Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość Endzi.
Witam. ;) Mam ten sam problem co chyba wszyscy z Was. Wszystko zaczelo sie jakis tydzien temu. Dretwialy mi rece i nogi , jakbym sie nie ulozyla to bylo zle, pierwsza moja mysl byla taka ,ze moze jeszcze rosne. Jednak po kilku dniach zrozumialam ,ze to nie sa przelewki. Kazdej nocy sie budzilam po kilka razy albo w ogole nie spalam , w koncu powiedzialam o tym mamie, ktora stwierdzila ,ze brakuje mi magnezu potasu itd. zaczela mi podawac jakieś tabletki ktore zawieraja te pierwiastki , jadam tez duzo owocow i rzucilam palenie. Odbiegając od tematu. Przeczytalam gdzies tu na forum,ze ktos ma bole glowy , dretwieje mu reka , pozniej cala lewa czesc twarzy jezyk i ma zaburzenia zwroku. Wiec radze Ci udaj sie do neurologa. Pierwszy raz zdarzylo mi sie to w gimnazjum. Rozbolała mnie niesamowicie glowa, zdretwiala mi lewa reka , nie widzialam prawie na oczy , potem zdretwaiala mi lewa strona twarzy w tym język ,a co gorsza stracilam świadomość , nie wiedziałam ,np. ze krzeslo to krzeslo itd. nie szlo sie ze mna dogadac , bylam jak taka roslinka i to trwalo od pol godziny do godziny i pozniej wszystko przechodzilo , do konca dnia tylko pozostawal ogromny bol glowy. Na drugi dzień bylo juz wszystko ok. Zdarzalo mi sie to raz do dwoch razy w miesiacu az powiedzialam o tym rodzicom poszlam do lekarza, mialam chyba wszystkie mozliwe badania i nikt nie wiedzial co mi jest, nawet padly podejrzenia ,ze mam epilepsję ( padaczkę) jednak zostala ona wykluczona po przeprowadzonych badaniach . Na koncu neurolog postawil diagnoze , jest to migrena z aurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirasolka
Witam :) Mam ten sam problem od ponad trzech lat. Dretwieją mi rece i nogi w nocy. Poza tym co jakiś czas drętwieją i mrowią mi palce rąk- raz w lewej raz w prawej dłoni- trzy ostatnie( III-V). Zdarzyło się nawet ,że w lewej dłoni mrowiły mi stale przez pół roku. Jak nagle puściło aż sie dziwnie czułam- przyzwyczaiłam się do tego po prostu. Oprócz tego mam bóle praktycznie w całym ciele- za każdym razem boli inna czesć, zawroty głowy, bóle głowy, problemy z pamiecią i równowagą. Trzy lata temu zaczęłam się diagnozować. Wstępnie wyszły zwyrodnienia kręgosłupa- osteofity - jak już ktoś tu już wspomniał, wysunięte dyski, zwężenia kanału kręgowego. Ale po rezonansie wykonanym dopiero w tym roku okazało się ,że oprócz osteofitów i zwężenia kanału kręgowego mam również jamistość kręgosłupa szyjnego- inaczej syringomyelia. To właśnie to choróbsko jest u mnie przyczyną dretwień i reszty tych cholernych dolegliwosci. Także radzę Wam wszystkim- biegiem do neurologa i wymuszać skierowania na rezonans, żeby jak najwięcej świństw wykluczyć i znaleźć jak najszybciej przyczynę tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monster hi
Dziewczyny a dlaczego jeśli nie macie przeciwaskazań medycznych nie pójdziecie na zwyczajny masaż? nie jakieś kręglarstwo itp tylko zwyczajny masaż manualny który rozluźni Wam napiete mięsnie kręgołupa. To naprawde pomaga na drętwienie kończyn i bóle spowodowane napięciami mięśni. jeśli macie chore kręgosłupy mięśnie są obciążone, napinaja się i uciskają np na nerwy co daje odczucia bólu, mrowienia drętwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirasolka
Wlaśnie o to chodzi ,ze nie przy każdym schorzeniu kregosłupa mozna robić masaże. Przy moim jeżeli pozwolą mi na rehabilitację to tylko jakieś ćwiczenia przeciwbólowe. Masaż zwiększa ukrwienie a co za tym idzie rozgrzewa- czyli może dojść do tego że przez godzinkę po masażu będzie ok, ale potem ze względu na obrzęk powstający przez zwiększone ukrwienie ucisk a co za tym idzie ból- zwiększa się. Tak mi wytłumaczył lekarz rehabilitant i dla mnie jest to logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Nie jest to logiczne,masaze zawsze pomagaja zregenerowac kregosłup,to oczywiste,lekarze nie kieruja bo nie maja w tym interesu i to jest logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Wszelkiego typu mrowienia ,bóle kregosłupa,rwy kulszowe,rwy barkowe,tylko masaz z akupresurą pomaga ,zadna chemia nie pomoze chemia to oszusty,własnie chwilowo przynosi ulge ,ale nie leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirasolka
A ja przy swoim schorzeniu nie mogę i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jakieś 3 lata temu chwycił ostry ból w szyi. PO kilku dniach na własną rękę poszłam do masażysty. Ból szyjny lekko minął, ale po jakimś czasie zaczęły mi drętwiec palce jednej ręki. Zdrętwienie było przez cały dzień. Trwało to jakieś 3 miesiące. Próbowąłam różnych ćwiczeń rehabilitacyjnych (u specjalisty), ale nic nie pomogło. Poszłam w końcu do lekarki i ta dała mi skierowanie na masaż, ale do konkretnych dwóch masażystów (stosujacych dwie różne techniki). Jednego dnia wymasował mnie jeden, drugiego dnia drugi, trzeciego dnia byłam jak nowo narodzona - nic mi nie drętwiało i nie bolało. Problem nigdy więcej nie powrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Agawa_Agawa i tak to jest,tak to juz jest Agawa_Agawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Ludzie nie wierzą w masaż i inne tego typu zabiegi. Większości wydaje się że lepiej iść do lekarza a nie do masażysty. A co robi lekarz z NFZ w pierwszej kolejności? Wypisuje recepte na lek przeciw bólowy i p/zapalny. jak nie pomoże to zastrzyki. Poczatkowo to pomaga ale potem już nie daje efektów, owszem stan zapalny zniknie ale mięśnie twarde, spięte i na to tabletka nie pomoże. Masaż nie dośc że pomaga to jeszcze jest tak przyjemny.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirasolka
Baaardzo bym chciała pójść na masaż ale ja naprawdę nioe mogę.... Mi pozostają jedynie właśnie leki p/bólowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lennka333
spróbuj rezonatora biofotonwego, może to być zakrzepica, ja mam zakrzepicę, ale zamiast dretwienia miałam straszną tkliwość rąk, i rezonator mi pomógł, teraz jest już ok. bóle mi przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redheel
Endzi - jak przeczytałam Twój post to się przeraziłam - całe szczęście że to tylko migrena z aurą, bo brzmiało jak SM. Mi też ręce drętwieją i nogi, pewnie od noszenia mojego 5 miesięcznego syna i zniesionej lordozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moldavi
Manie do jakiegos casus bolachtig ramiona a w noch dretwieja mi palce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moldavi
Manie do jakiegos czasu bola ramiona a w nocy dretwieja mi palce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jano
Z problemem który opisujecie borykam się od bez mała od 25 lat. Przyczyny takich stanów mogą być prze różne,od zmian w odcinku szyjnym kręgosłupa,poprzez układ naczyniowy,neurologiczny do zwykłych spraw przeciążeniowych i właśnie ten ostatni problem dotyczy mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula ula ula
mnie drętwieje mały palec lewej ręki czyli 5 i do tego 4 od 4 lat to trwa jestem praworęczna, wię coś sie dzieje z ręką spoczynkwą leczyłam boreliozę i podobno to było przyczyną drętwienia i upuszczania przedmiotów nic mnie nie boli, pływam, nie miałam kontuzji od kilku dni ta drętwota jest okropna poczytałam o z. cieśni nadgarstka, ale raczej nie to! łokieć raczej nie dolega borę magnez, witaminy, skrzywienie kręgosłupa jak większość, ale nie boli... spróbuję nagrzewać lampą i masaż.. może cos mi podpowiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję już dużo lat masaże ukończeń nerwowych,czyli akupresurę - i radzę się zapoznać z tą metodą.Kręgosłupa nie można dotykać bez prześwietlenia ,ale receptory można,i nawet jest to wskazane.Na drętwienie rąk jesli mogę doradzić to,dobry jest masaż receptora ramienia,pod małym palcem w nodze.Powodem mogą być zbyt ciasne buty.Kręgi szyjne znajduja się z boku kciuka,też może być ucisk,lecz obiawem jest ból receptora.Jeżeli odczuwa się ból receptora ,to znaczy że można pomasować z 2-min.i powinna być ulga.Trzeba jakiś czas jeszcze powtórzyć masaż,ale zawsze posmarować kremem ,bo to jest ciało,i można sobie zrobić rankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja mam zdrętwiałe 2 palce zdiagnozowano u mnie zespół nerwu łokciowego jestem po zabiegu na łokciu nie pomogło czy koś jest w podobnej sytuacji lub przechodził przez tą chorobę ?marcin.era@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak kochani ja też robiłam badania w kierunku zespołu cieśni i nic ale to jednak chyba od kręgosłupa.Ból okropny,ale myslę że ciężka praca robi też swoje.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam tez to mialam i lekarze wmawiali mi ze to od kregoslupa i ze jestem za m,łoda a okazalo sie ze to zespol ciesni nadgarstka , jestem juz po zabiegu obu rak pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomony przyszlad do domu z podworka rozbolala mnie glowa pozniej zaczely dretwiec mi usta a gdy przeztaly zdretwiaaly i palce.. nie wiem co mam zrobic strasznie sie boje!!!' prosze o pomoc :((()))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może masz udar, dzwoń po pogotowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 19 lat... od miesiaca drętwieja mi nogi i ręce szczególnie prawa ręka jest przerażajace gdy budze się rano i jest ona bezwładna... od 4 miesiecy biorę tabletki antykoncepcyjne mozliwe zeby one byly powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dołanczam do osób z ta sama doleglowośćia ,niedawano neurolog ustwił mi kregołsup szyjny ,zamiast lepiej ,własnie po tym pojawiały sie te odretwienia ,,i bądz tu madrym ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rece dretwieja od pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
02.01.14 [zgłoś do usunięcia] gość Neurolog ustawiał Ci kregosłup????No nie..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seba 1975
tez mam taka dolegliwość pojawila się z ninacka mam już swoje latka tylo wcześniej niepracowalem ciężko fizycznie zaczelo się od mrowienia kciukow a teraz cale dłonie i skurcze potworny bol szkegolnie w nocy bol siega az do ramion w ciągu dnia spoko albo jak mam dni wolne od pracy a później znowu to samo az się boje pomyslec co będzie później.napiszcie proszę jak cos wiecie na ten temat nie mamczasu nawet isc do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego Nawet do lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seba 1975
Ula tez miałem rezonans magnetyczny robiony i wyszlo ez wszystko oki a dalej bola nadgarstki;palce najgorzej kciuki i wszystko dretwieje ;tylko ze przez ostatni miesiąc non stop pracuje 30 kilogramowym mlotem i to moer być mój kłopot powybijane nadgarski i sciegna naciagniete ja warze 54 kilo dla mnie to jest wysiłek ponad moje sily ale niestety pracować trzeba nie ma czasu na lekarzy kupiłem Magnez ale zobaczymy czy pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×