Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maleriana

Proteza zamiast zębów...

Polecane posty

Gość agima
Mam pytanie do X mam rowniez ostatnio duzo rozterek w zwiazku z zebami moim prolelem odwiecznym byla krzywa jedynka zachodzaca do srodka obok dwie koronki czulam sie z ta krzywizna kropnie i postanowilam cos na to zaradzic.Mój dentysta powiedzial ze najlepiej zrobic korony. krzywa jedynke spilowal zreszta druga tez. na dwojkach tez koronki spilowal mi tez trojki w zwiazku z brakiem jednej czworki .po tym wszystkim mam strasznego dola psychicznego bo zal mi tych trojek i jedynki przynajmniej tej prostej.Mowil ze lepiej jest zrobic to na wiekszej ilosci zebow bo mozna zroic blokade ze jest to stabilniejsze bo niby wiekszy wycinek kola niz np tylko na jedynkach i dwojkach samych.Teraz martwie sie co bedzie gdy mi sie cos w przyszlosci wydarzy z ktoryms z tych spilowanych zebow czy jest jakies rozwiazanie poza proteza buuu.Prosze X o mala podpowiedz dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dentysta raczej doradzil dobrze...Trzeba bardzo dokladnie myc zeby,dziasla (nawet jezyk) jak bedziesz miala juz most.Nie jest odrazu powiedziane,ze te zabki opilowane szybciej sie psuja!Jezeli bedziesz miala most i nawet lekko poczujesz bol pod mostem (podobny do prochnicy)-zglos sie do dentysty!!! Wtedy bedzie wszystko pod kontola.Takie przypadki ,ze trzeba most zamieniac na proteze sa czesto,ale jezeli bedziesz regularnie co pol roku odwiedzala dentyste to nic sie nie stanie:) Naprawde glowa do gory! Bedzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agima
dzieki Ci bardzo za odpowiedz, a jaka jest wytrzymalosc takiego mostu porcelanowego =ile lat?? czy np w przyszlosci zeby uniknac protezy moznay wstawic implanty i jaka ilosc zeby mozna cos na nich odbudowac gdy juz teraz nie mam jednej dwojki i czworki a jedynki , dwojka i trojki sa spilowane, strasznie sie tym wszystkim zamaqrtwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosty takie sa bardzo trwale,wystarczaja na kilka dluugich lat,w zasadzie do czasu ,gdy cos sie w jamie ustnej nie zmieni np:nowy ubytek i trzeba "przedluzyc" most o nasteppny punkt. Implanty to super rozwiazanie,dla tych co maja kase.:( Sa drogie,ale wygladaja rewelacyjnie! Jak naturalne zeby!:D We wczesniejszych postach pisalam,jednak ,ze jest maly procent ludzi u ktorych sie one nie przyjmuja,ale to naprawde rzadko.Czasem dentysta nawet nie wspomina o tym;) P.S.Porcelana jest bardzo trwala,kompozyt jest tanszy,ale szybko sie sciera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youn
mam pytanie do kogoś kto się na tym zna.mam ubytki w dwóch 4 i jednej 5,wszystko u góry,pozostale zęby są wyleczone i zdrowe .czy moge założyć most kompozytowy na te braki i ok. ile by to kosztowało,może jest jakieś inne wyjście może mi ktoś poradzić???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROSA24
mam strasznie ważne pytanie do X. Mam mieć mostek bezklamrowy,z paskiem metalu na podniebieniu.Jestem załamana bo nie zamierzam przez całe życie tłumaczyć sie w sklepach przy bramkach:( Czy można to zrobic z czegoś innego?! Mój dentysta nie widzi w tym oczywiście większego problemu a ja jestem załamana:( Prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do _X_ dotyczącego kompozytu. Czy jest możliwość nałożenia tego na powierzchnię zęba, aby go trochę pogrubić i zatuszować rysy? Jaki jest efekt kosmetyczny i czy jest to trwałe? Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztyft
jeśli korzeń jest zdrowy, to można wstawić ząbek na metalowym sztyfcie. Taki ząbek porównywalny jest z naturalnym, wytrzymuje przy właściwej higienie jamy ustnej kilkadziesiąt lat( z własnego doświadczenia). Ząbek na sztyfcie , wydaje mi się, że powinien być najtańszy., gdyż przy nim jest najmniej roboty. Jak dbać o higienę jamy ustnej, szczegóły na www.vademecum.zdrowia.prv.pl Uwaga końcowa: warto mieć nawet korzenie, czyli nigdy nie wyrywać zębów. Gdyby wystąpiły zmiany ropne w obrębie korzenia, to istnieje jeszcze resekcja i korzeń pod sztyft można uratować!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co znaczy resekcja? jak mozna uratowac korzen jesli jest stan zapalny,przeciez wtedy sie wyrywa zeba? z drugiej strony kiedys w jedynce zrobila mi sie zgorzel ,bol straszny dostalam na ostrym dyzurze leki aby to zagoic i na pytanie co z nim bedzie dentystka mocno oburzona moim pytaniem odpowiedziala ze zgorzel to cos najgorszego i zeba sie rwie ,bylam w szoku!jednak jak pszlam do swojego gabinetu to lekarz mi go leczyl i wyleczyl mam go wyleczonego ok.10 lat jest tylko troszke ciemniejszy ale nie za bardzzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztyft >>>>>>masz na mysli koronke czy tak? to koronke wstawia sie na sztyfcie po przeleczeniu kanalow ja tak mialam jak pekl mi zab przy samym dziasle zostaly tylko kikuty ,mam dwoe takie koronki,faktycznie sa na lata i wygladaja naturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie do X o implanty na przyszlosc czy mozna np.na dwoch mocowaniach wstawic kilka zebow -tak jak przy moscie czy kazdy ubytek z osobna jako implant musi byc?bo tak przypusczajac ze nie ma np.4 zeboe w jednej linii czyli obok siebie to mozna na 2 mocowaniach-implantach czy musza to byc 4 implanty? Jeszzcze jedno co mnie dreczy to czas jaki musi upluynac od momentu wyewania zeba do uzuzpelnienia to slyszalam ze trzeba czekac 6 tygodni czy naprawde ? i co przez ten czas nie da sie jakiejs prowizorki zrobic,czy trzeba byc szczerbatym przez tak dlugo> ja sobie tego nie moge wyobrazic jak pomysle to juz mi sie slabo robi......br!!!!! na koronke czekalam tydzien ,mialam szczerbata dwojke(w sumie to dwa razy bo 2 koronki w odstepie kilku lat)byl to najdluzszy i najtrudniejszy tydzien mojego zycia,boje sie tego bardziej niz samej protezy czy mostka czy rwania :( to moj wielki problem jak o tym pomysle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uupaaaaa
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upka
upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbutowany
przedwczoraj zostałem niezłe zbutowany i miałem połamane dwie górne jedynki, teraz juz są usunięte i co powinienem zamiast nich wstawić koronki,most czy implanty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwa21
witam mam bardzo wielki problem ponieważ brakuje mi dużo zębów na górnej szczęce10(z obu stron po 5) a na dolnej 7(z jednej str.3 a z drugiej 4) zębów chcę je wstawić tylko nie chce tej sztucznej szczęki a nie stać mnie na implanty czy można coś innego wstawić na miejsce tych zębów. Poradźcie mi co mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajacek
Jak długo się przyzwyczaja do mostka??? Przez ładnych kilkaście lat miałem dość duże ubytki w górnej szczęce (brak 3 zebów); teraz dałem się namówić żonie na mostek :) Jestem drugi dzień po zabiegu i czuję się trochę dziwnie - po jakim czasie to mija??? kiedy z reguły organizm przyzwyczaja się do tych nowości??? Poza tym, jak czyścić taki mostek (przede wszystkim te miejsca pod brakującymi zębami (szczoteczka tam nie bardzo wejdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbok
mam pytanie do X. Mia lam zabieg w uśpieniu podczas którego wyrwano mi 6 zębow bo nie nadawały sie do leczenia i w tej chwili na dole mam 4 zęby z przodu (1122) oraz 4 i 6 po lewej stronie i 6 po prawej. orientujesz sie czy byłaby możliwość założenia mostka na cały dół " jaki byłby przybliżny koszt całości i jaka jest gwarancja ze skoro mam słabe zęby (tak stwierdził stomatolog) ten mostek wytrzyma?????? I jeszcze jedno jeśli możesz czy proteza jest naprawde tak straszna i tak często sama wypada jak to niektórzy twierdzą ????? mam 28 lat i niezbyt dużokasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość defenaaaa
A co to są za protezy:metalowa(szkieletowa) i całkowita??? ja mam proteze(4 zeby) i ona wyglada tak: kawalek podniebienia i trzyma sie ona na takich haczykach z metalu, ktore to haczyki trzymaja sie tych stalych zebow,, to jaka ja mam proteze, bo sama nie wiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika 2007
Witam MAM PYTANIE DO X Mama zamuar założyć sobie koronki porcelanowe ale w moim mieście dentyści biorą po około 500zł lub 600zł a w mieście moich teściów koronka jedna kosztuje 300zl. Iteraz mam wątpliwości czy jest jakaś różnica w porcelanie gorszego gatunku czy to jedst już cena indywidualna od każdego dentysty.Mam watpliwości bo chciałabym mieć zrobione dobrze proszę bardzo o odpowiedż.Co o tym myślicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prośba
Do _X_ Mozesz napisać czy proteze szkieletowa można mieć też,gdy się nie ma wogóle zębów na górze i ile to kosztuje.Aha i czy szkieletowa daje większy komfort od zwykłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mr. T
Ja mam dużo powazniejszy problem... Otóż mam dość mocno krzywe dwójki i trójki, jedynki są okey. I teraz mam pytanko, czy po usunięciu dwójek i trójek jest możliwość zaczepienia koronki lub mostu między czwórką a jedynką ?? Implanty nie wchodzą w grę, bo za drogie :( Ewentualnie zastanawiam się czy nie wywalić wszystkiego od czwórek, czyli 3,2 i 1 i założyć jakąś "stałą" protezę, ktora w jakiś sposób była by wkręcona w dziąsła i do tego podtrzymana na reszcie zębów ? Bardzo prosiłbym o fachowca ( np. pan X ) o jakąś porade, i ile mniej wiecej takie rzeczy mogą kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczerbuzia
Od lat noszę częściową górną protezkę (na 11 zębów). Moich własnych na górze mam zaledwie 3 i to w dość niefortunnych miejscach. Bardzo dbam o higienę jamy ustnej (dolne zęby są moje). Mam akrylową (najtańszą) protezę, ale byłam i jestem bardzo zadowolona z efektu. Nic nie widać, nosi się świetnie, zmieniam ją raz na 5 lat. Żaden z moich partnerów nigdy nie zorientował się, że noszę protezę. W niczym też nie przeszkadza, zamykam się w łazience, myję, szoruję i jest ok. Znów upłynęło 5 lat i jestem w trakcie wymiany (koszt 300 PLN) mimo że ta poprzednia jest w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blistex
mam pytanko ile kosztuje w przyblizeniu protezka dwoch zebow?? stracilam dwa zeby przez nieuwage dentysty < zaczely sie psoc od korzenia > mimo wizyt co 6 miesiecy nie wykryl tego dopiero jak stan zapalny sie wdal to mi dwa na raz usunol sa to 4 i 5 gorna wyliczyl mi tez ze most bedzie mnie kosztowal w granicy 2500 jednka na dzien dzisiejszy jest to troche sporo jak dla mnie i postanowilam puki nie uzbieram sumy poratowac sie posrodkiem w postacji protezki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiu
mam pytanie Wczoraj upadłem i ząb(2 u góry po prawej stronie) mi się złamała co najlepiej mi było by wstawić żebym mógł wyglądać znów jak człowiek?? i o jakich kosztach jest mowa. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kilku zębów brakuje, a kilka jest swoich warto pomyśleć o protezie nylonowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich i bardzo wam zazdroszcze. Przede wszystkim niewazne jakie macie braki. Mieszkacie w Polece i mozecie zrobic prawie wszystko, bo jest najtaniej. Ja mieszkam w Kanadzie i oczekuje na permanent residence, co zajmie mi ok roku. Moj problem polega na tym, ze nie mam gornej czworki. Usunelam z winy dentysty, bo wielokrotnym leczeniu kanalowym. Okazalo sie ze bolala mnie trojka, tylko promieniowalo na czworke. Wiec po usunieciu sytuacja sie nie zmienila i musialam zrobic kanalowo trojke, minely juz prawie dwa lata a ona ciagle boli, ale wole zyc z bolem niz z brakiem. Odwiedzilam juz kilkudziesiecu lekarzy i nikt nie widzi przyczyny mojego bolu, karza czekac. Od razu po usunieciu tej czworki zrobili mi proteze na ten jeden zob, taki maly plastik, mialam nosic do czasu podjecia decyzji o mostku badz implancie, ale kilka dni temu zgubilam go. Boze co ja przezywam. Chodzi mi glownie o wlasny wizerunek. Nie mam jeszcze 30tki, a nie mam czworki. Nic w moim przypadku nie wchodzi w rachube, poniewaz mam bolaca ta trojke obok i nic sie na niej nie da osadzic aby zakryc dziure po czworce, bo na chory zob nie wolno, a wyleczyc sie nie da, bo nie widac przyczyny. Kazdy z dentystow powiedzial ze tan zab jest bardzo dobrze zrobiony, a dlaczego boli? Kolejna kwestia, moglabym zrobic implanta, ale tutaj kosztuje to ponad 10000 za sztuke. A noz cos sie wydarzy i zaplacie o wiele wiecej w szpitalu, bo dentysta niczego nie gwarantuje, a to wkoncy operacja jakby nie bylo. Takze boje sie ryzykowac. Wole poczekac na ubezpieczenie z tym implantem. Ok, wiec moge sobie zrobic to samo co mialam, ale wlasnie dowiedzialam sie ze za najtansza taka protezke na jenego zeba musze zaplacic 1000 dolarow. Jakies 3000 zl za proteze na 2 cm z jednym zebem. Zgroza. A wyjazd do Polski i tam tego robienie nie ma sensu bo z biletem zaplace tyle samo. Jestem zalamana i do tego ten ciagly bol tej kanalowej trojki. Dlatego pisze ze wam dobrze, co cokolwiek sie nie stanie zawsze istnieje jakas dostepna opcja. Czy ktos z was robilby jednego zeba na protezie za ok 3000 zl, wiedzac ze w Polsce moze to zrobic za 50 zl. Ale bede musiala zaplacic, bo nie mam zycia z tym brakiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gool
Mam pytanie, jak większość do X. Brakuje mi górnej czwórki, stomatolog, nie w polsce zaproponował koronkę, kiedy wyszlifuje sąsiadujące zęby założy przed właściwa tymczasową koronkę, ażeby nic im się nie stało, mrowienie, zbyt czułe na zimno i ciepło itp. Jednak zastanawiam się nad implanten, pewnie trochę bólu i kasy ale jednak na stałe. Czy możesz coś poradzić? Jeśli implant lub koronka to gdzie najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taką sytuację: miałam wypadek i prawdopodobnie będę miała usunięte 2 lub 1 górną jedynkę. co byście mi radzili abym z tym zrobiła? odpiszcie proszę . najlepsze wyjście w tej sytuacji. chwilowo mam założony stabilizator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrina 84
witam ja mam 25 lat i na 90 procent bede miała usuniete wszytski zeby z względów zdrowotnych i wstawiana proteze całkowita. czy orientuje się kto jak długo cały proces może trwać?? prosze o odpowiedz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×