Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość gość
A to masz chorobe młota pneumatycznego,magnez zawsze pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba1975
nie wiem czy docierają moje wiadomości do was bo mi się wyswietla żadna informacja niemoge sobie pozwolić na zadnego lekarza ponieważ jestem za granica od niedawna i jestem w tzw; kropce strace prace to jest koniec ;niemam wyjcia z bolem do pracy i ciężko fizycznie nikt się nie przejmuje ze mam problem z nadgarstkami bol w nocy niemiłosierny niemam już sily proszę was o pomoc kupiłem Magnez na razie bez skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba1975
ja kiedyś majac 30 latek trochę popiliśmy spirytusu za wschodniej granicy usnelem na lewej rece budząc się na okropnym kacu i oczywiście nie czując lewej dloni co się okazało po jakiś 2 tygo dniach idąc do lekarza dostałem za przeproszeniem zjeby od doktora co ja wuprawiam ze nie zglaszalem się tak długo nerw prawie umarl rechabilitacja;zastrzyki itd.;ale reka już jest slabsza lewa niż prawa także uważajcie tez na takie sprawy bo człowiek jak spi tez czasami nie czuje no bo oczywiście spi jak bol obudzi to radzlbym na druga strone się owrocic bo skutki mogą być fatalne:trzeba naprawdę uwarzac !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cypis
ja mam podobnie nigdy wczesniej tego nie mialem ale jak zmienilem prace to zaczelo wychodzic to moze byc od kregoslupa ,od nerwicy lub to nie ta praca a mysle ze ,praca to ta podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No a od czego,oczywiscie ze od kregosłupa,a stres tez rozwala kregosłup i cały organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ThoMass
Witam Ja ja większość z piszących mam problem z drętwiejącą prawą ręką, podczas snu dopada mnie ból i nici ze spania. Męczę się tak już dobre 4 lata. Początkowo było to raz do trzech w miesiącu. Aż urosło do tego, że codziennie się budzę nocy. Poza tym dopadło mnie wieczne przemęczenie i osłabienie tj. opadłem strasznie z sił. Poza tym występujące bóle w nadgarstkach przy pracach wymagających odrobiny wysiłku nawet czynność wstawania z podłogi gdzie próbowałem się podeprzeć na ręce kończyła się bólem w nadgarstku. A od jakiegoś pół roku oprócz drętwienia ręki i sporadycznie prawej stopy, pojawił się ból w lewej łydce, taki impulsowy jakby ktoś igły wbijał. A więc tak diagnozę swoją zacząłem od lekarza rodzinnego, który wysłał mnie po wielkich bataliach i namowach moich do kardiologa żeby zbadać czy serducho jest zdrowe. Na szczęście serce jak dzwon. Później przyszła pora na neurologa, który po zrobieniu badań pod kątem reumatyzmu, stwierdził, że nic mi nie jest. Kolejny etap wizyta u chirurga-ortopedy, ten dał skierowanie na rezonans oraz EMG (czyli przewodnictwo). Przewodnictwo robiłem 2 razy o przeciągu 6miesięcy w dwóch różnych punktach w celu wykluczenia błędu. Na szczęście wyszło w normie. Brak uszkodzeń nerwowych. Co od rezonansu, zrobiono mi tylko kręgosłup szyjny. Wynik: wygładzenie fizjologiczne lordozy szyjnej. Mała dokanałowa wypuklina międzykręgowego krążka C4/C5 bez ucisku struktur nerwowych. reszta w normie bez ucisku na rdzeń szyjny. Po tym ortopeda zalecił serie zastrzyków z wit. B12 plus rehabilitacja. Niestety mija 2 lata od rezonansu i odbyciu kilkunastu rehabilitacji a ręka jak drętwiała tak drętwieje. noga tj. łydka kłuje i jak tu żyć. A lat dopiero 31 mam. Ostatnio byłem na wizycie u ortopedy z nadzieją że coś mi pomoże, ale on tylko stwierdził musi boleć i nic mi ortopedzi nie pomogą. Jedynie dożywotnio rehabilitacja i ćwiczenia. Ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JowitkaKit
Na drętwienie rąk polecam Chela Mag B6, idealne również na skurcze rąk i nóg. Brałam to na skurcze, a jak się okazało też jest idealne na nerwicę, którą miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam takie same objawy i okazało się, że mam zespół cieśni kanału nadgarstka. Na szczęście operacja załatwiła sprawę i już nic mnie nie boli itd. Byłam w Klinice Nadgarstka w Poznaniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja T
U mnie występowało drętwienie rąk i stóp i mimowolne skurcze w dłoni. Okazało się, że to przez niedobór magnezu i zastosowałam preparat z magnezem, ale mnie strasznie brzuch zaczął boleć od niego po 2 tygodniach. Trafiłam na reklamę chela-mag b6 i stosuje go do dzisiaj. Żadnych skutków ubocznych, skurcze szybko ustały - 2 tygodnie a drętwienia po miesiącu już w ogóle nie odczuwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam problem z rekoma mam skrzywiony gorny kreg nie moge spac rece mi dretwieja spie po 2 - 3 godziny dziennie jest to meczace pracuje fizycznie wiec nie ma mowy na luzy w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam problem z rekoma mam skrzywiony gorny kreg nie moge spac rece mi dretwieja spie po 2 - 3 godziny dziennie jest to meczace pracuje fizycznie wiec nie ma mowy na luzy w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra M
Ja miałam drętwienia rąk i stóp przez pewien czas, a później dołączyły mi się potworne skurcze łydek w nocy, po których czułam ból przez pół dnia... Okazało się, że to niedobór magnezu. Kupiłam sobie suplement z chelatem magnezu - chela-mag b6, bo najlepiej przyswajalny jest w tej formie i faktycznie pomogło -po kilku tygodniach w ogóle już przestałam odczuwać te objawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazi78
Wydaje mi się, że w takiej sytuacji, to tylko dobry neurolog może pomóc. Jeśli ktoś jest z Mazowsza, to warto zerknąć sobie do tej kliniki https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa . Mają tam świetnych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rekinnkaa
Warto sprawdzić czy nie jest to choroba Dupuytrena. Tutaj http://wilmed.pl/uslugi/ortopedia/xiapex/ możecie dowiedzieć się więcej na ten temat. Do tej przychodni można również udać się na leczenie. Takie objawy daje bowiem wiele chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia1julia1
A w jaki sposób? Jak to działa? Faktycznie pomaga? Mam właśnie ten zespół cieśn i mi lekarze mówią, że tylko operacja wchodzi w grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wpływ stanu żył i drętwienia rąk, jak mi się zdaje może też mieć wpływ ilość spożywanej soli. Dlaczego tak myślę, ponieważ też nie ominął mnie problem drętwienia rąk czasami w nocy, a czasami w dzień i branie magnezu, czy wapnia nie dawało rezultatu. Drętwienie, a czasem ból rąk pojawiał się, jak potem się okazało, gdy w pożywieniu, które było spożywane był nadmiar soli np. w kupnych ogórkach kiszonych, ale nie tylko. Bardzo je lubię i wydawało mi się, że mogę je jeść w każdej ilości. Gdy zostały odstawione drętwienie rąk i ból przeszedł. Ale u każdego jak wiadomo jest inna przyczyna, drętwienia i bólu rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie gdy za długo siedzę w pozycji siedzącej na przykład przy kompie, drętwieje mi ręka. Na necie znalazłam taki filmik, który pomógł mi pozbyć się drętwienia ręki. Link poniżej. https://www.youtube.com/watch?v=0vxX5nPTvAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpa66
mi mrowialy dlonie od miesiaca co noc, malego palca nie moglam zgiac czasem w nocy, dlon jakby sztywnieje, a kciukiem nie moglam wogole dotknac malego palca bo tak bylo usztywnione dodam ze nigdy sie nie udzerzylam. Pracuje fizycznie dosc ciezko. Niemoznosc zlaczenia 2 palcow mnie przerazila i zastosowalam metode Theta - terapia kwantowa ktora sama posiadam, pomoglo jak reka odjal. Bylam u neurologa i powiedzial ze mam uszkodzony nerw lokciowy ale bylam u 2 innych (fizjoterapeuta i lekarz pierwszego kontaktu) i powiedzieli ze to raczej nie to. Zauwazylam ze jak trzymam reke prosto w nocy to nie mam mrowienia ani zadnych skurczow. Ramiona bola i czasem tez przedramie. Podejrzewam ze to moze zespol nerwu lokciowego, kiedy nerw jest uwieziony i powoduje takie objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpa66
dodam ze to lewa reka, czyli nie dominujaca u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drętwienie rąk może być skutkiem nieodpowiedniego odżywiania , efektem ubocznym stosowania leków na inne dolegliwości, testowaniem na własnej skórze wyrobów chemii kosmetycznej, brakiem aktywności fizycznej, stresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy drętwieniu rąk postanowiłam zrobić masaż, na wewnętrznej stronie tak jakby żył. Co ciekawe, gdy zaczyna mi drętwieć ręka i zaczynam masować żyły, drętwienie przechodzi. Znalazłam filmik sprawdzający, czy ma się cieśnie nadgarstka i ćwiczenia na nią i jakimi domowymi sposobami można ją spróbować wyleczyć. Poniżej linki: https://krokdozdrowia.com/dlaczego-dlonie-dretwieja-podczas-snu/ https://www.youtube.com/watch?v=DToFRFBZfxc https://www.youtube.com/watch?v=i_kJL3ZxQ4U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto się przebadać i sprawdzić czy to nie jest zespół cieśni nadgarstka. Teraz między innymi przez nadmierne używanie komputerów występuje u wielu osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela

Drętwienia kończyn nie powinno się lekceważyć. Zamiast wizyty u zwykłego lekarza, polecam wybrać się do osteopaty, który zna się na takich rzeczach. Ja leczyłam się u Pana Bogusława Mazura z Rzeszowa i serdecznie polecam tego specjalistę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka

Drętwienia kończyn nie powinno się lekceważyć. Zamiast wizyty u zwykłego lekarza, polecam wybrać się do osteopaty, który zna się na takich rzeczach. Ja leczyłam się u Pana Bogusława Mazura z Rzeszowa i serdecznie polecam tego specjalistę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drętwienie rąk -dyskopatia

Niektórych schorzeń kręgosłupa nie pokonasz. Zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatia i rwa kulszowa to choroby. Możesz zatrzymać ich rozwój i złagodzić dolegliwości. mi na ból kręgosłupa pomaga metoda mckenziego. Polega ona na cyklicznych samodzielnych ćwiczeniach. Bardzo dobrze się sprawdza przy długotrwałym bólu kręgosłupa i  produkty konopne olej CBD 5 % decarboxyled  i  czeska maść konopna cannabis za  49 zł  kupisz dwa produkty   tu www.konopiafarmacja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastek

Mnie nadgarstki bolały już dłuższy czas, ale ignorowałem to, bo dużo czasu pracuję przy komputerze. Zaczęło być niestety coraz gorzej, aż czułem drętwienie i taką słabość w rękach. W końcu jak zdecydowałem się pójść do lekarza, zrobiłem wszystkie badania jakie kazał i skierował mnie na falę. Na początku byłem sceptycznie nastawiony, bo tylko raz w tygodniu taki zabieg. Ale okazało się, że po serii takich fali to coraz mniej bolało, pod koniec jeszcze dodali mi do fali neuromobilizacje i przestało boleć całkiem i siła też wróciła. Wydaje mi się, że to też zależy od sprzętu i umiejętności terapeuty, ja chodziłem do jednego z gabinetów z rehabilitacje.org na Prądniku. Na szczęście skończyło się bez operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×