Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość camillee
flowerska, bo wlasnie o to chodzi, zeby nie siedziec w wodziie, tylko sie ruszac, siadac, moze przysiad zrobic, a do wody tylko wskakiwac jak sa skurcze, i wlasnie woda lagodzi skurcze. mysle ze i tak jest to lagodniejsze porod niz tradycyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Facet od boilera jeszcze siedzi... Troche mnie zastanawia, jak mozna sobie zabukowac porod w wodzie na konkretna date? Przeciez wiadomo, ze nie da sie tego przewidziec na 100% . W kazdym razie u mnie chyba tez nie trzeba sie zapisywac, tylko w 34-37 tyg. ustala sie z polozna, w jaki sposob ma przebiegac cala akcja (oczywiscie teoretycznie).Jak ktos chce w wodzie, to wpisuje to w taki specjalny zeszyt i tyle. U mnie, o szkole rozenia poinformowala mnie polozna (na pierwszym spotkaniu). Na drugim scanie zapytano mnie, czy sie zdecydowalam, a w okolo27tyg. dostalam zaproszenie na lekcje. Bardzo jestem z nich zadowolona, bo wiem, jakie sa praktyki w moim szpitalu i jak wszystko mniej wiecej przebiega.Minus jest taki, ze nie ma cwiczen (do tego sa osobne zajecia).Acha, ja mialado wyboru chyba cztery grupy o roznych godzinach i dniach, wiec nie ma problemu z dopasowaniem ich do rozkladu dnia. No, to pozdrawiam, juz dzisiaj wiecej sie nie skusze na siedzenie przy kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
okruch12 masz racje nie da sie dokladnie przewidziec daty porodu a basen bookujesz na podstawie due date bo niby masz pierwszenstwo jak juz zaczyna sie akcja przed tymi ktore nie sa wpisane a sobie nagle zechca skorzystac z basenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
a jesli termmin porodu sie pokrywa a obie bukowalysmy basen duzo wczesniej to ktora ma pierwszenstwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
w tym szpitalu sa akurat dwa, ale skad mi to wiedziec co dzieje sie w takich sytuacjach, ja mam termin na 15 sierpnia za mna dopiero rezerwacja😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
Widze dyskusje na temat porodu w wodzie ... mialam rodzic w ten wlasnie sposob , tym bardziej , ze jak mowi Flowerska u nas zadnego z tym problemu nie ma , chcesz to masz ... ale sie rozmyslilam Przede wszystkim nie mozesz dostac zadnych srodkow przeciwbolowych ( poza ta woda - ktora w gruncie rzeczy wcale nei dziala tak bardzo znieczulajaco heh ) , do tego calosc i tak konczy sie na stole nie w wodzie ... no chyba ze jest to twoj prywatny porod ( znaczy zaplacilac ladna kase za opieke ... wtedy ty mozesz zdecydowac . Do tego wszystkiego nnie masz sily na konec wstac a co dopiero umyc sie i przebrac w suche ciuszki ... No i jedna obrzydzajaca sprawa : pomijajac krew ktora z kobiety wyplywa w basenie ( u jednej wiecej u innej mnie j ale zawsze cos ) to wyplywaja inne rzeczy jak kupka , siuski i wogole ... i siedzisz sobie wymeczona , skurczona jak suszona sliwka we wlasnych odchodach i siuskach w czerwonej od krwi wodzie ... i musisz sie wysilac strasznie zeby podniesc swoje ciezkie i zmeczone cialko i wyjsc z basenu ... a potem znowdo niego wejsc heh mam nadzieje ze nie obrzydzilam za bardzo ??? moja polozna bardzodobrze wyjasnila mi kwestie tego typu porodu , wiec tylko przekazuje informacje dalej .. chetnie poslucham innej - przyjemniejszej wersji , jesli ktos ma inne doswiadczeniea !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
no a teraz uciekam , bo mam wizyte w osrodku z polozna ... kolejne badanka kolejne wazenie ... do zobaczenia pozniej MILEGO DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
nie rozumiem tzn ze kobieta podczas porodu nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cześć dziewczynki! s_daga - tez tego nie rozumiem! W sumie to powiem Wam szczerze, że ja o porodzie na razie w ogóle nie myślę, przyjdzie na to jeszcze czas - w końcu u mnie to dopiero 17 tydzień. Nie chcę się teraz nakręcać i panikować :) A jak się czują nasze najcenniejsze ciężaróweczki?? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
s_daga, jesli przesz to wszystko sie wtedy moze zdarzyc :( kohannah, kolezanka mi opisala porod w wodzie w polsce, ona wychodzila i wchodzila do wody, ale wode miala kilka razy zmieniana ze wzgledu na bakterie no i w koncu urodzila w wodzie a nie na stole... nawet dla dziecka taki porod jest zdrowszy niz naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ze u gory to o mnie mowa :) Ide dzisiaj do poloznej, znow sie zdziwi, ze jeszcze jestem 2 w1. Poza tym ostatnie porzadki przedswiateczne, pranie, obiad a popoludniu albo jutro bede malowac jaja. Tyko nawet nie wiem jeszcze o ktorej w moim kosciele jest swiecenie w sobote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
s_daga, dlatego przed porodem niektore kobiety maja lewatywe zeby nic tekiego sie nie zdarzylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
czesc dziewczyny! Tez sie zastanawialam nad ta krwia i odchodami...Wiem, ze przed porodem organizm sam reaguje i musisz isc do kibelka na kupe. Wtedy z Ciebie wiekszosc wyplynie. Pozniej jest trudniej, bo z tego co wiem, jak dziecko sie przedziera w dol drog rodnych, to czujesz, jakbys chciala kupe, dlatego chyba trudno domyslec sie, o co chodzi. Ale nie sadze, zebys siedziala w wlasnych odchodach. To troche przegiete.Moze w Polsce to jest mozliwe, bo pod tym wzgledem nie mamy dobrze wyszkolonego personelu, ale tutj ? Nie sadze. Zreszta porod w wodzie nie polega na tym, ze caly czas musisz siedziec w wannie. Jak Ci sie znudzi, to mozna wyjsc, a pozniej spowrotem wejsc. Dowiem sie dzisiaj wszystkiego, to jutro zdam relacje. A tak w ogole...jaki piekny jest swiat zalany sloncem!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak lekko mowicie o tym wejsc i wyjsc z wanny. Ja wiem, ze macie do pomocy partnera i personel, ale mam 6 dni do porodu i w tej chwili po zwyklej kapieli bez zadnych boli jestem raczej ostrozna przy tych manewrach. To naprawde nie jest proste. A wanne mam duza i zapasiona nie wiadomo jak nie jestem. Nie staram sie nikogo odwodzic od porodu w wodzie, ja wiem, ze u mnie to by nie zdalo egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez nie bedzie mial kto wydobyc z tego basenu.... a jak narazie to ciezko mi wstac z lozka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Chodzilo mi o to, ze jak kobiecie sie nie podoba w wodzie, to zawsze moze wyjsc, polezec, pochodzic i jesli bedzie chciala znowu moze wejsc. Wyobrazm sobie, ze w dziewiatym miesiacu nie jest to latwe, ale na pewno znajdzie sie czas na zmiane wody. Ale w koncu, z jakichs przyczyn, porod w wodzie nie jest az tak bardzo popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
okruch, ja slyszalam to samo. mozna wyjsc, wtedy wode zmieniaja, a nie jest chyba na tyle popularny, bo w pl jest drozszy (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc Aga, u mnie swietnie. Pogoda doskonala, samopoczucie b. dobre-czego chciec wiecej? A co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez w porzadku... jedyne czego mi brakuje to towarzystwa :( czuje sie okropnie samotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Witajcie kochane brzuszki :) Widze , ze gadacie o porodzie w wodzie. Ja z pierwsza corcia bardzo chcialam rodzic w wodzie w Polsce ale moj ginekolog mi stanowczo odradzil. Mowil to samo co kohannah, tzn, ze moge zrobic kupe itp i bede sie w tym moczyla razem z krwia jak polozna nie zdazy zmienic wody- A co wtedy gdyby dzidzia wlasnie sie urodzi??? I nie daj boze zachlysnie sie tak brodna woda? Po tych pytaniach co zadal mi lekarz stanowczo odpuscilam sobie taki porod. s-daga- kobieta praktycznie nie kontroluje swoich potrzebn przy porodzie. Ja mialam robiona lewatywe- i suuper - bo pamietam , ze przez 2 dni mialam problem z wuproznieniem i nma pewno byla by niespodzianka:( Tu w Angli ponac nie stosuja takich metod ale ja chyba zakupie sobie taki maly zestaw w Polsce- tak na wrazie co:):):) bo wydaje mi sie ze to dobra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez swietnie. Emilka rosnie jak na drozdzach. Teraz juz jest fajna. Gaworzy, buzka sie jej nie zamyka jakby ja ktos nakrecil no i sie tak slodko smieje. W nocy przesypia nawet 7- 8 godzin za to w dzien nadrabia (ale lepiej w dzien niz w nocy), takze nie jestem az tak bardzo zmeczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka domyslam sie co czujesz, bo mam siostre w podobnej sytuacji i przykro mi z tego powodu, naprawde. Zobaczysz jak juz urodzisz to nie bedziesz narzekala na brak towarzystwa, malenstwo bedzie ci go dotrzymywalo 24 h na dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Agnieszka, teraz to dopiero zaczniesz miec super.Dzieci w wieku Emilki zaczynaja byc takie rozkoszne...ah!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
Widze ze narobilam zamieszania ... nie mam zamiaru odciagac nikogo jesli ktos ma plan rodzic w wodzie ... sama w wannie czuje sie bradziej zrelaksowana i dlatego tez poczatkowo planowalam rodzic wlasnie w wodzie i owszem slyszalam opinie ze dla Malenstwa to mniejszy szok bo ze srodowiska wodnego wchodzi w wodne , a do tego kobiecie jest latwiej . Jednakze po szczegolowych informacjach z doswiadczenia moich poloznych ( a mam ich chyba z 4 ) poczulam si ejakos za leniwa zeby jednak to przejsc. Wiem , ze mozna wchodzic i wychodzic do wody i wogole robic co sie chce ... siadac , klekac , lezec itp , obstaje jednak przy opinii Flowerskiej , jestem pewna ze nie bede miala tyle sily zeby wchodiz do tej wanny po raz ktorys tam z koleii. Juz teraz ( tydzien 37+6 ) mam problem z podniesieniem nogi zeby wejsc do normalnej wanny z pomoca mojego D. Poza tym doszlam do wniosku , ze jesli chodzi o srodki przeciwbolowe ... wezme wszystko co dadza heh ! Na raz ! Bol podobno ogromny i relaksujaca woda nie wystarczy ... ja tam obstaje przy dragach heh ! Tak wiec jesli ktoras z was planuje rodzic w wodzie , zycze powodzenia i czekam na relacje ... moze akurat wam przytrafi sie lagodny porod . Czego zycze z calego serduszka . A narazie licze dni ... najpierw do porody Flowerskiej ( juz tuz tuz ) a potem do mojego za teoretycznie 14 dni ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
hallo brzuchatki wlasnie wrocilam ze scanu i jest chlopczyk, ale moj maz sie cieszy ja tez. tak nam do zdjecia zapozowal ze widac ''klejnoty'' w calej okazalosci wiec moge na 100% byc pewna........😘dzieki tez za info bo nie bylam swiadoma wcale jak to jest z tymi potrzebami w trakcie porodu...dobrze ze jest to forum!!!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
no to zmieniam w tabelce znak zapytania na mojego synka NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę flowerska.....11/04.......38.....Londyn- Enfield........?...............? kohannah...20/04.......37.....London Wood Green ..synus... Anthony zeluchna......26/04.......36......Hillingdon........chlo pczyk... Kacper aneczka21..12/05........35.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....32...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania iwtek29......22/06.......27.......Colchester.......dziew czynka .....? s_daga.......15/08.......21....london/richmond...synek....Kacper Mada744....26/08...19...Harrogate....chlopak na 75%.............? Kalcia64.....31/08........19........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110....16/09........17........Leicester........... .? ............? edziulka...........05/10...10.........Bristol.......?.. ..Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .12......Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...12.....Swindon.......?....... Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10......10....Southampton.....?......Iz a/Robert karina82........01/11.....10....chichester........?..... ..julia/antoś Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ... .Aleksander asiek 392...22/03....3,074g......Londyn.......chlopak......Patryk< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak okruszku dzieci w wieku Emilki sa naprawde super i to tak trwa mniej wiecej do 3 lat bo pozniej to juz za bardzo pyskuja ha ha ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
S daga gratuluje synka. Kohannah, ja sie nie nastawiam na dragi ha ha ha. Wszystko sie okaze przy porodzie. Nie chce epidiuralu i wolalabym nie brac morfiny (czy czegos zamiennego, co sie daje w tylek), ale to sie moze bardzo szybko zmienic. Kto wie, jaki bol mnie dopadnie. Wiem na pewno, ze na poczatku sprobuje tylko z gazem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bym chciala zakonczyc porod tylko na gazie..... ze wzgledu ma moje mini rozmairy jest u mnie podejrzenie cesarki a przy znieczuleniu epiduralem trzeba czekac az przestanie on dzialac wiec boje sie ryzykowac..... napewno dam z siebie wszystko :] jeszcze tylko 37 dni do terminu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×