Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maleriana

Proteza zamiast zębów...

Polecane posty

Gość morel
Witam. Musiałem usunąć górna jedynkę, chcę to miejsce uzupełnić w taki sposób żeby nie szlifować sąsiednich zębów, na górze brakuje oprucz tej jedynki jeszcze prawej 6, czy ktoś zna jakiś dobry sprawdzony sposób tak żeby to się trzymało i żeby dało się korzystać z tego zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaanna
a wiec po kolei ..jesli ktos ma paradontoze ,to zrobienie implantow . wyrzucenie pieniedzy bo przy paradontozie implant tez po jakims czasie wyjdzie jest to wkrecane na zasadzie korzenia.Nie dosc ,ze ogromny wydatek to jeszcze nie jest wiadomo co dalej. Moga byc miniimplanty ale..tez kosztuje.Ja mam paradontoze ,lekarz stomatolog powiedzial mi to prawie w tajemnicy hahaha nie chcial zdzierac kasy i jestem mu bardzo wdzieczna.Powyrywalam zabki i nosze teraz tzw proteze chwilowa.Zrobie koronki i mostek.Powiem wszystkim sie bojacym ,ze przyzwyczailam sie ,nie czuje jej nawet,nauczylam sie jesc,juz nie boli i estety 100 razy ladniejsza jak mialam.Usmiecham sie juz "cala geba".Po prostu nasza psychika musi "zaakceptowac" obce cialo w buzi a pozniej juz z gorki.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fenix26
I jak zawsze wybraliśmy opcję dentysty bo wie lepiej teraz to już po ptakach ale przy następnej okazji lepiej zapytać kilku dentystów co sądzą na ten tema np www. candeo.pl a potem idziemy do dentysty i nie mamy doła że coś nie tak zostało wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to uważam, że zawsze jeśli chodzi o tego typu zabiegi to warto zapoznać się z kilkoma opiniami a przede wszystkim poczytać o referencjach i doświadczeniu kliniki. Często kierujemy się ceną a tak na prawdę liczy się zdrowie. Ja natomiast polecam klinike www.candeo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenaanna mydlę, że masz sporo racji, ale to nie pacjent podejmuje decyzję czy można, czy nie można czegoś założyć. Dobry lekarz po dokładnym zbadaniu pacjenta podsuwa mu możliwości, które można w danym przypadku zastosować i jeżeli są jakieś przeciwwskazania, to odradza. Grunt to znaleźć dobrego stomatologa, no albo klinikę. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości związane z implantami, protezami, labo czymkolwiek z działu stomatologia, to moim zdaniem najpierw jak w dym powinien udać się do lekarza stomatologa, ale dobrego. W Alfa Dental mają świetnych specjalistów - jakby ktoś potrzebował fachowej porady, to warto sobie tam przedzwonić, no albo udać się na wizytę - druga opłaca lepsza, tym bardziej, że pierwsza konsultacja jest darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielkaw
Protezy i implanty to generalnie rzecz na ktorej trudno oszczedzic. Ja jezdzilem az do Trojmiasta.Tamjest dobry specjalista od tego. Generalnie klinika stomatologiczna jest fachowa. Jak sie juzwydaje pieniadze i chce sie miec zorbione na poziomie to takie koszta sie nie lilcza,wiec polecam Kryspin- dent z Gdańska. Majanawet strone wiecsie mozna zorientowac. http://www.kryspin-dent.pl/ . Ja tam wszystko robilem i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielkaw
Protezy i implanty to generalnie rzecz na ktorej trudno oszczedzic. Ja jezdzilem az do Trojmiasta.Tamjest dobry specjalista od tego. Generalnie klinika stomatologiczna jest fachowa. Jak sie juzwydaje pieniadze i chce sie miec zorbione na poziomie to takie koszta sie nie lilcza,wiec polecam Kryspin- dent z Gdańska. Majanawet strone wiecsie mozna zorientowac. http://www.kryspin-dent.pl/ . Ja tam wszystko robilem i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trojankaa
Może mógłby mi ktoś poradzić coś na mój problem. Miałam kanałowo zrobioną dolną 6, plomba zaczęła się kruszyć a potem przy okazji ułamała się wewnętrzna część zęba. Dentystka załatała kanałowe, wyciągnęła odłamaną resztę zęba (pod dziąsłem jeszcze coś zostało) i powiedziała, że trzeba będzie zrobić sztyft i na tym wymodelować ząb. Byłam tak skołowana, że nie zapytałam o konkrety a teraz tak siedzę i głowię się jak to może wyglądać, czy to jest dobre rozwiązanie i ile pieniędzy mam na to uzbierać. Bardzo proszę o radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlamana 4
do trojankaa wczoraj rano złamałam dolną lewa 4, ktora byla juz kiedys leczona kanalowo, odlamala sie cala zewnetrzan scianka, okropnie wygladalo, pojechalam do dentysty, musialam troche poczekac bo taka kolejka przed swietami , ale musialam cos zrobic bo ida swietta , cala rodzina sie zjezdza a ja bylabym ze zlamanym , calym w prochnicy zebem ? Dentysta obejrzal zab najpierw , zrobil zdjecie, dal mi znieczulenie , po wiercicil z 10 min. w sumie to nawet tam nie bylo gdzie , bo ten zab to jedna wielka dziura , po czym powiedzial ze zalozy mi sztyft, zeby odbudowac zab. Wiec mialam otworzanego tego zeba, oczyscil mi kanaly , troche bolalo, nie przyjemne to jest, potem wprowadzil jakies wypelnienie do kanalow, i zalozyl mi taki wklad na czworke, i kazal mi siedziec tak z owarta buzia z 15 minut, potem wlozyl jakies wypelnienie. Zab naprawde dobrze wyglada,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzagata
Witam :) Czy ktoś z Was może orientuje się czy robią protezę (tak zwany mostek) na jednego zęba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morgue
EEEEEEEEEEEEEJ witam, czy taka protezka wstawiona uzupełniająca ząb (taka zachodząca na podniebienie i metalowymi końcówkami zaczepiona o zęby) przeszkadza w całowaniu ?:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Piszę z prośbą o poradę. Mam wiele ubytków, na górze z lewej strony 3 szt., z prawej 2 na dole z lewej 3 szt z prawej 1 szt. długo już tak z tym chodzę i powstala mi wada zgryzu ( ubytki nanoszą się na siebie) Bylam dzisiaj u Protetyka, Poradzono mi na ubytki wstawić mosty, ale 'po drodze" wyniklła sprawa mojego zgryzu. Protetyk zaleca przez rozpoczęciem prac naprawy moich zębów zalożenie stałego aparatu, który mam nosić przez ok. 1,5 roku. Dała mi także inną możliwość: otóż może wsatić ubytki, a powstałą szparę między jedynkami uzupełnić nadbudowując pierwsze zęby. Nie wiem co wybrać, bi chodzi tu także o kszty. Aparat: ok. 1500 złotych + co miesięczne wizyty ok. 100 złotych = 3500. dość sporo, a za nadbudowę 200 zlotych od zęba. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaj mi
Aguś, ja mam nadbudowane jedynki. Zadowolona jestem. Nikt nie poznaje, że to nadbudowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boje się że będą bardzo duże ndbudowane zęby, trochę nie naturalnie, ale prawdopodobnie ma mi nadbudować dolne , to może nie będzie ich widać.,,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MORGUE
PONAWIAM PYTANIE:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinka13
Pomocy!!! mam 13 lat i zaniedbane zęby. mam 4 do wyrwania i 4 do leczenia. w granicach ilu złotych kosztują jedne z tańszych sztucznych zębów?? bardzo proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna, choć bez zębów
mam już ponad 60 lat. Wyrwałam już ostatnie górne zęby. Mogę mieć za darmo, czyli finansowane przez NFZ akrylowe ale nie wiem czy to jest najlepsze rozwiązanie. Można zgłupieć, bo tyle jest ofert z różnymi cenami. Np. Jakieś szkieletowe na zamkach? Skąd się dowiedzieć, które są dla użytkownika i jego zdrowia najlepsze? Jestem radosną emerytką, lubię się śmiać tak "od ucha do ucha" więc proszę o podpowiedź jaką mam decyzję podjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez zęba na dole
zaniedbałam bardzo zęby niesety, tydzien temu nie moglam wytrzymac z bolu , bolalo mnie dolna 5 ktra mi dentysta usunal , poza tym nie mam 7 dolnych , jeszcze w liceum usuwane , na gorze mam do usuniecia 6 prawa, zastanawiam sie co zrobic z dolem bo mam jeszcze 6 do kanalowki i nie wiem czy nie usunac jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie , ja mam proteze dolna i gorna . Jesli chodzi o dolna nie moge sie za chiny do niej przyzwyczaic, jestem tym zalamana :( . Dlaczego proteza? Nie dlatego,ze zaniedbywalam zeby, po prostu w mojej rodzinie tak jest,ze my kobiety mamy slabe zeby, leczone cały czas az do całkowitego skruszenia . Gorna proteze nosze caly czas, na noc sciagam, jest cala akrylowa dobrze przypilowana wiec na podniebieniu naprawde jej nie czuje,ale czasem wydaje mi sie ,ze mi sie odrywa i wyleci, nie jest ona na calej dlugosci, glownie na tylach od 3 zeba w tyl. Mam 30lat ,a czuje sie jakbym miala 70 :( :( :( poradzccie cos, moze ktos z was ma proteze taka siateczkowa, kiedys mi dentystka pokazywala,ale nie moge teraz tego znalezdz nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia-Liza
mialam dolna protezke z 6 i 7 po obu stronach ale ją zgubiłam :-P. to była moja 3 proteza bo poprzednie tez zgubiłam. często zdejmowalam gdy jedzenie wchodzilo mi pod protezke, wtedy zawijalam ja w chustechke higieniczna a potem wyrzusalam przez przypadek. taki mam glupi nawyk. oczywiście placiłam za nie. i teraz mam pytanie czy na NFZ mogę zrobic następna bezpłatnie? co ile lat przysługuje proteza z NFZ i ile zębów musi brakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolszek
wszystkims zukającym polecam świetną doktor zajmująca się protetyką estetyczną - dr Jarosz, naprawde warto, bo jest dobrze i niedrogo (dla ludzi z wawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietakababcia
Mam 60 lat i straciłam dwie górne 4 oraz 6i 7 po jednej stronie.Resztę zębów zadbanych posiadam.Namówili mnie na protezę szkieletową i niedługo ją odbieram,ale czy się do tego przyzwyczaję? Czy ktoś tą "blaszkę " nosi? Czy to jest uciążliwe?Czy łatwo się do takiej protezy przyzwyczaić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietakababcia
Myślę ,że niektórzy pochopnie usuwają zęby.Czasami korzeń może okazać się przydatny do odtworzenia zęba na tzw.sztyfcie.Miałam taką czwórkę ,która wypadła mi dopiero 22 latach "urzytkowania".Sprawdżmy stan korzenia zanim go usuniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyzwyczaić mozna się bardzo szybko, mój mąż (24lata) niestety przez genetykę utracił dużo zębów, ma zrobioną szkieletówkę, przyzwyczaił sie w ciagu 5dni, teraz gdy zdejmie to nie radzi sobie bez protezki, tak ze spokojnie idzie sie przyzwyczaić, moze w przyszłosci będzie nas stać na cos lepszego, mąż ma ta protezę miesiac i jest super, w końcu fajnie wygląda,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allera
pocieszyłaś mnie tymi 5 dniami :) Mi właśnie dzisiaj rano założyli : góra- 3szt po prawej i 2szt po lewej, dół 1szt po prawej i 2 szt po lewej. Niby to cienkie, bo są to protezy nylonowe czyli bez tych metalowych części, ale język wyolbrzymia i uczucie straszne :( Niemniej jak się uśmiechnę ( w końcu, po 10 latach ...bo brak było "4" ) nie widać. Kolor dobrany idealnie, nawet mąż się przyglądał z bliska i nie trafił które są sztuczne a które moje własne osobiste :P No i świszczę sobie śmiesznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietakababcia
Mam już tą szkieletówkę z 4 zębami od 2 dni.Mówię i śpiewam bez problemów.Jestem z tego zadowolona,bo nie ma tego sztucznego podniebienia,a ta cienka blaszka w niczym nie przeszkadza.Jest ok. Polecam wszystkim wykonanie protez w protezowniach bez pośrednictwa stomatologów, bo taniej i fachowiec wie jak zrobić by było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietakababci
Do MOWIDKA.W W-WIE cena protezy akrylowej to 450 pln,a szkieletowej 750 pln,ale ceny w innych miastach mogą być niższe.W- wie chyba wszystko jest droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×