Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

no wiec pytalam sie siostry i ona mowi ze jak bedzie dzidzia to bedzie o wiele lepiej dostac. bo to wtedy jakos chyba te dochody pewnie dziela jeszcze na dzidzie i Ciebie jako osoba niepracujaca....:O wiec jak juz przylecisz i urodzisz to wtedy o WTC i CTC sie postaracie i pojdzie z gorki :) miejmy nadzieje bo ja w takiej samej sytuacji jestem. tylko ze ja jestem na miejscu i siedze w domu. dobrze ze net istnieje to mi sie jakos nie nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale dajecie sie czarnuchom
zapylac :O niezle z was worki na sperme buhahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinella ma racje moze niech on sprobuje w revenue, powie jaka sytuacja Ty w ciazy nie pracujesz. on tylko pracuje. moze niech jeszcze sprobuje tam i wtedy babka jak stwierdzi ze sie \"nadaje\" to zadzwoni do biura co maja te taxy i wtedy oni przysla papiery nba podany adres. ale wiesz co poszukam zaraz numeru bezposrednio do nich. to by zadzwonil i sie dowiedzial. ja Ci powiem ze tu jest tak dziwnie ze kazdy pracownik jakiegos urzedu czy biura czy czegos tam inaczej by zakwalifikowal te same osoby. i nawet w tym konkretnym urzedzie gdzie przydzielaja juz rozne benefity potrafia na takie same sytuacje inaczej przydzielic. bez sensu ale tak jest. Karinella do fryzjera biegiem marsz ja to patrzec nie moge na swoje klaczyska czasem. takie jakies nieukladajace sie i jeszcze jak odrosty juz widac to uuuu. i farbuje normalnie. pozdrawiam zaraz wracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znowu się wzruszyłam, tym że tak mi pomagacie. ❤️ Ta strona, gdzie można sprawdzić czy przysługują benefity też mnie podniosła na duchu. Bardzo, bardzo Wam dziękuję. Agnes za numer też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlanie tak dokladnie nie wiem gdzie bo na kartce jest napisane job centre plus i jakis adres i nie wiem czy to konkretnie do job centre czy to juz do ludzi zajmujacych sie tylko tym. raczej to drugie bo tam jest napisane ze to o WTC i CTC :) niech dzwoni i probuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok Dzięki. Jutro zaznajomię męża o nowościach forumowych. :) Przez moment otworzyła mi się nie ta strona forum, i czytam, że urodziła agata27, po czym patrzę na tabelkę (na tej stronie), że termin miała na 15.09 (czy 19.09) i ... mocno się zdziwiłam. :) Kobiety w ciąży pomyłki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sasania niestety zeby dostac formulsarz na wtc trzeba tam zadzwonic i jeszcze na dodatek tak jak w naszym przypadku baba moze zadecydowac ze sie nie kwalifikujecie i odmowic przyslania druku. ja tez mysle ze jak juz przyjedziesz to pojdzie z gorki, bo pociesze Cie, ze tutaj kobieta w ciazy, a tym bardziej kobieta z malym dzieckiem jest traktowana dosyc powaznie przez socjal. wazne ze maz bedzie mial HO i NIN, a to juz kluczyk do starania sie o benefity lece lece jutro do tego fryzjera, jak bedzie mial czas, bo mam tu takiego chlopaka w hush, ktory swietnie robi wlosy, ale ciagle zajety, to chociaz umowie sie na jakis dzien. w koncu za tydzien mam comiesieczna wizyte tesciowej- zawsze to jakis powod kupilam dzisiaj cudownego pluszowego brazowego misia w rozmiarze dzidziusia- od jutra robie mezowi intensywny kurs opieki nad niemowleciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzior, ja pamietam, ze jedyna kartka, ktora musialam zaniesc do przychodni, zeby zapisac tomusia byla ta, ktora dostalam przy zalatwianiu aktu urodzenia. Po 6 tygodniach od porodu ja bylam u kontroli a po 8 tomus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian24
dziewczyny a orientujecie sie moze jezeli ja pracuje tu juz ponad 2 latka a moj maz przebywa tu '' na wizie'' to chyba tez moge sie starac o benefity, prawda..bo u nas tez bedzie ciezko z kaska jak urodzi sie dzidzia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille ta Twoja polozna jest jakas walnieta. 10 to przeciez nisko.ja mam 10, 5 i przepisali mi pregaday i nikogo nie pytalam tylko sami mi powiedzieli. ja bym na Twoim miejscu pojechala do tego szpitala i powiedzial ze sie tak zle czujesz , z tego co piszesz to sa wlasnie objawy anemii- wiem ze sama to wiesz- tak tylko podkreslam ze ja tak tez mialam.teraz od czterech tygodni biore te tabletki i naprawde jest duza poprawa.a tym bardziej ze Ty przeciez masz niedlugo termin i musisz miec sile i uzupelnione zelazo zebys mogla normalnie karmic po porodzie. co za traba z tej poloznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinella może być trudno, ale cieszę się, że w końcu pojawia się światełko. Porównuję opiekę medyczną w Polsce i w Anglii i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, że któraś z nich jest całkowicie dobra, a druga zła. Jak wszystko. Wiem jednak, że w kraju dla przeciętnie zarabiającego człowieka nie ma szans na samodzielność, utrzymanie rodziny. Boje się trochę samotności - braku znajomych, znanych już miejsc, ale nowe niesie też nowe wyzwania. A od porodu to naprawdę wszystko będzie nowe - z małżeństwa w rodzinę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki No i mam wreszcie necik. Najlepsze życzonka dla \"nowych\" mam 🌻 🌻 🌻 a także dużo cierpliwości dla przyszłych. Magdzior ja list aby zapisać dziecko do gp dostałam w szpitalu zaraz po urodzeniu taki wydruk komputerowy ze wszystkimi danymi ale jak widać wszędzie jest inaczej. Może i bez tego listu zapiszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ...........IMiĘ Izabela26.........12/10.....42....Kidderminster....córka .......OLIWIA edziulka...........15/10.....41...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria Skorpionka81....19(24)/10......41....Southampton.....cór ka.. ...Iza MONDZI25........26/10.....40.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....39....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....38....Croydon........synus.. ........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......37....Grimsby.....synus.............. Dawid czarna101........08/11.....37....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....37.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....35.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......30....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......29... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......24.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric agnes23............09.02......25.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania........22.02... 23...Szczecin/Northampton...córeczka...Gabrysia Monika2........10.05.2008.....Coventry.............?.... .........? Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn.........chłopa k.............Ryan s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn........dziewczyn ka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield...........sy n.............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10.....2006....Leicester...corci a.....Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ KOBIETKI. JA TAKZE SKŁADAM GRATULACJE WSZYSTKIM KTÓRE WYDAŁY JUZ NA ŚWIAT, SWOJE PIEKNE POCIECHY. BYŁAM DZISIAJ NA RUTYNOWEJ WIZYCIE W SZPITALU...JAK ZWYKLE STANDARDZIK...SZYBKO JAK Z BICZA STRZELIŁ. BADANIE TRWAŁO 10 MIN ALBO I MNIEJ . POŁOZNA WPIASAŁA MI DO KARTY PO RAZ DRUGI(TYDZIEN TEMU BYŁO TO SAMO) 3/5...NIE WIEM CZY W TAKIM RAZIE JUZ SIE MAM SPODZIEWAC PORODU CZY JESZCZE NIE...MOZE WY WIECIE??? POŁOZNA POWIEDZIAŁA TYLKO TYLE, ZE BEDZIEMY MIELI DŁUGIE DZIECKO ALE SAMA NIE WIEM CZY ONA TO WYMACAŁA ;) CZY POPROSTU JAK MNIE ZOBACZYŁA TO WŁASNIE PO MOIM WZROSCIE TO STWIERDZIŁA HEHE( JA MAM 1.75CM) JA TEZ NIE SPIE PO NOCACH KOCHANE A JAK JUZ TO MOZE Z 2, 3 GODZ! CHYBA TO JEDNAK W TYM MIESIACU NORMALNE. WIEM JEDNO, JAK JESZCZE Z MIESIAC POCHODZIŁABYM W CIAZY, KRĘGOSŁUP PĘKŁ BY MI NA PÓŁ A Z ŁÓZKA CZY FOTELA BYM JUZ NIE WSTAŁA... MIEJMY NADZIEJE ZE JEDNAK WSZYSTKO PÓJDZIE DOBRZE I URODZIMY WSZYSTKIE ZDROWE I PIEKNE DZIECI...DLA SWOJEGO, ZNIESIEMY NAJGORSZE KATUSZE... JAKA JEST WIEC MIARA MIAŁOSCI MATKI DO SWOJEGO DZIECKA, JUZ KAZDA DOBRZE Z NAS WIE...:):) CAŁUJE DZIEWCZYNKI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella, jutro pojade i kupie sobie to zelazo, moglabys mi jeszcze napisac gdzie moge je dostac?? dostalam dzisiaj od poloznej bardzo ciekawa ulotke o nadcisnieniu, bo jej powiedzialam ze w weekend mialam dosc wysokie no i poczytalam, tylko szkoda ze ona zanim mi ja dala nie rpzeczytala jej sama! dzisiaj u niej mialam 140/80 a w ulotce jest napisane ze 140/90 juz jest niebezpieczne i nalezy sie konsultowac czesciej z lekarzem. oczywiscie moja polozna powiedziala ze moje cisnienie jest OK :o poza tym mam duzo objawow opisanych w ulotce, czyli te cisnienipwe bole glowy, chwilowa \"utrata\" wzroku i pieczenie pod zebrem. nie twierdze ze jest ze mna az tak zle, ale chociaz by cos mogla powiedziec bo naprawde ulotka tak jaby byla pisana na podstawie moich objawow!! chyba jestem bezradna, jak sie na nasteony raz cos podobnego wydarzy to jedziemy z M do szpitala, bo na polozna nie ma co liczyc!! musialam sie wygadac :) pierwszy raz narzekalam na moja (naprawde mila ale bezuzyteczna) polozna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille zelazo w Bootsie w saszetkach do picia nazywa sie Spa Tone za 60 (?) saszetek ok 6L A ja bylam u GP dzisiaj i nie uwiezycie mojej malej rosna zeby powiedziala ze to cud hi hi :) w sumie to sie sama dziwie bo mala ma 6 tygodni :) i szybko sie rozwija jest na poziomie dziecka 3-4 miesiecznego wedlug wiedzy podrecznikoowej Martwic sie czy cieszyc oto jest pytanie :(? Ktos zna odpowiedz? GP powiedziala ze jest absolutley normal Jak wszystko.............. Camille mieszkalam na Retkini cos mi sie mail di Ciebie wyslac nie chce pozdrawiam serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flowerska- synus slodziutki:) no to maluszek szybko ci rosnie jak na drozdzach, dopiero sie urodzil a to pol roczku minelo.❤️👄❤️👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinella piszesz o zasilkach ze naleza Ci sie a nie przyznai Ci czy jestes pewna ze masz rejestracje WRS jesli nie to zapomnij tak jak ja :( pracodawca wykrecil mi numer io nie zarejestrowal WRS a pracuje tam drugi rok wiec nalzezy mi sie Jobssekers Allowance ktorego odmowili mi kiedy dwa tygodnie nie pracowalam (pracodawca zwolnil mnie i dwa tygodnie pozniej zatrudnil ponownie) wlasnie z tego powodu ze nie mam WRS i nie chcieli sluchac ze to wina pracodawcy wiec caly ten okres liczy sie jako okres bezrobocia czyli dwa lata pracy na marne k****a :( malo tego nie przyznali mi rezydentury z tego powodu bo w uzasadnieniu napisali ze konieczne jest nadeslanie dokumentu WRS i dupa blada odwolywalam sie do trybunalu zobaczymy co z tego wyjdzie Maja tu tak porabane zasady ze szok..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie wstalam i zjadlam ze tak powiem sniadanie. Anka ja mam ta rejestracje. w czasie jak pracowalam 3 razy zmienialam prace i w dwoch ostatnich na dzien dobry zadali wrs, inaczej nie przyjeliby mnie.nie wiem o co im tam chodzi, ale calkiem sa porabani, ostatnio jak maz dzwonil po forme wtc to kazali mu dokladnie okreslic ile zarobi do konca roku, jak on nie wie nawet ile zarobi w tym tygodniu, a teoretycznie wtc dostaje sie za zarobki za zeszly rok Camille przepisali mi na recepte (za darmo oczywiscie ) pregaday tablets- tam jest 100 mg zelaza i 350 mg kwasu foliowego w jednej tabletce. moim zdaniem kup jak najszybciej zelazo, ale naciskaj zeby przepisali te tabletki- w koncu sa specjalne dla kobiet w ciazy. ja w 12 tyg mialam 11, 4jednostek, a w 24tyg juz 10, 5, a lykalam zelazo, jadlam gorzka czekolade i zielone warzywa i moja polozna byla bardzo zdziwiona ze przy 11, 4 nie dali mi juz tego pregaday.teraz mam gleboko w nosie ich porady- lykam dodatkowo magnez,( przestalam miec skurcze lydek) i pije wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille te tabletki dali mi w pierwszej lepszej aptece, z tego co wiem Twoj GP moze je wypisac jak pojdziesz na wizyte-jak oczywiscie sie dostaniesz w ciagu miesiaca. ja juz kiedys nauczylam sie ze jak cos to wale prosto na emergency- chcac nie chcac musza wysluchac i zbadac. wiem ze to nieladnie klamac ale pojedz powiedz ze zemdlalas to od razu zrobia dodatkowe badania.ostatnio jak mialam wysypke to tak marudzilam, ze 3 razy w ciagu 2 tygodni robili mi badania na cholestaze i wszelkie inne krwi. nie wiem co przypadkiem wykryli, ale dostalam jakies tabletki i wysypka mi przeszla, a walczylam miesiac jakims glupim plynem od GP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinella magnez pięknie sobie uzupełnisz zwykłym gorzkim kakao. Staram się pić codziennie, i nie wiem co to są skurcze łydek. Jak chcesz, to napiszę Ci jak je robię, bo to przepis od Bonifratrów. :) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada🌻 dzieki:) wow maly ci 4,5h spi!!! tylko pogratulowac:) moj maly dran jak pospi 3h to jest sukces i radocha:) nie mam co marudzic bo i tak zlote z niego dziecko:) ja wciaz czekam na telefon od HV i nic, fakt ze uprzedzali ze moze to byc w ciagu 10-28dni a dop 16 minelo, przypomne sie za jakis tydzien:) dziewczyny jakie wybralyscie srodki anty? zastanawiam sie nad zastrzykiem ale podobno jest dosc ciezki dla organizmu i oczyszcza sie po nim az 2lata... dzieki za odp, buziole, milego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna M ja mam implant wszywaja ci w przedramie w znieczuleniu :) dziala trzy lata i o nic sie nie musisz martwic tylko troche reka boli przez pare dni Camille ja bralam cala ciaze suplementy witaminowe Pregnacare takie z olejem (jedna tabletkia to witaminy a druga to olej z jakichs ryb z kwasami i omega3)sa dosc drogie ale ja czulam sie rewelacyjnie choc wczesniej mialam niedobory wszystkiego jak zaczelam brac to i pic zelazo na badaniu krwi baba wybaluszyla galy i powiedziala ze zadko spotyka sie kogos z takimi wynikami :) nie czekalam az mi przepisza bralam na wlasna reke Co do zelaza w plynie wchlania sie szybciej najlepiej pic do tego sok cytrynowy bo ulatwia przyswajanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka25
Witam, mieszkam w Anglii od niedawna (sierpien 2007), nie mam wiec zbytnio jeszcze rozeznania co do tutejszej sluzby zdrowia. Jestem w drugim miesiacu ciazy, wykonalam 2 testy, ktore wyszly pozytywnie, potem bylam juz 3 razy w przychodni z powodu silnych bólów brzucha. Żaden lekarz nie zbadal mnie, nie zrobill nawet testów na potwierdzenie ciąży. Prosilam o jakies usg czy badanie ginekologiczne by znalezc powod tych uciążliwych bóli. Nie wykonano ani badania ginekologicznego ani usg. Wczoraj po raz kolejny poszlam do mojej Przychodni, przyznano mi dopiero moją MIDWIFE (położną), ktora wziela do analizy moj mocz i krew. Nakoniec powiedziala,ze teraz widzimy sie za 2 misiace. Przyznam, ze troche mnie to przeraza. Kilka razy bylam u lekarza i skarzylam sie na bole, przy czym dodalam, ze moja poprzednia ciąża byla zagrozona, a oni nawet mnie nie zbadali by rozwiac moje obawy albo zareagowac jakimis lekami, zupelnie nic... Wyprosilam o Usg w szpitalu, ale dopiero pod koniec listopada mam sie zglosic. Nie wiem drogie Mamuski jak to tu bedzie wyglądac, narazie jako ciezarna czuje sie niedopieszczona i zaniepokojona. Mój język jest taki sobie, rozmawiam po angielsku, ale terminy medyczne są mi obce. Na szczescie za kazdym razem lekarz czy polozna lączy sie telefonicznie z tłumaczem i komunikujemy sie wszyscy ze sobą za pomocą trybu głośnomówiącego. Bardzo chcialabym by i do mnie napisala któraś z Was i opowiedziala jak to tu jest czy doradzila gdzie i po co mozna sie ubiegac. Pozdrawiam serdecznie magda z Plymouth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka - po pierwsze - gratuluję! :D Mam nadzieje, że chcialas tego dzieciątka i ciąża jest dla Ciebie spełnieniem marzenia. :) Faktycznie - zasady co do opieki nad ciężarnymi są pokręcone, a konkretnie zupełnie inne niż w Polsce. Dlatego wszystkiim na początku ciąży zawsze radzę by zapomnieli o wszystkim co slyszeli o ciąży w Polsce, bo tu dowiedzą sie czegos zupelnie innego i teraz tylko to ich dotyczy. Co do benefitów - nie doradzę nic, bo mi nie przyslugują, wiec w temacie nie jestem. Może kto inny powie; zresztą wystarczy zajrzeć na inne topiki lub strony w necie - pelno jest informacji na ten temat. Zaglądaj do nas często, czytaj no i wpisz sie do ostatniej znalezionej tabelki :) Powodzenia! Reszcie dziewczyn życzę miłego dnia, a sobie i wszystkim oczekującym - porodu wlasnie dzisiaj :D Izabela26 - jestes już? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×