Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Tak wogole to wszystkie 🌼 Nasze dzieciaczki 🌼 sa piekne, cudowne i slodziutkie. Te w brzuszku takze:D:D:D:D Ja juz nie moge sie doczekac kiedy Julka ukocham- a to jeszcze tylko 4 miesiace czekania:):) ❤️ ❤️ ❤️ I wy pewnie tez juz nie mozecie sie doczekac swoich malych bobaskow ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ciezaroweczki. Laboszek, fajnie czuc pierwsze ruchy...ale jeszcze fajniej, jak juz sa takie konkretne :) Kalcia i inne mamuski, co z tymi Waszymi bolami? Mam wrazenie, ze skoro wszystkie odczuwacie podobne dolegliwosci, to znaczy ze nic sie zlego nie dzieje. Zasypiam na stojaco. Cisnienie 103x70. Wiem, ze lepiej nizsze, jak wyzsze, ale juz mnie to trzyma od miesiaca: moglabym spac i spac...czasami zdaza mi sie zdzemnac po poludnu i potem zasnac o 22.00, a wstac o 9.00 . Raem wychodzi jakies 12godzin na dobe! Moze powinnam jednak wypijac kawe, albo jakas mocniejsza herbatke (od siedmiu miesiecy nie pilam takich smakolykow)? Na coca-cole, albo energy-drinka sie nie pokusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Okruszku.Co do tych wczorajszych boli tojak narazie cisza rao troche mnie polewal brzuszek ale takto czesto mam zaraz jak wstane z lozka i jak zalicze toalete to sie rzechodzi.Spadam chwilowo bo ide do szkoly mojego starszego syncia na rozdanie nagrod w wynikach w nauce .Gdzies za 2 godz powinnam sie odezwac. Buziaczki mamuski i dzidziuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i strzel sobie kawke to ci pomoze ja czasami sobie robie rozpuszczalna i zalewam ja mlekiem napewno ani tobie ani bablowi nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Kurcze jeszcze zostalo mi 8 dni do terminu u tu nic..... mialam jakies skurcze w nocy a po za tym cisza :/ moj niunio chyba nie chce jeszcze ogladac mamusi od zewnatrz :( a co do cisnienia i sennosci... to kiedys poszlam do midwiafe ledwo na oczy widzialam .... dopadlo mnie takie zmeczenie ze zasypialam juz w poczekalni okazalo sie ze mam 100/55 najlepsze ze wcale jej to nie zaskoczylo :/ a ja sie balam ze do domu nie dojde :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laboszek, mnie sie tez wszystko sasowalo...nie cierpie tego! Aneczka, wlasnie o Tobie myslalam.Podobno im bardziej aktywna mama, tym bardziej dzieciaczek chce sie wydostac. Hmm... skok na spadochronie chyba odpada, ale moze delikatne cwiczenia bioderkami byly by na miejscu. Kalcia, a Twoj synek tez dostanie nagrode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem aktywna jak jakas sportsmenka!!! codziennie chodze z mama na spacer... wczoraj posprzatalysmy mieszkanie i przemeblowalysmy... i nic.... kilka skurczy w nocy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrestling? wyscigi konne? narty wodne? a moze zwyczajny, swojski berek (trzeba troche pobiegac, a przysiady to przed porodem dobra pozycja do wycwiczenia)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka - 8 do terminu, to jeszcze kupa czasu! Zważywszy na to, że przeciez malo ktora kobieta rodzi w dniu, który miala przewidziany w karcie ciąży :) Wiele kobiet nosi ciążę dlużej - to nigdy nie zgadza sie co do dnia. Teraz może sie zacząć coś u Ciebie w każdej chwili, a jesli sie nie zaczyna, to też nie jest to powód do niepokoju ;) Będziesz sie martwic jak bedziesz 2 tygodnie po terminie i nic nie bedzie sie działo. Nam dziś mija 16 tygodni. Dopiero. Zero ruchów, zero brzucha (ciążowego) :P - nie ma niczego. Calkiem jak u Kononowicza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam❤️ serce] No Aneczka ze sportani wyczynowymi to teraz nie za bardzo:D:D:D:D Ale baseno chyba jest odpowiedni i troche miesnie krocza sie po ginnastykuja:D Mi po ostatniej wizycie na basenie bylo naprawde przyjemnie, choc troszke sie zmeczylam. Ale w najblizszym czasie, jak moj maz bedzie mial wolne to sie wybierzemy rodzinka poplywac. okruszku- z tym cisnieniem to u ciebie ok. Ja jezcze miesiac temu (w marcu) mialam 70x60 ale to tylko pare razy ale panietam ze jednego dnia mialam tak niskie, ze tylko siedzialam zeby nie upasc. To bylo jak przylecialam do Polski mies.temu i pewnie tak organizm zareagowal na roznice:(:(:(: Ale faktycznie lepiej nizsze niz wyzsze. No i zawsze kawke mozna sobie wypic:):):) Kalcia- ale masz fajnie , chodzisz juz do szkoly na takie imprezy❤️ Trzymam kciuki aby twoj synek tez dostal super nagrode🌼 🌼 🌼 Loboszek- znam to uczucie niewyspania po nocy jak takie male gwiazdeczki nie daja nam spac 👄 👄 👄 A nie dlugo bedziemy mialy jeszcze weselej. Przy dwojce malych szkrabow czasmi bedzie ciezko sie wyspac:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada, jak ja bylam w 20-stym tygodniu i pojechalam do Polski, to tez mialam cisnienie 80x60. Jeszcze pani ginekolozka, bez sprawdzenia cisnienia , kazala mi brac magnez. Po tym, to mialam jazdy...inny ginekolog po konsultacji za glowe sie zlapal, ale jakos przezylam. Teraz to nie jest zadna tragedia, tylko SPAC MI SIE CHCE!!!! Ide na kawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka- Loboszek ma racje. Nie martw sie tym.W 1ej ciazy ruchy mozna poczuc nawet w 20 tyg {serce] Dzidzio na pewno jest aktywne ale moze jeszcz nie mozesz odczuc konkretnych kopniaczkow ale juz nie dlugo dzidzia da znac o sobie. I jeszcze da ci pozadnie popalic tymi kopniakami- np w watrobe:):):) Loboszek ja teraz tez zaczelam odczuwac male kopniaczki od 17tg A z Ola to chyba w 19tg lub 20tg❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie macie dziewczyny z tymi ruchami. Ja wciąż czekam... i co mi więcej pozostaje ;) Jakie plany na weekend macie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo milo sie was czyta i przyjemnie, bo wszystkie takie mile. tak nie moge sie doczekaz zeby byc w ciazy i mc podzielic sie swoimi doswiadczeniami. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te spotkania sa co jakies dwa miesiace, dzieciaki dostaja dyplomy lub odznaki w formie naklejki na bluze za np: pisanie, czytanie ,talenty plastyczne, wyniki w sporcie takie tam. Uwazam ze dobrze robia bo wsumie takimi bzdurami mobilizuja dzieciaki do nauki.Po spotkaniu zawsze jest kawa i jakies ciasteczka,mamoski zostaja na chwile ze swoimi pciechami a reszta dziecakow ktorych rodzice nie przyszli maja przerwe na dworze. Moj Klaudiusz tym razemie nic nie dostal, oni raczej staraja sie zeby za kazdym razem wymieniac te grupy dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia- nawet takie nagradzanie dzieci bardzo je mobilizuje do nauki. Uwazam , ze to swietna sprawa 🌼 🌼 🌼 Ciekawa jestem czy tak jest w kazdej szkole. Czy takie swietne pomysly zaleza tylko od dyrekcji szkoly i nauczycieli 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak w ogole idzie Waszym pociechom w szkole? Latwo nawiazuja kontakty z innymi dzieciakami ? Ostatno czytalam, ze w Londynie sa straszne problemy w szkolach ze wzgledu na rasizm. Najgorsze bylo to, ze to nasze dzieciaki przejawialy najwiekszy rasizm, szczegolnie do dzieci o odmiennej karnacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie narzekam na szkole mojego Klaudiuszka. Na poczatku mialam z nim duze problemy po miesiacu pobytu w anglii musial isc do szkoly i byl i jest do tej pory jedynym polakiem wiec nie mial zadnego rodaka ktory by mog mu pomuc. Gryzl dzieci, plul, kopal i takie tam. W koncu sprowadzili jakiegos psychologa ktory mial konsultacje z jego nauczycielami, z tego co wiem to byla jakas rozmowa z rodzicami z jego klasy (bo maly mi sie skarzyl na to ze mu dokuczaja , wiec poinformowalam jego nauczycielke)Minely 2 miesiace i jak reka odjol dziecko nagle chcialo chodzic do szkoly, zaczol sie coraz lepiej uczyc .I od tamtego czasu nie mam problemow w szkole. Kladjusz po 15 miesiacach nauki w Anglii mowi plynnie po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam o tym, przykre, ale to wszystko bierze sie od rodzicow, dzieci nie sa niczemu winne, zalezy od wychowania, i nastawienia rodzicow. dobrze wiemy ze male dzieci chlona wszystko co uslysza i zobacza jak male gabeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce generalizowac, ale uwazam ze Polacy sa rasistami. To sie chyba wiaze z tym, ze obcokrajowcy zaczeli naplywac do naszego kraju dopiero kilka-kilkanascie lat temu. Tutaj, w Anglii, np.Pakistanie sa jej czescia i nikt ich nie uaza za obcych. W Polsce nawet na cyganow patrzy sie jak na obcokrajowcow, to mozna sobie wyobrazic, jak czuje sie Nigeryjczyk albo Chinczyk. Porazka. Mam nadzieje, ze nasze dzieci beda tolerancyjne. Ja nienawidze rasizmu i brzydze sie ludzmi, ktorzy takie zachowania promuja. A juz w ogole nie rozumiem zachowan antysemickich, ktore szczegolnie w naszym kraju przybieraja coraz wieksze rozmiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciezynski po 26 tyg ok ale jesli wszystko z ciaza ok a w moim przypadku niewiem jak bedzie skoro w polsce mialam zolta karte ciazy czyli ciaza z zagrozeniem i kazda kolejna moze byc nie ok wiec nie mam prawa ubiegac sie o wczessniejsze maciezynskie?to jakis koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
czesc dziewczynki,na poczatku pozdrawiam wszystkie,ja rodzilam 3-ce temu,mialam cesarskie ciecie,bylo naprawde fajnie,niepotrzbnie sie stresowalam,co do zagrozonych ciaz tutaj w Anglii to rzecywiscie jest troche inaczej niz Polsce,ja tez w Polsce cala ciaze lezalam ze wzgl. na szyjke atu przy drugim dziecku wszystko wrocilo do normy pomimo tego ze mam okropna nadzerke ktora nadaje sie tylko do usuniecia operacyjnego,lekarz w Polsce powiedzial mi ze nie donosze a ja sie uparlam bo potem po operacji mogloby byc gorzej,no i mam synka Kubusia.Teraz pewnie mnie zooperuja.Co do macierzynskiego to od 29tyg. ale jesli chcecie wczesniej zrezygnoawc z przcy to skorzystajcie z innych zasilkow .Trzeba isc do Jobcentre i porozmawiac,pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej nie widuje kobiet w chustach, bo w moim regionie nie ma az takiego \"przesortowania\" ras i wyznan. Ale wiesz, co kraj to obyczaj (niby to polskie, stare przyslowie, a Polacy wciaz nie moga go zrozumiec) i po prostu trzeba do tego przywyknac. Ja sie ciesze, ze nie musze w tym chodzic :P No to koniec pogaduszek na dzisiaj (przynajmniej z mojej strony). Do poczytania jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widze ze sie w koncu ropzisalyscie ... ostatnio tak bylo pusto... ja wlasnie wrocialm z 5 godzinnego spaceru.... moje stopy sa chyba o rozmiar wieksze :p synus sie wykolysal to moze bedzie grzecznie spal w nocy zamimarst lamac mi zebra :] odnosnie pierwszych ruchow... ja poczulam w 17 tygodniu mimo iz to moja pierwsza ciaza, ale ja jestem dosc mala a dziecko duze wiec to chyba tylko dlatego... moja kolezanka poczula dopiero w 21 i tez jest w porzadku nie ma co panikowac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chce zapytac czy któras z Was miala infekcje intymna w poczatkowej ciazy? Jestem w 6 tygodniu i od wczoraj mam jakies nieprzyjemne swedzenie :-O czy to moze byc grozne i co ja mam w tej sytuacji zrobic? dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eulalia: najlepiej idz do swojego GP albo midwife... przepisza ci taka masc z czopkiem dopchwwym.... napewno Ci przejdze kobiety w ciazy sa bardziej podatne na infekcje wiec to normalne ale jestes w dosc wczesnej ciazy wiec lepiej nie czekac :] laboszek: mamie sie podoba bo moze sobie odetchnac od szarej polskiej rzeczywistosci :] juz mi wydala oficjalna zgode na porod wiec tereaz robimy co mozemy zeby sie w koncu zaczal :] na jutro zaplanowalysmy mycie okien :D ja zawsze duzo chodzilam na nogach wiec nie jest to dla mnie nic szczegolnego, wiadomo ze w ciazy to czlowiek sie meczy ale siedziec na d...e w domu tez sie nie da za dlugo a ja juz ponad miesiac siedze i mam dosc.... a nuiunio uparty i dalej nie chce wyleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aneczka. ja midwife jeszcze nie mam a GP jutro zamkniety..:-( jest sens jechac na emergency? jak myslisz? czy nie ma co panikowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do elulalia
zadzwon na nhs direct - 0845 46 47 - oni powiedza Ci co robic - jak przychodnia jest zamknieta moga Cie wyslac do tzw. out of hours service - zadzwoni do Ciebie ktos o nich i jesli uzna, ze jest taka potrzeba umowi Cie w jednej z dyzurnych przychodni, gdzie zobaczy Cie dyzurny lekarz i powie co robic dalej. Albo, jesli uznaja, ze to powazne kaza Ci jechac od razu na ostry dyzur (tutaj czesto traktowany jako weekendowo-popoludniowy GP...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×