Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość MonikaCi27
Jeżeli ktoś czytał mój wcześniejszy post z 26.06.2008 to wie że miałam problemy z drętwieniem palców lewej ręki. Wszystko od uszkodzenia nerwu łokciowego(spowodowane prawdopodobnie uciskiem na nerw przy nieprawidłowym trzymanie ręki przy pracy na komputerze) co potwierdziło badanie EMG. Teraz po dolegliwości nie ma śladu. CO MI POMOGŁO? Nivalin i Alanerw a najbardziej to unikanie nacisku na nerw o blat biurka. Nerw potrzebuje czasu by dojść do siebie. A jeszcze jedno, rehabilitacja w tym przypadku według mnie nic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 15 lat. od około 6 lat odczuwam okropny ból prawego łokcia po wewnętrznej stronie. od września do tego dołaczyło się drżenie, drętwienie, problemy z pisaniem. ból zjawia sie nie zaleznie od czego robie chociaz głównie podczas wysiłku. ortopeda zlecił mi rentgen(nic nie wyszło) i usg(nic znowu) potem do neurologa który wykluczył tarczyce i parkinsona nawet ! ten natomiast wysłał mnie do kolejnego neurologa który wysłał mnie do szpitala na serie badań: emg(nic), potencjały(tu coś wyszło ale nie wiadomo co jakieś zaburzenia przepływu czy co), rezonans barku i kręgosłupa szyjnego(nadal nic). czy ktoś miał podobne objawy i wie mniej wiecej c omi może dolegac lub do kogo mam się zwrócic ? bardzo prosze o pomoc. nbo naprawdę sobie z tym nie radzę. od wrzesnia chdoze od lekarza do lekarza miałam nawet lasero i magnetoterapie i nadal nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
Agus, a może masz to samo,co Monika opisała u siebie? może masz tak ustawiony komputer,myszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
Mi drętwienie lewej ręki przeszło po kuracji ,,nalewką tybetańską"-przepis u Tombaka lub w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problem jest w tym ze ja nie mam uszkodzonego nerwu łokciowego tylko gdzieś pomiedzy kręgosłupem szyjnym a barkiem tyle ze nie są tego pewni jescze ... czekam na wynik rezonansu kręg. szyjn. który będzie jutro ale lekarka chyba nie wierzy ze coś znajda skoro powiedziala mi ze treba będzie wrócić do ortopedy .... w sumie to od pewnego czau mam też wrażaenie ze ta moja ręka jest jakby nie moja jakby była takim ciężarem i to takie dziwne no nei wiem jak to inaczej opisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
Agus, w książce Tombaka,,Droga do zdrowia" są opisane dwa ćwiczenia, których autorem jest Japończyk Nishi, a nazywają się rybka i karaluszek, one ustawiają niejako kręgi na swoje miejsce i przez to ustaje nacisk kręgów na nerwy, no tak ogólnie to opisuję.W tej ksiązce jest też receptura na mixturę oczyszczającą stawy i kości ze złogów, ale Ty jesteś chyba za młody.Mogę Ci opisać te dwa ćwiczenia, jeśli zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybyś mogła to bym była wdzięczna. oczywiście w rezonansiekręg.. szyjnego też nic nie wyszło no i czeka mnie ortopeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
Kompleks Nishi-Japonia: 1.,,Rybka".Pozycja wyjściowa:Leżąc na plecach położyć dłonie na wysokości 4.i 5. kręgu szyjnego, zgiąć łokcie,całym ciężarem przylgnąć do podłogi.Nogi złączyć, palce nóg podciągnąć w stronę głowy. wszystkie wypukłości (potylica, ramiona, łydki, miednica)wcisnąć w podłogę.Wykonanie: W tej pozycji rozpocząć szybkie wibracje-kołysanie ciała z prawej strony w lewą, na podobieństwo płynącej rybki.Rano i wieczorem po 1 minucie. 2.,,Karaluszek"Pod szyję położyć twardy wałek.Podnieść do góry obie ręce i nogi tak,aby stopy były równoległe do podłogi.I wykonywać ruchy tak,jak przewrócony karaluch.też 1-2 min. Magdausia, daruj sobie.Też możesz poćwiczyć, a najlepiej poczytaj regulamin kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem: boli mnie lewa ręka, różnie: czasem od ramienia do łokcia, a czasem boli mnie cała aż po palce. do tego drętwieje. To się dzieje zawsze w nocy, a w dzień wtedy, gdy jest w jednej pozycji (bardzo często dzieje się tak, gdy podróżuję autobusem do pracy, lub pracuję przy komputerze). A co najdziwniejsze, ten problem dotyka mnie co roku w zimę! Choć samo drętwienie w nocy mam okrągły rok obu rąk. Dodam jeszcze, że w tamtym roku bolała mnie prawa ręka. Byłam z tym problemem u swojego lekarza rodzinnego, który zbagatelizował sprawę, przepisał mi coś na rozluźnienie mięśni, bo to jego zdaniem problem tego, że brakuje mi ruchu i moje mięśnie się zastają. Wszystko ok, gdyby mi te leki pomogły, a tu nic, dalej się z tym męczę. Nie wiem już co mam robić i do kogo się zgłosić. Może ktoś ma jakąś propozycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Magda Drętwienie rąk i nóg to znak że w organiźmie brakuję wapnia, magnezu i witaminy B comp. A czy już Cię bolą plecy? Pytam poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odzew yuka wwa:) Dosyć często zdarza się, że mnie bolą plecy. jakieś półtora tygodnia temu złapał mnie taki ból pleców (w części lędźwiowo-krzyżowej), że nie mogłam wykonywać prostych czynności, np. gdy stałam nie mogłam usiąść lub położyć się i odwrotnie, jeśli już jakimś cudem udało mi się położyć, to nie mogłam usiąść lub wstać. Dodam, że kilka lat temu miałam problem z kolanami, wyglądało to podobnie do objawów z związanymi z rękami. Pracuję w biurze (niemalże 8 godzin na siedząco), ma 24 lata. Myślałam, że w takim wieku ludzie raczej nie miewają problemów z kręgosłupem, a tu proszę, sama przekonałam się o tym na własnej skórze...a raczej kościach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! ja mam ten problem od paru lat ale kiedyś przy wizycie u lekarza napomniałam o tym i usłyszałam że to na pewno od wykonywanej pracy jestem krawcową szyję skórzane kanapy więc ręce są przesilone. tylko że to staje się nie do zniesienia , bo mało że w nocy to teraz całe dnie najbardziej to lewa ręka wszystkie palce .trudno mi pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2010
Do Magdy. Te objawy , które opisujesz to dokładnie z niedoboru magnezu , wapnia i witamin z grupy B . Objawy są dokuczliwe zimą , bo właśnie wtedy brakuje słońca i z powodu braku witaminy D3 żle przyswaja się wapń . Trzeba wspomagać się w okresie zimowym tymi preparatami. Ja z podobnymi objawami też zgłosiłam się do lekarza i dostałam skierowanie do ortopedy , który wykluczył reumatyzm i orzekł ,że to jest zespół cieśni nadgarstka . Przez kilka lat miałam zabiegi fizykoterapii łykałam środki przeciwbólowe a parę lat póżniej sama wpadłam na to ,że to są niedobory minerałów . Obecnie ręce nie drętwieją w nocy a i również nie jeżeli jeżdżę rowerem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2010
Do Magdy. Te objawy , które opisujesz to dokładnie z niedoboru magnezu , wapnia i witamin z grupy B . Objawy są dokuczliwe zimą , bo właśnie wtedy brakuje słońca i z powodu braku witaminy D3 żle przyswaja się wapń . Trzeba wspomagać się w okresie zimowym tymi preparatami. Ja z podobnymi objawami też zgłosiłam się do lekarza i dostałam skierowanie do ortopedy , który wykluczył reumatyzm i orzekł ,że to jest zespół cieśni nadgarstka . Przez kilka lat miałam zabiegi fizykoterapii łykałam środki przeciwbólowe a parę lat póżniej sama wpadłam na to ,że to są niedobory minerałów . Obecnie ręce nie drętwieją w nocy a i również nie jeżeli jeżdżę rowerem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania; )
mojej mamie drętwieją ręce i boli ją od przodu do tyłu pleców..juz sobie nie może z tym poradzić ,bo zrobiła wzystkie badania i jest wszystko w porządku...myślicie ,że do może byc od kręgosłupa? bo ja sobie już nie radze i nie wiem co to może byc..;( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana tez może być od większej ilości kawy spożytej.Odzczuwałem silne kurcze w łydkach w nocy w czasie snu.Póżniej bóle w stawach i rekach.Uzupełnij niedobór w organiżmie witamin,szczególnie magnez.Po kuracji kilkudniowej wypiciu rozpuszczalnego magnezu w tabletkach przeszło jak ręką odjął. Od 1 kwietnia 2010 nie palę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia.kora
Witam Dzisiaj zdarzyło mi się to pierwszy raz! I od razu pomyślałam że tu zajrzę! Zdrętwiły mi dwa najmniejsze palce ( mały i serdeczny) u lewej ręki i ten tan utrzymywał się ok 15min, następnie zaczęło utępować i odzykiwałam powoli czucie w połowie mojej dłoni. Bardzo mnie to zaniepokoiło! Przetraszyłam się ze to jakis wylew albo co. Mam 21 lat i od kilku miesiecy prowadze bardzo zdrowy tryb życia poniewaz jetem na terapii odchudzającej i diecie bezglutenowej, ćwiczę (wczoraj wieczorem biegałam).Nie palę i poradycznie piję małe ilości alkoholu, częciej kawę. Ogólnie czuje sie dobrze ale straszna ze mnie panikara.... Czy ktoś ma/miał idetyczne objawy? Proszę o kontakt! gg 6466640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolo31
Mam ostatnio dretwienia rąk. Wystarczy ze poloze sie do spanie na boku i juz reka na ktorej leze po kilku min dretwieje jakby z niedokrwienia to przewracam sie na drugi bok i to samo. A jak poleze na wznak to niby ok ale tak jakby ciezej mi sie oddychalo i ogolenie mam czasem dusznosci. Nogi czesto mam zimne ale nie dretwieja co najwyzej sa lodowate. Wyglada mi to jakby cos z tetniczkami bylo nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyzio997
Mam ten sam problem i boje się najgorszego,słyszałem że może to byś Stwardnienie Rozsiane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykwariuszka
..Dzien dobry:) Moje dretwienia rąk sa bardzo bolesne,ale zauwazyłam ze niasilaja sie wowczas kiedy nadwyreże dłon. Tak mam włąsnie z dłonia prawa,poniewaz jestem praworeczna i wszystko robie prawą reką,Bol w nocy jest czasami nie do wytrzymania,musze wstac i dlugo chodzic po pokoju z reką opuszczona wzdłóz ciała....po jakims czasie krązenie wraca i boł ustepuje,ale kiedy poloze sie spac po godzinie lub dwoch sytuacja sie powtarza.Ponadto zauwazyłam,ze sama dłon jest bardzo spuchnieta i nie moge zgiąć palców. Musze sie przynac ze pije duzo kawy ale łykam magnez i witamine B kompleks, chodze tez na basen i korzystam z masazu wodnego, mimo to sa noce, kiedy nie spie wogole. Robiłam przeswietlenia kregosłupa ...niestety nic nie wykazalo. Jedyna pomoc to opuszczenie dloni i czekanie az krew naplynie. Nie wiem co moglo byc byc jeszcze pomocne...wizyty u lekarzy nic nie daja.Boje sie,ze kiedys sparalizuje mi ręke całkowicie....mam 47 lat...jak sobie z tym radzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sybis
witam :) wiem,ze topik jest stary ale moze jeszcze ktos tu zaglada....mam podobny problem,od miesiaca dretwiej a mi rece,najbardziej prawa, nie objawia sie to w nocy tylko w dzien bo pracuje na nocki, mam prace fizyczna i wydaje mi sie ze to z przemeczenia, budzi mnie bol niedozniesienia, nie mam czucia w rekach, w lewej przechodzi nawet szybko jednak w prawej trzyma mnie pare godzin a czasem nawet caly dzien, najgorzej jest weekendami, mam wolne od pracy i nienadwyrezam rak i bol sie nasila, nie wiem czy jest mozliwe zeby byla to ciesnia nadgarstka bo mam dopiero 20 lat, bardzo prosze o pomoc poniewaz jestem tym przerazona, to uczucie niewladnych rak jest okropne, a nie mammozliwosci puki co zrbic wszystkich badan poniewaz od 2 miesiecy mieszkam w Anglii :( pomocy..pozdrawiam MaŁa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama miała ten sam problem (ja obecnie również). ROZWIĄZANIE: Kładziemy się na podłodze na plecach i skrecamy glowe raz w lewa raz w prawa strone (glowa cały czas leży na podłodze). Czynność powtarzamy 100 -200 razy przez kilka dni chociaz efekty mogą już być po pierwszym razie. Mojej mamie i mnie pomoglo wiec waro wyprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama miała ten sam problem (ja obecnie również). ROZWIĄZANIE: Kładziemy się na podłodze na plecach i skrecamy glowe raz w lewa raz w prawa strone (glowa cały czas leży na podłodze). Czynność powtarzamy 100 -200 razy przez kilka dni chociaz efekty mogą już być po pierwszym razie. Mojej mamie i mnie pomoglo wiec waro wyprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama miała ten sam problem (ja obecnie również). ROZWIĄZANIE: Kładziemy się na podłodze na plecach i skrecamy glowe raz w lewa raz w prawa strone (glowa cały czas leży na podłodze). Czynność powtarzamy 100 -200 razy przez kilka dni chociaz efekty mogą już być po pierwszym razie. Mojej mamie i mnie pomoglo wiec waro wyprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just 21
mam dretwienie i mrowienia w kończynach gornych i dolnych .....w nocy jest najgorzej wrazenie biegajacych mrówek ,czasem wrazenie wbijajacych igieł w palce .., ognie w palcach zimne palce czasem ....czucie nerwów w palcach .....pojawia sie co jakiś czas potem znaka i na nowo ...mam tez wade serca ...boje sie że to ma jakis związek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39latka
JA ZGODZILABYM SIE Z WYPOWIEDZIA TEGO GOSCIA ,KTORY NAPISAŁ ZE TO MOZE BYC OD KOMPUTERA,JA MAM TO SAMO DRETWIEJA MI PALCE PRZY LEWEJ RĘCE,BOL NIE DO WYTRZYMANIA-KOSZMAR I ZAUWAZYLAM ODKAD ZACZELAM KORZYSTAC Z KOMPUTERA ZACZEŁY DRETWIEC,PALEC SERDECZNY I MAŁY JUZ MAM NIEDOWŁAD MAM PROBLEMY ZEBY COS UTRZYMAC W LEWEJ RECE,BYC MOZE TO WSZYSTKO JEST OD KREGOSŁUPA,ALE U MNIE ZACZEŁO SIE ODKAD ZACZEŁAM SIEDAC DO KOMPUTERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Przeczytałam powyzsze odpowiedzi i niestety musze stwierdzić, ze u mnie jest podobnie Zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu (2 dni dźwigania-przeprowadzka, tydzień duzego wysiłku fizycznego). Ból dopada mnie w nocy, najczęściej nad ranem. Budzę się ok 4-5 i muszę pochodzić, rozruszać ręce (boląmnie obie ale nigdy nie jednocześnie). Pomaga pozycja pionowa, masaż ale na krótko. W ciągu dnia czasem odczuwam lekkie mrowienie, ale to nie przeszkadza. Bardzo pomogło mi przyjmowanie MAGNEZU. Początkowo po 3 tabletki na dobę, teraz 1-2 dziennie (podwójna dawka). Mogę spać, występuje bardziej mrowienie niz bólWaptece kobietami powiedziała zeby brac magnez ok 3 miesięcy (wysiłek fizyczny, przecuiążenie organizmu, utrata mg również spowodowana upałami do tego kiepska dieta- kto je jak jest 40stopni? tak to tłumaczyła) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko 3 tyg. nosiłam gips na lewej ręce od palców po łokieć ... lekarz postawił diagnozę "pod okostne złamanie kości promiennej" teraz ściągnęli mi gips już nie boli mnie ręka ale tak jakby mięśnie gdy np. zginam, przekręcam w nadgarstku... czy mięśnie mogły się zastać??? jak lekarz zapytał czy boli powiedziałam <trochę> przy poruszaniu i stwierdził że to normalka ale czy tak jest... ??? pomóżcie błagam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko 3 tyg. nosiłam gips na lewej ręce od palców po łokieć ... lekarz postawił diagnozę "pod okostne złamanie kości promiennej" teraz ściągnęli mi gips już nie boli mnie ręka ale tak jakby mięśnie gdy np. zginam, przekręcam w nadgarstku... czy mięśnie mogły się zastać??? jak lekarz zapytał czy boli powiedziałam <trochę> przy poruszaniu i stwierdził że to normalka ale czy tak jest... ??? pomóżcie błagam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impostor_101
Drętwienie dłoni lub całej ręki, szczególnie podczas snu, jest bardzo częstym objawem boreliozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×