Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość mama Eli
wiesz co asanna bede musiala poprosic kuzynke bo mieszka gdzies przy bruce groove a tam jest polski sklep wiec moze... a Ty w ktorym polskim sklepie kupowalas? odezwe sie ok poludnia bo teraz lece z mala na play group.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
karolinkaa_j a Ty dalej biedactwo 2 w 1? nie umowili Cie na indukcje? ja wiem ze oni czekaja tydzien po terminie i dopiero wtedy robia sweep a jak nie pomaga to umawiaja na indukcje. tak bylo ze mna, ale Tobie slonce to chyba dopiero wczoraj termin minal? napisz jaksie czujesz. karolinah jak tam radosc po porodzie? nie mozesz sie napatrzec na swojego skarba szczegolnie ze taki sliczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo_08
witam, czas zaczac nowy dzien :) Podziele sie ciekawostkami ktore wynioslam ze szkoly rodzenia (przynajmniej dla mnie to bylo cos nowego)np nie wiedzialam ,ze jak odchodza wody plodowe i sa zabarwione to przyczyna moze byc to ze dzidzia sie zestresowala w brzuszku i zwyczajnie zrobila kupke, i to znaczy ze dzidzia nie jest happy i trzeba jechac szybko do szpitala.Kolejna rzecza jest to ,ze w momencie parcia nalezy przec bez odpoczynku (pewnie latwo powiedziec)bo w momencie parcia dziecko wchodzi w kanal rodny a jak robimy przerwe to sie cofa z powrotem, wiec to taka syzyfowa praca i polozna powiedziala ze czesto kobiety sie frustruja po dlugim parciu nieefektywnym ze nadal nie widac glowki dziecka :( no i jeszcze, przec nie nalezy dopoki polozna powie ze juz mozna , bo rozwarcie moze byc jeszcze niewystarczajace i jezeli bedziemy przec to szyjka macicy z powodu nacisku dziecka moze zwyczajnie spuchnac i wtedy dziecku bedzie trudno sie przebic.No i nie wiedzialam ze w Anglii podaja witamine K dziecku za zgoda rodzicow (niedobor tej wit moze prowadzic do zaburzenia krzepliwosci krwii i wystapieniu krwawienia )odsetek dzieci z niedoborami wit k jest bardzo maly ale konsekwencje moga byc b.powazne wiec chyba jest lepiej nie ryzykowac.... Mam male pytanko bo dzisiaj zaczne pakowac walizke ,nie moge zdecydowac sie jaki rozmiar ciuszkow zabracdla dzidzi bo mam ciuszki dla newborn 3 kg,3,5 kg i 4,5 kg pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki sliczny synus dobrze ze szczesliwa jestes to najwazniejsze :) mama eli, biedna z tymi bolami glowy, to az nie jest normalne a co do mnie, pachiny mnei tak ciagna i bola ze nie wiem, chodzenie sprawia bol, do tego ta kosc lonowa . moze ja tak mam. powiedzcie jeszcze o tych bolach, bo ja sie denerwuje. ale maly kopie czesto dosyc wiec jest chyba oki. mi jest obojetne gdzie bede rodzila, znaczy na pewno tutaj, nawet szpital spoko, i 3 minutki samochodem od domu, na piechote troche za daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Mamuska Eli j przywiozlam z Polski chcialam miec swierzy a w polskich sklepach nie wiem ile on stoi,pozdrowionka,jak sie czujesz dzisiaj martwie sie,ze boli Cie glowa jut tak dlugo,jest to mozliwe by mnie nic nie bolalo,diewczy ny,nic,zadnych buli glowy,podbrzusza,nic a nic poprostu nic mi sie nie dzieje cos powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Witam w ten sloneczny poranek, przynajniej u nas. Margo ja radze Ci zabrac te ciuszki 4,5kg, zawsze mozesz podwinac rekawki, ewentualnie te 3,5 kg. Jak tak czytam te wasze dolegliwosci to Wam wspolczuje,, ale takie sa uroki bycia w ciazy (choc nie u kazdej,),, dzis biore sie za wypelnianie papierow na sure start maternity grant.. Mam jedno pytanko, znacie moze jakies stronki w internecie zwiazane ze slownictwem, ktore moze sie przydac podczas rodzenia. Moj angielski jesli chodzi o jezyk medyczny , nie jest zbyt bogaty... Maz sie smieje, ze wystarczy jak rozumie push, push... Pozdrawiam i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JULIA ROBAWILAS MNIE TYM CO TWOJ MAZ POWIEDZIAL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Jejku dziewczyny ale sie nakrzyczalam no,mam teraz wyrzuty sumienia bo mam dzieciatko i nie powinnam sie denerwowac,ale moja lanrodka mnie poprostu irytuje do granic mozliwosci,wyobrazacie sobie iz ona kazdego tygodnia chce wiecej,cos tam wymysla i za kazdym razem kilka funtow wiecej,no dzis o 2,5 bo vat,no przeciez koszmar,nie wytrzymalam,powinnam juz dawno zmienic miejsce.Dziewczyny jak to jest z mieszkaniem socjalnym kiedy mozna sie starac o nie w czasie ciazy albo juz po rozwiazaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sliczne brzuszki i szczesliwe mamusie :) mama eli jak bylam u poloznej we wt to jeszcze mialam 1 dzien do terminu wiec kazala mi wrocic za tydzien i powiedziala ze oni tu daja 12 dni na to zeby dzidzia sama wyszla a jak nie to w nastepnym tyg mnie na jakis injection zabukuje do szpitala nawet nie wiem o co dokladnie chodzi bo moja polozna poszla na macierzynskie zaraz jak bylam chyba w 3 miesiacu i od tej pory co chwila inna mnie przyjmuje a we wt byla jakas ktora pierwszy raz widzialam i taka jakas jedzowata byleby tylko odpipszyc swoje szybko i sie mnie pozbyc moj birth plan zrobila w przeciagu minuty awet nie zwazajac na to co mowie juz nie mam slow doslownie i wogole bardzo sie irytuje z byle powodu ale to pewnie dlatego ze juz bym chciala urodzic a tu nic nawet wcziraj myslalam ze sie zaczyna bo mialam taki dosc bolesny skorcz a tu nic jeden i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj sorki dziwewczyny ze tak marudze ale tyle mi zostalo bo wy to rozumiecie a moj maz to chyba wodoglowia za niedlugo dostanie od tego sluchania mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
i juz po play group. asanna ja czekalam 10 m-cy. Ela miala 5 miesiecy kiedy sie przeprowadzalismy. wszystko zalezy od councilu i tego jak rozegrasz sprawe. ja bylam dosc zielona w tych sprawach wiec czekalam swojej kolejki.znam jednak takich ktorzy czekali 2 tygodnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena4 z tymi bolami to wiem jak sie czujesz u mnie to ju normalaka ze tocze sie jak kuleczka a zeby sie na drugi bok polozyc to musze najpierw wstac bo nie jestem w stanie sie "przerolowac" tak mnie wszystkie te miesnie tam bola no ale ja to juz powinnam urodzic i jak bylam u poloznej jakies 2 tyg przed terminem to mi powiedziala ze to normalne bo juz koniec ciazy i wszystko tam jest zmeczone i ze dzidzia duza juz wiec naciska itp. ale ty moze zapytaj swojej poloznej bo z tego co pamietam to jeszcze nawet nie masz 30 tyg prawda jestem pewna ze to normalne i nic powaznego poprostu uroki ciazy niestety ale zapytac nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a teraz ide na spacerek z tesciami jakas rozrywke trza im zapewnic :D:D:D a moze dzidzi sie zachce wychodzic w koncu milego dnia wszystkim zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
karolinkaa_j to trzeba bylo ja okrzyczec i powiedziec co myslisz. one sa dla nas a nie my dla nich!!! po to placimy podatki i insurance by nas traktowano jak ludzi. a gdzie widujesz polozna w GP czy w szpitalu? jesli w GP to zadzwon do szpitala i zapytaj o sweep. juz tlumacze o co chodzi. sweep to jest naciagniecie blon pecherza plodowego.jesli szyjka macicy jest na tyle miekka i skrocona by polozna mogla sie przez nia dostac do pecherza plodowego to polozna moze palcami ponaciagac blone co powoduje bardzo lagodne wzniecenie porodu. jest to malo komfortowe ale nie boli i zazwyczj dziala za pierwszym razem. indukcja natomiast jest dosc raptowna. przy indukcji dostaniesz zastrzyk prawdopodobnie z oksytocyna ktora spowoduje skurcze. sa tez domowe sposoby... zainteresowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Narzekaj narzekaj sobie przynajmniej nas przygotujesz i bedzie to juz bardziej normalne,nie takie obce, to ze nie mozesz sie na boczek bez wstania uprzedniego polozyc to dla mnie nowosc nie wiedzialam,ze az takie rzeczy sie dzijeja,szczegolnie teraz jak niczego nie czuje. Mama Eli powiedz mi od kiedy mozna sie starac o to mieszkanie,bo ja sie zaczne martwic za jakies dwa miesiace na powaznie, ile sie placi jak sie juz mieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Mama mow ,mow do nas jeszcze ,nawet jak ona nie jest to niektore sa ....... so keep talking

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytam sie poloznej. moze u mneiwszystko sie tak jakos wczesnie zaczelo i puchniecie bo juz w 21-22 tc mi sie zaczelo, stopy jak balon rece jak serdelki i w dodatku od jakiegos czasu jak kicham czy smarkne to z krwia i to juz codziennie no i te bole. nie do zniesienie, wprzyszlym tygodniu ide do poloznej. powiem jej zobaczymy, bo 14go maja jedziemy do polski samochodem i chcialam ja przed tym zobaczyc piszcie dziewczyny wszysstkie info jakie tylko bo zawsze sie moze przydac. czy jak wam cos dolega itp zawsze warto wiedziec karolina_j ja to ci wspolczuje, albo tak sie dziecku u ciebie podoba ze nie ma zamiaru opuszczac mamy :) asanaa id juz teraz do councily i zacznij sie ubiegac im wczesniej tyl lepiej a tam ci wszystko poweidza i wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny fajnie wiedziec ze ktos mnie rozumie i wspiera :) mama eli oczywiscie ze jestem zainteresowana tymi domowymi sposobami :) chodzi mi o to ze ja to nie chce miec sztucznie wywolywanego porodu i to jeszcze z pierwszym dzieciatkiem poprostu sie boje byc faszerowana tymi zastrzykami kroplowami itd. a widuje polozna w gp wiec mowisze ze powinnam zadzwonic do szpitala?? a jak co to ile dni po terminie musze byc zeby mi to zrobili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a juz widze ze jeszce pare dni musze poczekac na ten sweep ale mysle ze jak co to zadzwonie do nich jutro i sie o to zapytam nic mi to nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika.stansted
karolinkaa_j....30.04.08...40......Borehamwood....... .?.............? Monika2......07.05.2008...38.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...38......Sheffield.........syn ek .......Filip Maja2008.....16.05.2008...37.....Londyn...........synek ....Tymon mona7712.....26.05.2008...36......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....22.06.08...33...stansted.....synek... ..Oscar Aneta_s.......07.07.2008...23....Slough...........corka. ......Jessica Borowa.......12.07.2008....28....Londyn/Croydon......... ..córka... Julia...8.........13.07.2008....29........Telford....... .?...........Oliwia/Olivier arvena4-Gosia...08.08.2008....26....Basingstoke....chlop ak..... Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. agnieszka75..18.08.2008...22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? natusia22.....28.08.2008...19.....Londyn..............? ..........? asiunia876....15.09.2008....21.....Derby................ ?............? mama Eli..........06.10.2008..18..WGC................?........... ....? monika820227...15.10.2008..15...Londyn..........?....... ..........? Asanna............11.11.2008..12..Wood Green.......?...........? Katelka25........?????????2008...??? ...Cheshunt.......???.........???? Salma..............10.12.2008...8..Leicester...........? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78...........17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś elenasss...............03.03...........4000............L eicester.....syn....Bartuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej asanna widze ze termin masz po mnie ja mam na 07.11 i mieszkam na seven sisters,pewnie w tym samym szpitalu bedziemy rodzic. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej mi moj maly ostatnie dwie noce daje do wiwatu, strasznie mnie kopie, zawsze spal jak ja spalam, a teraz jakies szlenstwo, podbrzusze boli mnie takim tepym bolem miesiaczkowym i wstaje 100-ki razy do toalety, wiec chyba juz blisko do porodu iiii dobrze:) bo brzusszek ok, ale to wyczekiwanie jest juz dobijajace:P Karolinka_j, ja juz od dobrych 2 miesiecy w ogole nie widuje GP tylko midwife w szpitalu. Przy kazdej wizycie jest inna, ale wszystkie bardzo mile. Dziewczyny jak jest po pordzie w domu odwiedza polozna z ekipy szpitalnej, czy jakas z pobliskiej przechodni? W ogole to mam w karcie ciazy napisane ze miedzy 38/40 tyg powinnam sie widziec z GP. Ale w zwiazku z tym, ze sie przeprowadzilismy musze sie zarejstrowac w tej kolo nas, zeby nie jechac na drugi koniec miasta i chyba wybrac nowa GP. Zmieniala ktras z was GP w trakcie ciazy? cos powinnam z soba zabrac oprocz karty ciazy? bo zamierzam tam sie wybrac jutro buuuziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
sorki ze nie odpisywalam ale nie mialam kiedy. asanna tak jak arvena juz wspomniala: im wczesniej tym lepiej. zloz papiery tylko powiedz im ze jestes w ciazy, na pewno kaza Ci dostarczyc MATB1 jak tylko dostaniesz a pozniej jak jeszcze nie dostaniesz niczego w miedzyczasie - birth certificate. ile sie placi zalezy od tego jak duze masz mieszkanie i od kogo je dostaniesz.jak dostaniesz council to placisz mniej a jak housing association to troche wiecej ale standard masz zazwyczaj lepszy. 2 bedroom house z councilu kosztuje ok 70 funtow tygodniowo + rachunki oczywiscie ( podaje na podstawie swego councilu). zawsze mozesz sie starac o housing benefit jesli pracuje tylko jedno z Was, macie dziecko i zadnych oszczednosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
karolinkaa_j najskuteczniejszym sposobem jest herbatka malinowa :). pozniej sok ananasowy, curry, no i oczywiscie sex :). z tego wszystkiego herbata malinowa jest najprzyjemniejsza w tym stadium ciazy hahaha.na sweep u mnie w szpitalu umawiaja dopiero tydzien po terminie,wczesniej nie bardzo chca. sprobuj najpierw herbatki, ja niestety dowiedzialam sie o tym zbyt pozno ale wiem ze dziala :).tym razem sie w nia zaopatrze i zastosuje sie do babcinych zalecen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Maja ja zmienialam surgery jakis czas temu.musialam miec ye soba paszport i potwierdzenie adresu,no i karte NHS.Wiem ze to zalezy od surgery, moga tez nic nie chciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie pojde jutro do sklepu i sobie kupie taka herbatke a moze znajde gdzies taka z lisci to moze bedzie lepsza :) niestety co do sexu to nie bardzo mam na niego ochote kiedy kazdy miesien mnie boli :( a najsmieszniejsze jest to ze moj maz o tym gdzies slyszal i mowi moze pojdziemy pospieszyc dzidziusia hehehe no a jak narazie to spac ide bo dzis jakas taka zmeczona i spiaca jestem kolorowych snow zycze buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
calkowicie Cie rozumiem :D .sex kiedy sie jest po terminie jestjuz raczej malo fascynujacy, dlatego wlasnie napisalam ze z tego wszystkiego najprzyjemniejsza to chyba ta herbatka bedzie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
a tak wogole to czesc dziewuszki! zamiast sie przywitac to ja tak od razu z butami na forum :).mam pytanie czy ktorejs z Was pracodawca robil problem z wykorzystaniem urlopu przed pojsciem na macierzynski bo moj wlasnie cos zaczyna w te nute grac. chyba sprawe opre na citizen advice bo mi cholerny bencwal wczoraj tak nerwow napsul ze malo co spalam dzis w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×