Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość huver

bolesne miesiączki

Polecane posty

Gość ania 23
aha poza tym ketonal forte jest niesamowicie tani ostatnio dalam za 20 tab 2,80 zl a wystarcza na naprawde dlugoooo 1 tabletka na 12 h znika bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia tbg
czesc ja mam bardzo bolesne miesiaczki juz ok 2 lat.Mam okres ok 7 dni i pierwsze 2 dni to wymuiotuje i mma starszna biegunke bo tak mnie bolii brzuch i juz tylu rzeczy probowałam i nicc pomozciee i nie byłam jeszcze u gina ale sie juz niedługo wybiore bo to nie zycie z takiem okresem tyloko meczarnia :(:( pozdrawiem pap:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh...
Witam, mam ten sam problem co większość z was... od 2 lat mam bardzo bolesne miesiączki,ból nasila się z każdą minutą,nie pomagają mi już żadne tabletki nospa,apap,ibuprom, nurofen forte itd. prubowałam wszystkiego biorąc zawsze po 2 tabletki :-( jednak ból nadal się nasila, prubowałam kilku ćwiczeń tagże bez skutku, nie mogę nic jeść bo odrazy wymiotuje i martwi mnie to ponieważ wcześniej nic nie odczuwałam,żadnego bólu gdy nadszedł ten dzień... Już nie mam pomysłu jak temu zapobiec :-( mam 19 lat i boję się iść do ginekologa...będe musiała jakoś przełamać ten strach i sie tam wybrać bo to chyba jedyne rozwiązanie, bo nie chcę co miesiąc przez to przechodzić :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoyesnochedesexo
hejka, ja meczylam sie dobrych pare lat z moja miesiaczka,mialam tak xsamo,zawroty glowy,omdlenia,biegunki,wymioty etc, zdecydowalam sie pojsc do gina bo tabletki nie dzialaly,oklady nie usmierzaly bolu, na poczatku dla mi jakies ziolowe,ale nic nie pomogly,jestem teraz na anty i czuje sie lepiej,nie jestem za tabletkami,ale tylko to mi pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M A R I T A
też mam straaaaszne bóle brzucha i zawroty głowy podczas okresu... nie pomagały mi żadne środki przeciwbólowe, ketonal forte nawet a podobno taki super:O od paru msc biorę...Ibuprom maxx i czuję się bardzo dobrze:D dla mnie najlepszy lek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka1982
dziewczynki doskonale rozumiem wasz bol... mam to samo wlasnie leze i nie moge sie ruszyc..;/ bol glowy bol brzucha rozwolnienie wymioty...i nic nie pomaga..;( pierwsza godzine lezalam skulona na podlodze, jednak jak troche mi przeszlo to poscielilam lozko i caly dzien z glowy;/ macie jakies dobre sposoby na zwalczenie tego okropnego bolu...:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate1704
oj jak dobrze mieć pokrewne dusze.. a raczej brzuszki : ) dzisiaj 1wszy dzień..zwijam się z bólu.. biegunka, zawroty głowy, łamanie w kościach, kręgosłup. ruszyć się nie mogę. 6 tabletek ibupromu i nadal boli. http://www.poradnia.pl/4370 polecam link, pare info, sama to dzisiaj znalazłam i przeczytałam ;] no i u mnie lekarka wykazała tyłozgęcie macicy. cokolwiek to jest. ;p kurcze.. jak przy okresie są takie skurcze to nie mam pojecia jak sobie babki dają rade przy porodzie.. trzymajmy sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Refleksologia poczytajcie
O TYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka22
Witam dziewczyny! tak jak kazda z was mam ten sam problem otóz mam bardzo bolesne miesiaczki czesto nawet nie daje rady podniesc sie z łóżka a do pracy trzeba chodzic.Raz miałam taki silny atak bólu brzuch ze nie mogłam wstac z krzesła i w tedy kolezanka dała mi i-bum i po 10 minutach nie czulam bólu trzymala ta tabletka az do wieczora.Jest naprawde swietna polecam jak najbardziej ale tez nie przesadzajcie bo jest to naprawde silny lek i moze doprowadzic do uzaleznienia.Pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna_22
Witam, Od kilku miesiecy tez cierpie na bolesne miesiaczki. Mam 22 lata i odkad 10 lat temu dostalam pierwszego okresu do glowy mi nie przyszlo, ze to moze bolec. Czasem bralam 1 tabletke Apapu, ale to jesli okres zaczynal sie wieczorem a ja chcialam miec pewnosc, ze w czasie snu nie zacznie przypadkiem bolec. Musze dodac, ze rowniez od 10 lat lecze sie na chorobe Hashimoto (autoimmunologiczne zapalenie tarczycy prowadzace do jej niedoczynnosci), a od 5 lat nieskutecznie walcze z anemia. Mniej wiecej rok temu zaczely sie moje bolesne miesiaczki, przebiegalo to w ten sposob, ze co 2 co 3 miesiaczka byla bolesna. Od kilku miesiecy juz niestety kazda jest baaaaaaaaaardzo bolesna. Bole brzucha, bole krzyza, biegunka, tylko pierwszego dnia i tylko przez kilka godzin. Biore No-spe forte i ok 2-3 apapow. Najgorsze jest to, ze kiedy problemy sie zaczely nie mialam czasu isc do ginekologa (studia dzienne, praca na pol etatu). A obecnie nie mam pieniedzy aby sie do niego udac (absolwentka poszukujaca pracy, bez ubezpieczenia). Nigdy jeszcze nie bylam u ginekologa. Do tej pory wszystko przebiegalo u mnie ok, regularny cykl (z reszta dalej jest regularny), bezbolowe miesiaczki... nie wiem co robic.. doradzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratao9wp.pl
Ja też mam bolesne miesiączki stosuję: Przed miesiączką (jeżeli czuję się lub wie,że dostanie za parę dni): Piję herbatki ziołowe (przepisów jest wiele, to najlepiej indywidualnie dobierać, żeby nie zaszkodzić sobie na inne organy): W czasie miesiączki stosuję: - Scopolan (10 tabl. można kupić bez recepty, 30 na receptę ale za to taniej wychodzi) ma działanie rozkurczowe podobne do No-spy, ale jest ziołowy, - robię masaż z oleju rycynowe (jeżeli jestem w domu), albo z olejków (do wyboru): lawenda lub szałwia (zwykły olej roślinny może być nawet ten do smażenia + parę kropelek olejku np.6) i wcieram w podbrzusze To najczęściej stosuję razem. Jak nie pomaga w ciągu godziny, biorę gorącą wannę (gorąca woda działa też rozkurczająco, ale trzeba uważać, bo można dostać silniejszego krwawienia - rzecz indywidualna). Jak to też nie pomaga to ostatecznie biorę Vegentalgin (wybieram w czopkach, by ominąć żołądek) lub Ketonal 50mg, to ostatecznie pomaga w najgorszych wypadkach (ale to się zdarza naprawdę rzadko) idę do przychodzi, żeby mi dali zastrzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratao9wp.pl
Aha zapomniałam dodać,że miesiączki mam od początku bolesne (więcej niż 10 lat). Myślałam,że to minie z wiekiem, zwłaszcza, że tak mnie ginekolog utwierdzał, że to niby hormonalnie etc. Brałam leki przeciwbólowe, ale pewnego dnia przestraszyłam się, bo zauważyłam,że coraz więcej ich muszę brać (organizm już nie reagował) i postanowiłam coś zrobić z tym. Jak stałam się kobietą to ginekolog zaczął mi wpychać leki hormonalne (antykoncepcyjne) jakoby to miało rozwiązać wszystkie moje problemy, ale nigdy się nie zgodziłam i nie zgodzę na nie, gdyż uważam,że to mocno ingeruje w ciało kobiety. Stosowałam preparaty fitohormonalne (oparte na roślinnych hormonach napominające ludzkie, ale działające w sposób łagodny), tyle rzeczy już próbowałam,że nie wiem co w sumie pomogło, ale teraz radzę sobie tymi sposobami jakie podałam wyżej. Jeszcze bardzo dobrą metodą (dla zdesperowanych kobiet, które jednak przychylają się do naturalnych metod) polecam też akupunkturę. Genialna technika leczenia bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmr
Najlepiej skontaktuj sie z lekarzem. W moim przypadku, przez prawie rok meki i tonie zazytych lekow przeciwbolowych, udalo mi sie dopiero uwolnic od tego problemu po wizycie u lekarza. Dostalam tabletki hormonalne. Nie ma co czekac. Ten artyjul moze tez Ci pomoc: http://www.rosman.info/kobieta-30/43-zdrowie-kk/190-bolesne-miesiczki Ale przede wszystkim lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka hula hula
ja tez od ok 3 lat doslownie umieram z bolu podczas okresu :( pierwsza noc i drugi dzien sa tragiczne ;( zwijam sie z bolu mam dreszcze zimne poty biegunke wymioty leje sie ze mnie jak z cebra i lzy sie same cisna do oczu :( 3 tabletki przeciwbolowe i czasem przechodzi ale jedna tabletka zaczyna dzialac po wiecej niz godzinie :( nie wiem czy moge lyknac 3 na raz? to napewno by mi pomoglo.. ktos tu pisal o seksie.. jak to robicie? rozkladacie reczniki czy cos podobnego?? moze orgazm faktycznie bylby dobrym sposobem.. wiem ze chlopak tez chce mi pomoc podczas tych dni ale jest bezradny.. moze to by cos dalo.. pliska o odp.. jak to z tym sexem podczas miesiaczki?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieks
Hej dziewczyny. Moje bóle wyglądają podobnie, wymioty, biegunka, płacz z bólu. To było nie do zniesienia. Najsilniejsze leki przeciwbolowe nie działały. Niestety musiałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, chociaż tak bardzo nie chcę ich brać. Pomagają, ból jest mniejszy, ale boję się, że wplywają negatywnie na mój organizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona2910
ja rowniez mam bolesne miesiaczki ale nie boli mnie tylko brzuch ale takze mam uczucie jakby rozrywalo mi pochwe i w kanale rodnym. normalnie to jest tak bolesne ze wtedy nie moge chodzic ani siedziec, jak wezme srodki przciwbolowe to troche przechodzi. nie wiem czy ktorac z was miala cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka444
Przechodziłam przez to wszystko. Radze poczytać o endometriozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Refleksologia poczytajcie
plus wykluczyć endometriozę!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona2910
i co wyleczylas sie z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka444
Tego świństwa nie da sie wyleczyć. Ja leczyłam się pare lat. W końcu miałam laparoskopie a miesiąc później zaszłam w ciąże (podobno to jest najlepsze lekarstwo). Potem już nic nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkklaa
no ja tez mam bolesne miesiączki ale 3 ibupromy max zazwyczaj pomagaja. Często mam tak, ze podczas @ jest mi na przemian zimno i gorąco, chce mi sie wymiotować robie się blada itp. często mi sie to zdarza w szkole no i wtedy zazwyczaj ląduje u pielęgniarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayaa_pl
mi urodzenie dziecka cie pomoglo na zbyt dlugo bol wrocil jak bumerang choc nie takod razu.Na poczatku faktycznie bol byl mniejszy pomagal ibuprom ale z roku na rok powracaja miesieczne koszmary.Maz mi mowi ze czas na kolejne:) powiem wam ze porod w porownaniu z okresem to pikus :) nie potrafie wam doradzic co moze pomoc bo sama zmagam sie z tym problemem. pozdrawiem wszystkie cierpiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doniaaa 21
ja tez miałam okropnie bolesne miesiączki , wymioty omdlenia ! serio nic mi nie pomagało ! dopiero tabletki anty , nie mówie że wcale mnie nie boli ale jak ktoś wczesniej napisal 2 apapy i zgłowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenny1991
Niestety też znam ten ból...od samego początku miałam straszne problemy z miesiączkami-trwały od 8-15 dni i pomiędzy nimi były 2,3 tygodnie, bóle nie do wytrzymania(pomaga mi troche tylko nospa forte) :( tak miałam prawie rok i przez to byłam wyczerpana i wpadłam w anemie... teraz mam miesiączki tak ok 8 dniowe,ale są nieregularne, bardzo obfite i bolesne nawet do tego stopnia że w ciągu 2 ostatnich lat byłam wiedziona do szpitala 5 razy z powodu silnych bóli miesiączkowych... czy macie może takie problemy? wiem że powinnam iść do ginekologa ale szczerze to krępuje się i boję... macie może jakieś sprawdzone sposoby na tego rodzaje bóle?? z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nevinetek
Cześc, a ja chciałem zapytać czy ja jako chłopak moge zrobić coś żeby moją dziewczyne mniej bolało podczas miesiączki, bo nie chce żeby cierpiała. Z góry dzięki za odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez milalm straszliwie bolesne i obfite miesiaczki, czasmi nawet wymioty, zero kontaktu ze mna wtedy, ale, gdy zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne wszysto przeszlo jak reka odja i tak jest do dzis a jak zaboli to i tak nie jak kiedys i co mi bardzo sie spodobalo prawie nic nie 'leci' ;) zglos sie do ginekologa moze w inny sposob cos poradzi na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kloudia
Nevinetek, tak. Spraw, aby nie martwiła się zbytnio blahymi sprawami i zakup jej delikatny, ale skuteczny buscopan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1991
Rowniez mam strasznie bolesne miesiączki:( To wogole moj koszmar życiowy:( Wymioty, czasem tez biegunka, bóle w dole pleców, płacz i lament:( Mam juz tak od ponad 2 lat, oczywiscie byłam u ginekologa i okazało sie ze moja macica jest jakos przewinieta czy cos takiego:-P Nie pomagaja mi żadne środki przeciwbólowe:( Ginekolog powiedziala mi, ze pomogą mi i zapisze mi tabletki antykoncepcyjne YAZ, ale ja nie jestem zdecydowna i przekonana do tego wiec odmówiłam, owszem może pomogą mi, ale to antykoncepcja :-S Źle mi sie to kojarzy tzn. nie brałam nigdy jeszcze i właśnie sie boje! Słyszałam ze wiele kobiet przez tą całą antykoncepcję nie mogło potem urodzić dziecka, poza tym wiele jest też działań niepożądanych :( Jakoś nie jestem do tego przekonana do tych antykoncepcyjnych. Co o tym myslicie? To dla mnie bardzo ważne, iż nie wiem co mam zrobic:( Gdzie sie nie pojdzie do gina to wciskaja te antykoncepcyjne... Powiedzialam swojej ginekolog, ze narazie nie jestem zdecydowana wiec ta przepisała mi KETONAL.. Eh, nie wiem czy mi on pomoże, ale okaze sie jak dostane mięsaczke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1991
Bardzo proszę o jakąś poradę, bo widzę, że jest wiele takich kobiet z tymi bólami podczas mięsaczek,i które stosowały właśnie antykoncepcję na to. Byłabym wdzięczna gdybyście mi coś wiecej o tym powiedziały. Może też akurat któraś z was brała ten YAZ® :-P który mi zaleca lekarza???? Piszcie wszystko:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×