Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jagoda Lee

Kącik naszej poezji.

Polecane posty

Ode mnie będą dwa wiersze. 1. Bo od tej kobiety - choć w zupełnie zaskakujący sposób - zaczęło się moje pisanie, czytanie i w ogóle przygoda z książką. Ewa Lipska Trzęsienie ziemi Kolacja na stole przywalona gruzem. Rączki rodzeństwa trzymające gruzy garnuszków. Śmierć nastąpiła z dżemem porzeczkowym nie przełkniętym jeszcze. Ptaki trzęsące się w gruzie powietrza. Gruzy studni zakaźnej zalewające miasto. Gruzy umierającego wołania o pomoc. Gruzy Boga które chyłkiem odchodzą z miejsca po kościele. Róże wirusów krążące nad gruzami. Przybywający na wadze szczur. Rejs spóźnionych sejsmografów nad drgającym miastem z czarnymi chorągwiami na masztach. Nawrót choroby. Ciężki atak ziemi. Jedyna ocalała siwa kobieta cierpiąca na chorobę Parkinsona siadła na martwej nizinie rozpaczając że to od niej zaraziło się miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. Ponieważ to trochę o mnie, a może nawet więcej niż trochę. Alicja Patey-Grabowska *** Cicho mała dziewczynko Cicho mała dziewczynko wiem że jesteś we mnie tylko rozrosłaś ie wszerz i wzdłuż jak drzewo Cicho mała dziewczynko nie grymaś Będziesz bawiła się w berka i w chowanego we śnie A biegnij tak szybko by nie dogoniła cię starość A schowaj się tak głęboko by nie znalazła cię śmierć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten szampan to mam nadzieję tylko na początek... ;p Rozumiem, że barek już otwarty... oh, a barman... TOAST: Za ten dziwny twór, na którym każdy z nas opowiada jakąś historię... niektórzy swoją, niektórzy nie swoją. Jedni opowiadają wierszowaniem, inni prozą, jeszcze inni swoją obecnością, a całość tworzy coś naprawdę fajnego. I za tych wszystkich, którzy tutaj zaglądnęli, przelotem, czy też na stałę. Jagoda -----> Do wypełnienia mamy tu jeszcze sporą liczbę stron!!! Radosny ------> tu masz rację, trzeba coś zorganizować na pierwsze urodzinki, bo już niedaleko do nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńka - jasne ,że szampan tylko na początek , reszta w barku -martini , whisky , winko , baccardi itp :D Częstuj się i zapraszam do tańca na barze ;) Ja muszę znikać ,ale jutro sprawdzę jak się bawiliście :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale biba się zrobiła :D więc niech szampan leje się strumieniem szerokim :) Z tej okazji cytat ode mnie: George Gordon Byron - Widziałem cię płaczącą Widziałem cię płaczącą, okaś nie otarła I promienna o lazur łezka się oparła Jak na listku fiołka rosa uwieszona. Widziałem i twój uśmiech, i te wówczas oczy, Przy których skonał szafir u twojego łona; Skonał, bo tak żyjących świateł nie roztoczy. Jak w chmurkę wsiąka barwa słonecznego błysku, Którą cienie wieczora nie bez trudu znoszą, Tak twój uśmiech anielski najczystszą rozkoszą Napawa myśli chmurne i duszę w uścisku; A po twoim spojrzeniu pozostaje żywa Boska światłość i długo w sercu się rozpływa. A moje... jeszcze się tworzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tylko dzieki temu, ze kazdy jest w sercu poeta, moga byc zrozumiani i odczuwani poeci wielcy, to znaczy ci, w ktorych ta wladza gosci dluzej i silniej (...) Ta bierna poezja , pozwalajac nam obcowac z poezja czynna , daje nam chwile niewypowiedzianego szczescia . I mozemy o tym szczesciu powiedziec dumnie slowami Goethego: ---Gdyby nasze oko takze nie bylo sloneczne , czy mogloby kiedykolwiek zobaczyc slonce ?--- (Karol Irzykowski) Niewazne czy jestesmy konsumentami poezji czy tez jej tworcami - obcowanie z poezja uskrzydla:) Wznosze kolejny toast :-) :-) :-)i wypowiadam zyczenie: piszcie tutaj i cytujcie Wasze ulubione wiersze:-) la..la..laaaaaaa%%%%%%%%%%...% % % :-) v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje myśli, uczucia, czyny i słowa, ludzie i otaczający mnie świat, praca, obowiązki i z \"sobą\" rozmowa, to moja bajka od wielu już lat... W tej bajce codziennie i od nowa zdarzeń, barw i dat przybywa w biegu, spisuje pamiętnik kamera cyfrowa w mej pamięci - obrazy i muzykę w empegu. Tu stale koncert gra orkiestra jakaś, ktoś chce mi pałką dyrygować, a ja pragnę w koncercie mojego życia tylko swoje pierwsze skrzypce uchować... Gramy. Wiodą skrzypki, bębny milkną takty wytyczając wyraźnie, a fani co przyszli przed chwilką, klaszczą zbyt cicho, ale dość przyjaźnie... Życie to najpiękniejsza muzyczna bajka, gram i słucham tylko jej najlepszych nut, dobra muzyka najmilszą pociechą grajka, nie rozdepcze jej dzikich tłumów but ... R. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sekrecie Ci powiem stary moj przyjacielu, że kocham Ją, wiem to już od miesięcy wielu... Tęsknię całym sobą, myślę godzinami, wspominam te chwile, gdy byliśmy sami... Teraz pustka wokół, moj świat stanął i stoi, spalam się na popiół samotny w swej niedoli... Ona gdzieś w oddali, może tęskni, szlocha, czy na pewno za mną? czy mnie nadal kocha? Smutek zżera mnie nocą, w świat zamętu zdążam, kocham Ją chyba za mocno - wpadłem i się pogrążam... ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jak po nocnej zabawie ? Dla zmęczonych serwuję kefirek ;) 3 Grosze , Radosny i Tajemniczy Panie - dziekuję za te piękne słowa i prosze o więcej :) Tajemniczy - mam nadzieję ,że na dłużej dołączysz do nas ? Co Ty na to ? Wszystkim życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy 23 stycznia- wstal dzien kolejny - zimowy i znow prowadzimy- wewnetrzne -smutno -radosne - rozmowy zagladam tutaj - znajduje -w slowach innych-- mysli moich duplikaty a serce nadal skaduje -kocham..kocham...jak przed laty... v.v.v. ********************* ZAZDROSC (Jan Lechon) Jest mi dzisiaj zle bardzo, jest mi bardzo smutno Mysli mam zwiedle , chore , jak kwiaty na grobie Za oknem wisi niebo niby szare plotno Nie moge cie dzis kochac i myslec o tobie Miedzy nami jest przepasc , przepasc niezglebiona I chocbysmy wykochac po brzeg dusze chcieli To wszystko co nas laczy - jest milosc szalona A wszystko , co jest prawda - na wieki nas dzieli Wiem teraz : to jest jasne jak slonce na niebie I musi skonac serce pod ciezka zaloba Bo nigdy cie nie wezme na wiecznosc dla siebie Ty nigdy mna nie bedziesz, a ja nigdy toba ************************ pozdrowienia wtorkowe i 100%-towy *radosno-smutny*usmiech dla T.P. (Tajemniczego Pana) - extrem chetnie czyta sie Twe slowa - jesli skrzydla muzy przywieja natchnienie - pisz tutaj dla nas znowu czekamy:-) i..bravo !- za dotychczasowe Twe mysli nam tutaj przedstawione v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj *Jagoda Lee* :-) \"dzis do siebie przyjsc nie moge - po wczorajszym - ciezkim dniu\";-) hehe... nie jest zle !---bedzie gorzej !;-) zanucmy znow \"Bal wszystkich swietych\" Budki Suflera i niech kazdy znajdzie tego \"drugiego\" do swego tanga zycia :-) to takie Zyczenia - jeszcze- Noworoczne:-) pozdrowionka! v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Radosny :) Cieszę się ,że jesteś dziś w dobrej formie ;),cóż -trening czyni mistrza :D Tak sobie dzisiaj pomyślałam,że to naprawdę przemiłe Wszystkich Was tutaj spotykać :) Kiedy zaczynałam topik , nie przypuszczałam ,że tylu ciepłych , serdecznych ludzi wędruje po necie .Szczególnie , zaś cieszę się ,że trafili właśnie do mnie . Dziękuję 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiete slowa *Jagoda Lee* :) ;-) ;-)...nie tylko jesli o trening %.centowy chodzi...hehe... z lekkim smutkiem przyznac musze - \"Nalewka Babuni\" --dobiega konca..:-( ale i trening jezykow czyni mistrzow, treningi wszego rodzaju rowniez- i tutaj - mysl nastepna w kierunku niesmialych Poetow takze trening literacki daje pikne rezultaty - zatem cwiczcie swoje pioro i umieszczajcie tutaj swe wiersze ! uklony z szacunkiem...bo sie moze skonczyc zle- gdy tutaj bawimy sie..lalala sle Wam *radosny--smutek* v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D Wszemi 🌻 i wobec 🌻 Jedno ale, proszę się nie rozchodzić, za chwilkę kolejna imprezka z okazji 3000 wpisu :D Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już tłumaczę na każdej stronie jest 30 wpisów stron było 1000, wiec jakby nie liczyć 30 x 100 = 3000 Więc imprezujemy dalej, trzeba zalać tego kaca ;) 3000 wpis właśnie minął :D *radosny--smutek* -> gratuluję przyczyniłaś się do tego :D mam nadzieję, że jeszcze zostało Ci coś tej nalewki ;) :D hyk hyk :D hyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak , Kochani - 3 Grosze -świeta racja -WPIS 3000, PRZEKROCZONY ! WIEC IMPREZY CIĄG DALSZY -ABY NIE BYŁO CZASU NA KACA ;) MIMOZA - CZĘSTUJ SIĘ BAREK PEŁNY I ZNÓW OTWARTY -PRZEZ 24 h :D Nie pytaj , tylko nalewaj sobie drinka , lub poproś o to cuuuuuuudownego barmana ;) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast sniegu - deszcz :-( zamiast slonca - mgla :-( co podniesie nastroj - wiesz ? \"Nalewka Babuni\" - tra - la - la:-) czyz to nie jest poezja zaangazowana?;-) 100 pro! ..nawet..jesli krytycy sa innego zdania ;-) -co udalo wam sie wyniesc z domu ? SPORO!!!! - a co ze szkoly? no coz..wiele i niewiele ;-) w kazdym razie matema nie byla moja mocna strona;-) ;-);-) i jesli tutaj 300 ...3000...albo 30.000 wpisow sie ukaze ja ich chyba nie zlicze - poprawnosc *3 grosze* zliczy..bo i nick tej Osoby ciut matematyczny, prawda?;-) matematyczno -poetyckie pozdrowienia dla Szefowej *Jagoda Lee* i dla Reszty Swiata -amen:-) v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy jesteś przy mnie..choćby chwile to trwało... Iskry w źrenicach czuję,oddechem nie władnę,boję się że dostrzeżesz jak na twarzy bladnę... moja dusza krzyczy,że przelewam w Ciebie całe życie swoje... I nagle mnie porywa słodkie zachwycenie, bo pocałunek twój ach! nektar boski.. W momentach takich pragnę tylko (...) rozmawiać z Tobą serca biciem..Ono wydaje z siebie rozkoszne miłości wyrazy..me mysli się plączą.. I ja je słyszę, i ja w nie wierzę.. Bo mówią najdrozsza ,że jesteś mym ziemskim aniołem!!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coż moge Ci dać w zamian za Twe serce gorące? Oddam siebie całego ,lecz i to za mało.. Podaruję Ci wię c moją duszę grzeszną i wtedy będę pewny ,że choćby nie w miłosci, będziesz zawsze ze mną..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W chwilach samotności mysle sobie.. Jak nauczyć sie szcześcia? Jak zrozumieć mam to czego nie chcesz pokazać? Mówią,że sie kochamy,lecz przyznaj sam.. we łzach i wzdychaniu nie śpi,kto miłuje..;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękujemy Ja też się dołączam do życzeń. Alkoholu nie pije więc poprosze bananowy soczek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w Lublinie pada śniegi i biało jest :) Mimoza89 -> jakiego alkoholu? U nas pije się % natchnienia z soczkiem weny twórczej :D Pozdrawiam Wszem i wobec po 🌻 tzn. to przebiśniegi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×