Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość comimozedolegac
... no proszę... szybka diagnoza przez internet... a lekarze moi pewnie tu nie zaglądali (hi hi hi), bo mi takich rzeczy nie wykryli :( Ale już zdążyłam (oczywiście zasugerowana odpowiedzią na mój "apel") poserfować po neciku w celu poczytania o ów rwie barkowej i stwierdzam, iż przychylam się do tego "wyroku" i polecę w tygodniu- pewnie przyszłym- do jakiegoś fajnego masażysty... dzięki za pomoc :D :D :D -takam uhahana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comimozedolegac
co...dolegac czy co...doskwierac... walnęłam się na pseudonimie... ale wiadomo, że o mnie chodzi jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół empiro
nie za ma co(: Cieszę się że mogłem pomóc życzymy zdrówka masażysta z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół empiro
Zapraszamy na masaże całościowe odchudzający/antycellulitowy 150zł(ok120-150min)(10 zabieg gratis)(nogi,ręce,plecy,brzuch,pupa) klasyczny 120zł(ok90-120min)(palce,stopy,dłonie,nogi,ręce, brzuch,pupa,plecy,kark,,kl.piersiowa,twarz,głowa.) relaksacyjny120zł(90-120min)j/w częściowe: odchudzający/antycellulitowy 80zł (ok45-60min)(10 zabieg gratis) relaksacyjny,klasyczny 70 zł(ok 45-60min) kark 25zł(15-25min) u nas płacisz za zabieg a,nie za czas jaki spędzisz w gabinecie dojazd na terenie warszawy 10zł. po za warszawą 10zł +0,50gr/km od tablicy salon znajduje się na jelonkach w warszawie pracujemy: pn-pt 7-21 sb-nd 9-20 istnieje możliwośc dojazdu do pacjenta .U pacjenta również wykonujemy masaż czekoladą i miodem tel do rej.519366529 nie świadczymy usług erotycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comimozedoskwierac
Dziękuję za rady oraz chęć pomocy :) Pewnie bym skorzystała, ale nieco mi daleko ;] , gdyż mieszkam w Przemyślu. Na masaże zapisałam się ale kolejki są długie... jeszcze dwa tygodnie do błogiego spokoju... Pani doktor zaskoczona była moim trafnym określeniem dolegliwości i bezproblemowo wydała skierowanie do poradni rehabilitacyjnej... Jeszcze raz kłaniam się za rady ;) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół empiro
nie za ma co (: cieszę się że udało się pomóc życzymy szybkiego powrotu do zdrowia przekaże koledze że ,się do czegoś przydał masażystka z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzedawca mrzen
to może być niedobór wit. B12. Jeżeli masz niedobór przez dłuższy czas może dochodzić do zmian neurologicznych. W moim przypadku palce u rąk bardzo często drętwiały. Znajoma doradziła mi zabdać sobie krew na poziom B12 gdzie norma jest od 200-900. Miałam 140 i okazało sie ze mimo brania przez następne 3 miesiace tej wit. w tabletkach nic nie wzrosło a nawet zmalało. Po gastroskopii okazało się, że zanika mi błona śluzowa żołądka odpowiedzialna za wchłanianie tej witaminy. Zacznij od badań krwi i wizyty u hematologa a nie lekarza domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MACIEJ1976
Witam mam ten sam problem mam 33 lat i co noc mi drętwieją ręce ból jest nie do wytrzymania jaka może być przyczyna proszę o pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gajos
Ja mam od bardzo bardzo dawna drętwienie rąk, nóg, palców, wystarczy ze sie oprę przycisnę .. już mam zaczerwienione i drętwiące to miejsce.. a jak wypije piwo.. zaznaczam 1 piwo to na drógi dzień mam bardzo spóchnięte palce u dłoni.... siedze na krzyż .. dosłownie chwile i już mam prawie całe nogi czerwone.. fakt ostatni rok zaniedbałam sie z gimanstyką itp.... ale nie sądze aby to miało jakis wpływ. Jakies 6 lat temu wypadłam z okna z 1 piętra... na nogi upadłam i brodą uderzyłam w kolana... spróbujcie sami tak kucnąc aby dotkąć broda kolan... a ja mam spora bliże... wyszło mi ze ( po rezonansie ) jakis płyn mi wypłynał między kręgowy... bardzo boli mnie przód głowy ... a jak leże na płasko na twardej podłodze bardzo boli mnie odcinek lędżwiowy kręgosłópa i krzyż.... bardzo trzeszcza mi kolana i bardzo bolą... byłam badana na boleriozę ale nic... nie chodze po lekarzach poniewaz jestem młoda mam pracę gdzie szkoda każdego dnia wolnego ... a może sie poprostu boję.. chociaż może nie koniecznie.... czy ltoś cosik może mi powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maciej76
zbadaj sie w kierunku ciesni nadgrstka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axcdsec
mi drętwieją zawsze nogi jak usiądę choć trochę krzywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria513
Proszę Paną...comimożedolegać...Dziś po raz pierwszy weszłam na tę stronę ,bo ponad tydzień temu obudziłam się w nocy z obiema zdrętwiałymi rękoma.Przeraziłam się bo jakbym ich nie czuła.Szybko zaczęłam nimi machać w dół i przeszło ale niepokój co się dzieje pozostał.Lekarz rodzinny powiedział ,że to od kręgosłupa.pewnie tak jest.Podobną sytuację miałam 1,5roku temu strasznie drętwiały mi ręce ,byłam u neurologa dostałam lekarstwa i przeszło ale dostałam skierowanie na rezonans kręgosłupa.W związku z tym ,że reznoans nie robi się całościowo to chciałam na dolną część kręgosłupa bo ta bardziej mnie boli.W styczniu zrobiłam to badanie i mam zwyrodnienie 3 kręgu,jednocześnie to badanie sugeruje zrobienie rezonansu górnej części kręgosłupa.zapisałam się na to badanie ale będę go mieć dopiero na początku czerwca.Drętwienie rąk mam i niepokój też, ale żeby jakoś temu zaradzić w wolne dni majowe chodziłam na basen i pod mocnym strumieniem wody po pół godziny z wyciągniętymi rękoma na boki masowałam ręce i ramiona na całej długości.Stwierdzam ,że pomaga tyle tylko ,że powinnam to robić przez dłuższy czas ,ale pracuję i za bardzo nie mam kiedy tyle tylko ,że dla zdrowia muszę ten czas znaleść aby chodzić na ten basen.Dlatego polecam Pani basen.Stwierdzam też ,że masaż który pani polecono też jest skuteczny i dobry.Jakiś czas temu byłam w sanatorium po skomplikowanym złamaniu nogi w kostce i po operacji na tę nogę skorzystałam z takiego profesjonalnego masażu na te drętwiejące ręce i muszę powiedzieć:rewelacja. U siebie nie chodzę na takie masaże,jedynie na basen bo mam 2w1, robię sobie taką rehabilitację i na kręgosłup i na nogę i 2razy w roku rehabilitacja z Funduszu.Mieszka Pani w dużym mieście to na pewno macie basen ,dlatego też polecam Pani tą metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria513
Nie jestem wszystko wiedząca,poleciłam Pani ...comożemidolegać...basen bo w moim przypadku to zadziałało, ale przychylam się również do wypowiedzi ...dar406 z dnia 15.12.2010r,że należy zrobić sobie rezonanz magnetyczny kręgosłupa i skonsultować to z lekarzem neurologiem ,bo czasami działając na własną rękę można sobie zaszkodzić.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do natulia
nie wiem czy tu jeszcze zagladasz ale mam do ciebie pytanie- jakie badanie wyszlo ci zle? dretwila ci cala reka czy tylko wybrane palce? u mnie wyglada to tak: jak sie zaczely mrowienia jakis przeskakiwania w okolicy troczka zginaczy to rodzinny wyslal mnie do reumatologa. badania mialam takie- ob,czynnik reumatoidalny, anty-ccp i ana. wszystkie wyszly ujemnie. reumatolog odeslala mnie do ortopedy. opisalam problem i kazal zrobic emg . badanie wykazalo zaawansowany zcn obustronny z przewaga po stronie lewej. dodam ze nigdy mi nie dretwial maly palce a serdeczny tylko w polowie. mialam juz zabieg na prawa reke 6 dni temu. mrowienie ustapilo ale co do przeskakiwania i ogolnej sprawnosci reki to trudno cos powiedziec bo reka zabandazowana jest na razie. wiadomo jeszcze sa szwy wiec nie przesilam jej. mimo to strasznie sie boje ze mam jakas chorobe tkanki lacznej np twardzine albo mieszana. z drugiej strony od kilku lat przesilalam dlonie wiec moglo dojsc do tej ciesni. jestem strszna panikara. ps. przepraszam za literowki ale pisze tylko jedna reka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uupppppppppppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppppppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszanel 11
Po zrobieniu rtg kregosłupa -wyszlo ze mam zwyrodnienie... A zaczeło sie od tego ze w nocy bolala prawa reka a najbardziej 2 srodkowe palce.Bol okropny ,rwacy,palce az piekly.Jak byla reka opuszczona ponizej tułowia bol slabl. Rodzinny przepisal mi potas no i chyba mniej boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasiniaczka
Witam, co może być powodem drętwienia trzech pakców u prawej ręki zwłaszcza w nocy. Po zamknięciu ręki palec środkowy nie otwiera się płynnie tylko odskakuje z opóżnieniem jakby był na sprężynie. Mam 54 lata więc może to starość. Czekam na diagnozę. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dretwienie
szczegolnie w nocy 3 palcyy poczawzy od kciuka to objaw ciesni nadgarstak. jestem wlasnie po 3 zabiegu. mialam w 2 rekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dretwienie
oj mialo byc po 2 zabiegu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dretwienie
a odskakiwanie palca to tzw palec trzaskajacy lub zaleszczajacy sie. czesto wspolistnieje z ciesnia nadgarstka.moga zoperowac w trakcie jednego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskr@
Słuchajcie, przyczyną drętwienia rąk w przypadku kobiet może być też przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych - to też trzeba wziąć pod uwagę! Zakrzepica - o tym piszą nawet w ulotkach, nie wolno tego lekceważyć. Ja od 3 lat biorę tabletki i drętwienie prawej ręki zwalałam na co innego: brak magnezu, pracę przy komputerze... A nie pomyślałam o tym jednym - zresztą brak magnezu to też wina tabletek. Aż do teraz - nocne silne odrętwienie obu rąk i nogi mnie przeraziło - jakby to nie było moje ciało! Do tego doszły równie silne bóle głowy, które nigdy mi się nie zdarzały. Trzeba zrobić badanie na czynnik krzepliwości krwi! I brać rutinoscorbin albo cerutin na uszczelnianie naczyń krwionośnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didu
Hej ja mam takie drętwienie od ponad roku lekarz rodzinny przepisał mi aspargin łykałam ale nie pomógł , dzis po roku byłam znowu u lekarza zrobił mi ekg bo dodam że mam nieraz pieczenie w klatce piersiowej , ale ekg wyszło w porządku i lekarka stwierdziła że to musi być od kręgosłupa szyjnego kazał mi spać na płasko a pod głowę podkładać tylko jaśka zwiniętego jak cukierek podobnież ma pomóż , a dla mnie w nocy jedynym chwilowym ratunkiem jest spuścić ręce w dół za łóżko Pozdrawiam >>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanakonda
jestem po zabiegu odbarczenia nerwu pośrodkowego.Drętwieją wam ręce? szczególnie w nocy i nad ranem? Macie osłabione czucie w opuszkach palców? Wypadają wam mokre naczynia ?Nie jesteście w stanie włożyć rano soczewki do oka czy wytuszowac rzęs?Zróbcie badanie emg,zbadajcie nerw pośrodkowy,zaplaćcie 70-8o zl i będziecie wiedzieli czy to zespół cieśni nagdarstka.Nie trzeba lekarza.Jedno proste badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam 28 lat od ponad dwuch lat mam silne dretwienie w dloniach ktore narastaja wraz z bólem,najczescie zaczynaja sie w trakcie snu lub po przebudzeniu i trwa kilka razy dziennie.Prawie zawsze mam tez lodowate stopy. Czy ktos wie co to moze oznaczac bardzo prosze o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppp
anakonda---badanie kosztuje ok 200zl.ja placilam 230 zl ale mysle ze warto bo wiedzialam na czym stoje.z tym wynikiem biegiem do ortopedy i szybciutko zabieg jeden potem po 3 m-cach 2. teraz jest ok.wiadomo rece sie caly czas regeneruja miesnie odbudowuja(mialam straszne zaniki polaczone z duza sztywnoscia dloni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelek12
Ja też od dłuższego czasu ( ok. 1 m-c ) mam probem z drętwieniem ,przede wszystkim IV i V paec lewej ręki . Mam problem z kręgosłupem szyjnym , zwyrodnienie , zniesienie lordozy szyjnej oraz naczyniaki w trzonach kręgów . Ostatnio w ogóle kiepsko się czuję : ciągłe zmęczenie , zawroty głowy, nadmierna potliwość, bóle nóg , bóle z tyłu głowy, karku i ogólna niechęć do wszystkiego .Wyniki krwi mam rewelacyjne ,TSH w normie , płuca ok., EKG też w porządku . Mam nadzieję ,że wszystkie te objawy to efekty ciągłego stresu ,który nie opuszcza mnie od czterech lat ( mój mąż miał wtedy bardzo poważny wypadek ) Od tego czasu wszystko jest na mojej głowie : praca,dom ,dzieci ....... . Proszę napiszcie czy ktoś ma podobne objawy i czy to mogą być objawy kręgosłup - nerwica ??? ( Po głowie chodzą mi różne rzeczy , oczywiście najgorsze ..... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel 30
Mam 30 lat i też drętwieją i bolą ręce. w ciągu dnia to bardzo rzadko i chyba tylko wtedy gdy nosze synka na rękach, a w nocy to często i chyba wtedy gdy śpię na poduszce a pod poduchą trzymam rękę, niby wystarczy nie spać na ręce i synka nie nosić, ale to i tak nie podoba mi się bo od zawsze tak spałem i było ok. A od pół roku tak się dzieje najszybciej przechodzi ból jak ręke skieruję ku ziemi wtedy chyba krew do niej dopływa i ból ustępuje. Znaczy że mam jakaś chorobę a nie chce w takim wieku być już poszkodowany :) W pracy jak robię choć dźwigam to nic się nie dzieje a synka jak noszę to po trzech miuntach drętwieje ręka. Widzę że ogromna ilość osób ma te bóle i drętwienie rąk. Naczytałem się na forum o cisnieniu nadgarstka i ok ale oznacza to że tylko zabieg chirurgiczny nas ratuje? i dlaczego tak wiele osób dopada taki stan ? czym to jest spowodowane ? może są jakieś masaże co można by samemu robić, aby nie łazić po lekarzach tak jak to wiele osób tutaj pisało że chodziło a oni i tak nic nie zrobili/nie naprawili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiabetk
Witam mam dokładnie ten sam problem co GIBSON i tak samo pomagam sobie w nocy co prawda nigdy nie polewałam ich wodą teraz pisząc też mi drętwieją to jest straszne nic nie można normalnie zrobić rano trudno prowadzić samochód pracować spać i najgorsze że nic się na to nieporadzi 2 lata temu wybrałam serie zastrzyków i mnustwo leków i co nic i tak się męcze do tej pory to już zaczyna mnie przerastać najgorsze są noce dużo bym dała za informacje jak tego się pozbyć mam 33 lata a tak jak bym 80 miała co będzie dalej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×