Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość daray
piwko123 ale soczewki o których mówisz kosztują 115 pln za 6 szt miesięcznych a Acuvue Oasys trochę więcej niż połowa tej sumy... A w dodatku nie znalazłm jeszcze negatywnej opinii o Acuvue. Moja wada jest taka sama dla obu gałek: D - 1,25 BC 8,6 DIA 14,2 (a na recepcie mam oznaczenie "Śr.: 14") Soczewki, które teraz mam to są iWear xr Comfort ale nie widzi mi się płacić za nie 140 pln w Vision Express... Generalnie dzięki temu, że mam taką samą wadę to mogę tanio eksperymentować z innymi soczewkami (np zakup tylko dwóch szt) bo mam wrażenie, że są trochę lipnie dobrane. Albo musi się jeszcze oko przyzwyczaić... Bo czasem widzę z daleka ostro a czasem muszę mrużyć oczy. Z bliska zawsze widok jest gorszy niż bez soczewek. Soczewki noszę piąty dzień, w przeliczeniu na godziny to będzie z 25 - 30 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałka_muszkatołowa
i jeszcze mam jedno pytanie: na recepcie ewidentnie jest napisane, że na jedno oko oś 160, a na drugie 0, a jak chce zamówić soczewki to najmniejsza oś wynosi 10, nie ma 0. I nie wiem, czy mam jakiś błąd na tej recepcie, o co chodzi, ktoś wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daray
Przesiadłem się na soczewki Purevision całodobowe. Wszystko niby ok ale zaryzykowałem i kupilem... o ćwiartkę mocniejsze! W Vision Express zrobili mi okulary o mocy 1,25 i dobrali soczewki iWear xr Comfort o tej samej mocy. W okularach widzę dobrze ale w soczewkach mrużyłem oczy. Teraz w soczewkach Purevision o mocy 1,5 widzę idealnie. Czyli co? Źle mi zrobili badanie w VE? Za około tydzień idę na kontrolę (bezpłatna w sprawie soczewek) i powiem im, że noszę inne soczewki. Czy w związku z tym mam prawo do reklamacji usługi? Okulary jak okulary - dobrze mi się je nosi ale zapłaciłem 140 pln za soczewki, które są za slabe. Czy mogę żądać zwrotu pieniędzy mimo, że otworzyłem tekturowe opakowanie? Same soczewki są nienaruszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że najlepiej będzie zerknąć sobie na stronę http://szkla.com/filmy.html Mają tam zamieszczone filmiki instruktażowe, z których można sporo dowiedzieć się właśnie o soczewkach. Wydaje mi się, że to ciekawy pomysł, na pewno coś takiego może pomóc osobom, które pierwszy raz kupują soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zasatanawiam się nad soczewkami i nie wiem czy przy mojej wadzie wzroku mogę je nosić Do dali OP 0,0 cylinder -2,0 oś 180 OL +1,5 cylinder -2,5 oś 0 umówiłam się na wizyte dopiero za 2 tyg podobno u dobrego specjalisty hehe i aż tyle musze czekać żeby sie dowiedziec a juz jeden okulista mi odradził ale to było 2 lata temu więc jeżeli ktoś ma podobną albo zna się na tym to napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do abecadło poczekaj do wizyty :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaammmaaaa
Jak można złagodzić podraznienia po soczewkach?? zasnęłam w soczewkach tylko że kolorowych i mam bardzo podraznione oczy, ciągły ból głowy i oczu to jest niedozniesienia, żadne krople nie pomagaja, domowe sposoby też...ale chce unikną okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Odstaw soczewki na jakiś czas, dopóki wszystko nie wróci do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola86
Witam wszystkich. Mam pytanie onosnie soczewek . Zle mi sie w nich czyta o wiele gorzej niz w oklarach. Nie wiem czy to jest normalne. Sa to moje pierwsze soczewki. Bardzo chce nosić soczewki, ale oprocz tego ze zle mi sie w nich czyta to jeszcze gdy patrze w dół widze zarys soczewki (taką mglistą półokrągłą kreskę), czy to moze byc spowodowane złym doborem krzywizny?? Moze one są za małe! Poza tym cały czas je lekko odczuwam na oczach, choc nie jest to uciążliwe. Jeszcze ich nie nosiłam dłużej niż godzine (dopiero je kupiłam) może to sie zmieni po kilku h. Są to soczewki bauch lomb kwartalne ( i tak po miesiącu zmienie ze wzglęu na komfort) może kieyś ktoś takie używał? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do wiola86 były to moje pierwsze soczewki, kilka lat temu, używałem je około roku, ale takiej sytuacji nigdy nie miałem, robiłaś badania w ogóle przed zakupem soczewek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdienka
a ja noszę pure vision i są rewelacyjne, zwłaszcza, że nie muszę się martwić, kiedy czasem w nich zasnę, bo można w nich spać:)) co do płynów pielęgnacyjnych , to większość mnie uczula. Po miesiącu stosowania danego płynu oczy zaczynają mnie bardzo szczypać przy zakładaniu, przechodzi w ciągu godziny po założeniu. Podobno jest to alergia na środki konserwujące. Próbowałam wiele płynów (np. Solo Care, opti free, renu, avizor, horien) i po wszystkich tak miałam. Jedyny płyn, który mnie nie szczypie w oczy to eyeye all in one. ciekawi mnie czy ktoś ma taki problem jak ja i czy jakiś inny płyn jest nie uczulający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do asdienka Wiem, że był płyn AOSept Ciby Vision dla wrażliwych oczu, ale nie wiem czy jest nadal produkowany, bo szczerze przyznam, że się tym nie interesowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newnew
jesli chodzi o te krzywizne to rozne rodzaje soczewek moga miec rozna, a mianowicie chodzi mi o to ze soczewki miesieczne maja standardowa 8.6 i jest to odpowiednikiem 8.5 w soczewkach jednodniowych, wiec jesli lekarz wystawil recepte na dana krzywizne moze sie okazac ze badal wzrok pod katem soczewek jednodniowych lub miesiecznych i wtedy liczba sie rozni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Na wstępie piszę że mam 14 lat, ponieważ może to Wam pomóc odpowiedzieć mi na nurtujące mnie pytanie. Więc, noszę soczewki od lutego bieżącego roku (11.02.2010). Przed rozpoczęcia ich używania lekarz powiedział,że w moim wieku już mogę je stosować. U okulistki najpierw było przymierzanie soczewek itp (domyślam się że osoby które noszą soczewki wiedzą jak to przebiega). Wszystko fajnie, lekarz zaleciła soczewki miesięczne. Przez pierwsze 2 tyg. bardzo mi się wysuszały oczy. Na szczęście okulistka powiedziała że może coś takiego wystąpić. Kupiłam krople "AQUIFY". Stosowałam je. Suchość minęła. Już było wszystko dobrze, za każdym razem przy zakładaniu, zdejmowaniu myłam dokładnie ręce. Ale ok. miesiąca temu zauważyłam że wzrok mi się pogorszył (moja wada przy zakupie pierwszych soczewek -2.5) Muszę lekko mrużyć oczy żeby zobaczyć jaki jedzie autobus czy co pisze na tablicy w szkole. I tu moje pytanie : CZY TO WINA TEGO ŻE NOSZĘ SOCZEWKI???? CZY JAK BĘDĘ JE DALEJ NOSIĆ TO WADA BĘDZIE SIĘ POWIĘKSZAĆ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skyboy
olka_stonka na Twoim miejscu przeszedłbym sie do okulisty, bo to normalne na pewno nie jest a po objawach widać że coś jest nie tak :( Troche o sobie: Szkła nosze jakieś 9lat pierwsze to były Jonsona dwytygodniowe póżniej miesięczne , nie byłem z nich do końca zadowolony (oczy podrażnione po całym dniu noszenia) wiec eksperymentowałem z bauschem i tamte były beznadziejne (twarde i jeszcze gorsze od J.) aż w końcu kupiłem wtedy nowość Q2Optix miesięczne i nosze je od tamtego czasu. Są perfekcyjne choć należe do hardkorów ,bo potrafie pierwszy miesiąc nosić je non stop (full komfort) a następnie nosze je z jeszcze dwa ale tu już "od czasu do czasu" wkładam je na noc do płynu SoloCare Aqua (według mnie najlepszy płyn - super nawilża) a na finiszu jak juz zaczynają mi bardzo dokuczać to np. ostatnie 2tygodnie już regularnie mocze co noc:P Aaa i moje pytanie czy ktoś już nosił Biofinity? Podobno super wypas (48% uwodnienia silikon typu day&night miesięczne) i p-rzymierzam sie po tylu latach na ich wypróbowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do skyboy Soczewek Biofinity nie nosiłem, ale testowałem za to Air Optix Night&Day i nie byłem z nich zadowolony... Słaba ostrość widzenia, przy porannym wstawniu wszystko OK, oczy nie były suche. A co do B&L to nie było to czasem PureVision? One do cienkich nie należą, też bez rewelacji, możesz spróbować J&J Oasys, według mnie lepsze od Air Optix'ów, tylko, że są dwutygodniowe i po takim długim okresie noszenia nie będzie mowy o jakimkolwiek komforcie... Teraz są nowe Night&Day Aqua, może poprawili ich jakość, nie wiem nie testowałem, wole zdejmować na noc, niech odpoczywa oko. Płyn po otarciu trzeba zużyć do 3 miesięcy, więc jak kupujesz dużą butelkę 360ml, a pisaleś że nie ściągasz to pewnie nie zdążysz go zużyć po tym okresie. Testowałem też jednodniowe, osatnio np Dailes Aqua Comfort Plus, bardzo cieniutka soczewka, ostrość widzenia bardzo dobra, niestety po kilkunastu godzinach komfort spada... To na tyle z mojej strony :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, tylko że jeden lekarz powiedział że w moim wieku wzrok się może pogarszać, a pani w sklepie z soczewkami (okulistka, w pokoju badała chyba z godzine jakie wybrac soczewki i jaką mam wadę) nic nie powiedziała tylko kazała przyjść za rok na kontrolę. Co do pójścia do okulisty to nie sądzę żeby moja cudowna mama ze mną poszła. Przed kupieniem i pierwszym załozeniem soczewek powiedziała że ok, moge nosić, że będzie mi kupować. Jak wszystko było ok, to była miła i nic nie mówiła. Ale jak jej powiedziałam że chyba mi się wzrok pogorszył to zrobiła mi t zadymę, pobiła mnie i stwierdziła że to moja wina... :( przecież nie mam kontroli nad swoimi oczami... nie wiem co zrobić. Chyba musze chodzić z tymi soczewkami do lutego 2011 roku. Proszę powiedzcie czy to może byc powód tego ze w moim wieku jeszcze wzrok się "ustawia" czy tego że wogóle noszę te soczewki. ??!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do olka_stonka Dopóki oko rośnie, czyli do oko 21 roku życia niestety, ale wada może się pogłębiać, nie wiem ile masz lat, ale sądze, że poniżej 21 roku, czytając jakie mama praktykuje na Tobie metody wychowawcze. Uważam, że noszenie soczewek nie wpłynęło na pogorszenie wzroku, równie dobrze wada mogłaby Ci siępogarszać gdybyś w tym czasie nosiła soczewki. pozdrawiam i głowa do góry , będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do olka_stonka Dopóki oko rośnie, czyli do około 21 roku życia niestety, ale wada może się pogłębiać, nie wiem ile masz lat, ale sądze, że poniżej 21 roku, czytając jakie mama praktykuje na Tobie metody wychowawcze. Uważam, że noszenie soczewek nie wpłynęło na pogorszenie wzroku, równie dobrze wada mogłaby Ci się pogarszać gdybyś w tym czasie nosiła okulary. pozdrawiam i głowa do góry , będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 14 lat :) dziękuję za odpowiedzi (bo powoli zaczynałam wierzyć że to naprawdę moja wina) również pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaaaaaaaffffffffwq
Witam ja nosze soczewki jednodniowe iWear płace 90zł starczy mi na ok 3 miechy opłaca mi się to? są jakies tańsze albo gdzies te same tańsze we Wrockuu? I ile takie mozna nosic, bo ja zakładam co 2 tyg przez 2 dni i nosze je nawet do 12 h czy moze mi się przez to pogorszyc wzrok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. piszę w tej samej sprawie co poprzednik.kupiłam soczewki iWear XR supreme. Nie ukrywam że zapłaciłam za nie trochę w salonie VE. Moje pytanie: czy dostanę je w necie taniej? Szukałam ich pod nazwą na opakowaniu, ale nie mogę ich znaleźć. produkuje je podobno firma Cibi Vision, czy jakoś tak. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewiczkaIczka
mam prośbe do tych którzy się znaja na soczewkach!!! od kilku dni 3 nosze soczewki i dziś rano po załozeniu zaczely mnie oczy okrutnie piec, straszliwie przez 15 min nie moglam ich otworzyc mam je na sobie ale nie wiem czy sciągnąć czy cos robic ponadto mam 8,6 a okulistka dala mi 8,4 moze dlatego mnie bola i pieką oczy? pomocy blagam bo zalzawie sie cala na smierc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewiczkaIczka
i jeszcze caly czas je czuje na oczach, zle widze matko no:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam je zdjac mie optometrysta kazał stopniowo przyzwyczajac sie do soczewek, po takiej jaździe jak dzis masz polecałabym jeszcze raz iśc do optometrysty, moze cos jest nie tak z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi ktos odpowie na ten temat: kupiłam soczewki iWear XR supreme. Nie ukrywam że zapłaciłam za nie trochę w salonie VE. Moje pytanie: czy dostanę je w necie taniej? Szukałam ich pod nazwą na opakowaniu, ale nie mogę ich znaleźć. produkuje je podobno firma Cibi Vision, czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewiczkaIczka
ściągłam, koszmar dlaczego tak mogło się stać- źły promień krzywizny czy coś? nikt tak nie miał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skyboy
Jak masz promień 8.6 to sie go lepiej trzymaj bo inny nie bedzie pasować! Dzięki "jakby się dao" - jestem baardzo zadowolony z Optixów więc nawet nie myślałem o zmianie:) i widze że dobrze zrobiłem:D A co do J&J Oasis'ów TO NIESTETY SĄ WŁAŚNIE 2TYG. WIĘC DLA MNIE ODPADAJĄ - RACZEJ BY NIE WYTRZYMAŁY TAKIEGO "TRAKTOWANIA" CO OPTIXY:) Teraz przymierzam sie do jakiś całodobowych a Biofity to obecnie nowośc z przełomową technologią, podobno rewelacja.. Pomyślałem że wypróbuje tym bardziej że zaczęło się lato i różne wyjazdy a i mam w planach kilkutygodniowy pełen survival.. A zdejmowanie i sterylne przechowywanie byłoby nie lada wyczynem:D Biofinity już zamówione więc odezwe sie po jakimś czasie jak się sprawdzają.. WSZYSTKIM POLECAM NA PEWNO AIR OPTIX CIBY (I TO NAWET NIE KONIECZNIE TE AQUA) -"ZWYKŁE" TEŻ SĄ SUPER. Zamawiam je od lat na Allegro za pół ceny i OK. Do I'wear nigdy nie miałem pozytywnego podejścia ze względu na ich polityke PRZYMUSU całego opakowania - dla mnie zwykłe naciąganie klienta. A czytając tutaj negatywne opinie o nich tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu:P Wypróbujcie sami Optix'y Ciby i będziecie mieli porównanie - dopiero wtedy dowiecie sie co to KOMFORT noszenia:D Ja o nich przez miesiąc po prostu zapominam:P A na Allegro para z przesyłką zmieści się w kwocie 25złotych! Moja siostra też zachwycona a nosiła wcześniej Advance J&J. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do skyboy Co do J&J Advance to był niewypał, dlatego chwile później powstały Oasys, już lepsze Acuvue 2, daj znać jak tam te nowe Biofinity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do malanel Ja na Twoim miejscu przeszedłbym na inne soczewki, na pewno będzie można je łatwiej dostać i taniej. No i oczywiście komfortem nie będą ustępować wcale Twoim soczewkom z VE. Całkiem możliwe, że te soczewki produkuje Ciba Vision, specjalnie dla VE stąd inna nazwa. Kiedyś jak był okres, że nie było przez pewien czas płynu Solo Care Aqua, też Ciby, polecili mi ten "ich" płyn mówiąc, że to to samo, tylko w innym opakowaniu, ja podziękowałem :] do soczewiczkaIczka Jeśli masz takie objawy to pierwsze co się robi to należy przepłukać dobrze płynem soczewkę, bo całkiem możliwe, że dostało Ci sie coś między soczewkę a oko, np włos z ręcznika o który nie trudno. Co do krzywizny to Acuvue Oasys miały kiedyś tylko krzywiznę 8.4 i były uniwersalne, dopasowywały się na każde oko, ja mam 8.6 lub 8.7 krzywiznę, a noszę od dłuższego już czasu Oasys 8.4. do skyboy Co do J&J Advance to był niewypał, dlatego chwile później powstały Oasys, już lepsze Acuvue 2, daj znać jak tam te nowe Biofinity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×