Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość hiku
Wszystko wskazuje na to, ze wlasnie cierpie na ta przypadlosc. Powiedzcie mi prosze, co jesli zyla przy nadgarstku w lewej rece z miesiaca na miesiac staje sie coraz grubsza, szersza i dluzsza? A bol sie nasila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyzz
Mam drętwieni obu kciuków jak sobue z tym poradzić pracuje w sklepie jako kasjerka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugiraz
pierwszy raz przechodziłam przez to 2 lata temu. co noc drętwiały mi obie ręce, gdzieś przez około mc. byłam u neurologa, w zasadzie nie leczył mnie, badania kręgosłupa nic nie wykazały, drętwienie minęło samoistnie. teraz od 2 tygodni przeżywam to samo. nie stresuję się już tym tak bardzo jak wówczas (szukał przyczyn w poważnych chorobach, dzięki Bogu wykluczonych). ale przeszkadzać przeszkadza. spróbuję połykać magnez. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacar
Jacek o drętwieniu nóg i rąk. Witaj miałem to samo co ty a pomogło mi to że zmieniłem pracę na lżejszą bez obciążeń kręgosłupa oraz zaczołem stosować proste ćwiczenie - stawałem w wąskim przjściu pod ścianą ,pięty równo przyciśnie przy scianie jak równierz cały tułów i głowa ,rękoma oprzeć się o przeciwległą ścianę i mocno i sił w mięśniach rąkodpychać sie od przeciwległejści8any ( musi być blisko ,krótszy dystans niż długoś ręki od barku do nadgarstka i przec aż zacznom strzelać kręgi wskakując na wła\ściuwe miejsce potem skłon głową w lewo przy ścianie i w prawo ,patrząc na wprost . Jeszcze możżna to wzmocnić robiąc mostek lub starając się taki zrobić ,najlepiej wówczas nogi o coś wesprzeć aby się nie odsuwały pozdrawiam i życzę zdrowia 1 Mnie to pomogło może tobie równierz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola233
Jeśli takiebole pojawiaja sie noca,to ja na Twoim miejscu jeszcze wziełabym pod uwage łóżko i materac na którym spisz.Wbrew wszelkim pozorom to ma strasznie duze znaczenie na nasz kregosłup. Mysle ze spokojnie mozesz sobie to poczytac http://dzienniknowy.pl/aktualnosci/pokaz/16148.dhtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evtylkorap
hehe , bo śpisz na ręku głowę kładziesz podczas snu i krew nie dochodzi ja też tak mam dlatego teraz staram się obok ręki kłaść a nie na ręku .. i musisz palcami ruszać jak ci zdrętwiała ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdpo
Mam to samo lewa ręka mnie drętwieje w nocy ostatnio chwilami piecze szyja żyję z tym już jakiś czas i wiem że to od kręgosłupa i Ostatnio szwagier podpowiedział pić sok pomidorowy w nim jest potas jakiś czas miałem spokój ale dzisiaj o już się wystraczyłem po trzech godzinach snu zdrętwiała ręka lewa jak się obudziłem opuściłem ją w dół i przeszło ale w górnej części pleców czuję ciężar.Być może że było to spowodowane nie tylko przyczynami które tu wymieniliście ale mechanicznym uciskiem .Położyłem się w podkolanówkach być może że ten ucisk pogłębił dolegliwości.Ponadto może być spowodowane słabym krążeniem spowodowanym przez miażdżyce i tu wskazany byłby polocard Siostra jest pielęgniarką i bierze go ale bez lekarza nie radziłbym brać .Długie siedzenie przy komputerze też może wpływać na te dolegliwości Ja siedzę codziennie po kilka godzin. Na operację żadną nie pójdę Dziadek mówił samo przyszło samo przejdzie a dożył 103 lata. ja mam już 71 to myślę że wiek też na to wpływa. Kończę życzę powrotu do zdrowia i zalecam uprawianie ćwiczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejszi
witam mam problem strasznie mi dretwieja rece rano gdy sie budze czasami nie oge ruszyc rekoma przechodza mi jakby takie "ciarki" . jak cos robie pracuje jest ok a jak ide spac mam wolne w weeknd jak sie budze jest strasznie- bol dretwienie rak czasami same dlonie palce a czzasami az do ramion . od czego to moze byc ... prosze napiszcie do jakiego lekarza mam sie udac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bir
to jest uszkodzone jakies wiazadelko w nadgarstku idz do ortopedy a pozniej na rehabilitacje ulrzy ci najakies10miesiecy a potem powroci to mozna tylko operacyjnieusunac ..przecinaja cos w nadgarstku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczyną drętwienia rąk jest najczęściej osłabienie krążenia i wydalania. Poprawę zaobserwujecie po serii lewatyw oczyszczających jelito grube(można wg Tombaka, lub urynowe, przepisy w necie), oraz po oczyszczaniu kilkukrotnym wątroby sposobem Huldy Clark. To namiar na najlepszą książkę w wersji elektronicznej, wystarczy ściągnąć: http://w624.wrzuta.pl/plik/5iX4YfqN3UP/niezw ykle_plukanie_watroby_-_ksiazka_autor_andras_moritz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bir
proponuje najpierw ortopedy te mrowienia sa bardzo bolesne i te nieprzespane noce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhjhjhj
niskie cisnienie matoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhjhjhj
sam nicnielecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dar 406
Ludzie!!!!!! trzeba iść do neurologa niech da skierowanie na rezonans magnetyczny kręgosłupa , zrobić go i wszystko będzie wiadome, miałem w jednym kręgu przepuklinę w drugim wypuklinę w trzecim przewężenie co było powodem drętwienia rąk. Profilaktyka - masaże , gimnastyka, wyciągi i prądy i na razie jest dobrze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje problemy z dlonmi
zaczely sie w lipcu bolem przy ruszaniu palacami serdecznymi potem nie moglam juz zacisnac piesci w pelni wyprostowac dloni. wedrowki po lekarzach- rodzinny, reumatolog, ortopeda. wyniki- morfologia, ob, czynnik reumatoidalny, przeciwciala anty-ccp i ana- wszystkie sa dobre. usg dloni wykazalo pogrubione pochewki miessni w dloni (srodrecze i nadgarstek) . z czasem doszlo mrowienie- pewnie pochewki zaczely uciskac na nerwy. ortopeda stwierdzil zapalenie sciegien i zapisal metypred ktory pomogl . jednak po jego odstaieniu nie jest juz tak rozowo. rano dlonie sa przykurczone musze rozmasowac sciegna zeby w miare swobodnie ruszac dlonmi. dodam ze z lewa(dominujaca jest gorzej). jednak najgorsze jest to ze znowu pojawily sie mrowienia ktore najbardziej dokuczaja w nocy. wiem ze to pochewki sciegien ucisjaja na nerwy 9ten w kanale nadgarstka) i stad te objawy. jak sie wyleczyc z tego przewleklgo suchego zapalenia pochewek sciegien???? boje sie ze dojdzie to trwalych zmian w nadgarstku i bedzie konieczna operacja ciesni nadgarstka. mam jeszcze troche metypredu i czasami jak mi rece za mocno dokuczaja to zazywam sobiejedna tabletke 4mg i jest poprawa. tylko to droga do nikad bo nie moge cale zycie zazywac metypredu. czy ktos sie spotkal z takim schorzniem" przewlekle suche zapalenie pochewek sciegna w obrebie reki i nadgarstka" . jest taka choroba nawet ma swoj nr w klasyfikacji jednostek chorobowych ale nic nie moge w necie znalesc na temat leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga000
Witam ja mam od 3 dni juz ból dłodni jak cos biore do reki szybko mi drentwieje i strasznie boli w dzien jeszcze da rade wytrzymac ale w nocy to jest masakra budzi mnie taki bol ze mam ochote sobie reke wyrwac faktem boli mnie cała reka ale szczegolnie dłon i palce nawet dlugo pisac nie moge bo pojawia sie bol wydaje mi sie ze przepracowałam sie w pracy mam kilka dni wolnego wiec jej tak nie wysile ale w domu nic nie moge zrobic bo tak boli:( po ilu wam przeszedł bol....? i jesli nie przestanie bolec moze zglosic sie do lekarza co wy myslicie? tyle dobrze ze jedna reka mnie boli a nie dwie bo wtedy to chyba bym uplakala sie zbolu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kinga
to mi wyglada na zespol ciesni nadgarstka. mam podobnie w obu dloniach z tym ze nie boli tylko mrowieje czuje napiecie w nadgarstku i czsami az do lokcia dretwieja mi palce. jak pisalam powyzej mam zapalenie sciegien w obu dloniach. masakra jakas. tylko metypred pomaga ale ile moge go zazywac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GLADI71
Witam, Jesli o mnie chodzi dretwieja mi obie rece pol dloni od palca serdecznego do malego palca, trace czucie sile i niczego nie umiem utrzymac w dloniach, odretwienie jest ciagle dzien i noc 24h. Jestem juz poirytowany wsiekly jestem zalerzny od innych ludzi nawet herbaty nie umie sebie zrobic, a niczego nie umia znalezc,nawet tel. nie umie odebrac! czy to jest uleczalne lub mozna temu jakos zaradzic lub leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzy palce
Miałem zdrętwienie trzech palców u dłoni. chodziłem po lekarzach ale oni byli tak samo drętwi w leczeniu jak moje palce!!!!!! Byłem pewny co do jednego! kręgosłup!!!!!!! to od niego są te objawy! Dowiedzialem się ze na to jest rada!!! BASEN-i zaczołem pływanie po pół godziny dziennie! po 2 tygodniach wszystko puściło! Mineło od tego czasu ponad rok i nadal chodzę na basen saunę i czuje się wspaniale. To proste, gdy pływasz pracuje całe ciało,a najwięcej kręgosłup odblokowało sie wszystko i nie mam już żadnych ucisków!!!!!!!! POLECAM I POZDRAWIAM JANUSZ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do hirurga
cos tam nacinaja w nadgarstku i lokciu ,jakies wiazadelka czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz a ktore palce ci
dokladnie cierply? tylko cierply czy rowniez bolaly? niestety nie kazdemu pomoze plywanie bo takie objawy daje zespol ciesni nadgarstka i tu bez skalpela sie nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robsky
Od kilku dni drętwieje mi lewa ręka( palec serdeczny i maly jak i czesc reki pod tymi palcami) Myślałem że to przejdzie, że nadwyrężyłem za mocnymi treningami na siłowni, ale cały dzień czuje odrętwienie mniejsze lub wieksze i nie chce ustąpić. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół empiro
Najpierw do lekarza żeby stwierdził co to? bo może być zespół cieśni nadgarstka może być ucisk na któryś z nerwów,niedokrwistość może być brak magnezu w organiźmie może to byc spowodowane zwykłym napięciem mięśni przykręgosłupowych i w tym przypadku pomoże seria masaży masażysta po pierwszym zabiegu będzie umiał powiedzieć ile i jak często z wieloletniej praktyki wiem że jest poprawa po pierwszym później kolejne dwa zabiegi w odstępach tygodniowych i później co 6-8 tyg Masażysta z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robsky
dzieki za pomoc. zastosuje kuracje magnezem jesli to nie pomoze skonsultuje sie z lekazem. ale nie jestem przekonany co do nich bo potrafia tylko odsylac do innych. w koncu bede mial obskoczonych kilku lekazy i brak postawionej diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grared
Poniewaz duzo osob pisze ,ze sa to objawy ciesni nadgarstka lub problemow z szyjnym odcinkiem kregoslupa, podaje tez pod rozwage inny watek. Prosze tez zastanowic sie i ew. sprawdzic czy nie jest to objaw tezyczki, spowodowany przez chorobe tarczycy. Wtedy prawdopodobnie trzeba przyjmowac dodatkowo wapn i potas, a najlepiej skonsultowac sie z endokrynologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciesn nadgarstka dosc latwo
odroznic od innych schorzen bo dretwieje kciuk wskazujacy srodkowy i czasami polowa serdecznego. nigdy nie dretwieje maly. dodatkowo dretwieje cale srodrecze nadgarstek. ktory czasami tez w nocy strasznie boli. ulge przynosi opuszczenie dloni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comimozedoskwierac
Witam wszystkich, ostatnio wybierałam się do pracy (więc poranne posiedzenie przed lustrem: make up, prostowanie włosów, itp. itd), aby ułożyć włosy uniosłam obie ręce do góry (zgięte w łokciach)... i byłoby fajnie, gdybym również nie utrzymała w "pewnej pozycji"(cokolwiek to znaczy) głowy. Tzn. chyba trzymałam ją zbyt sztywno!!! A wszystko to w ułamkowych częściach sekundy. Gdy ręce opuściłam zdawało mi się, że coś jest nie tak, choć jeszcze nie czułam bólu. Ten pojawił się gdy chciałam lekko skłonić głowę, by sprawdzić czy na czubie również dobrze ułożyłam włosy. Poczułam tak przenikliwie kłujący ucisk w okolicy karku i sztywność jego, że aż z bólu pot mi się po tyłku polał... Ból po tradycyjnych tabletkach z czasem odrobinę zelżał; sztywność karku również odpuściła-niemalże całkowicie. Jednak minęło już kilka dni, a ból nadal się utrzymuje (jak w reklamie: "nie jest tak wielki ale strasznie uporczywy"... czasami narasta), promieniuje w okolice lewego barku i lewego przedramienia, odczuwam również parestezje w lewym przedramieniu i barku... w nocy czasami ten ból mnie rozbudza... oczywiście ból jest odczuwalny całą dobę, nie tylko nocą, ale wiecie w nocnej ciszy wszystko wydaje się być.....bardziej!!! Ogólnie dodam, bo może ma to jakieś znaczenie, że jestem zmęczona; dużo pracy, obowiązki domowe, dzieciątka rozrabiające i takie tam... i teraz puenta: CO MI MOŻE DOSKWIERAĆ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comimozedoskwierac
...ach!!! zapomniałabym... ... to nie jest pierwszy raz!!! wiem, że pomęczę się jakiś.... może miesiąc.... wprawdzie to nie jest chwalebne rozwiązanie, ale na razie jadę na przeciwbólowych tabletkach... a długo tak się nie da... u lekarza wiele nie zdziałałam... no to chyba tyle co miałam dodać... a po tym bolesnym miesiącu znowu upragniona przerwa... jakieś pół roku...czekam na nią z utęsknieniemmmmmm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół empiro
masz typowe objawy rwy barkowej idź na masaż dobry masażysta/ka pomoże ci po pierwszym masażu ale bedą potrzebne jeszcze 2-3, w tygodniowych odstępach potem co 8-10 tyg masażysta z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×