Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Agusia ja w Polsce chodzilam do prywatnej kliniki, za ktora placila praca, tam naprawde o wszystko dbali i nie robili usg co wizyte. Do takiego czestego usg czesto skorzy sa prywatni lekarze, ktorym placisz za wizyte wiecej. Ja jestem w polowie 32 tyg i mam wyznaczone wizyty co 2 tyg, wiec tak jak w Polsce pod koniec ciazy I dokladnie tak jest, ze wszystko zalezy do kogo trafiamy z opieka. karolinah masz gg? chetnie bym o cos zapytala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
czesc Maddalen83, gratulacje! zalozylam ten fundusz swojej corci. wystarczy zadzwonic pod nr podany w papierach ktore dostalas. masz do wyboru 3 warianty kont i kilka funduszy powierniczych.ustalasz direct debit na dowolna kwote od 10 funtow w zwyz.zawsze mozesz zwiekszyc kwote wplat jesli np bedziesz chciala wplacac wiecej lub zmniejszyc jesli bedziesz w tarapatach finansowych.poza tym mozesz tez wplacac jednorazowo jakies tam kwoty np zaskorniaki od dziadkow :-) z tego co pamietam nie mozna wplacac wiecej niz 1200 funtow rocznie. na dobry poczatek dostalas 250 funtow,drugie tyle dostaniesz w 7 urodziny malca.jesli natomiast masz bardzo niski dochod na osobe dostaniesz wkrotce nastepne 250. jesli chcesz wiedziec cos wiecej ,daj znac. dobrej nocy dziewuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
Blondyna.d kupilabym Ci je ale ale link ktory podalas jest niestety do pisakow ktore sprzedawca wysyla tylko na teren Stanow Zjednoczonych. poszperam jutro sama na ebay. potwierdz tylko czy chodzi Ci o ten pisak do ktorego wlewa sie wode i chytrze zakreca w druga strone :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**___** _**___**_________**** _**___**_______**___**** _**__**_______*___**___** __**__*______*__**__***__** ___**__*____*__**_____**__* ____**_**__**_**________** ____**___**__** ___*___________* __*_____________* _*____0_____0____* _*_______@_______* _*_______________* ___*_____v_____* _____**_____** _______*****_______ Smacznego jajeczka i kruchego ciasteczka! Wesołego, rodzinnego świętowania i biesiadowania. Pozdrowienia serdeczne-świąteczne! Smacznego jajeczka Wielkanocnego, dużego zająca czekoladowego, Zdrowia niezawodnego, wielu radości i przez całe Święta samej wesołości. Zyczy Magda Maddalen83- gratuluje dzidziusia, niech ci zdrowo rosnie🌼❤️🌼❤️🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
borówa rozumiem ze jestes w ciazy poraz drugi. czy tym razem tez wczesniej "wyskoczyl" Ci brzuszek i tez jest wiekszy niz za pierwszym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borówa
Dokładnie tak, w pierwszej ciązy do piątego mca malo co bylo widac, teraz jestem w 6 i mam bebzon jak trzeba :) az boje sie co bedzie pózniej.No i jest on duzo nizej niz za pierw razem.podobno tak juz z nami jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiunia876
kurcze no agusia82 - grunt to sie nie martwic :) dobre samopoczucie czuje dzidziuś a wtedy lepiej rosnie a jak lepiej rosnie to po co nadmierne USG?? Wiesz co zobacz kochana ile tutaj sie dzieci rodzi i jaki jest wyz demograficzny! To chyba znaczy ze z ta opieką az tak zle nie jest co? Dziewczyny ja naprawde bardzo sie martwilam na poczatku w ten sam sposob co agusia82 ale teraz stwierdzilam ze bez sensu.... Wam tez życze duzo optymizmu :***** tak zdrowiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
dzieki borówa! mnie tu bliznietami wszyscy strasza a ja po prostu mam sadelko na brzuchu i slabsze miesnie po pierwszej ciazy. przynajmniej tak to sobie tlumacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie mam pytanie moj juliuszek mial szczepienie drugie na blonnice krztusiec tezec pneumokoki i na udku gdzie byl ukluty ma zaczerwienienie okolo 2cm i lekką opuchlizne czy to normalne pomozcie bo sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki dziewczynki a rady :) Moje malenstwowasne sobie drzemie. Chcialam jeszczeraz spytac, czy zeby wslac to podanie o Child beneit o moj partner musi byc zarejestrowany w home office? A co do tego Volchera na 250Ł to tak bylo cos do wyplnienia i wyslania, wlasnie to wypelnilam i wyslalam, dorze zrobilam czy troszke sie pospiesylam? O jakie benefity mozemy sie jeszcze starac, jak ja nie pracuje?Slyszlam ze na mieszkanie mozmy sie starac...i o jeszcze?Nie mam za bardzo czasu szukac wczesniejszych dyskusji, wiec prosze napiszcie mi na biezaco? Z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa***
Maddalen83 zeby skaladac o jakiekolwiek benefity musi Twoj partner miec home office

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borówa
Do Magdaleny83 zalezy w jakim charakterze twoj partner pracuje, jesli jest self-employed nie potrzebuje rejestracji w Home Office

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak tam po swietach, mam nadzieje ze wszystkim minely ladnie i przyjemnie. ostatnio zagladalam na strone konsulatu, juz nie mozna sie o paszport dla dziecka umawiac z wyprzedzeniem tylko trzeba jechac rodzice i dziecko w godzinach otwarcia do konsulatu. podroz bedize i wogole. mam nadzieje ze jak urodze w sierpniu to do poczatku grudnia dam rade zrobic ten paszport :( bo slub koscielny mam w boze narodzenie i wogoel. ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA1
Ewa*** \"Maddalen83 zeby skaladac o jakiekolwiek benefity musi Twoj partner miec home office\" ZGADZAM SIE Z ZUPEŁNOSCIA PAMIETAJCIE ZEBY MIEC WRS !!!!!!!!!!!! INACZEJ NIC TU NIE ZAŁATWICIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzduraaaa
jezeli jest self-employed nie musi miec WRS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w ktorym tygodniu najpozniej ktoras z was jechala do polski samochodem???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA1
..........nie mowimy o self employed.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja znowu do was po pomoc ide dzis do lekarza (pierwsza wizyta) i obawiam sie ze nie wszystko zrozumiem mam na mysli jakies medyczne pojecia .....chodzi mi o slownik gdzies na stonach tu ktoras z was wklejala link ale kurka nie moge tego znalezc😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa***
Lorinka - popros na wizycie o translation

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki 👄 z moim angielskim nie jestem az tak w lesie boje sie ze nie zrozumiem medycznych slow no ale chyba nie bedzie tak zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieZłośliwaPomarańczka
Hej dziewczyny, mam kilka pytań; czy któraś z Was piła bąź pije tran z omega 3 i 6 karmiąć dziecko piersią jeśli tak to podajcie proszę jak się to nazywa, lub zażywa tabletki zawierające te kwasy. teraz pytanie o kupki... mam 2 miesięcznego synka, przez kilka tyg z przerwami miał problemy z brzuszkiem myśleliśmy , że to kolka ale raczej nie, wszystkowskazuje na to że, to było/jest problem z wydalaniem gazów, piszę było/jest bo od wczoraj po podaniu gripe water maly nie płakał zrobił sam kupki, dziś rano też sporą, wcześniej tylko za pomocą termometra i wówczas, też pozbywal się gazów. Jednak te kupki wydają mi się nie takie jak powinny być, jest w nich dużo czegoś co przypomina śluz, wcześniej bywały żółto -zielone, lub były b. wodniste, zdarzało się też, że po włożeniu w pupkę termometra, "wychodziła' z małego piana!!! czy któreś z Was też miały takie problemy? czy u Waszych dzieciaczków(piszę przede wszystkim do dziewczyn, które maja dzieci w podobnym wieku)też zaobserwowałyscie to samo? no i na koniec pytanie o SSMG czy któraś z Was się starała i czy dostałyście ten grant? mam jeszcze jedno 16 miesieczne dziecko i nie jestem pewna czy mogę się starać czy nie. Income Support, income-based Jobseeker’s Allowance, Pension Credit, Working Tax Credit where a disability or severe disability element is included in the award or ...TO MNIE NIE DOTYCZY Child Tax Credit at a rate higher than the family element- TEGO NIE WIEM BO OD CZERWCA NIE MAMY DECYZJI W TEJ SPRAWIE JAK I WCT, CHOĆ dzwoniliśmy tam nie raz [Legislation (2)] and one of the following applies: You or your partner: are pregnant and expecting a baby within 11 weeks, have had a baby in the past 3 months, have a dependent child - TEN ZAPIS MNIE ZASTANAWIA, CZY MAJĄC JUZ JEDNO DZIECKO TERAZ MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ O TEN GRANT? or dependent young person who is pregnant and expecting a baby within 11 weeks or who has had a baby in the past 3 months, have adopted a baby who is under 12 months old, have, in certain circumstances, been granted a residence order by the courts in respect of a baby who is under 12 months old, or have been granted a parental order by the courts in respect of a surrogate birth. pozdrawiam i z góry dziekuję za ewentualną odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borówa
Hej dziewczęta Co do kupek twego synka Pomarańczko uwazam ze to normalna sprawa, moja coreczka tez do kilku mcy zycia robiła zadkie zółtawe (jasna musztarda),czasem zielonkawe, z ciągnącym się śluzem, czasem pieniste, czasem z krwistymi maleńkimi pajączkami.Powiedziałam o tym lekarzowi, pokazalam tez, powiedział ze to nic nienormalnego.Dodam ze karmiłam tylko piersią.I zabarwienie kupek i konsystencja a naweet samopoczucie dzidzi zalezy od tego co je mama niestety.Mała pamietam tez miała problemy z gazami, wyginała się, pręzyła, marudziła, ale po puszczeniu kilku bączkow albo zrobieniu kupki bylo jej lepiej. Chociaż dla pewności i tak porozmawiałabym z lekarzem na Twoim miejscu. Jeśli chodzi o ssmg, nie dostałam tego jakoś przegapiłam, ale z tego co piszesz masz na to szanse dopuki twój synek nie skończy 3 mcy no i otrzymasz Child Tax Credit w kwocie wyższej niż £548 rocznie. Nie ważne czy decyzja w sprawie ChTC jest już podjęta - złożyć papiery zawsze możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem po wizycie i faktycznie nie bylo tak zle ;)nawet wszystko zrozumialam przyjal mnie mily czarnoskory mezczyzna :D hehe znacie to nie?!;) pogratulowal ciazy opowiedzial co i jak .... ile razy mialyscie pobierana krew i siuski? dzieki za slownik 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzieweczki mam pytanko, mam coreczke 5,5 miesieczna, karmie ja piersia ale nie wiem czy powinnam jej urozmaicic juz czyms innym diete? daje jej rozne owocki te z hippa w sloiczkach, zjada az jej sie uszy trzesa probowalam marchewek i innych takich tam ale tego juz nie chce jesc. Nie wiem co mam jej dawac, powiedzcie jak to jest u Was? dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i mam jeszcze jedno pytanie, jak to jest z kolejnym dzieckiem? tzn w lipcu konczy mi sie te 9 miesiecy maciezynskiego, chcialabym w sierpniu/wrzesniu zajsc znow w ciaze, jak to jest z SMP? czy moge isc znow na platne 9 miesiecy maciezynskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zaglądam tu do was czasami i pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszłe mamusie arvena4 ja jechałam do Polski samochodem w 16 tygodniu ciąży a wracałam w 18 i osobiście nie zdecydowałabym się ponownie na taką podróż. Często robliśmy przerwy ale mimo to dość mocno odczułam tak długą jazdę mimo tego że jechałam jako pasażer. Po jakimś czasie brzuch mnie zaczął pobolewać i bardzo się tym martwiłam, ciężko mi było znaleźć dobrą pozycję. Tak jak pisałam ja więcej bym się nie zdecydowała na taką wyprawę w ciąży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×