Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość jakby sie dao
Ja testowałem kiedyś kolorowe jednodniowe i też miałem podobne objawy, na szczęście kupiłem tylko 2 sztuki na próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmentarna oragne342
hmmm ja tez nosze soczewki tez acuvue j&j na poczatku mialam ogromny problem ze zdejmowaniem i zakladaniem, lecz po tygodniu tak sie wprawilam, ze sciagam je nawet nie patrzac w lustro:) promien mam 8.4 ale lekarz pow. mi ze moge rowniez nosic te z 8.3 i 8.5. na poczatku mialam acuvue oasis 8.4, na necie pisze ,ze sa 2tygodniowe zas lekarz przepisal mi je jako miesieczne(oprocz tego na allegro tez sa reklamowane jako miesieczne). nosilam je bez problemu przez rowniutkie 30dni:) teraz mam kolorowe tez j&j w kolorze szafiru.tez pisze ,ze sa to 2tyg na stronie producenta a na allegro ze miesieczne(ja osobiscie bede je nosic jako miesieczne).maja stopien uwodnienia 58% i napisane jest na allegro iz sa to miesieczne, zas tej samej firmy te same soczewki ktore sa wystawiane na allegro jako te 2tyg maja tylko 40cos %uwodnienia...wiec juz wiem jak samodzielnie bez dopytywania dowiedziec sie ktore to miesieczne a ktore 2tyg;) gdy rozmawialam z babka z allegro powiedziala , ze wczesniej byly one produkowane jako miesieczne ale j&j zmienilo strategie firmy i teraz sprzedaja je jako 2tyg , lecz okulisci zalecaja je jako wlasnie miesieczne te z 58%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do cmentarna oragne342 Nie wiem czy jest do końca tak jak piszesz, bo np Air Optix Night&Day mają uwodnienie "tylko 24%" a są miesięczne i na dodatek można je nosić bez ściągania przez 30 dni i nocy według producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molecule119
Hej. Ja noszę soczewki Acuvue Oasys dwutygodniowe. Jutro sylwester więc chciałabym gdzieś około godziny 19 założyć soczewki i zdjąć gdzieś najpóźniej około godziny 4. Czy następnego dnia będę mogła gdzieś o 10 założyć te soczewki? I jeszcze jedno pytanie. Lekarz powiedział że makijaż trzeba zmyć przed zdjęciem soczewek, a na necie czytałam że po..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Będziesz mogła założyć, zależy jaki masz płyn w Solo Care Aqua można wyczyścić ręcznie soczewki włożyć na kilkanaście minut do płynu i można założyć. Pczytaj na ulotce od płynu co tam jest napisane. Tak czy inaczej nie powinno być żadnych problemów. A co do makijażu to głównie chodzi, żeby żadne substancje nie dostały się do oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam_juz_nie_wiem
witam. byłem u okulisty, mam wade no i teraz trzeba coś wybrac. ale wiecie, jestem totalnym laikiem w tych sprawach. badanie u optyka pod względem noszenia soczewek dopiero mnie czeka. i tutaj moje pytanie. o co chodzi jesli na wszelkich stronach-sklepach z soczewkami widzę, że dane soczewki są miesięczne. kosztują dajmy na to 80 złotych i w tym opakowaniu jest 6 sztuk. co to znaczy? że w sumie wystarcza mi one na 3 miesiące jesli co miesiąc bede używał dwóch, czy, że w ciągu jednego miesiąca musze użyć tych sześciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam_juz_nie_wiem
witam. byłem u okulisty, mam wade no i teraz trzeba coś wybrac. ale wiecie, jestem totalnym laikiem w tych sprawach. badanie u optyka pod względem noszenia soczewek dopiero mnie czeka. i tutaj moje pytanie. o co chodzi jesli na wszelkich stronach-sklepach z soczewkami widzę, że dane soczewki są miesięczne. kosztują dajmy na to 80 złotych i w tym opakowaniu jest 6 sztuk. co to znaczy? że w sumie wystarcza mi one na 3 miesiące jesli co miesiąc bede używał dwóch, czy, że w ciągu jednego miesiąca musze użyć tych sześciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam_juz_nie_wiem
witam. byłem u okulisty, mam wade no i teraz trzeba coś wybrac. ale wiecie, jestem totalnym laikiem w tych sprawach. badanie u optyka pod względem noszenia soczewek dopiero mnie czeka. i tutaj moje pytanie. o co chodzi jesli na wszelkich stronach-sklepach z soczewkami widzę, że dane soczewki są miesięczne. kosztują dajmy na to 80 złotych i w tym opakowaniu jest 6 sztuk. co to znaczy? że w sumie wystarcza mi one na 3 miesiące jesli co miesiąc bede używał dwóch, czy, że w ciągu jednego miesiąca musze użyć tych sześciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wampirex
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
6 sztuk, czyli para soczewek (2 sztuki) na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hary824
Hej. Do tej pory nosiłam Acuvue adcance krzywizna 8,7. Pojakimś czasie zaczęły "uwierać" i czułam suchość w oku (nosiłam normalnie 2tyg a nawet krócej). Jak myślicie mogę zmienić na Oasys, z tym że one są 8,4. Zmieniał tak ktoś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Można bez problemu, jak możesz to kup sobie najpierw tylko 2 sztuki zobaczysz jak się je nosi, żeby w razie czego nie zmarnować całego opakowania, według mnie o niebo lepsze od Advance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Aha Twoje dolegliwości mogą być też spowodowane tym, że przebywasz w pomieszczeniach gdzie jest nagrzane i suche powietrze, a na dodatek pracując jeszcze przy komputerze to takie objawy mogą się pojawiać nawet z najlepszymi soczewkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hary824
Dzieki za pomoc. Jak zaczęłam nosić soczewki to pierwsze kilka miesięcy (2-3) było okej i suchości nie czułam przez 2-3tyg. A potem przez jakiś czas nie nosiłam soczewek a gdy wróciłam do nich to już drugiego dnia mnie oczy "suszyły", nie pomagały krople,żele. Więc już nie wiem o co chosi:) Może w "oasysach":) będzie mi lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Powinno być lepiej, tak było przynajmniej w moim przypadku. Chociaż wiesz, że każde oko inaczje reaguje, ale wypróbuj tak jak pisałem wcześniej. Oczywiście wszystko pod kontrolą specjalisty :] Ale w bardzo niesrzpyjających warunkach to nawet najlepsze mogą nie podołać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akrobatka
tragedia! noszę soczewki czwarty dzień i tak jak wczesniej nie widziałam z daleka tak teraz jest super. problem tylko w tym, że strasznie mi sie oczy męczą przy siedzeniu przed kompem/przy czytaniu i generalnie słabo widzę z bliska. kolory traca barwę, obraz jest rozmazany. gdy nie noszę soczewek to tak do metra widze wszystko idealnie. jak zakladam soczewki to obraz jest rozmazany. dramat jakiś. dodam, że nigdy w zyciu nie nosiłam okularów. po badaniu u okulisty od razu poszłam do optyka i miła pani wybrała mi soczewki. co o tym sądzicie? super rozpoznawać twarze z kilkunastu metrów, super widziec dobrze obraz z daleka, ale lubie też czytać książki:(. patologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałka_muszkatołowa
Noszę soczewki od niedawna, bo dopiero od dwóch tygodni i w związku z tym mam kilka pytań do osób bardziej doświadczonych: aktualnie mam soczewki dwutygodniowe z możliwością przenoszenia do miesiąca. Czy jeżeli na soczewkach nic nie jest napisane o możliwości przenoszenia, to bezwzględnie muszę je wyrzucić po 2 tygodniach? czy jeżeli nie odczuwam dyskomfortu to mogę je ponosić dłużej?? i drugie pytanie: mam niewielki astygmatyzm, ale soczewki toryczne są bardzo drogie, o wiele droższe od sferycznych. Czy myślicie, że moge nosić soczewki sferyczne? Nie bardzo mnie stac na to, zeby kupowac regularnie soczewki toryczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do akrobatka Jeśli potrafisz czytać książki bez soczewek to lepiej właśnie tak je czytać... Może masz nieodpowiednio dobrane soczewki, np astygmatyzm do gałka_muszkatołowa Nie wiem dlaczego, ale u nas wszyscy optycy, bo z opiniami opotometrystów się szczerze nie spotkałem mówią, że soczewki Acuvue, bo o nich zapewne mowa są miesięczne, a na każdym pudełku jest wyraźnie napisane, że są dwutygodniowe. Jeżeli chodzi o doświadczenia własne to jeśli przestrzegasz higieny to nosząc je miesiąc, a nie dwa tygodnie nic nie powinno się stać, co nie zmienie faktu, że są to soczewki dwutygodniowe i po takim czasie powinno się wymieniać parę na nowe. Jeżeli w sferycznych widzisz dobrze to już od Ciebie i przede wszystkich opotometrysty zależy co CI powie. Powiem Ci tyle, że na oczach nie warto oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysek85
Czy cylinder 0,75 i 1,25 to duży astygmatyzm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Spotkałem się z takim podziałem astygmatyzmu: - niski do 1 dioptrii; - wysoki od 2 dioptrii; - bardzo wysoki - powyżej 3 dioptrii;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjahexe
Do akrobatka - masz źle dobrane soczewki. Idz jeszcze raz ale tym razem do innego okulity. Ps. też mam ten problem, że nie widze z daleka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, że Akrobatka poprostu nie toleruje soczewek, są chyba dla ciebie za ciężkie, i raczej każda soczewka będzie zła, co najwyżej zmiana na soczewki przepuszczające bardziej tlen, ja noszę ponad rok i ani razu nie miałam takiego problemu (używam pure vision miesięczne) czasem po paru godzinach na kompie czuje lekką suchość, ale krótka przerwa pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej dziewczyny byłam w czoraj u optyka i dałam mu kartkę z napisem : J&J OASYS -1,5 BC 8,5 dał mi odpowiednią parę soczewek i teraz jak się zastanawiam to nie powiedziałam mu że mają być miesię czne czy z tej nazwy to wynika czy może dał mi jednodniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do loliMis To są soczewki dwutygodniowe, u nas niektórzy optycy/optometryści mówią, że można je nosić miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dretry
A czy można miesięczne soczewki nosić na założenia a nie na czas? Mam koleżankę, która ma okulary i soczewki i zakłada soczewki kilka razy w miesiącu i wtedy jedna para starcza na około pół roku (np 5 założeń w miesiącu czyli 30 założeń / 5 założeń na miesiąc = 6 miesięcy) . Tylko codziennie lub co drugi dzień zmienia płyn. Można tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grey99
Czy używał już ktoś soczewek Zeiss-a konkretnie miesięcznej soczewki Compatic ? Bo zastanawiam się nad zmianą soczewek i znalazłem sklep internetowy w którym do każdej soczewki dodają duży płyn Gratis co się kalkuluje. www.zeiss-soczewki.pl ( soczewka miesięczna ) Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do dretry Okres użytkowania soczewek liczy się od ich rozpakowania a nie od ilości założeń, ponieważ materiał traci swoje właściwości, tak przynajmniej piszą producenci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daray
Na mojej recepcie pisze, że moje soczewki muszą mieć krzywiznę BC 8,6. Czy w związku z tym nie będę mógł nosić soczewek Acuvue Oasys? Bo jedyne jakie znalazłem mają tylko krzywiznę BC 8,4 . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwko123
Jeżeli okulista, Przewidział dla ciebie taką krzywiznę powinieneś szukać soczewek o takich wymiarach. jakie masz moce ? W krzywiźnie 8,6 Jest soczewka miesieczna zeiss compatic, Zeiss produkuje bardzo dobre soczewki więc spróbuj powinnaś być zadowolona. dodatkowo w sklepie internetowym www.zeiss-soczewki.pl dostaniesz duży płyn gratis (za 1 zł) sklep sprawdziłem gites,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×