Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Wanka

Kiedy najwcześniej robiłyście test ciążowy

Polecane posty

Gość Ja 83
Hej Kobietki :) Miśka, jestem dumna z Ciebie, że się w koncu wybrałaś do lekarza. Idź jeszcze do jednego, żeby porównać opinie. Widzisz, dobrze, że się za to wzięłaś, przy najmniej możesz sobie pomóc. Będzie dobrze, tylko pewnie będziesz łykać tabletki na wyregulowanie cyklu. Głowa do góry!!! Suelen, jak miło Cię tu widzieć znowu :) stęskniłam się. Jak sie czujesz???? U mnie planowana @ na 10 września...2 września idę na te pierwsze badania hormonalne-trochę mam stresa co tam wyjdzie, a kolejne między 3-5 dc. Ale powiem wam, że coś we mnie zastygło...jakoś nie mam nadziei, może dlatego, że to juz 8 m-c starań. I teraz też mam przeczucie, że nic z tego nie będzie...zobaczymy. Paolka, a jak tam u Ciebie? Buziaczki na ten cholernie przygnębiający pogodą dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka82
Hej dziewczyny dziękuję Wam za słowa otuchy!!! Ja83 nie podupadaj!!musimy być silne i mieć nadzieję!!!Wczoraj mi lekarz powiedział, że 50% "bezpłodności" jest niezbadana i żebym wyluzowała i tak na siłę nie chciała bo wtedy to nic nie wychodzi. Mnie on wczoraj bbb pozytywnie nastwił. Zaczęłam marudzić;) , że już młoda nie jestem to mi powiedział, że był na szkoleniu i średnia 1 dziecka w Polsce to 29,2 lat i ciągle rośnie. A ost miał pacjętki w wieku 41 lat które przyszły do niego z pyt co muszą robić bo niedługo planują ciąże:) Także WYLUZUJMNY DROGIE PANIE :):):) A teraz dokładnie napiszę co i jak ze mną:) Ten lekarz do którego już poszłam prywatnie nie kazał mi brać żadnych leków na wyregulowanie itp. Powiedział, że najpierw trzeba poobserwować moje jajo i wtedy jak będzie trzeba rozpoczniemy leczenie. Wczoraj miałam 26 dzień cyklu (wg niego najgorszy moment wybrałam:)) i moje jajo jest wielkie i NIE PĘKŁO!!!!Kazał przyjść w 6-9 dnia po miesiączce i wtedy zaczniemy je obserwować. Mówił, że jak nie pęknie w nast cyklu to dostanę leki na to żeby pękło:)BBB fajny lekarz się wydaje. Jak to nie pomoże to dalej będzie badał drożność jajowodów a na końcu badanie nasienia. Stwierdził, żę na początku wyników nie będzie robił bo to może tylko wyrzucenie kasy będzie. Że etapami będzie badał i leczył. Ja 83 Ty te badania można robić na Fundusz czy tylko prywatnie? No i to tak w skrócie;) PRZEDE WSZYSTKIM KAZAŁ DAĆ NA LUZ!!!! Paolka25 dzięki za linki, dobrze, że poczytałam bo jeszcze bym wykupiła tą receptę. Suelen witaj:) Wiesz ja już też wciągnełam męża i opowidam o Was. Jak brzuszek zaokrąglił się? I jak samopoczucie? Nadal masz poranne mdłości? Tajka 78 wiem, że ciężko ale poczekaj jeszcze z testami . Trzymam mocno paluchy za 2 krechy ale na spokojnie poczekaj . Ja po pierwszym staraniu w czerwcu tak sobie wkręciłam, że jestem w ciąży. Miałam wszystkie objawy i nawet wymiotowałam (psycha albo niestrawność:) Niechcę Cię zniechęcać ale lepiej później się ucieszyć niż rozczarować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie :) U mnie narazie 9 dzień cyklu, ale z mężem kochamy się tak co 2 dzień lub poprostu jak nas ochota najdzie :) Z czystej przyjemności. Też doszłam do wniosku, że lepiej będzie wrzucić na luz i kochać się i w płodne i niepłodne. Może jak się tak rozluźnimy to będzie lepiej :) Tak mi się wydaje :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka82
A i jeszcze co ważne bo lekarz badając mnie stwierdził, że gdybym mu nie powiedziała w którym jestem dniu cyklu to on by powiedział, że za 2 dni będzie owulacja bo tak to wygląda A ja właśnie ok 23 dnia cyklu zaobserwowałam dopiero śluż płodny. Późno no nie? Ale kazał na wszelki wypadek za 2 dni się przytulić:) Mówił, że wszystko ładnie wygląda tylko że to jajo nie pękło (albo były dwa i to drugie nie pękło bo już za niski poziom hormonów był. Trochę zamieszałam :):):)No to tyle Będę zdawała na bieżąco relacje i WY też:):) Tak się ciesze, że Was mam dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 83
Miśka, ja mam prywatnie wykupiony abonament do przychodni prywatnych i z nich korzystam, dlatego nie wiem, czy na NFZ te badania są płatne, ale sądzę, że jak dostaniesz od lekarza skierowanie to nie zapłacisz za nie. Cieszę się, że trafiłaś na fajnego lekarza, bo wtedy nastawienie się zmienia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 83
Paolka, całkowicie się z Tobą zgadzam. Dla przyjemności a nie jak produkcja!!!!! to najważniejsze :):):) Miśka, to przytulaj się Kochana, może w końcu pęknie z nadmiaru emocji hihihih ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka82
Ja 83 W sumie to jeszcze nie mam co się martwić. Jak będą potrzebne badania to zapytam lekarza wprost czy zrobi mi na NFZ (bo on też przyjmuje w przychodni) Daj znać jak Wam wyszły badania. 3mam paluchy!!! Paolka25 też tak uważam. Ja już wyluzowałam. CHociaż pewnie będę pilnowała przytulania w dni płodne;) Pozdrawiam Was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pisze do Was wszystkich razem, bo nie pamiętam ktora co pisała dokladnie, a wiem, ze jeszcze niedawno tez przeglądalam ten temat bo mnie bardzo interesowal. U mnie lekarze od lat mowili, że mogę nie zajśc w ciąże ze względu na policystyczne jajniki,bardzo nieregularne miesiączki (nawet co 3 miesiące) i owulację o której wszyscy wiedzieli że istnieje, ale nikt nie wiedział kiedy u mnie ( łącznie ze mną). Po kilku cyklach nauczylam sie rozpoznawac oznaki dawane przez moje ciało, także nawet jesli nie mialam śluzu przy owulacji czulam się jakoś inaczej i tak sobie pomyślałam, że może to to, a po drugie moj test wyszedl pozytywnie 9-10 dni po stosunku, ale tylko ten zrobiony z rana(strumieniowy) a kreska była tak slaba, ze aż wyrzucilam test. Mysle, że na zachcianki na tym etapie to troche za wczesnie, ale ja np. miałam bol w dole brzucha i plecow, wieczorami dragawki tak jakby przy lekkiej temperaturze,a na piersi lekko bardziej widoczne żylki. No i sie sprawdziło. Wam tez wszystkim zycze pozytywnych testow i duzo wytrwalości, bo to tylko szczęściarom wychodzi tak od razu :-) W końcu starania tez są przyjemne prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka82
Moni 29 wielki GRATULACJE!!! Naprawdę mnie pocieszyłaś. Ja również mam nieregularne miesiączki, co prawda nie co 3 m-ce ale 28-41 dni....jestem na razie pełna optymizmu:) Jestem bbb niecierpliwa no ale w tym przypadku muszę się nauczyć cierpliwości:) Pozdrawiam i fajnie, że takie osoby jak Ty, które mają już to swoje Maleństwo w drodze lub je tulą wspierają i pocieszają takie starające się.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni dziękujemy za wsparcie :) Szybkiego rozwiązania, bo z tego co niapisałaś to chyba dziś ma być? Ciekawe czy córcia Cię troszkę przetrzyma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka te wieści są bardzo pozytywne i zgadzam się z lekarzem totalny LUZ, my też tak zrobiliśmy i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu udało się!! to już 11 tydzień. Mam nadzieję, że wszelkie badania uda się zrobić tanio, ale wiem, że jeśli chodzisz prywatnie do lekarza to nie może na NFZ robic badań, wiem bo tak mam :/ ale o tym potem będziemy myśleć JA nie niastawiaj się, tak jak mówiłam miśce LLUUZZZ, odpoczynek, winko i przytulanko!! będzie dobrze Co do mnie czuję w się kratkę, bo jestem mega szczęśliwa, ale mam mnóstwo obaw i wątpliwości, mam mdłości, zgagę i puchną mi nogi, ale warte to jest, bo w marcu czeka mnie nagroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka82
Jej Suelen jak ten czas leci to już 3 m-c:):) Już niedługo się zaokrąglisz:):):) Ten mój lekarz też przyjmuje na NFZ więc jak jakieś będą badania potrzebne, które przewyższą mój budżet to pójde wziąć skierowanie na NFZ:) Na razie tym się nie martwię. Najważniejsze żeby zaczęło pękać to jajo moje. Lekarz powiedział, że jak nie pęknie to mi luteinę zaserwuje:):):) Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 83
Wiecie, dziś mam już lepsze nastawienie...wczoraj dopadła mnie wczesno-jesienna depresyjka ;) jutro idę na pierwszą część badań: morfologia, glukoza, TSH, prolaktyna, progesteron. ciekawe ile się czeka na wyniki... Suelen, Miśka ma rację, jak to szybko minęło!!!3 m-c...szok. Dobrze trafiłaś, ominą Cię upały, a na wiosnę będziesz już maszerować z wózkiem :D ale fajnie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!:) Na początku sierpnia zażyłam ostatnią tabletkę z 3 opakowania Diane35. Czasami zdarzyło mi się zażyć tabletkę z kilku godzinnym opóźnieniem. Nigdy jednak nie występowało żadne dodatkowe krwawienie. Ostatnią miesiączkę miałam 13 sierpnia, z chłopakiem współżyłam 19 i 22 sierpnia bez zabezpieczenia. 27 sierpnia dostałam dziwnych plamień barwy brązowej, zanikły31.08. Podobno plamienie występuje po zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Zrobiłam 30.08 test płytkowy (pre-test) ale wynik negatywny. Dodam że od dnia 22 sierpnia miałam rozciągliwy śluz więc wskazuje to na dni płodne. Czy mogę być w ciąży? Kiedy mogę zrobić badanie beta hcg? Miewam bóle w podbrzuszu, często oddaje mocz. Jestem 9 dni przed miesiączką. Jak myślicie czy mogło dojść do zapłodnienia? Nigdy wcześniej takie plamienie u mnie nie występowało, nawet jak rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po 3 miesięcznej kuracji na trądzik. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź;):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka trzymam kciuki za to jajo niech pęka, a w razie co luteina może być bardzo pomocna, a wtedy umcia umcia i dwie krechy ;) JA też jutro idę na badania, będę myśleć o Tobie, aby wszystko było dobrze. Tak bardzo bym chciała, aby się wam udało. U nas to już połowa 3 miesiąca i już się zaokrąglam, a oprócz tego jestem okrągła. Eliza zależy jak długie masz cykle, według mnie możesz już iść zrobić betę, ale jak na mój gust nie jesteś w ciąży. Jak się bierze tabletki nie ma sie okresu, tylko plamienie po odstawieniu hormonów na 7 dni. Czasami jest tak, że po prostu sie nie pojawia w ciągu tych 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 83
Hej :) melduję tylko, że byłam dziś na badaniu krwi...jutro po 14 wyniki, więc oczywiście zdam relację co i jak wyszło. :) Miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 83
Hej :) no więc: morfologia 100% OK! :) Glukoza: 100% OK :) Hormony: TSH: wynik 0,97 uIU/ml, norma 0,27-4,20, czyli OK Prolaktyna: wynik 16,6 ng/ml, norma 4,8-23,3, czyli OK Tylko zastanawia mnie Progesteron: 30,10 ng/ml, byłam w 21dc, czyli w f.lutealnej, gdzie norma wynosi 1,7-27. Czyli mam nadwyżkę. I teraz co to znaczy? Z tego co wyczytałam w necie to progesteron rosnie do owulacji, a jeśli nie doszło do zapłodnienia to spada...więc ... czy u mnie może doszło do zapłodnienia????? jestem 6 dni przed @. hmmm, nie za bardzo kumam te wyniki. Oczywiście, jak to ja, rano zrobiłam test Acon, ale to dopiero kilka dni po owulacji, więc oczywiscie 1 krecha, ale nie wytrzymałam z ciekawości :P:) choć wiedziałam, że będzie taki wynik hihih. Jeśli któraś z was może mi podpowiedzieć o co chodzi z tym progesteronem to będę wdzięczna :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie morfologia ok, nie za dobrze, że progesteron podwyższony, ale już wiadomo gdzie i czym leczyć bo np. podwyższony poziom progesteronu może powodowac obrzęk piersi lub zaburzenia hormonalne w tym nieregularne cykle. Z drugiej strony progesteron podnosi się w ciąży. Moja koleżanka miała podwyższony ten hormon, brała jakiś lek (zadzwoniłam do niej z ciekawości) i podobno był to Bromergon (czy jakoś tak) na 3 cykl była już w ciąży, a za 2 miesiące rodzi :) starsznie się cieszę, że wiadomo gdzie trzeba szukać, teraz tylko dobry lekarz potrzebny. A jesteś z jakiegoś większego miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 83
Kochana jesteś! Dziękuję, że mi wytłumaczyłaś, o co kaman. To dlatego pewnie też mam tak strasznie bolące miesiączki...Jestem w Wrocławia, lekarza mam dobrego, więc na pewno coś pomoże. Czeka mnie jeszcze jedna seria badań, ale to między 3-5 dc. Na 28.09 mam umówioną wizytę. A ty na jakich badaniach byłaś? jak wyszły? jak samopoczucie? dbaj o siebie :*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na morfologi, grupie krwi, toksoplazmozie, glukozie, ogólnym badaniu moczy, WR, Hbs (czy jakoś tak), TSH i coś jeszcze chyba było, ale nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 83 nie za bardzo wiem co oznacza podwyższony progesteron więc niestety nic nie podpowiem, ale jestem dobrej myśli :) Dobrze, że większość badań jest ok ;) Będę trzymała kciuki. A u mnie 13 dzień cyklu, więc staranka są...Buziaki dobrej nocki. Suelen cieszę się, że badanka masz w porządku...Trzymaj(cie) się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paolka jeszcze nie mam wyników badań, narazie tylko byłam na badaniach :) część wyników odbiorę jutro, a reszta jakoś w tygodniu, bo na grupę krwi się czeka dość długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 83
Suelen, widzę, że już Ci się zaczął szał badaniowy :) teraz troche tego będziesz miała, daj znać jak odbierzesz wyniki. Paolka, kciuki zawsze się przydają :) dziękuję :) No to do dzieła, też 3mam za Ciebie paluchy :) Miśka, a co u Ciebie??? coś dawno Cię u nas nie było :( TęSkNimyyyy!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka82
Hej dziewczynki:) Jestem jestem Ja83 cieszę się bardzo, że wyniko dobre wyszły, kto wie może podwyższony progesteron daje o sobie znać zaowocowaniem:):) Będę 3mała paluchy!!! U mnie ok, wyluzowałam trochę. Czekam teraz na @ i zacznę monitoring. Jak często trzeba robić monitoring???? Teraz mam przyść w 6-9 dniu cyklu. Ale pod koniec września idę na urlop na 2 tyg więc nie będę mogła zmonitorować całego cyklu!!!A do innego lekarza w innym mieście to raczej sensu nie ma.... Pozdrawiam Was Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen przepraszam później dopiero zobaczyłam, że to dopiero badanka były robione a wyników nie ma jeszcze ;) Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paolka spoko :) odebrałam dziś wyniki I część ich no i sporo wyników jest, ale mam parę wyników zawyżonych lub zaniżonych, zobaczymy co powie Pani doktor w czwartek. Misia chyba nie warto w innym mieście , lepiej u swojego rób wszystko, tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki co ta u was słychać? odezwijcie się chyba, że działacie w temacie dzieciowym to nie przeszkadzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 83
No właśnie coś cisza u nas. U mnie smutne wieści : @ !!! co jest do cholery?! w sumie dopiero mam plamienia, ale jutro już pewnie nadejdzie w pełni. książkowy cykl 28 dni, jajeczko było widoczne na usg, podobno piękne, duże, przytulanko było, badanie w normie, więc?????? No nic, walczę dalej :):):) Jak tam się czuje nasza przyszła Mamuśka??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 83
@ przyszła, ale zrobiłam test, dla pewności. Jak zwykle 1 krecha. Jutro idę na ostatnie badania hormonalne. Miłego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×