Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

czy soczewki AIROPTIX sa dobre???nosze je od 2 tyg jestem nowicjuszką...w wt mam badanie kontrolne...po 2 tyg akurat...jestem alergiczka dodam,na pylki np.;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy soczewki AIROPTIX sa dobre??bo ja w wt mam wizyte kontrolna pierwszą ,jestem nowicjuszką;)w w t mija 2 tyg...no i troche czuję ,że mam w oku coś....i jestem alergiczką...macie takie soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszaaaaa
Ja zaczęłam nosic soczewki od 15 lat... bo w okularach sie nie pokażę... mam 3 miesięczne B&L -3,00 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hm... Ja D
To moze ja poprosze o rade:d od 3 lat nosilam kupowane w vision express soczewki 3mczne (wychodzily najtaniej z mozliwych) ale niedawno uslyszalam, ze w internecie oplaca sie kupowac inne marki. Jakie strony polecacie? Troche boje sie, zeby mi nie wcisneli kitu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm...Ja D Nie kupuj B&L, nie kupuj trzymiesięcznych.Nie polecam też soczewek i płynu z salonów Vision Express. Osobiście kilka razy sie na nie nadziałam. Jeśli już masz inwestować to polecam Acuvue firmy Johnson &Johnson. Jestem alergiczką i te soczewki bardzo mi odpowiadają. Nie są drogie.Możesz też wypróbować płyn który sprzedają w Rosmanie. Jest tani ale go sobie chwalę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawdaaaa
a właśnie B&l są bardzo dobre, a Johnnsony, to kit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja noszę Acuvue J&J,,soczewki B&L straszliwie mi wysuszaja oczy już po 3-4 godz.noszenia.Teraz jest tyle soczewek do wyboru,że każdy znajdzie coś dla siebie:)ja soczewki noszę od 15 lat:)pozdrawiam wszystkich soczewkomanów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortonik
hej.w zeszlym miesiacu na badaniu kontrolnym moj okulista zdziwil sie ze nie nosze soczewek tylko okulary i polecil zebym zakupila soczewki o 0.5 dioptrii mniejsze niz mam wade i okulary tak samo i nosila na zmiane okulary z soczewkami.na kartce zapisal tylko moc szkiel i powiedzial ze u optyka wszystko mi dobiora.nie bylo zadnej mowy o krzywiznie itp.minal miesiac a mialam soczewki zalozone tylko 2 razy bo mam problemy z ich zdjeciem.nie chca odkleic sie i dopiero kiedy zaczelam plakac(z nerwow:))dalam rade je sciagnac.wczoraj probowalam je zalozyc ale nie chcialy przykleic sie do oka.czy to znaczy ze juz nie nadaja sie do noszenia i musze kupic nowe?co moge zrobic zeby ich sciaganie nie sprawialo tyle klopotow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do mortonik Zależy jakie to masz soczewki, jeśli jednodniowe to teoretycznie nadają się już to wyrzucenia. Na internecie można znaleźć wiele opisów odnośnie sposobów zakładania i zdejmowania soczewek. Jak będziesz zdejmować to wskazującym palcem zsuń soczewke trochę na dół i wtedy powinna się lepiej odkleić. Jeżeli przed ściąganiem masz suche oczy to możesz sobie zakropić oczyć przed ściągnięciem, np specjalnymi kroplami, które można używać jednoczenie z soczewkami. Można też kupić w aptece sól fizjologiczną w takich małych plastikowych ampułkach i tym zakrapiać przed ściąganiem. Oczywiście to tylko moje zdanie, nie traktuj tego jak opinie specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
*do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortonik
soczewki mam miesieczne ale z tego co pisaliscie wczesniej wynika ze sa dwutygodniowe.a czy moge przed zdjeciem soczewek zakropic oczy sztucznymi lzami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jeśli np soczewka mnie uwiera to mogę to oka wpuścić sobie płyn do soczewek czy mi wyżre oko?a czy to normalne ,że soczewka nie cche sie przykleić do oka??dostałam darmowe od okulistki dniówki jonson&jonson acuve moist 1 day i są beznadziejne...kilka wogóle nie chciały mi się przykleić i uwierały mi oko i musiałam odrazu po wyjęciu z opakowania je wyrzucić bo mi się nie chciały przykleić do oka!;/jak zrobić ,żeby sie przykleiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa żabka
do moniq a może Cię uwiera bo masz za suche oko? Wpusc kroplę płynu do oka, nie zaszkodzi, nie martw się! Albo kup krople nawilżające ( tylko pamietaj aby były przeznaczone dla osób noszących soczewki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilaaaaaaaaaa
Hej . Soczewki kontaktowe (jestem krótkowidzem ( -3) noszę od 2 lat. Lekarz powiedział mi, że za jakiś tam czas jeśli bd chciała może mi dać soczewki, w których będę mogła spać. Co o nich sądzicie? I jaki to jest mniej więcej koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do mortonik jeśli są to krople, które można stosować nosząc soczewki to tak. do Kamilaaaaaaaaaa Powiem Ci tak, wszystko zależy od oka, ja testowałem PureVision i AirOptix Night&Day i wcale nie były takie rewelacyjne, niby Dk/t wysokie, a rano oczy i tak bardzo suche i nie za dobra ostrość. Skoro te co nosisz są dobre to nie kombinuj, cena na pewno będzie wyższa w przypadku AirOptix'ów Night&Day, bo PureVisiona można dość tanio kupić, ale one są dużo grubsze i mniej komfortowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
poza tym dobrze jak oko odpocznie sobie przez noc od soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taz32
Witam! Niedawno zmieniłem soczewki (toryczne) z hydrożelowych (B&L) na silikonowo-hydrożelowe( B&L Pure Vision). Otóż kiedy odstawiłem stare, przeczekałem 2 dni i założyłem PV, wieczorem przy ściąganiu soczewek miałem mocno zaczerwienione oczy. I pytanie - czy to uczulenie na silikon czy ucisk soczewki i mam kruche naczynia krwionośne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Nikt jasnowidzem nie jest. Udaj się do lekarza, on zna Twoją krzywiznę to Ci doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edit30
Jeżeli chodzi o soczewki to trochę wypróbowałam. Ostatnio używałam Bioxy i były OK potem kupiłam sobie Horien i też były niczego sobie. Ale potem stwierdziłam że kupię sobie droższe może bedą lepsze i wiecie co? Kupiłam O2 Optix i widziałam w nich fatalnie, obraz rozmazany z większej odległości, po prostu widziałam w nich jakbym założyła za słabe moce ale sprawdzałam 2 razy na opakowaniu i wszystko się zgadzało. Nie wiem co jest grane ale już ich chyba więcej nie kupię i te co już mam (bo kupiłam 6 szt) nie mam co z nimi zrobić a już nie założę bo nie chcę sobie wzroku popsuć. Tak że ogólnie doradzam ostrożność jeżeli chodzi akurat o te soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Ja miałem tak w przypadku Air Optix Night&Day, moce odpowiednio dobrane a jednak obraz zamazany i jakby za słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B&L tez nie przypadlu mi do gustu, najlepiej pod wzgeldem komfortu czuje sie w o2 ciba vision, night&day tez mialam kilak razy i rzeczywiscie dalo sie w nich spac nie to co w innych ja ogolnie mam problem z widzeniem w soczewkach bo w zadnych nie mialam obrazu tak ostrego jak w okularach (wada ok -5) a co do zdejmowalnia to ja nie cierpie zdejmowac soczewek jak mam nawizlone oczy bo mi sie palce slizgaja po soczewce, wole jak mam sucho :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Lepiej chyba mieć nawilżone oko niż suche :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka597982
Dwa dni zajęło mi przeczytanie tego tematu ;D Dużo rzeczy można się dowiedziec. Ja mam 15 lat, a oksy noszę już 11 lat, więc trochę jest...Już od 2 lat snuję rodzicom o soczewkach, ale teraz postawię na swoim! :D Nosi może ktoś z was jedną soczewkę? Bo ostatnio miałam zmieniane szkła w okularach i w lewym mam 0, a w prawym 1dpr +1,25Dcyl. Cieszę się z tego 0 w lewym oku, ale prawe ostatnio chyba gorzej widzi. ale i tak wzrok mi sie polepszył przez te 11 lat, bo wtedy to wygladalo tak:+2,5dpr i 1,5dcyl w oku lewym, a w prawym +3,5dpr i 2,5dcyl, czyli astygmatyzm nie był najmniejszy, i też dużo się nie poprawił. Pewnie gdyby nie to, że(tak mi się zdaje) będę miała o połowę taniej, bo będę nosiła jedną soczewkę, rodzice by się nie zgodzili...W każdym razie, na oko prawe widzę tragicznie nawet w okularach. I mam takie pytania: 1. Czy ktos z was nosi soczewkę na jedno oko? A może spotkaliście się z czymś takim? Opowiedzcie. 2. Czy soczewki lepiej niż okulary korygują wzrok? Dlaczego? Zauważyliście polepszenie wzroku w soczewkach na przestrzeni jakiegoś czasu? 3. Czy jeżeli mogę teraz bez żadnych uprzedzeń i strachu dotykac opuszkiem źrenicę oka (wiem, że nie można, ale zrobiłam to na próbę umytym palcem), to czy to znaczy, że tak samo bez problemów nie będę się bała założyc soczewki? 4. Czy dotykanie źrenicy soczewką (podczas zakładania) boli tak samo, jak dotykanie palcem? ;D czy w ogóle boli, przeszkadza, szczypie, piecze, drażni, podrażnia? 5. Pyt do astygmatyków: Czy w soczewkach torycznych widzicie lepiej, niż w okularach cylindrycznych? I ogólnie zauważyłam, że astygmatycy mają przesrane z tymi soczewkami...Nie dośc, że ponad 50% droższe od tych normalnych, to jeszcze wybór też nie jest taki, jakby się chciało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
1. Czy ktos z was nosi soczewkę na jedno oko? A może spotkaliście się z czymś takim? Opowiedzcie. Nie wiem jak to jest w przypadku astygmatyzmu, ale przy zwykłej krótkowzroczności na jedno oko można nosić soczewkę bez problemu, jeśli nie ma ogólnych przeciwwskazań. 2. Czy soczewki lepiej niż okulary korygują wzrok? Dlaczego? Zauważyliście polepszenie wzroku w soczewkach na przestrzeni jakiegoś czasu? Niektórzy optometryści lub optycy czy okuliści dobierają soczewki o 0,25 dioptrii mniej z racji tego, że w soczewkach trochę "ostrzej" się widzi. A co do polepszania wzroku na przestrzeni czasu to jeśli posiadasz krótkowzroczność czy dalekowzroczność to soczewki nie sprawią, że wada będzie słabnąć, soczewki tak jak okulary korygują wadę a nie leczą jej. 3. Czy jeżeli mogę teraz bez żadnych uprzedzeń i strachu dotykac opuszkiem źrenicę oka (wiem, że nie można, ale zrobiłam to na próbę umytym palcem), to czy to znaczy, że tak samo bez problemów nie będę się bała założyc soczewki? Na początku mogą być trudności z założeniem soczeki na oko, ale jest to do opanowania. Musisz przestrzegać zasad higieny bo to podstawa gdyż o infekcję nie trudno. 4. Czy dotykanie źrenicy soczewką (podczas zakładania) boli tak samo, jak dotykanie palcem? ;D czy w ogóle boli, przeszkadza, szczypie, piecze, drażni, podrażnia? Jeżeli przestrzegasz zasad higieny, o których wspomniałem wyżej to zakładając soczewkę, która nie jest uszkodzona (np. uszczerbiona) nie powinnać po założeniu odczuwać ani bólu, ani szczypania czy piedzenia. Jeśli taki objaw wystąpi należy zdjąć soczewkę przepłukać płynem, sprawdzić czy nie jest uszkodzona. Po założeniu już po chwili zapomnisz, że masz ją na oku. Tak jak napisałaś soczewek torycznych nie ma na naszym rynku tyle co sferycznych, ale myśle, że powinnaś znaleźć coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
1. Czy ktos z was nosi soczewkę na jedno oko? A może spotkaliście się z czymś takim? Opowiedzcie. Nie wiem jak jest w przypadku astygmatyzmu, ale przy krótkowzroczności na jedno oko można nosić soczewkę, jeśli nie ma ogólnych przeciwwskazań. 2. Czy soczewki lepiej niż okulary korygują wzrok? Dlaczego? Zauważyliście polepszenie wzroku w soczewkach na przestrzeni jakiegoś czasu? Niektórzy optometryści przepisują soczewki o 0,25 dioptrii słabsze, gdyż w soczewkach widzi się trochę "ostrzej" niż w okularach. Jeżeli chodzi o krótkowzorczność czy dalekowzroczność to noszenie soczewek nie powoduje, że wada będzie się zmniejszać, soczewki tak jak okulary koryguja wzrok a nie leczą. 3. Czy jeżeli mogę teraz bez żadnych uprzedzeń i strachu dotykac opuszkiem źrenicę oka (wiem, że nie można, ale zrobiłam to na próbę umytym palcem), to czy to znaczy, że tak samo bez problemów nie będę się bała założyc soczewki? Na początku mogą być lekkie kłopoty, ale jak będą chęci to szybko dojdziesz do wprawy i w niedługim czasie zakładanie i zdejmowanie nie będzie Ci sprawiało jakichkolwkiek problemów. Należy przestrzegać zasad higieny, bo to jest podstawa, gdyż o infekcję nie trudno. 4. Czy dotykanie źrenicy soczewką (podczas zakładania) boli tak samo, jak dotykanie palcem? ;D czy w ogóle boli, przeszkadza, szczypie, piecze, drażni, podrażnia? Jeśli soczewka jest czysta i bez jakichkolwiek uszkodzeń (np uszczerbień) to po założeniu soczewki nie ma prawa oko boleć, szczypać czy piec. Tak jak sama zauważyłaś nie ma za dużego wyboru soczewek torycznych, ale na pewno coś znajdziesz dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie mam problem, pomozcie. nosze soczewki od 2 lat. wszystko jest ok, ostatnio kupilam sobie tej samej firmy, ta sama moc kolorowe soczewki ale odrazu zakladajac nowe nie widzialam tak jak w starych tzn tych bezbarwnych, zwyklych. mam przed oczami lekka mgle i troszke te soczewki w odroznieniu od tamtych czuje na oku. co sadzicie? czy robie cos zle? watpie zeby byly uszkodzone. ale trudno jest sie przyzwyczaic i chodzic w takich,w ktorych widzi sie mgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do amazed Możliwe, że są wykonane z innego materiału i mają gorszą przepuszczalność tlenu DK/t, do tego mogą być jeszcze np mniej uwodnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do amazed Najprawdopodobniej wykonane są z innego materiału, mogą mieć też mniejszą przepuszczalność tlenu Dk/t oraz mogą być mniej uwodnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie przepuszczalnosc tlenu jest taka sama jak w tamtych wczesniejszych. czyli wychodzi na to ze mam sie z nimi pozegnac>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×