Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maleriana

Proteza zamiast zębów...

Polecane posty

wiesz może najlepiej zrobisz jak się udasz do dobrego dentysty protetyka, pani doktor Kuczyńska ma duże doświadczenie, żeby ci powiedział, co można w tej sytuacji zrobić i żeby Ci wybrał najlepsze rozwiązanie dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łokitokiokidoki
czy jest tu jakis spec od zębów??? mam ogromny problem. około 7 lat temu podczas ugryzienia bułki ułamała mi się dwójka. Byłam załamana, koleżanka mojego brata po znajomości zrobiła mi taki sztuczny tymczasowy ząb, który miałam chyba 3 lata, po 3 letach mi go wyczściła, poprawiła bo się zaczął ruszać. No i jakiś czas temu sytuacja się powtórzyła. Ta babka wyjechała i musiałam iśc do innego dentysty. Zrobił mi także tymczasowy ząb ale taki jakby z plomby czy z czegoś bo ten wcześniej miałam taki wbity na ćwieku jakby plastikowy. No i problem jest taki że podczas mycia zębów dziąsło mi czasem krwawi. ząb jeszcze siedzi dobrze ale myślę już o tym co mam z nim zrobić dalej. Kłopot cały polega na tym że ten facet powiedział że mam za mało swojego zęba na korone. Nie bardzo rozumiem slang dentystyczny ale wytłumaczył mi to tak że albo muszę u ortodonty wyciągnąć ten korzen i na to próbowac robić kornkę albo muszę całkowicie usunąć ten korzen i robić implant. Niestety obydwie opcje mają tak kolosalne ceny że nie stać mnie na to. Nie mam pracy, studiuje, rodzice też nie są zbyt bogaci. Czy istnieje jakieś rozwiązanie mojego problemu?? Maksymalnie mój chłopak będzie w stanie wziąść jakiś kredyt do 1500zł żeby zrobić ten ząb, drożej nie ma opcji. Błagam powiedzcie że jest jakiś ratunek dla mnie. Obiło mi się kiedyś tez o uszy że można zrobić zęba na haku, że ten hak ma być zaczepiony o sąsiadujący ząb??? coś wiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yfyi
tak,leczcie się dalej u techników... nie mają żadnego prawa i wiedzy żeby przyjmować pacjentów ,zero sterylizacji np.czym robią wyciski?na łyżkach protetycznych.gdzie je sterylizują?nigdzie... to są pokątne praktyki,niestety u nas w kraju wszystko możliwe... co do taniości,bzdura,znam historie gdzie cena za uzupełnienie protetyczne bezpośrednio u technika jest wyższa niż w gabinecie stomatologicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jednego wprawianego i jest jednak różnica i do tego cały czas obawa że może się uszkodzić, a tyle kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia44567
jeśli chodzi o protezy to polecam Panią doktor Urszule Kuczyńską, przyjmuje w Krainie Uśmiechu w Bydgoszczy. Bardzo sympatyczna osoba, doradzi i pomoże - wiem bo moja babcia do niej chodzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia44567
jeśli chodzi o protezy to polecam Panią doktor Urszule Kuczyńską, przyjmuje w Krainie Uśmiechu w Bydgoszczy. Bardzo sympatyczna osoba, doradzi i pomoże - wiem bo moja babcia do niej chodzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez 2 dwojek
ja mam most szklany od 3 lat, wyglada naturalnie i sie trzyma jak na razie, zeby sasiednie sie tylko lekko opilowuje bez ich zatruwania, jest to w sumie wielka plomba oparta na 2 zebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oolivierka
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oolivierka
przeczytałam forum i tak zaczyna sie paradontoza 4 się kiwa, gryzłam jabłko i się ruszyła...wkrótce musze pomyśleć o koronce bo o implancie nie ma co marzyć? ja przesadnie dbałam o zęby i wydaje mi się,że wybielanie, usuwanie kamienia, piaskowanie je osłabiło mam takie jakby martwe, poszło szkliwo, szybko robi sie nalot, nie pomagaja te drogie pasty uwazajcie na to piaskowanie, bo dawniej kamień wystarczyło co 2 lata usunąc, a teraz coraz częściej zęby jeszcze mam, ale czarno to widzę ile teraz kosztuje koronka +1ząb a może zrobic na drucie 1 ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMo
Miałam podobny dylemat, ale doktor przekonał mnie jednak do implantu. Przy uzupełnieniu jednego zęba szkoda okaleczać sąsiednie, co z czasem kończy się kanałowym leczeniem. Implant jest droższy, ale trwalszy i chyba estetycznie lepiej to wygląda. Koszt - około 3 tys. zł za całość. Polecam dr. Aleksandra Bieleckiego, który przyjmuje w Raciborzu w klinice Dentica Bieleccy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietakababcia
Implanty?Tak ale dla osób młodych ,dbających o jame ustną,ale nigdy dla palaczy i kobiet po menopauzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietakababcia
"yfyi tak,leczcie się dalej u techników..". U techników nikt się nie leczy,natomiast stomatolodzy zlecają tym technikom wykonastwo protez.Taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentofobia
Moje zeby to dopiero byla masakra!!! Taka masakra,ze wstydzilam sie isc do dentysty! Ale coz trzeba bylo...i...teraz zaluje bardzo ze tak pozno poszlam. Pani dentystka okazala sie barrrrdzooo mila. Mialam martwe 2 gorne dwojki,ktore byly "polatane,sino-brazowe i na dodatek z prochnica.Teraz mam piekne bielusienkie odbudowane na wloknie szklanym koronami kompozytowymi. Zaplacilam 1600 zl razem z leczeniem kanalowym za dwa zeby.Troche tylnych zebow mam powyrywanych i czekam az sie zagoja dziasla i wtedy ide na odcisk do zwyklej protezy,jeszcze nie wiem jakiej. Mam jedna rade, nie zwlekajcie z pojsciem do dentysty!!! Najgorsze jest to ze za wszystko trzeba placic.Dentystka powiedziala,ze darmowa proteza jest tylko dla bezzebnych.Bezzebny w Polsce to taki czlowiek,ktory ma 5 zebow lub mniej :) Czyli taki z szescioma zebami ma sobie poradzic, albo zaplacic;) Chore przepisy tak jak nasze zeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Most na włóknie
Czy ktoś robił most na włóknie szklanym, adhezyjny lub inny na jednym zębie bez szlifowania sąsiednich zębów pod korony i u kogo we Wrocławiu i czy jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merkuurryy
ja za pomocą protetyki nareszcie mam ładny uśmiech, "oryginalnie" posiadałem przebarwione i nieprawidłowo ustawione zęby, aż w końcu zdecydowałem się i skorzystałem z oferty Vita Medica w Warszawie, zapłata rozłożona na raty więc nie musiałem od razu płącić całości pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co sądzicie o protezie opartej na implantach? Od pół roku niestety mam protezę, ale nie potrafię się przyzwyczaić do niej. Czytałem o rozwiązaniu na implantach, byłem nawet na konsultacji we wspomnianej tu Dentica Bieleccy. Tylko jak to w praktyce się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczek099
A nie mogłeś sobie zrobić protezy na zatrzaskach... podobno lepsze. A to czy na implantach się da, to nie wiem. Uważam jednak, że dobrym rozwiązaniem na ubytki w jamie ustnej jest odbudowa złamanych zębów na korzeniach własnych pacjenta przy użyciu wkładów z włókna szklanego. Podobno dobra metoda. Moja stomatolog http://www.ewabzymek.pl/ także tym się zajmuje i zastanawiam się czy nie zrobić sobie takiego czegoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczek099
A nie mogłeś sobie zrobić protezy na zatrzaskach... podobno lepsze. A to czy na implantach się da, to nie wiem. Uważam jednak, że dobrym rozwiązaniem na ubytki w jamie ustnej jest odbudowa złamanych zębów na korzeniach własnych pacjenta przy użyciu wkładów z włókna szklanego. Podobno dobra metoda. Moja stomatolog http://www.ewabzymek.pl/ także tym się zajmuje i zastanawiam się czy nie zrobić sobie takiego czegoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ze swoja protezą nie mam problemów. No, może na początku ciężko mi było się przyzwyczaić, ale teraz czuję się z nią całkiem dobrze. W klinice, w której miałam ją robioną (Herckadent w Gliwicach) pani doktor wyjaśniła mi jakie mogą wynikać niedogodności i jak je zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Implanty nie sa dla kazdego ,drogie sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odbudowę na włóknie szklanym też mi proponowali w Dentica Bieleccy, ale tak do uratowania jest kilka zębów. Radzili więc, aby rozważyć implanty. Ale o protezie na zatrzaskach nie słyszałem - możesz coś więcej na ten temat? jak to działa? bo proteza na implantach właśnie mniej więcej działa jak taki zatrzask, może to to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, można zrobic proteze na implantach. Moja mama taka ma. To dolna proteza oparta na 2 implatach. Jest wygodna. Proteze zatrzaskuje sie w bolczykach. Raz w roku należy zmienic elementy gumowe w bolcach (ok 200zl) i co jakis czas rowniez protezę. Sama proteza jest wygodna, ale trzeba sie liczyc z niedogodnośiami związanymi z wszczepianiem implantów. To jest jednak kilka miesięcy niewygody i bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wszczepienie implantów to wiadomo, że nie jest przyjemność niestety:( a powiedz mi, czy mama wygląda, mówi naturalnie z tą protezą? czy jednak widać i słychać, że to sztuczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc wszystkim, odkopuję ten temat, mam problem. bolą mnie zęby, na górze z przodu, nie mogę jeść gorących potraw, picie czegokolwiek sprawia ból, nawet po dłuższym pobycie na mrozie jest dotkliwy ból. leczyłem sie na nadwrażliwość, ale bez efektów. dodatkowo zęby te są brzydkie, nie są białe i są bardzo krzywe. nie stać mnie na aparat. postanowiłem pozbyć sie swoich zębów i je czymś zastąpić. bolą mnie dwójki i jedna jedynka. mam wrażenie ze sie ruszają. jedynki nachodzą na siebie. trójki wystają do przodu, wygląda to okropnie. i ten ból. mam 23 lata, jestem mężczyzną. co polecicie? most, koronki, proteza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy co się dzieje z tymi zębami - czy korzeń jest zdrowy i można go nadbudować, czy cały ząb należy usunąć. Idź do specjalisty i się dowiesz wszystkiego, tu raczej nikt nie udzieli ci takiej porady. Ale jeśli ogólnie pytasz, co lepsze - to proteza zdecydowanie odpada, zwłaszcza w młodym wieku! Korona lub most, to rozważaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sobie zrobiłam akrylową protezę na 3 zęby w http://www.optima-med.com i wyszło ok, bardzo dobrze mi się układa w jamie ustnej, nie ma to wpływu na moją mowę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jeszcze zastanawiam się pomiędzy protezą a implantami w http://www.hercka.pl myślicie, że jest duża różnica w wyglądzie pomiędzy protezą a implantami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaanna
Też zbieram kasę na implanty ale w tej klinice http://www.declinic.pl/ U mnie w pracy nie powinno być problemów z urlopem na czas wstawiania implantów, bo szefa mam bardzo w porządku. Początkowo chciałam wziąć pożyczkę na zęby ale doszłam do wniosku, że odłożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi tez jakoś proteza na młody wiek nie pasuje, ale to chyba nie jedyne rozwiązanie. Najlepsze byłyby implanty, ale wiadomo, nie dla kazdego to najlepsza opcja. Chyba najlepiej po prostu pójść do gabinetu, rozważyć wszystkie opcje, a lekarz powinien doradzić, co lepiej się sprawdzi. U mnie w mieście jest dobry dentysta z tego zakresu - www.popkoadam.pl - może jak raz opłaci się zainwestowac w inne rozwiazanie, w końcu na zebach nie ma co oszczędzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×