu soczewek. W pierwszych dniach noszenia kiedyś męczyłem się mocno z jednym okiem w który coś mnie uwierało. Żadne masowanie nie pomagało i było coraz gorzej. Zawołana na ratunek koleżanka odkryła, ze moja soczewka się podwinęła na gałce ocznej. Udało mi się szybko ją zdjąć i znowu, tym razem prawidłowo założyć w firmowej łazience. Nie wspomnę o soczewkach , które na gałce trzymały się przez kilkanaście sekund i po prostu przy ruchach okiem odpadały. Oczywiście był to efekt pośpiechu i niedostatecznej kontroli po założeniu. Ale tym wszystkim którzy narzekają na dzisiejsze soczewki miękkie przypomnę, że jeszcze nietak bardzo dawno temu używano soczewek twardych czyli sztywnych (po prostu taka "szklana" miseczka). Tamci użytkownicy to naprawdę mogli mieć problemy. Teraz to miodzio. Moja rada - zainwestować w kilka rodzajów soczewek jednodniowych i próbować a potem dalej z długoterminowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaślepiona222
Trzeba dodać, że gdy zaczynamy nosić soczewki to nalezy robić to stopniowo aby oczy sie przyzwyczaiły. Pierwszy dzień 2 h, drugi 4h itd. Moje oczy długo przyzwyczajały się, pierwsze 2- 3 h było ok ale potem zaczęły mnie uwierać. Ale w końcu się przyzwyczaiły. No i nalezy pamietać, że nie wolno trzeć oczu bo soczewka się może podwinąc pod powiekę i trudno będzie wyciągnąć:P Miałam tak kilka razy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaaaaaaa
A co z osobami starszymi które nigdy nie nosiły soczewek ? Czy mogą zacząć je nosić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
a co jesteś tą starszą osobą czy ktoś od Ciebie sie pyta? To już musi lekarz stwierdzić, więc jak chce ktoś od Ciebie nosić to niech sie uda na wizyte do dobrego okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaaaaaaa
Właśnie moja babcia prosiła mnie żebym spytała, astygmatyzm się u niej pojawił na starsze lata :) i zaciekawiła się tematem soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domiiiiiii
czesc dziewczyny :) chcialam spytac czy czesto chodzicie na wizyty kontrolne do lekarza z soczewkami i czy w ogole chodzicie ? czy wizyta kontrolna jest potrzebna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
nie jestem dziewczyną powinno się chodzić co 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mktiger
czy ktos sie orientuje jak duze znaczenie ma krzywizna (BC) soczewki?? mi lekarz zapisal J&J Acuvue (tylko takie sprzedaja) - wiem ze firma robi tylko soczewki 8.4 wiec nie mam pewnosci czy krzywizna jest idealnie dobrana - chcialbym kupic soczewki miesieczne ale nie widze w sklepach takich z 8.4 kupielm bauscha optima fw ale nie moge ich nosic - oczy zachodza mgłą (moze dlatego ze sa 3miesieczne troszke inny material)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Te 8,4 to pewnie Oasys, polecam te soczewki, mimo że szukasz miesięcznych bo na prawde są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkaaaa
mam ten sam problem co mktiger. to prawda, sa to oasis 2-tygodniowe, z tym ze nie ponosi sie ich nawet ciut dluzej. a jednak zalezy mi zeby bylo miesieczne, bo to naprawde taniej wychodzi. myslalam nad przerzuceniem sie na B&L, ale takich krzywizn tez nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
skoro mówisz, że nie ponosi się ich nawet ciut dłużej, to wypróbuj sobie B&L jakieś miesięczne i wtedy będziesz mogła porównać. Weź pod uwagę komfort pod koniec dnia i właśnie długość użytkowania. Testowałem już wiele rodzajów soczewek i co nie co już wiem z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkaaaa
w tym wlasnie problem, ze miesieczne B&L maja inna krzywizne, wiec pewnie bez okulisty sie nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n+
Witam! Co do promienia krzywizny, to nosiłem soczewki Pure Vision BC 8.6 a teraz noszę ACUVUE OASYS BC 8.4 i nie ma żadnej różnicy. Promień krzywizny 8.4 bierze się z tąd, że jest on stosunkowo uniwersalny dla każdego oka. Dla producenta takie rozwiązanie jest o wiele tańsze niż produkcja soczewek ze zróżnicowanym BC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam do Was pytanko, nosze soczewki okolo pol roku, poczatkowo jednodniowe (rewelacja), pozniej ze wzgledu na wysoka cene przerzucilam sie na miesieczne - w obu przypadkach iwear zakupione w VE. nie mam doswiadczenia jezeli chodzi o innych producentow i czy w zwiazku z tym mozecie powiedziec jakie Wy nosicie? czy producent ciba vision cos wam mowi? chcialabym zamowic jednodniowe wlasnie tej firmy przez internet bo wychodzi zdecydowanie taniej niz np w VE ale najpierw chcialabym zebyscie cos mi doradzili.. z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×