Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

no jeszcze jedno z pieluch nie wyszlo a my juz o drugim myslimy :) jak drugie dzidzio sie pojawi (w 2008 roku) to ja na maciezynskim bede przez 9 mieisecy a potem Lukasz przez nastepne 6, rozwiazany klopot opeki nad dzieckiem :) tyle tylko ze w zyciu niczego planowac nie mozna prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Ewelinki - mozna mozna :) nie zawsze sie udaje, ale probowac warto (nam sie udalo :) Jak dobrze pojdzie to przedluzony macierzynski nawet sie zalapie, choc to jest \"odbior gratisow za kasami\" a nie planowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie znowu bylo tak ze kumpela przyniosla mi aplikacje, ja wypelnilam i ona ja odniosla na drugi dzien. Nic wiecej nie musialam dostarczac. Ale fajnie gdybys najpierw sprawdzila czy podoba ci sie w danym miejscu. Ja zaufalam znajomym i jestem zadowolona. Ale nam tu Agnieszek przybylo, az sie pogubilam ;-). Agnieszka26 sorki, przeoczylam twojego wczesniejszego posta :-(. W Doni rodzisz, fajnie. Ja wybieram sie do Barnsley bo troszke blizej. Mam nadzieje ze uda mi sie tam dojechac bo swieta spedzamy poza domem i mam malutka schize ze w razie czego bede musiala zahaczyc o jakis inny szpital brrrrrr :O .Ale tylko spokoj mnie uratuje! Spotkanie przy kawce nie ma problemu, takiej z duuuza iloscia mleczka ;-) . Zuzanna caly czas jestsem w trakcie walki. Dostalam odpowiedz dwa dni temu z miejsca pracy ze zostalam zwolniona w zwiazku z mniejszym zapotrzebowaniem na pracownikow w danym okresie. Niestety bylam zatrudniona temporary i mieli takie prawo ale prawda jest taka ze w dniu kiedy mnie zwalniali powiezdzieli mi ze nie moga mnie wiecej zatrudniac bo jestem w ciazy. Wiec teraz musze zlozyc skarge online do Tribunal. Ale szczerze powiem ze juz stracilam nadzieje. Sztefka z tego co sie orietuje amoksycylina to ulubiony antybioytyk polskich lekarzy. Tez kilka razy mi go przepisali. Raczej ci nie pomoge bo ja jestem panikara i przeciwna brania jakichkolwiek lekow w ciazy. Ale skoro lekarz ci przepisal to chyba wiedzial co robi. Zmykam bo mi bank zamkna. Buzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Madzik, a zwolnili cie w momencie zakonczenia umowy tymczasowej czy przed? Jezeli przed to ile dni/tyg? Powod redukcji etetow w ogole nie jest wytlumaczeniem w takiej sytuacji. A o Trybunal sie nie martw, dostaniesz reprezentanta. Sztefka - ja tez jestem przeciwna wszelkim medykamentow w ciazy, ale angina to juz powazna sprawa i bardziej moze zaszkodzic plodowi niz specyfik od lekarza (jezeli w ogole ten antybiotyk ma wplyw na dziecko). Szanta - czy dobrze pojelam - masz szanse na przedluzony macierzynski? a ja a ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
.......skrzynka nadal pusta :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi sie wydaje, ale bede musiala jeszcze doczytac, przedluzony macierzynski nalezy sie tym, ktore na macierzynskim sa z dniem 1.04. czyli jak na moj gust my sie lapiemy o wlos :D A maila w takim razie wysle bez zalacznika, jak nie pojdze, bede gryzc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka74, nie to nie prywatne przychodnie, to z sita NHS. powodzenia! Ja najpierw dzwonilam by popytac czy miejsca maja, a potem to na instynkt wybieralam - ktora recepcjonistka miala milsze podejscie :) i bardzo zadowowlona jestem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta......nie moge teraz tego znalezc, ale z miesiac temu przeczytalam, ze na przedluzony macierzynski lapia sie kobiety, ktore maja wyznaczony termin porodu od 01.04, te ktore maja termin na koniec marca, ale urodza w kwietniu, juz nie maja takich uprawnien - dostaja urlop na starej zasadzie. Bardzo niesprawiedliwe rozwiazanie ale ma niby zapobiec zamieszaniu. Z tego jednak by wynikalo, ze my nie mamy szans. Obym brednie pisala.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz ja z pytaniem - pomozcie prosze :) - kolacze mi sie po glowie, ze istnieje cos takiego jak nakladki na wanne z przewijakiem i wanienka dla dziecka. mamy mikroskopijna lazienke, i takie cos by mnie bardzo urzadzalo, ale nie moge za cholere znalezc niczego podobnego na sieci. uroilo mi sie? Ktoras z Was moze cos takiego gdzies widziala? Albo macie moze inne pomysly jak rozwiazac kapanie i przebieranie maluszka w lazience gdzie nie ma miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta - doszlo :-) Widzialam nakladki do przewijania na lozko, nie spotkalam sie z nakladka na wanne. Zaraz spojrze na e-bay. Jak cos znajde to sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dzieki, na e-bayu znalazlam ze dwie ktore by sie nadawaly, ale niestety zadnej z klapa/przewijakiem :( No to jezyk niemowlat musze ci wyslac jakos inaczej, masz skypa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do urlopu, to wieczorkiem poszukam, bo teraz musze leciec po malutka, brrrr jaka paskudna szaruga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
znalazlam wanne z klapa na przewijak, caly unit na kolkach - probowalam to wkleic, ale nie moge. Item number is : 120054532970 mi sie podoba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez czytalam ze przedluzony macierzynski przysluguje kiedy baby is due on 01.04.2007 or after. Znalazlam: http://www.dwp.gov.uk/lifeevent/benefits/statutory_maternity_pay.asp#howpaid Zuzanna z agencjami to jest tak ze zatrudniaja na czas tymczasowy i nie okreslaja od kiedy do kiedy; jest praca to pracujesz, a jak jest cisza na rynku to pracy nie masz. Tylko o dziwo nawet jak bylo malo pracy to mnie wysylali (nie wiem dlaczego, chyba taki dobry pracownik ze mnie :D :D :D ) a zaraz jak sie dowiedzieli ze ja w ciazy jestem to juz mnie niepotrzebowali. Szanta nie mam pojecia gdzie mozesz to znalezc. Ja kapiele planuje w sypialni ( wanienka na komode i bach :D) bo u nas z ta przestrzenia w lazience jest podobnie :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Zuzanna, widzialam go tez, ale on stoi samodzielnie, a u nas nie byloby na niego miejsca :( Madzik - my kapalismy Mieszka poczatkowo w sypialni, ale zauwazylam, ze im cieplej w pomieszczeniu gdzie kapiesz maluszka, tym on jest bardziej zadowolony. Zwlaszcza w drugiej czesci, juz po wyjeciu z wody, jak wszystkie ceremonie na przewijaku sie odbywaja, z oliwkami, wacikami itp. W sypialni darl sie niemilosiernie, a jak sie nagrzalo lazienke, to byl caly szczesliwy. Wiec wymyslilam, ze tym razem zorganizuje wszystko w lazience, tym bardziej ze w sypialni dzieci nie ma kaloryfera...Moglabym dogrzewac kominkiem, ale to chyba nie najzdrowiej. Zreszta z koleji do spania wola zimno, wiec tez lepiej jej nie nagrzewac do kapieli... No nic, najwyzej przykryje sie deska, i na to standardowy przewijak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i szanta ma na wszystko wyjscie! :D My tez kapalismy w pokoiku malej, w wannience postawionej na przewijaczu, ale mala tak lubiala sie kapac i szalala w wodzie ze sobie zawsze luzeczko nie malo zalala. Teraz to juz w duzej wannie siada (prawie doslownie) i z kaczuszkami szaleje :) Spadam brzuchatki, dobrej nocki! 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
......czyli w sprawie przedluzonego macierzynskiego nie mylilam sie - zaraz wpadne w czarna rozpacz :-(. Czy tam jest chociaz jakas mala furtka - chociaz taka tyci, jak ta skarpetka co mi wsiakla ? Madzik, dostalas bardzo korzystna dla siebie odpowiedz z agencji. Przemysl sprawe i napisz, czy ciagniesz to czy poradzisz sobie finansowo w inny sposob. Szanta - ale ten unit jest funkcjonalny wlasnie ze wzgledu na kolka - wjezdzasz sobie do lazienki na czas kapieli i wyjezdzasz po. Przeciez masz prawo jazdy :-). Ale tak na powaznie - proste sposoby sa najlepsze - decha i po sprawie (. Tylko bedziesz miala sporo schylania :-(, bo wanna jest przeciez niska. A moze zamontowac cos na scianie - dwa katowniki i na to decha? A najlepiej zeby to sie jeszcze skladalo - duze pole do popisu dla zlotej raczki. Juz Ty cos wymyslisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
.....a ja was zegnam moje panie, gwaltownie potrzebuje snu. To przez to, ze nie zdrzemnelam sie popoludniu. Dobranoc kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny....nie odzywałam sie bo jakoś cicho się zrobiło na forum ale regularnie sobie podczytuje...:-)u mnie wszystko w porzadku jeszcze 2w1 ale nic nie wiadomo w koncu termin na 30.11 troche sie juz denerwuje choc poprostu probuje odepchnac mysl o porodzie od siebie jak najdalej...ale coraz bardziej jestem niespokojna.Nie mam zadnych objawów oznaczajacych ze to juz...zadnej kreski,nie opadl mi brzuch jedyne co mi sie przydaza wieczorem to klucie w macicy ale sama nie wiem co to, na skurcz to mi nie wyglada.Wiec siedze w domu i sama nie wiem co ze soba zrobic...oczywiscie nachodza mnie mysli ze moze cos jest nie tak albo bedzie,czy zdąże do szpitala.czy wogole kapne sie że to już,a co jak zaczne rodzic w domu..itd Pewnie wy tez czasmi podobnie myślicie....Pozdrawiam was wszystkie i trzymam kciuki...bede dawala znac na bieżąco co słychac Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - zostaje mi jednak chyba tylko zlota raczka (ktory rowniez pewnie bedzie glownym schylajacym sie :) ), jako ze jesli z unitem wjade do lazienki, to juz do niej nie wejde :D A moj luby to na pewno nie ;D Dobranoc dziewczyny, spijcie jesli tylko mozecie, ja walcze z katarem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka przestan kobito panikowc! amoxicilina to pochodna peniciliny i jest bezpieczna w ciazy bo z grupy antybiotykow A czyli bez wplywu na rozwijajacy sie plod! ja bralam antybiotyk na poczatku ciazy zarowno pierwszej jak i teraz. jak nie wierzysz to poszukaj sobie na internecie o tym leku:) moze sie wtedy uspokoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Sztefka - jesli twoja druga polowa zarabia tak dobrze to moge ci jedynie pogratulowac no i troszke pozazdroscic. Niestety moja polowka zarabia duuuuzo mniej niz twoja ale nie narzekam, nam to wystarcza. Co do dodatkowego urlopu to w moim przypadku jest to swietne rozwiazanie bo normalny urlop wybierzesz i zostaje ci tylko bezplatny a tak to dobra i ta 100 na tydzien. A przy trojce dzieci urlopu jak najwiecej. Madzik - moze wiesz czy mozna zrobic gdzies w okolicy prywatnie usg i ile to kosztuje? No i jak z ta kawa? Gdzie i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka- mysle podobnie - my tez chcemy normalny urlop zachowac na jakies przyjemne wyjazdy, a tak, to pewnie tatko wezmie tydzien tego przyslugujacego...I tak ma fajnie, bo u niego za 3 dni placa normalnie, wiec tylko dwa za grosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Ciesze sie ze chociaz ktos sie ze mna zgadza, heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc! Ja dzis na krotko....... Agnieszka 26 - dla mnie to to tak oczywiste, ze nawet nie pisalam ze sie z Toba zgadzam :-). Zawsze to stowa do przodu. Sztefka - a jezeli moge spytac, czym zajmuje sie Twoj maz, bo rzeczywiscie dobrze zarabia. NO i Marianka Ci wytlumaczyla, ze nie ma potrzeby martwic sie o dziecko w czasie przyjmowania tego antybiotyku :-) Marta - jak dobrze ze sie odezwalas!!! Masz stresujacy czas teraz. Pisz jak sie czujesz i co sprawia Ci najwieksze klopoty - Madzik, Szanta i ja wkrotce bedziemy przechodzic to samo. Bardzo wkrotce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a moge sie spytac czy wy przechodzilyscie tak zwany nesting instinct? Ze ciagle tylko sprzatacie, pierzecie, czyscicie nawet przesowacie meble? Pytam, bo ponos to oznaka nadchodzacego porodu, a ja tego nie mialam. A moze to tylko taka angielska bajka :D Agnieszka, ja tez sie zgadzam - ja wzielam 4 tygodnie urlopu przed urodzeniem i potem 6 miesiecy macierzynskiego, z checia zostalabym jeszcze w domu ale fundusze wysuszone, nawet jesli Lukasz zarabia ok 100 dziennie :) Zycie mnie nauczylo ze im wiecej zarabiasz tym wiecej wydajesz, czyli nie wazne jaka masz place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×