Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

o matko laboszek moze to juz to :):):):):) 🌻 Monika2 ja tez lecialam do Pl i to dwa razy tak mialam na 1,5 tyg i nawet wtedy myslalam ze oszaleje. jak sie zajmiesz czyms to szybko minie. a dodam ze ja z moim partnerem to jestem o 2,5 tyg dluzej niz moja ciaza :P poznalam go rok temu jak bylam w Anglii na wakacje, a przylecialam z innym i zaiskrzylo ale musialam wrocic wiec nic nie robilismy w naszym kierunku, ja grzecznie wrocilam do Pl bedac z tatmtym ale po czasie bylo oto bez sensu jak ja o moim nie moglam zapomniec i z tamtym skonczylam. skonczylam studia i po 7 miesiacach przylecialam do Anglii znow do mojego :):P od pierwszej minuty jak sie zobaczylismy mmmm to bylo takkie fajne. nie widzielismy sie tyle czasu tylko czasem sms. hihihi. i po dwoch i pol tyg juz bylam w ciazy, ach no zycie :) ja sie ciesze bardzo on tez i najwazniejsze. zyje nam sie dobrze mimo ze dlugo sie nie znamy :) ach sie rozpisalam o sobie ale chcialam napisac jak to jest u mnie i zaraz musze sie w tabelce zmienic. Sasania dowiem sie jeszcze jednej rzeczy i zaraz napisze co i jak ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek - życzę Ci, aby to bylo to, czas najwyższy!! :D Ileż można czekać! Dziś piękny dzień - idealny na rodzenie; jak pojdziesz teraz, to na wieczor bedziesz juz w domu ;) Trzymam kciuki, pisz jak coś :) U mnie dalej nic. 2 dzień po terminie (wg USG) - karmię się nadzieją, że przeciez jeszcze nie mialam terminu wg miesiączki! A ten dopiero za 3 dni. Może to o to wlasnie chodzi!!! Co ważne - wtedy wlasnie zaczyna się znak Skorpiona, a planując z mężem ciążę (oboje jestesmy skorpionami) - chcielismy wlasnie trafic w skorpiona. Może więc ona wlasnie na to czeka!!! :D A inne dziewczyny? Piszcie jak u Was \"ostatki\"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie możesz zazdzwonić i powiedziec że masz te skurcze tak często? Może Ci każą przyjechać i juz tam zostaniesz? Nie chcesz chyba jechac w ostatniej chwili! Co 7 minut to już nie przelewki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Kobietki ! Sztefka ale fajne zdjecie i synus oczywiscie bombowy Skorpionka my z mezem tez dwa skorpiony- u Was tez tak iskrzy przy klotni....i nie tylko?? No to dziewczyny miejmy nadzieje ze MIgotka przetarla szlak i teraz juz dzien po dniu wszystkie urodzicie ! ale jest ladnie-przynajmniej u mnie- taka zakupowa pogoda- chyba wybiore sie na windows shopping -przynajmniej popatrze na szczuple ciuszki jak w nie nie wchodze, albo skusze sie na buty- stope mam jak mialam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka - czy to synek, którego urodzilaś \"na naszym topiku\"? ;) Bo jeśli tak, to aż sie wierzyć nie chce, że to tyle czasu już minęło!!! Jaki on już duży! A jaki uhahany! :D Dostalas maila z haslem do bloga? (moze w spamie masz?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ...........IMiĘ Izabela26.........12/10.....42....Kidderminster....córka .......OLIWIA edziulka...........15/10.....39...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria Skorpionka81....19/10......41....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....39.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....39....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....36....Croydon........synus.. ........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......37....Grimsby.....synus.............. Dawid czarna101........08/11.....37....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....37.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....35.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......30....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......27... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......24.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric agnes23............09.02......24.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania........22.02... 23...Szczecin/Northampton...córeczka...Gabrysia Monika2........10.05.2008.....Coventry.............?.... .........? Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn.........chłopa k.............Ryan s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn........dziewczyn ka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield...........sy n.............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10.....2006....Leicester...corci a.....Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah migotka_bober..19/10....3508...Londyn...syn...Maximilian lub Samuel gratuluje nowej mamie i zmieniam sie w tabelce .dzis jedziemy na spacerek chyba do portsmouth bo juz mam dosc siedzenia w domu!!!dzidzia kopie,sny juz mam o dzidzialku.laboszek powodzenia to chyba juz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych Skorpionów - my z męzem, mimo to, że jestesmy skorpionami, jestesmy ZUPEŁNIE inni. Calkiem różne charaktery. To kolejny argument do tego, by nie wierzyc w te bzdety o horoskopach i gwiazdach. Dziecko chcielismy spod Skorpiona tylko dlatego, by cala rodzina byla z jednego znaku ;) laboszek - :) szukałam swojego pierwszego postu na tym topiku i patrz co znalazłam: \"Czesc Dziewczyny, Mysle, ze czas najwyzszy do Was dolaczyc. Mieszkam w Anglii od czerwca 2006 z mezem i 20-miesieczna coreczka Ninka. W tym tygodniu zrobilam sobie tescik i pojawily sie dwie grubasne rozowe krechy.\" Pamiętasz? :):):):) Aż sie wzruszyć można. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piekna niedziele 🌻 Laboszku fajnie,ze cos sie u Ciebie dzieje.Trzymam kciuki:)) Ja dzis w nocy nie moglam spac,bo tak mi czesto i bolesnie brzuch twardnial,myslalam,ze do rana moze cos mnie zlapie ale nic.... Dzidzia sie wierci,na szczescie,wiec chyba nie ma sie czym martwic:)) Pozdrawiam i zycze milego dnia:)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie wkręciłam w buszowanie po historii tego topiku, że aż sie dokopałam do dnia, w którym założyłyśmy naszą tabelkę! :D Jezu, jak to było dawno! Aż sie niemal łza w oku kręci, jak się widzi, co się wtedy dzialo na tym topiku. Wszyscy dopiero zaczynali!!! :D Tabelka rozpoczęła się na 95 stronie, a ja byłam wtedy w 8 tygodniu dopiero!! :D Ależ jestem sentymentalna, z takich głupot się cieszę :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Mam takie pytanko, na ktore juz pewno niejednokrotnie odpowiadalyscie na tym topiku ale nie mam sily zeby przekopac sie przez 400 stron:) mieszkam w manchesterze, w marcu urodzi nam sie dziecko. W czerwcu chcielibysmy pojechac do Polski na wakacje. Gdzie mam sie zglosic zeby dziedzius mial papiery i mogl z nami przekroczyc granice? czy do ambasady w Londynie? Nie wiem za bardzo jakie sa procedury...Dodam ze oboje z mezem jestesmy zameldowani w Polsce, nie mamy tutaj rezydenta. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam wszystkie mamusie a szczegolnie te z Manchesteru:) Laboszek, zyzce szybkiego i latwego porodu🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasialud - musisz wyrobić dziecku paszport tymczasowy. On jest na rok i na tej podstawie bedziesz mogla przewieźć dzieciątko przez granicę. Wejdź na stronę konsulatu i juz dzisiaj zarezerwuj datę spotkania paszportowego, bo potem bedziesz czekac miesiącami, kolejka jest bardzo dluga. Zastanow sie ile czasu po porodzie (po terminie) możesz jechać, np. miesiąc po i na taki okres zarezerwuj spotkanie. Wejdź tu: http://www.polishconsulate.co.uk/organizer/ Zarejetruj się, potem ukaże ci sie kalendarz i wybierz datę spotkania - resztę polecen zobaczysz na ekranie. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka, bardzo Ci dziekuje:) Wlasnie zarezerwowalam termin dla meza na kwiecien a tam juz tyle pomaramczowych pol!!! Napisz mi jeszcze, prosze, czy ja musze z nim tam jechac czy wystarczy jeden rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Sasania jesli chodzi o taxy wiec: - jesli Twoj maz ma wiecej niz 25 lat to moze teraz sie starac o working tax credit i (informacja zaczerpnieta od siostry dzisiaj) nie musi miec wcale pracy na stale. przytocze Ci przypadek mojej siostry. przyleciala pracowala trzy miesiace i starala sie o te taxy nie majac wcale stalej pracy. pracowala ponad 30 godz w tyg i to jej starczylo. ALE! sa dwie kategorie, od 16-30 godzin w tyg albo od 30 w gore. i wtedy jesli Twoj maz bedzie mial 6 payslipow (tygodniowe wyplaty na karcie wypisane) i bedzie mial, co najmniej 16 godz w kazdym tyg to moze sie starac. bo te payslipy bedzie musial im przeslac. moja siostra jeszcze nmusiala im przeslac full statment czyli taki wyciag z konta bankowego wyplaty wplaty i inne rzeczy jakie sie dzialy z kontem i kaska na nim. i w zwiazku z tym ze ona byla tylko trzy miesiace musiala dolaczyc tylko z tych trzech miesiecy. tylko zeby sie o to teraz starac musi miec ukonczone 25 lat a jak nie ma to jak przylecisz to bedziecie sie o te taxy starac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zmiana :) NICK............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ...........IMiĘ Izabela26.........12/10.....42....Kidderminster....córka .......OLIWIA edziulka...........15/10.....39...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria Skorpionka81....19/10......41....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....39.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....39....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....36....Croydon........synus.. ........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......37....Grimsby.....synus.............. Dawid czarna101........08/11.....37....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....37.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....35.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......30....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......27... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......24.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric agnes23............09.02......25.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania........22.02... 23...Szczecin/Northampton...córeczka...Gabrysia Monika2........10.05.2008.....Coventry.............?.... .........? Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn.........chłopa k.............Ryan s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn........dziewczyn ka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield...........sy n.............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10.....2006....Leicester...corci a.....Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah migotka_bober..19/10....3508...Londyn...syn...Maximilian lub Samuel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna242
laboszek - no to chyba juz tuz tuz:)) Moze tak dla pocieszenia, w srode bylam u kolezanki i wlasnie pojawil sie u niej sluz z krwia a po paru godzinach odeszly jej wody a teraz to juz tuli swojego malutkiego skarba :) Wiec byc moze ze szykuj sie juz kochana na przywitanie swojego malenstwa:) i tego Ci zycze:) co do skorpionów to ja tez SKORPIONICA:) i rowniesz czekam na malego skorpionka co prawda jeszcze trzy dni do rozpoczecia tego znaku (wiem bo za rzy dni mam urodzinki i jestem z pierwszego dnia tego znaku:) ale mysle ze trzy dni to jeszcze damy rade:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasialud - muszę Cię zmartwić, ale muszą jechać tam oboje rodzice i w dodatku z dzieckiem :( Niestety, ale tak trzeba. czarna242 - wlasnie patrzylam na horoskopy, by sie upewnic kiedy zaczyna się Skorpion i niestety - widzę, że czasem piszą, że 23-go a czasem 24. I bądź tu mądry. Niby roznica minimalna, ale dosc znaczna gdy weźmie sie pod uwagę, że dziecko sie urodzi 23go na przyklad. Co wtedy? Które horoskopy brac pod uwagę? A tak na marginesie - może moja coreczka urodzi się w Twoje urodziny? :) Fajnie, choć wcale bym sie nie obraziła, gdyby urodzila się dzisiaj, bo dzis rocznica slubu moich rodzicow i bylby fajny prezent :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz, jak trzeba to trzeba:) wazne ze mamy juz date spotkania i moge spac spokojnie. Dziekuje raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ...........IMiĘ Izabela26.........12/10.....42....Kidderminster....córka .......OLIWIA edziulka...........15/10.....39...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria Skorpionka81....19/10......41....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....39.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....39....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....38....Croydon........synus.. ........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......37....Grimsby.....synus.............. Dawid czarna101........08/11.....37....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....37.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....35.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......30....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......27... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......24.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric agnes23............09.02......25.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania........22.02... 23...Szczecin/Northampton...córeczka...Gabrysia Monika2........10.05.2008.....Coventry.............?.... .........? Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn.........chłopa k.............Ryan s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn........dziewczyn ka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield...........sy n.............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10.....2006....Leicester...corci a.....Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah migotka_bober..19/10....3508...Londyn...syn...Maximilian lub Samuel mala zmianka w tabelce wszystkiego dobrego dla migotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna242
skorpionka81- wiem wlasnie ze podaja rozna date i rzeczywiscie gdy dzidzia sie urodzi 23-go to mozna miec dylemat jednak wielokrotnie czesciej spotykalam sie z data od 24-go :) wiec jak malenstwo nie urodzi sie dzisiaj w prezencie dla dziadkow to moze bedzie szansa w dzien moich urodzin -ale fajnie by bylo :)podwojna okazja do imprezki :) a nawet potrojna bo corka mojej kolezanki tez z 24-go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania i Babel
Czesc! Odnosnie pytania Kariny o odejscie wod to chyba najprosciej powiedziec "breaking of waters" a fachowo to chyba "rupture of membranes" (przerwanie blony z ujsciem plynu). Chociaz glowy za to nie daje, ale mysle, ze jak powiesz cos takiego to sie domysla o co chodzi. Skurcze to natomiast "contractions" a skurcz taki jak w lydce czasem lapie gdy spisz to chyba "crump". Pisze chyba, bo choc sama uzywam tych slowek na codzien i tak zawsze opisuje wszystko mojej poloznej to wiem, ze jednak moge popelniac bledy i jesli ktoras z Was zna cos lepszego to czekam na poprawki. "Epidural" to ZZO (znieczulenie zewnatrzoponowe) zastrzyk w kregoslup :-/ "Braxton Hicks Contractions" bardzo popularne skurcze wystepujace u ciezarnych-nie sa to jednak skurcze porodowe. "Episiotomy" to zabieg naciecia pochwy z trakcie porodu...brrrrr.... "Forceps" to metalowe narzedzia, ktorych niekiedy uzywa sie podczas porodu gdy dziecko nie chce wyjsc...znowu brrrr.... Slicznie sie nazywa meszek, ktory pokrywa dzieciece cialko wewnatrz brzuszka "Lanugo" (ale wydaje mi sie, ze po polsku tak samo na to mowia). Tyle mam poki co, moze sie komus przyda. Do dziewczynek zakupujacych. Bylam wczoraj na tym Baby Show...jakos bez rewelacji jak dla mnie ale moja kolezanka duzo sie dowiedziala dzieki temu show wiec to chyba zalezy od tego jakich kto informacji szuka. Bylo tam jednak jedno stanowisko sklepu Pram Centre Glasgow. I kurcze strasznie zaluje, ze nie ma tego sklepu w Londynie bo wydaje mi sie, ze maja tam wszystkie markowe produkty (wozki, meble, etc) w bardzo sensownych cenach! Co jednak pocieszajace, kupujac przez internet zapewniaja darmowa dostawe na ternie UK. Chyba zdecyduje sie tam na jakies wieksze zakupy, bo po licznych wizytach w przereklamowanym jak dla mnie MOtherCare troche sie zalamalam marza jaka sobie ten sklep narzuca! Obled! No ale jeszcze bede sprawdzac. Dla dziewczyn, ktore chcialy kupowac w Argosie (sklep, ktory tez mnie zalamuje, bo nawet jak maja na cos promocje to w rzeczywistosci maja wyzsze ceny niz w innych sklepach!) wklejam link, moze warto sprawdzic: http://www.glasgowpramcentre.co.uk/shop/index.php A tak na marginesie apropos cen. Rok temu kupowalismy aparat cyfrowy i ciekawostka jest to, ze np. w PC World mozna taki aparat kupic na dwa sposoby: a) normalnie w sklepie w X cenie b) przez internet, po czym pojechac do wskazanego sklepu odebrac zakup po X cenie zmniejszonej o ok. 5-10% :-) Tyle by bylo na dzis. Biore sie za: pranie, sprzatanie, zakupowanie, gotowanie i pakowanie przeprowadzkowe...a no i wyborowanie :-P Pozdrawiam i milego slonecznego dnia zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja polozna mi mowila, ze jak bede dzwonic o szpitala to przy odejsciu wod mam powiedziec, że \"my water\'s broken\" albo "my water broke" i jesli chcemy powiedziec ze chyba zaczelysmy porod, to mowimy \"I think I\'m in labor\" (wydaje mi sie, że rodze) klade sie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 101
moja polozna na odejscie wod uzyla "my water's is gone" a na porod cos w rodzaju " I think ... delivery now" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziuulka
Czesc dziewczynki!!!Ja nadal czekam:( to juz 6 dni po terminie i stwierdzam ze to jest koszmar tak czekac.Bylam w piatek u poloznej i nie powiedziala mi nic specjalnego oprocz tego zebym sie nie martwila i czekala.Zmierzyla mi cisnienie 120/80 czyli perfekt malej serduszko puka tez idealnie wiec ja juz nie wiem.Nie mam zadnych skurczy nawet bole jak przed okresem tez mi minely i w nocy spie dobrze...ja nie wiem co jest grane...Jutro mam kolejna wizyte u poloznej wiec moze powie mi cos wiecej.Pozdrawiam i poprawiam sie w tabelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziuulka
............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ...........IMiĘ Izabela26.........12/10.....42....Kidderminster....córka .......OLIWIA edziulka...........15/10.....41...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria Skorpionka81....19/10......41....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....39.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....39....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....38....Croydon........synus.. ........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......37....Grimsby.....synus.............. Dawid czarna101........08/11.....37....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....37.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....35.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......30....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......27... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......24.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric agnes23............09.02......25.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania........22.02... 23...Szczecin/Northampton...córeczka...Gabrysia Monika2........10.05.2008.....Coventry.............?.... .........? Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn.........chłopa k.............Ryan s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn........dziewczyn ka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield...........sy n.............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10.....2006....Leicester...corci a.....Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah migotka_bober..19/10....3508...Londyn...syn...Maximilian lub Samuel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Laboszek - mówiłam,że Twoje dziecko będzie w czepku urodzone - tzn. w niedziele, to samo przewiduję Izabeli, ale cóż nie można być nieomylnym. W każdym razie trzymam kciuki. Co do pojęć: my waters broke - na odejście wód płodowych Contarctions - bóle porodowe breech - gdy dziecko jest ułożone główką do góry Caesarean section - cesarskie cięcie transverse lie - dziecko leży na boku, poziomo labour - poród, może też być delivery Obstetrician - lekarz specjalizujący się w leczeniu kobiet w ciąży i porodach placenta - łożysko Pain relief(ulga w bólu): *gas (Entonox) - to jest gaz pomieszany z powietrzem, który się wdycha w czasie porodu, ma to powodować ulgę w bólu *injections - zastrzyki lekow przeciwbólowych takich jak pethidine lub meptid, mogą sprawić że dziecko będzie śpiące jak się urodzi *Epidural- zastrzyk przeciwbólowy do kręgosłupa, najczęściej stosowany przy cesarkach, ale nie tylko *TENS (transcutaneous electrical nerve stimulation) - ulga w bólu za pomocą prądu, przykładają dwie diody do kręgosłupa i blikują nerwy, co przynosi ulgę. *oraz PORÓD NATURALNY - bez środków przeciwbólowych *alternatywnie:masaż, aromaterapia Dziewczyny macie prawo wyboru, jakie środki chcecie i w każdym możecie zmienić zdanie.Dlatego warto wiedzieć jak c się nazywa. Moja midwife nie bardzo mnie lubi, widziała ją raz i zobaczę tylko chyba jeszcze raz (pół godz. spotkanie). Niczego mi nie powiedziała, czego bym nie wiedziała. Wszystko, co wiem jest z książek i z waszych relacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika2- dzieki za slowka napewno przydadza sie niejednej z nas:) mam pytano czy ktoras z Was wie cos na temat zakazenia wod plodowych, moja psiapsiolka wlasnie urodzila i dzisiaj wyszla ze szpitala natomiast oprocz podania antybiotykow nic jej nie powiedzieli, od czego te zakazenie czy moga byc jakies komplikacje itp itd Mysle ze to moglo przyspieszyc porod bo urodzila 4 tygodnie przed terminem a Wy jak sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi2-27
laboszek-poczekaj jeszcze dzien sie nie skonczyl-zycze szybkiego(dzisiejszego) rozwiązania. Ja po dzisiejszym długim spacerze tez miałam kilka skurczy ale przeszły. A reszcie mamus i brzuszków zycze miłego wieczoru-buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem :)) Ja juz po kolacji,i odpoczywam... Bylam dzis na spacerku i troszke sie zmeczylam. Jeszcze 2 dni i moja dzidzia bedzie na swiecie(chociaz mam cicha nadzieje,ze moze to nastapi wczesniej). Laboszku co tam u Ciebie? juz na prawde nie dlugo... a moze sie cos jednak ruszylo? odezwij sie jesli jeszcze nie rodzisz :)) Dziewczyny co do tych znakow zodiaku to mnie troszke zmartwilyscie,bo najprawdopodobniej moja dzidzia urodzi sie 23-go,to bedzie jeszcze waga czy juz skorpion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes 23 jesteś wielka i bardzo pomocna. Dzięki też za otwartość na podzielenie się swoją historią. :) Jestem Ci bardzo wdzięczna, już dziś skontaktuję się z mężem, by mu powiedzieć. Jutro ma na 14.00 więc z rana będzie mógł przejść się do siódemek (to to social centre). Sprawa z jego pracą wygląda tak, że ma gwarantowane 200 godzin rocznie. Do końca grudnia na pewno będzie wyrabiał ponad 40 godzin, bo tyle wypracowuje w tygodniu. Agnes czyli mówisz, że to, co ma na payslipie się liczy. A powyżej 25ciu lat ma:) Bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję. 🌻 kwiat] kwiat] kwiat] 🌻 kwiat] ❤️ ❤️ ❤️ Dziewczyny oczekujące na dzidziulę może Wam w tej Anglii źle terminy wyliczają? A może dzieciom rzeczywiśćie trochę Polski trzeba - jakaś muzyka, filmy, trochę góralszczyzny :P ? No bo co tu innego wymyśleć... Przetestowałyście już tyle metod... No nic trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do skorpionow to jatez jestem skorpionica ;) czy ktoras z was kupuje w mothecare? jesli tak, to wyrobcie sobie karte MOTHERCARE, dostaniecie dwa kupony po 10funtow i wtedy przy zakupach powyzej 100f mozecie je wykorzystac. wiec jesli amcie upatrzony tam wozek, lozeczko, czy fotelik, to macie 20 funtow znizki ;) poza tym z tej karty mozecie korzystac jak z debetowej (to akurat mnie nie interesuje) i mozecie zbierac punkty, ktore pozniej chyba mozecie wymieniac na produkty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×