Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maleriana

Proteza zamiast zębów...

Polecane posty

Gość gość
zgodze się, dzis medycyna w tym zakresie poszła naprzód, warto pogadać w tym temacie ze swoim lekarzem, doradzi coś na pewno ;) ja sam mam implant wstawiany jakiś czas temu u www.esdentica.pl i powiem, że faktycznie, mało kto byłby wstanie wskazać, który ząb był "dostawiony"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, jaka ogóle możecie rozważać protezy?! Przecież niszczy się zęby sąsiednie, w miejscu gdzie ząb został wyrwany zanika kość i prowadzi to do dalszych komplikacji. Tylko implanty. Jest 21 wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czytam te wasze wypowiedzi i strasznie wspolczuje, bo wynika z nich ze macie beznadziejnych dentystow z epoki króla Cwieczka, którzy nie maja pojęcia o leczeniu. Tez miałam fatalną dentystke w dzieciństwie i do dziś ponosze tego konsekwencje. Ale co wy opowiadacie -- na paradontoze nie ma lekarstwa? Oczywiście, ze jest ona całkowicie wyleczalna, można nie tylko ja powstrzymać, ale i cofnąć. Ale jak widzę, do większości dentystów ta informacja nie dotarła. Leczy się laserem, można nie tylko zlikwidowac patologiczne kieszonki ale również odbudować kość. Nie dajscie sobie wmówić, ze się nie da. To znaczybze lekarz jest niekompetentnych. No i ok, zwykły dentysta nie musi się tym zajmować, ale ma obowiązek odesłania do periodontologa, który wyleczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łatwo pisać o implantach, gdy ma się kasę. Niestet6y są potwornie drogie i większości osób na nie po prostu nie stać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie stac? No to qrwa trzeba zebrac kase i zaplacic. A na niszczenie zdrowia i wywalanie tej samej kasy na kilka protez w zyciu to stac? Jak mozna sie tak wpuscic w kanal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram przedmówcę/przedmówczynię!!! Mamy 21. wiek, zdecydowanie lepsze metody leczenia i zdecydowanie więcej wiedzy na temat zdrowia. Zdrowie nie zna pieniędzy!!! Zbierałam pieniądze i uzbierałam i protezę zamieniam na implanty. To jest zupełnie inny komfort życia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez sie zgadzam. Stracilam szostke, moj dentysta poinformowal mnie o wszystkich opcjach i ich konsekwencjach. Jesli sobie zycze to moge nic nie wstawiac albo wstawic protezke. Jak klient chce. Ale w miedzyczasie zanika kosc i za pare lat juz nawet implant trudno bylo by wstawic. Gdy tam nic nie ma kosc zanika bo organizm jakby czuje ze nic nie ma i traci zaintetesowanie tym miejscem. Gdy jest implant kosc pozostaje jaka byla. Tez mnie na to qrfa nie stac i jest to dla mnie mnostwo kasy ale jest to jedyne cywilizowane rozwiazanie. Wszystko inne to chowanie glowy w piasek i udawanie ze bedzie lepiej i taniej. Nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wstawiony implant 20 lat po utracie zęba . Trzyma się jak byk od kilku lat. Trzeba po prostu trafić na sensownego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpierw trzeba byc pewnym czy mozna wstawic implant czy nie. Nie u wszystkich jest to mozliwe. Wpierw trzeba zrobic rentgen panoramiczny i dopiero wtedy odkladac forse na implant lub robic koronke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie... i może okazać się, że najpierw trzeba kość odbudować, a to dodatkowy koszt! Ja jestem w trakcie odbudowy kości, wcześniej byłam na konsultacji, żeby wiedzieć co i jak i za ile. Nie wiem, czy wszędzie są takie konsultacje bezpłatne, ale ja nie płaciłam u dr BIeleckiego w Dentica Bieleccy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam problem z uzębieniem i niestety... Inaczej niż protezą się tego nie dało załatwić. Ale zawsze to sprawa dobrego stomatologa. Poszłam do http://www.cenker.pl/ założyć akrylową. I dobrze mi to zrobiono. Po rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musiałam usunąć górna prawą czwórkę. Moja dentystka zaproponowała mi implanta, protetyk- stomatolog, z którym ona współpracuje zaproponował mostek, ale wtedy należałoby sie oprzeć na zębach sąsiednich( 2 i 3, które do najmocniejszych nie należą, 5 i 6 koronki, czy coś takiego, 7 własna) . Z lewej strony 5 - koronka, 6 i 7 brak. Trzeci stomatolog zaproponował protezę szkieletową na uzupełnienie górnych braków. Jakie rozwiązanie najlepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
implanty to bardzo dobre rozwiązanie, ale z tego co wiem to drogie, więc nie każdego niestety stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowałam się na protezę szkieletową, która uzupełniła mi lewą 6 i 7, oraz prawą 4, ale czuję się psychicznie niekomfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto pomyśleć albo o protezach zębowych albo o implantach, w Barczewie ****ardzo dobrze wykonują w http://medident-tabor.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadnych protez, dziewczyno to tylko 3 zęby! Zapraszam na funpage LMS - Like My Smile, tam znajdziesz duzo przydatnych info na temat uzębienia i jak o nie dbać żeby nie tracić więcej ząbków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jest wśród Was ktoś kto ma proteze szkieletowa i jest zadowolony? Czeka mnie taka i jestem ciekawa jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na protezy trzeba czekać. Wpisując stomatolog Poznań weekend i dzwoniąc do każdej placówki mamy ponad 2 miesiące czekania - prywatnie…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt mnie nie przekona do protez. Uwazam ze implanty to jest to co powinno sie zrobic. Zglosic sie do http://www.hercka.pl/ i wybrac implanty ktore beda do konca zycia a nie tak jak proteza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna7654
Łatwo się mówi, ale implanty są jednak bardzo drogie. Przy czym protezy też potrafią nastręczać wiele problemów i generują koszty. Kleje, tabletki, płyny itd. Wiem coś o tym, bo kupuję dla dziadka: http://sklep.atosmm.com.pl/Search/protez.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto robił rozpoznanie odnośnie stanu uzębienia? stomatolog czy sam dokonałeś oceny i stwierdziłeś, co należy wykonać? Najlepiej wykonać rentgen jamy ustnej, w Poznaniu mogę polecić http://www.rentgen-poznan.pl/, bo sama wymiana nic nie da póki nie zaleczysz zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam podobny problem. Mam dopiero 22 lata, a zęby w opłakanym stanie. Brak dolnych szóstek i górnej czwórki, górna dwójka i piątka odbudowana na ćwieku, druga górna dwójka, jedynka, piątka martwe. I w dodatku nie mam pewności, że leczenie kanałowe było przeprowadzone prawidłowo. To mój straszny kompleks i chciałam sobie założyć korony na przednie zęby, ale nie wiem, co z tą dwójką wykonaną na ćwieku? W dodatku jak czyszczę ten ząb nicią to wyczuwam ropę. Koszt całkowitego leczenia pewnie wyniósłby koło 10 000 zł, uzbieranie takiej kwoty zajęłoby mi kilka lat. Myślałam, żeby po prostu usunąć zęby i wykonać sobie zwykłą protezę. Macie jakieś podpowiedzi? Którego stomatologa w Katowicach polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam protezę. Niestety ale taka była konieczność. Ponieważ jestem alergikiem założono mi tą bezmonomerową. Najważniejsze to trafić na takiego specjalistę który to porządnie zrobi. Ja od siebie mogę polecić gabinet Bochińska www.bochinska.pl gdzie wszystko przebiegło bez problemów. Ogólnie proteza to wcale nie taka straszna rzecz jak się wydaje. Tylko jak napisałam musi być bardzo dobrze wykonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tonight
Możesz zastosować protezę częściową ale nie jest to szczególnie wygodne. Co do implantów to w tej chwili nie jest to aż taki kuriozalny wydatek jak 5 lat temu. Mam 2 implanty i zakładałam je tutaj http://www.luksdent.pl/ . Koszt nie był wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam proteze i to nie jest zadna udreka ani dyskomfort, moge polecic Ci dobrego stomatologa www.dentysta-gadomska.pl chodze tam juz od dawna i naprawde moge polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie piszcie głupot, że na paradontozę nie ma lekarstwa. Generalnie jeśli dentysta jest dobry, to poradzi sobie ze wszystkimi problemami. Implanty wcale nie muszą kosztować majątku, trzeba szukać dobrego, profesjonalnego gabinetu, który nie zdziera kasy z pacjentów. Mam wrażenie, że większość dentystów to partacze. Ja mam swoją panią Agnieszkę z ArtDenty pod Warszawą i mogę polecić w 100% każdemu, kto szuka naprawdę dobrego lekarza. Pani radzi sobie nie tylko z paradontozą. Ogarnie zęby i nie zedrze kasy. http://artdenta.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli protezę to tylko u dr Szczyrka: dentysta-szczyrek.pl. Specjalizuje się w protetyce i jest w tym naprawdę dobry. Mojej mamie robił protezę i naprawdę ładnie, estetycznie to wygląda. Nie można poznać, że to nie są prawdziwe zęby. Ja robiłam u doktora koronę na ząb i też jestem bardzo zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój maż miał niedawno zakładaną protezę u tego dentysty http://stomatolog-ostroda-ilawa.pl i naprawdę nieźle to wygląda. Cenowo tez nie wygląda, to jakoś tragicznie. Robią też mosty porcelanowe korony, implanty. Jeśli jesteście z tych okolic to warto się zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektórzy mają bardzo słabe zęby, bywa i tak. Ja miałam wadę zgryzu i dość krzywe zęby, a moi rodzice trochę zaniedbali tą sprawę. Strasznie się przez to wstydziłam jak chodziłam do szkoły. Dopiero w wieku 20 lat zaczęłam nosić aparat ortodontyczny. Bardzo pomogli mi tutaj http://www.cmpdent.pl/ Jeśli macie tego rodzaju kłopoty, to nie odkładajcie tego…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażynka1970
Zęby mamy tylko jedne, więc warto o nie dbać. Jeżeli za młodych lat zadbamy o nie później nie będziemy mięli większych problemów. Ja niestety zbagatelizowałam tą sprawę i moje zęby wyglądały okropnie aż do czasu wizyty u stomatologa. Dokładniej zrobiłam sobie licówki w Rzeszowie http://lpustomatologia.pl/licowki/ z czego jestem bardzo zadowolona. Po moich starych brzydkich zębach mam tylko wspomnienia i w końcu mogę się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×