Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość 10 asia10
Dziś znalazlam wasze forum i może wy mi pomożecie .W styczniu mialam operację kręgosłupa szyjnego moje dolegliwości były między innymi spowodowane bólem prawej ręki nie miałam siły utrzymać długopisu moje pismo było nie do przeczytania a pół roku przed operacją wogóle przestałam pisać wszyscy mnie zapewniali że po operacji wszystko wróci do normy ale tak nie jest dziś jest równe 2 miesiące od operacji poprawy wciąż niema proszę pomóżcie .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 asia10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojox
Mam 41 lat, od kilku lat mam ten problem. Początkowo spałem na rękach, albo na jednej albo obu. Po przebudzeniu i napływie krwi, miałem straszny ból. Zacząłem to kontrolować, ale efekty zostały, teraz drętwieją mi obie ręce, nawet jak na nich nie leże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka09
Pisałam już na tym forum o swoim problemie. Miałam ból lewej ręki i drętwienie obu rąk co uniemożliwiało mi pracować. Przez przypadek znalazłam się u terapeuty,który zdiagnozował wysunięcie dwóch dysków w kręgach szyjnych .Wystarczyły proste ćwiczenia, które wykonywał terapeuta i ja sama w domu.Jeżeli chcecie to na stronie www.mckenzie.pl znajdziecie terapeutów, którzy stosują metodę mc kenzi (leczenie przyczyny bólu ćwiczeniami).Pozdrawim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka09
Pisałam już na tym forum o swoim problemie. Miałam ból lewej ręki i drętwienie obu rąk co uniemożliwiało mi pracować. Przez przypadek trafiłam do terapeuty, który zdiagnozował wysunięcie dwóch dysków w kręgach szyjnych. Wystarczyły ćwiczenia z terapeutą i w domu (systematyczne). Jeżeli chcecie to na stronie www.mckenzi.pl znajdziecie terapeutów,którzy stosują metodę mc kenzi (leczenie przyczyny bólu ćwiczeniami).Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidkens
Mi to drętwienie zaczęło się 3 lata temu. Czasem przechodzi, czasem nie mogę już wytrzymać. Prawdopodobnie jest to wina kręgosłupa. Jest jedna rada- im więcej siedzisz, uczysz się, tym częściej się ruszaj. Trudno, trzeba się zmusić i koniec. No i NIE GARBIĆ SIĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brendy
Mam też drętwienie rąk od 4 m-cy. Wszyscy wskazywali na kręgosłup szyjny, ale neurolog zalecił zbadanie tarczycy. I okazało się, że mam niedoczynność, która może być tego przyczyną. Dostałam leki, zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna 39
witam prosze o pomoc od jakiegos czasu boli mnie biodro z prawej strony boljest tepy i przechodzi w dol do stopy nie moge stac dlugo a o chodzenia dlozszym tez nie ma mowy bol jest mocny i tylko z boku prawej strony a przy tym mrowienie dloni dretwienie w nocy nie moge stac a nawet przekrecic sie w lozku pracuje za granica i niestac mnie na lekarza tyle co zaczelam prosze poradzic co powinnam zrobic plecy i ramiona a reczej szyja tez boli i czuje mrowienie nie mam zbyt ciezkiej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łukasz23
Ja mam ten sam problem co Wy i byłem z tym u lekarza wychodzi na to ze wy macie od 20 do 28 lat to moze byc tez spowodowane dorastaniem a przedewszystkim rościaganiem sie konczyn i dlatego zdaza sie to w nocy bo wtedy przeciez rośniemy trwa to kilka tyg i przechodzi.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten sam problem już od 6 lat ból zawsze się nasila po wysiłku np.przy ciężkich pracach.w nocy ten ból jest tak mocny że budzę się i muszę wstać i poruszać rękoma żeby trochę dostały \"ruchu\" i tak się to trzyma do około południa.jakiś czas temu chodziłam z tym do naszej lekarki to ciągle przepisywała mi maści rozgrzewające i różne tabsy które nic nie pomagały! to jest okropne jak rano wstaję i nawet nie mogę kubka chwycić w ręce bo palce nie zegną się - jak ja bym chciała żeby to minęło :( doradźcie jakoś!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożena55
Witam wszystkich Czytając Wasze wypowiedzi o drętwieniu rąk chciałam wam napisac jak to lekarze od 10lat wmawiali mi ze to od kregosłupa powstaje takie dretwienie i bol w nocy ,przepisywali zastrzyki leki ,zabiegi a to nic nie pomagało .sama wiec prywatnie udałam sie do lekarza neurologa specjalisty i on dopiero zlecil badanie przewodnictwa nerwowego ,badanie wykonalam, na ktorym wykazalo deminalizacje uszkodzenia włokien ruchowych i mieszane włokien czuciowych obu nerwow posrodkowych na wysokosci nadgarstka zmianny były wyrazone po stronie prawej ,wiec udalam sie do mojego rodzinnego lekarza z wynikiem badania ,ktory to zaraz dal mi skierowanie do oddzialu ortopedi na zabieg obustronnego zespołu cieśni nadgarstka . Obecnie jestem po zabiegu już 2 tygodnie, czuję się dobrze, ręka przestała drętwieć. Czeka mnie jeszcze jeden zabieg na drugą rękę. Na zabieg czekałam 4 miesiące. Zabieg polecam kazdej osobie, która nie może sobie z bolem poradzic i z dretwieniem rąk. Ja meczylam się tyle lat a zabieg trwa poł godz i jest duza poprawa. Należy wykonać badanie i postawic trafna diagnoze przez lekarza specjalistę. Polecam wszystkim, ktorzy sie zmagaja z takimi dolegliwosciami. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gino1979
Witam. od około 2 tygodni mam zdrętwiałego palca lewej ręki ( małego) . W tym czasie miałem dwa może trzy razy silne bóle w klatce piersiowej ,(uczucie duszenia). Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam. Dodam ,że mam 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anjy
Witam wszystkich uzytkownikow forum :) Pisze z bardzo jak dla mnie zaskakujacym problemem dokladnie dzisiaj rano wracalam z dyskotrki siedzialam sobie w samochodzie oparta o oparcie ale zaczal mnie bolec kark i mialam ogolnie caly czas bole glowy wiec podparlam sobie dokladnie na chwileczke glowe na lewej rece i oparlam ja na szybie i po chwilce doslownie krotkiej chwilce dostalam pierwszy raz tak mocnego dretwienia lewej reki nic mi przez 10 minut nie pomagalo po 10 minutach siedzialam spokojnie jak zaczela mi dretwiec lewa strona wargi potem policzek i jezyk oraz lewa strona szczeki strasznie sie boje co to moze byc szukalam jakiejs odpowiedzi na ta dolegliwosc ale wiekszosc jest na temat kilku palcow lub reki a mnie martwi twarz dodam jeszcze ze czesto strzyka mnie w jednym miejscu w kregoslupie ale ogolnie to raczej z wysilku i w ostatnim czasie mialam duzoooo stresu moze to ktorys z tych powodow ale moze ktor z Was moi drodzy mial juz takie mrowienie i moze mi pomoc jak sobie z tym poradzil strasznie sie boje poniewaz dretwienie reki jeszcze ujdzie ale ta twarz strasznie mnie przestraszyly tym bardziej ze delikatnie mialam problem z oddychaniem pewnie ze stresu od tego wszystkiego ale strasznie sie martwie :( Prosze Was o pomoc... I pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietruszka35
Witam. Od jakiegos czasu drętwieją mi obie ręcę.Podczas snu jak i przy dłuższym utrzymywaniu rąk w jednej pozycji.(nawet przy trzymaniu córki za rękę na spacerze) do tego dołączyło ostatnio lekkie kłucie w sercu.nie mam przy tym podwyzszonego cisnienia, ani uczucia kolatania serca.Na pierwszy rzut oka w sumie wszytko jest ok, a jednak boję sie.Mam dla kogo żyć i nie chce umierac... gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania99
ja mam drętwienie rąk po wycięciu tarczycy, musze brać wapno i witamine d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyklamenka
gino1979 to może być TĘŻYCZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewa zdrętwiała
czy ktoś wie czy rentgen odcinka szyjnego jest wystarczający aby stwierdzić dyskopatie? a może trzeba zrobić rezonans albo tomografię? mój problem trwa od kilku tygodni i w tym momencie również mam zdrętwiałą lewą rękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocahontas18
LEWA ZDRETWIAŁA-ODP...masz racje-rtg nie wystarczy by zdiagnozowac dyskopatie-ale jesli dretwieją Ci rece to cos wiecej niz ta diagnoza...jak najszybciej zrób rezonans magnetyczny,,,mam ten sam problem-jezdziłam od pogotowia do szpitala.owszem zrobili mi rtg które tak nic nie wykazało-bóle szyi miałam ogromne ,dretwienie palcy rąk takze...sama zrobiłam tomografie która ukazała przepuchliny dyskowe itd.czekam na ioperacje...juz nie długo-19lipiec.pozdrawiam i czekam na twój odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndJag
Po raz drugi zaniepokojony jakimś bólem sięgnąłem do internetu i po raz drugi warto było... ( chyba) . Od kilku tygodni moje ręce też drętwieją podczas snu i coraz częściej mnie to niepokoi. Przeczytawszy dziś kilkadziesiąt Waszych wypowiedzi uspokoiłem się znacznie. Odrzuciłem hipotezę 'krążeniową" - z tym nie byłoby żartów - i przychylam się do "kręgosłupowej"... Już kilka lat temu lekarze stwierdzili u mnie skrzywienie odcinka szyjnego ( wtedy często bolała mnie głowa), więc to zapewne z tego powodu. W jakieś superskuteczne rehabilitacje nie wierzę... zatem może zdecyduję się jedynie na kilka masaży tego odcinka w czasie wakacji. Aha! I spróbuję z tym magnesem... Dzięki... - AndJag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzynjak
mi ręce rzadko drętwieją w nocy, ale za to coraz częściej w dzień, gdy wykonuję najzwyklejsze czynności. Częściej czuję, ze w połowie nie czuję małego palca (tak jest najczęściej), ale czasami cała dłoń potrafi mi zdrętwieć (najczęściej prawa). Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idw
Czy w Warszawie można zrobić gdzieś badanie EMG na NFZ? A jeśli nie to gdzie zrobią to najtaniej? Pytam dla kogoś. Sama też mam problem z drętwieniem rąk, zwłaszcza w nocy, jednak już znacznie mniejszy odkąd wiem, że choruję na boreliozę i ją leczę. Oczywiście to nie jest norma, ale jeżeli macie jeszcze jakieś inne dolegliwości i nie możecie znaleźć przyczyny to warto pomyśleć o boreliozie. To tak na marginesie, bo może komuś się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrs.Ja
Witam mam niespelna 15 lat i ostatnnio zaciekawilo mnie, to ze zaczela mi dretwiec lewa reka. tzn. nie cala, ale polowa . Nic takiego nie robie co mogloby to spowodowac. Dzieje sie to przy normalnych czynnosciach np. czytanie. Wie ktos moze, co moe to powodowac ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laptop
Wczoraj w nocy dłużej siedziałem przy laptopie. Laptop byl wyżej na biurku, a ja siedzialem nieco nizej. Lewą rękę trzymałem na klawiszach, a prawą na myszce. Hmm... ja osobiście uważam że to chodzi o ucisk nadgarstka, gdyż drętiwje mi teraz połowa Lewej ręki włącznie z małym palcem ( nie czuje go wcale) i drugim. Mam nadzieję że po jakimś czasie nerw się odbuduje i przestanę mieć drętwienie. Narazie trzyma mnie dobę. Proszę tylko kogoś kto miał ten problem co ja o SKUTECZNĄ METODĘ LECZNIA! Jakieś proszki czy np: okłady z kapusty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietruszka35
Słuchajcie, mi to drętwienie juz całkiem przeszło :)) Fakt, że lekarz stwierdził u mnie zaburzenia rytmu serca ale i z tym juz mam spokój. myślę że smiało mogę wam polecić Magnez ale w tabletkach musujących!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka41
Witam .Mam takie pytanie.Moze ktos miał cos podobnego i mi pomoże.Od paru dni odczuwam ból przy zginaniu palców u lewej reki,lekko boli mnie także nadgarstek oraz cos w kolanie w szystko po lewej stronie.Nie jest to jeszcze bolesne ale juz niepokojace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×