Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maleriana

Proteza zamiast zębów...

Polecane posty

Gość miro125
-x- a Ty masz zdrowe zabki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
tt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
Witam wszsytkich dla których brak zębów jest koszmarem jak dla mnie;/ cholera mam połowe jedynki i brązowy kikut na dwójce:/ :( nadaje się do leczenia kanałowego do tego dodam że ogólnie mam do du...y zęby kły pozdierane ;/ tragedia poradzi mi ktos co moge z tym zrobic? czy koronki długo wytrzymują? jak pod nim będzie zepsuty zab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina dlaczego wszystkie musisz usunąć? U mnie zęby to też koszmar...i już nie wiem co robić,bo wstyd mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siion
800zl.za sztuke!paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liil9
jesli proteza nie jest całkowita to lepiej zrobić szkieletówke taka na metalu bo ma mniej tej płytki różowej.Koronki długo się trzymają ja mam prawie 14lat i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokis47
inplanty sa najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki3
a ja nie mam czterech 6stek i w niczym mi to nie przeszkadza. odstępy między zębami całkowicie zniknęły w bardzo szybkim tempie(chyba do 2 lat). Same z siebie bez pomocy ortodonty. i w ogóle to uważam,że niektórzy tu przesadzają i robią dramat z brakującej jednej 6stki albo 4ki. Przecież, to są dalsze zęby i tego w ogóle nie widać(zwłaszcza jak są to górne zęby). i moim zdaniem robienie mostu dla jednego brakującego zęba nie ma sensu jeżeli jest on z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponny
A ja będę miała całą górną protezę. Paradontoza. Jednego zęba gorną chyba 5 udalo mi się wyjąc samej przez serwetkę palcami, a jeden dolny trzonowy wylecial pod wplywem poruszania językiem (sprawdzalam, czy moze mniej się rusza i nagle poczulam coś na języku, a to byla właśnie dolna 7). Mialam ładne mocne zęby, niezbyt dużo ubytków, bardzo dbałam, chodziłam na przeglądy i przy malutkim ubytku nie czekalam ... Myłam, nitkowałam, płyny do higieny itp. Usuwanie kamienia u dentysty. Nawet mam wrażenie, że to usuwanie dość glębokie pod dziąslami spowodowało szybsze przemieszczanie się kamienia wgłąb kieszonek dziąsłowych i niszczenie wyrostków kostnych szczęki. Niestety na paradontoze nie ma leku. Chyba jest dziedziczna. Znam osoby, ktore od wczesnej młodości miały protezy i żyją, dużo w życiu osiągnęły i mają juz po 80 lat. Kiedyś wyobrażałam sobie, że napewno dożyję do śmierci z własnymi zębami (wiele osób mi zazdrościło, że ładne i mocne) i jakies protezy wydawaly mi się dramatem nie do przeżycia. Teraz oswoiłam się już z myślą o całkowitych protezach. Na razie mam częściową protezę \"góry\". Moim zdaniem dobrze zrobiona proteza jest bardziej higieniczna niż most, ktory tylko przylega do dziąseł ale nie można go wyjąć i umyć, a tam mogą być szczeliny, ale może się mylę nie jestem dentystką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponny masz rację utrata zębów to nie tragedia, ale problem do rozwiązania i da się z tym żyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satte
a dla mnie tragedia jednak... choć nie mam tylko i aż czterech od góry, ale za to w widocznych miejscach :o a zęby mam w ogóle brzydkie,krzywe,dziąsła widoczne...to jeszcze te dwie okrropne duże luki :( wstydzę sie ust otworzyć... a co dopiero usmiechnąć... myslałam,żeby zrobić właśnie taką metalową protezkę ale tam będą te widoczne metalowe klamry :( nie wiem jak to będzie wyglądać, ja nie znam nikogo kto w ogóle by miał protezkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
satte: Pewnie, że lepiej mieć własne zdrowe i piękne zęby ale często się dzieje inaczej i cóż, trzeba z tym żyć. Podejrzewam, że sporo osób w |Twoim otoczeniu ma jakieś uzupełnienia, tylko zazwyczaj nie widać tego, a nie lubimy się do tego przyznawać:-))) Zrób po prostu sobie jakieś delikatne uzupełnienie (np. nylonowe) bez żadnych drutów itp. wynalazków, bo śmiać się trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejjj jejku
Mam bardzo krzywe jedynki. Zastanawiam sie na wyrwaniem ich/upiłowaniem i wstawieniem implantow. Ktos przez to przechodził??? Wstydze sie isc do dentysty i boje tego wszystkiego. Ile to w ogole moze kosztowac..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie i rada
A w czym Ci to przeszkadza, czy tylko chodzi o estetykę czy o kłopoty z gryzieniem/żuciem? Jeśli chodzi Ci o estetykę to zrób se ząbki sztuczne przy koronkach umieszczonych na sąsiednich zębach. Jeśli masz kłopoty z gryzieniem/żuciem to zrób se szkieletówkę a na niej umieszczone będą brakujące zęby. Moim zdaniem przy takim braku uzębienia, tylko głowę zawracasz, gdyż tak duże szpary chronią przed zaleganiem jedzenia, psuciem się pokarmu i żębów. No chyba, że jesteś panną do wzięcia i boisz się staropanieństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie i rada
jak już ktoś wyżej napisał, szpary w takim miejscu raz, że nie przeszkadzają, dwa znikają po jakimś czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejjj jejku
to chyba nie byla do mmnie odpowiedz, co? kto mi cos odpowie??? :( u mnie chodiz o estetyke oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejjj jejku
a co ja mam - to nie bylo smieszne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejjj jejku
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejjj jejku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska1986
Witam wszystkich ja równiez nie mam 2 zębów .3 lata temu straciłam górne czwórki i czas najwyższy zrobić coś z tymi zebami.Wyczytałam ze mozna wstawic aparat stały myślicie ze by pomogło??Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarrrra
witajcie..czy jest tu ktos co usunal wszystkie zeby np,gornej szczeki?i co macie za metode ?proteze?poradzcie cos?po ciazy cala gorna szczeka mi sie posypala polamala,,i wogole koszmar..czy tylko proteza mnie ratuje zwykla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haribo bear
jejjj jejku jedz wiecej żelków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strasznie jest
klarrra ale masz usuniete te zęby, czy może niektóre da się odbudować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid26 Z-G
Witam ! Mam pytanie . Jaka jest cena usuniecia wszystkich zebów (20 zebow bo reszty nie mam) i wstawienie nowych ?? Oczywiscie interesuje mnie niska cena. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystkie zeby
Mozna usunąć na NFZ i zrobic tez na kasę protezke całkowitą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolo 17
elo mam 17 lat i gdy bylem w podstawówce miałem wypadek w wyniku którego z moich górnych jedynek została jedynie część potem leczenie kanałowe i z czasem ząbki stały się znacznie ciemniejsze od pozostałych teraz jestem w szkole średniej i te zęby bardzo mi przeszkadzają chodzi tutaj o część estetyczną zastanawiałem się nad implantami dwóch jedynek ale po pierwsze szkoda mi zębów a po drugie wydatek z jakim wiążą się implanty to cena za dwa zęby ok 9 tyś złotych a to bardzo dużo zastanawiam się na koronkami ale ma krzywą dwójkę czy w takim wypadku koronki są możliwe.Co sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jejjj jejku Implanta można wstawić w miejsce BRAKUJĄCEGO zęba. Piszesz, że masz krzywe jedynki. Na Twoim miejscu poszłabym do ortodonty w celu konsultacji. W zależności od tego jaka wada zgryzu jest kilka rozwiązań np. aparaty ruchome albo stałe. To rozwiązanie ortodontyczne. Rozwiązanie protetyczne to np.spiłowanie jedynek i założenie koronek. Leczenie ort jest długie ale przynosi spodziewane rezultaty. Ja właśnie je kończę. U mnie polegało na tym by zrobić większe miejsce na mosty kompozytowe na włoknie szklanym bądź implanty (bo jeszcze się nie zdecydowałam) pierwsze są do max 2000 tys.zł a impalnty wiadomo-sama śrubka ok 3000zł +nadbudowa pocelanowa 2000tys. wiec duzo, a mam dwa miejsca gdzie brakuje zeba. Bardzooo dużo czytałam na temat każdej metody, wiele z nich konsultowałam z lekarzami i chętnie odpowiem na pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Chcialam zapytac czy ktos moze wie jaka by byla najlepsza proteza dla osoby z paradontoza. Moja mama dowiedziala sie dzisiaj ze bedzie miala usuniete wszystkie gorne "boczne" zeby i sie zalamala. Byla na konsultacji w sprawie implantow ale sie okazalo ze to koszt ok 36 tys zl wiec zdecydowanie za drogo. Ja chciałabym widziec jaka jest najlepsza opcja oprocz wspomnianych juz implantow, ktora mozna zastosowac u osoby z parodontoza i zanikiem kosci przy czym z jej zebow zostana zeby od jedynek do trojek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mianownik
Do sprytnej... tez jestem u kresu leczenia ortodontycznego i w tej samej rozterce implanty czy most... podajesz cene za most a mozesz powiedziec jakies szczegóły i twoje zdanie na temat mostów kompozytowych. Ja mam dwa braki do uzupelnienia wynik spartaczenia dentysty....po leczeniu ortodontycznym musze cos z tym zrobic....bo niewyobrazam sobie zeby cały efekt 1,5 rocznego chodzenia w drucikach zmarnowac...nieukrywam ze implanty są na te chwile zbyt kosztowne...mysle o alternatywie az do momentu zebrania kasy na implanty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×