Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Mama Eli teraz popatrzylam w tabelke i widze ze termin masz dokladnie w dzien urodzin mojej malutkiej to jak planowo pojdzie to Ty sie bedziesz cieszyc dzidziolkiem a my bedziemy swietowac roczek hihihi Ale goraco ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mampytanie aj tych terminow to mam sztuk 3 :). wg skanu na 2,wg pierwszego wyliczenia na 5 (urodziny tesciowej), a ostatnia midwife poprawila na 6 bo poprzednia cos tam pominela. a \"nr2\" i tak urodzi sie kiedy bedzie chcialo :D:D:D. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tez mam ciekawostke bo az mi \"szczeka opadla jak sie dowiedzialam\" ja sobie dzieciatko urodze na moje wlasne urodzinki,tosmy z babcia napochaly obie w tym samym czasie no. Daj Boj by wyszlo jak powinno zdrowiutenkie i laniutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki :) ale mamy dzis piekny dzionek az chce sie zyc!!! Mama Eli chetnie poslucham Twoich rad na temat spania maluszkow n Karolinah jezeli moge prosic o przslanie tej ksiazki to moj adres karolinkaa_c@yahoo.co.uk bede bardzo wdzieczna a tak wogole to jestem w siodmym niebie Kacperek pozolil mi sie dzis wyspac budzil sie na karmienie co jakies 3 godz a pozniej bez zadnego problemu wracal spokojnie do lozeczka i zasypial pewnie dlatego ze wczoraj mielismy duzo gosci poniewaz cala nasza trojeczka z maja itylko pare dni roznicy pomiedzy urodzinkami wiec w centrum uwagi byl caly dzionek to pewnie zmeczony :):):) dobra a teraz uciekamy na maluki spacerek bo cieplutko odezwe sie pozniewj milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Eli masz racje urodzi sie kiedy bedzie chcialo , moja zostala wyciagnieta 3 tyg przed terminem bo mamusi zatrucie ciazowe sie przyplatalo , tak tez bywa . A pogoda faktycznie superowa . Ziarnko zyjesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej jak pusto :) ja dzis dom system, sprzatanko i ide na bolkonik sie troche dotlenic:) kurde mam tak nisko brzuch, maly cisnie mnie tak ze ledwo chodze :D i bardzo kopie w lewy bok moze mysli ze tam jest wyjscie hehehe:D milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pogoda super dla wszystkich, którym nogi i inne części ciała nie puchną.. :D Ja wciąż w dwupaku i nic się nie zapowiada. Jutro mam konsultacje w szpitalu, pewnie w sprawie wywołania. A zaraz wybieramy sie na baaaaardzo długi spacer, może to pomoże???? MamoEli - fotelika zazdroszczę, choć w chwili obecnej jest mi ciężko usiedzieć na miejscu - już od kilku dni nosi mnie (wewnętrznie też).Gdyby nie opuchlizna stóp, pewnie bym w ogóle nie siadała. POzdrawiam i życzę miłego niedzielnego popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Monika2 -> jak tam? cos sie zaczelo? Bo u mnie nic - 3 dni po terminie i wciaz 2w1 - w piatek mam miec sweep jesli nic sie nie ruszy (a wolalabym zeby Filipek sam sie zdecydowal). Jak Ola sie rodzila, to byla tylko 2 dni przenoszona (a wlasciwie urodzila sie zgodnie z terminem ze skanu), a teraz - wszystkie mozliwe daty minely,a Filip dalej siedzi w srodku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! no to dzis pewnie zacznie sie ruch na forum bo powszedni dzien nam dzis nastal :D. Asanna gratuluje wyczucia czasu! moja kolezanka Charlotte urodzila sie w 21 urodziny swojej mamy, do tej jej pory mama sie smieje ze zamiast pic do upadlego (jak na porzadna 21-latke przystalo) stekala na porodowce :D. karolinka_j i pozostale nowe mamusie jesli karmicie piersia to niestety na niewiele rzeczy macie wplyw jesli chodzi o spanie malenstwa. jedno co mozecie zrobic to oduczyc mlode od mieszania dnia z noca. i jeszcze jedna wazna sprawa: nie przystawiac do piersi jak tylko zakwili!!! bo dziecko w ten sposob bedzie was ssalo non stop. ono potrzebuje czasem cos tam sobie pomiauczec przez sen ale to nie znaczy ze jest glodne. jak bedziecie przystawiac dzieci na kazde chlipniecie to pozniej stanie sie to sposobem na uspokajanie czyli cyc stanie sie smoczkiem. sama zrobilam ten blad i pchalam malej cyca aby tylko nie plakala. skonczylo sie na tym ze snulam sie kazdego dnia jak widmo z niewyspania :( zaobserwujcie kiedy dzieci budza sie do karmienia a kiedy nie. jesli chodzi o mylenie dnia z noca to sprawa jest duzo prostsza. dzieci czesto po urodzeniu zachowuja swoje pory czuwania i aktywnosci z zycia plodowego co niestety nie zawsze pokrywa sie z naszym dniem i noca :D .pozwole sobie zacytowac fragment ksiazki \"Pierwszy rok zycia dziecka\" pań: Eisenberg, Hathaway & Murkoff: \"...sprobuj ograniczyc sen dziecka w ciagu dnia i nie pozwol, by okresy snu byly dluzsze niz trzy cztery godziny. nie latwo jest obudzic spiacego noworodka, ale sa na to sposoby.wez go na rece i trzymajac pionowo rozepnij jego ubranie, polaskocz w stopy lub pod broda. gdy tylko sie rozbudzi mow do niego,spiewaj wesolo, przesuwaj przed oczami jakas zabawke ( w odleglosci 20-30 cm). jednak nie probuj powstrzymywac dziecka od snu przez wiekszosc dnia wnadzieize przespiono cala noc. zbyt przemeczone i pobudzone niemowle nie bedzie dobrze spalo w nocy. wyraznie zaznaczaj roznice miedzy dniem i noca.jesli sypia w swoim pokoju, unikaj zaciemniania pomieszczen i calkowitego eliminowania halasu. gdy nie spi zabawiaj je dosc intensywnie. wieczorem dzialaj odwrotnie. kladz dziecko do lozeczka, zaslaniaj szczelnie okna, staraj sie aby panowal spokoj, i wyciszaj tez stopniowo dziecko gdy nadejdzie pora snu. w nocy, gdy maluch sie przebudzi nie mownic do niego, nie zabawiaj go.nie zapalaj swiatla gdy go karmisz.ogranicz komunikacje do szeptow.\" powodzenia dziewuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tylko zmiana w tabelce :) Szczęśliwe Brzuchatki: Monika2............07.05.2008...40...Coventry........... .. ?.............? Felicity001.........09.05.2008...40...Sheffield......... .synek .......Filip Maja2008...........16.05.2008...39...Londyn............s ynek ....Tymon mona7712........ ..26.05.2008...38...Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted..22.06.2008...33...stansted.........syne k.. ..Oscar Aneta_s.............07.07.2008...23...Slough...........c orka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....30...Thorntonheath..cór ka.. Julia...8............13.07.2008...31...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-gosiaia....08.08.2008...27...Basingstoke..chlopa k.Alexander/Oliver Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......18.08.2008....22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.... .....? natusia22..........28.08.2008....23.....Londyn.......... ....? ..........? asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby........... ..... ?............? mama Eli...........06.10.2008.....20.....WGC.............?....... .... ....? monika820227....15.10.2008.....17.....Londyn..........?. ...............? mala79.............07.11.2008.....14......Londyn........ .?................? Asanna.............11.11.2008.....14......Wood Green.......?...........? Katelka25.........?????????2008.....??? .....Cheshunt.......???.........???? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek a Wy tam na gorze jak sie macie? jak samopoczucie i humory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry. Pogoda u nas przepiękna, wiosenno-letnia. Ja wciąż w dwupaku. Pobolewają mnie trochę pachwiny, ale to nic czego się nie da wytrzymać i mam bardzo naprężony brzuch. Wczorajszy spacer tak dał mi w kość, że zasnęłam w wannie. Moja połówka już nie może się doczekać.Liczył, że dziś już nie pójdzie do pracy, a tu nic. ;D Mamuśki, jak zachowuje sie dziecko przed samym porodem? Jest aktywne, czy raczej bierne, a może ruchów dziecka już się tak intensywnie nie odczuwa - proszę o odpowiedź. Pomyliłam terminy konsultacji w szpitalu, myślałam, że to dziś, a to jutro.Nie szkodzi, dobrze że spojrzałam w notatki zanim tam pojechałam, bo jest kawałek drogi.Natomiast drugi szpital (ten, z którego zrezygnowałam) wysłał mi zaproszenie na konsultacje z obstetrician na 21 maja.Poco? Koleżanka mówiła,że w ciąży znacznie jej sie pogorszyła pamięć.Widzę podobne objawy u siebie.Jak tam u was z pamięcią. Maja - mam nadzieję, że u Ciebie się jeszcze nie zaczęło...Ciekawe, która z nas pierwsza się rozpakuje? :D :D :D Jeszcze jedno pytanie: czy masz napisany birth plan? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - mówią,że każda ciąża jest inna, więc reguł nie ma.Ja nie mam żadnego porównania, bo to 'mój pierwszy raz'. Najgorsze jest to czekanie i wyszukiwanie sobie zajęć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko! Tym Laleczkom z konca tabelki zycze zeby dzis to juz byl ten dzien! Mam troszke pracy dzis mama mi przyjezdza za 3dni i bedzie wesolo,rowerki ,basenik fajne tak we dwojke,sliczna pogoda oby si utrzymalo,moze na southend-on-sea podskoczymy,szkoda ze nie mam zadnych znajomych w tych rejonach bo hotel drogi a chetnie bym zaplacila komus za 4dni za pokoj i madia,pozdrawiam dziewczynki. Ja znow nic nie czuje cisza tam w tym moim brzuszku ale mnie przeraza mysl w to gorace lato chodzenia noszenia coraz to wiekszego pakunku ze mna wszedzie,ze ja sobie tak jak Karolinah nie zaplanowalam no,szczesciary mamuski latem juz wuzyczka beda sobie pchac,pozdrowiatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamo eli, bardzo dobre rady, mam nadizeje ze bede twarda :) i postepowac zgodnie z tym :) bo ja mam na razie plan ze dziecko nie bedzie pod zadnym pozorem spalo ze mna w lozku!! to po ppierwsze a po drugie to raczej chyba odstawie malenstwo do swojego pokoju odrazu, bo blizko nasza sypialania i nianai bedzie znaczy te jakies krotkofalowi czy cosik a wiecie tak goraco mi stranzie, ze normalnie puchen bardziej!!!!!!!!!!!!! ze stop opuchlizna juz nie schodzi mi, a rece jak tylko poczuja ze parno na dworze to tak zostaja i puchna jak serdelki :( a w srode wyjezdzamy do polski na poltora tygodnia, mam nadizeje ze podroz zniose bardzo dobrze. dziewczynki te ktore maja sie rozpakowac teraz, jak ja wam zazdroszcze!!!!!!!! bo przedemna najgorsze lato na siwecie mnie czeka a dzis jeszcze wpracy jestem ale tylko jutro jeszcze i podroz. 3majcie prosze zam nie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena ja niestety popelnilam blad ze spaniem z noworodkiem, ale przyzwyczailismy mala do samodzielnego spania po 4 m-cu. powod byl prosty: bylam nacinana do prozniciagu i szwy dawalymi sie we znaki tak ze nie dalam rady udiasc na tylku przez 4 bite tygodnie. powiem szczerz ze szwy byly dla mnie gorsze od porodu. jesli chodzi o \"nianie\" to kupilam ja poniewaz na poczatku wynajmowalismy dom. sypialnie byly na gorze a living i kuchnia oczywiscie na dole, wiec urzadzenie to zdawalo egzamin. kiedy dostalismy mieszkanie spakowalam ja i wlozylam do szafy bo bylo zupelnie niepotrzebne. pamietaj ze urzadzenie wychwytuje wszystkie dzwieki, rowniez te zza uchylonego okna co moze spowodowac nerwice u swiezo upieczonej matki :D, bo ta bedzie leciala jak oparzona jak tylko uslyszy chrobot lub zobaczy migajace lampki :D:D:D. zastanow sie wiec slonce czy Ci to naprawde potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno w zwiazku z niania! kiedy slyszy sie dzwiek lub widzi mrugajace lampki nie ma bata by nie poleciec i sprawdzic co za krzywda sie dzieje malenstwu. STOP. dzieci czasem wybudzja sie z placzem bardzo gwaltownie i rownie gwaltownie pozniej zasypiaja. lub zasypialyby gdyby nie lomot na schodach wydawany przez matke biegnaca z odsiecza i dzwiek otwieranych drzwi!!! jesli wiec uzywacie tego urzadzenia dajcie dziecku choc minute na wyplakanie, jesli nadal placze lub po placzu slyszycie ze jest glodne to mozna wkroczyc do akcji :). sporo czasu mi zajelo nauczenie sie tego, niestety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nianie kupie i tak i tak. bo np do kuchni mam daleko ze sypialni albo cos. o boze mam nadzieje ze mnie zaden proznociag nie spotka, a w sumie wiekszosc dzieewczyn jest nacinane. u mnei bedize mama moja i maz wezmie wolne :) bede ich po porodzie wykorzystywac na maxa :) a bardzo bym chciala zeby dizecko usiebie spalo od poczatku, sypialania jest prawie na przeciwko, ale ja sie boje ze nie uslysze :( hmmmmmmm zoabczymy, w sumie to nie taki ogromny wydatek chyba, widzialam takie po ok 30 futnow juz a wiecie co, jedziemy w srode do polski samochodem i myslalam ze np kupie cos tanszego i wogole, i sprawdzalam nawet ceny w ikei i w anglii jest duzo taniej w ikei!!!!!!! normalnie szok!!!!! Mamo eli widze ze ty doswiadczona bede sie zglaszac do ciebei po rady :) i teraz to juz nawet nei wiem czy cokolwiek taniej w polsce kupie, i co byscie polcaly co moglabym juz kupic dla dziecka, moze jakies leki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sa tylko moje skromne obserwacje, ale to nie znaczy ze wciaz nie popelniam bledow. poza tym kazda matka tak wychowuje dziecko jak chce . mozesz sluchac rad innych ale nie znaczy ze musisz sie do nich zawsze stosowac. to Ty bedziesz wiedziala jakie jest Twoje dziecko i jak z nim postepowac i pamieta ze to twoje dzieciatko, twoja odpowiedzialnosc i to Ty podejmujesz decyzje :) a popelniajac bledy uczysz sie najlepiej :D.a jesli chodzi o zakupy, to mi sie przydaja do tej pory herbatki HIPP.rewelacja! zawsze jadac do Polski kupuje te ulatwiajaca trawienie, z melisa i z jablkiem i na przeziebienie, to taki moj zestaw podstawowy :D. jesli bedziesz karmic piersia to na razie Ci sie nie przydadza ale warto je miec od 4-5 miesiaca :). i jeszcze jedno ja swoja nianie kupilam na carboot sale za cale 5 funtow nieuzywana z metkami, nadajnik w ksztalcie lampki z kubusiem puchatkiem. cena w katalogu 2 lata temu to 70 funtow. moze warto sie przejechac na carboot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ostatnio bylam ale nie widzialam takich rzeczy :( bo jak urzywana kupie i co okaze sie ze nei dziala??? :( do naipsania potem mamo eli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowka*
Jak dla mnie niania jest niezastąpiona. Naprawde super sprawa.To prawda ze wylapuje wszystkie dzwięki w pobliżu ale z czasem mama nauczy się je odróżniać-czy to dzidzia czy nie. Teraz juz prawie nie używam chyba ze jestem w ogrodzie jak mala śpi,no ona ma juz prawie 2 latka i po przebudzeniu sama do mnie przychodzi.Ale wcześniej przez bite 1,5 roku zwalniala mnie z zagladania do niej i sprawdzania czy wszyst ok, czy dalej śpi, i moglam robic swoje. No ale wiadomo to przedmiot martwy i nie zawsze jest niezawodny dlatego czasem i tak do niej zaglądalam jak byla malutka chociaż nie z tych przewrażliwionych mam. Mam taką z termometrem i zawsze wiem jak jest u niej temp. Mamo eli świete słowa co do spania maluchów. Dodam tylko ze spania i zasypiania to trzeba uczyć malucha od pierwszych dni, potem bedzie coraz trudniej.Moja spała ze tak powiem idealnie, w nocy jak i w dzień, do czsu kiedy się przeprowadziliśmy,z tym ze zawsze zasypiała przy piersi. I to był błąd .Jak chciałam ją odstawić, miała 1,5roku to miałam spory probl.Za nic nie mogła sie przestawić na inny sposób zasypiania. A druga sprawa to nie myślałam ze zmiana otoczenia , przeprowadzka, może mieć tak duzy wpływ na Malucha.Miała wtedy 4 m-ce.Przez jakies 3 tyg wogule nie chciala spac w łóżęczku(a spała w nim od urodzenia).Budzila sie jak tylko ją przenosiłam i w płacz.Ale nie poddawalam sie.Trwalo to jakiś m-c zanim sie zaaklimatyzowała Arvena a z Polski to może spirytusik do przemywania pempka.Ja juz zamówiłam.wcześniej nie uzywalam ale mialam troche stresu bo mala miala jakie bakterie.Teraz wole sie zabezpieczyć.I pieluszki tetrowe, duzo taniej w Pol, a bardzo przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowka*
Właśnie tak sie zastanawiam co zrobić by nie popełnić tego samego będu co do zasypienia malucha. Nie chce zeby znowu nauczyła się malutka zasypiania przy piersi.U takiego noworodka to wiele przecież nie trzeba zeby zasnąć przytulonym do mamy i pijąc ciepłe mleczko.Mądre książki radzą aby obudzic je wtedy delikatnie i odłożyć do łużeczka- ja nigdy nie miałam serca. Albo drugi sposób- zostawienie dziecka samemu sobie w łóżeczku w porze spania dopuki samo nie zasnie.To jest trudne dla matki gdy słyszy płacz malucha,ale podobno skuteczne. Sama nie wiem, ale muszę teraz być bardziej konsekwentna, bo wiem co mnie czeka Byłam dziś u midwife i malutka podobno jest główką do góry, do tej pory zawsze była do dolu. Sytuacja sie powtarza, znowu bedzie mały stresik, bo słyszałm ze tutaj rodzącym po raz kolejny każą rodzić naturalnie w takiej sytuacji. Koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESZCZE JAKBY KTOS MIAL POMYSL co moge sobie z polski przywisc nie powie pls :) borowka ja slyszalam ze tu dziecko przekrecaja do porodu w brzuchu, polozna przekreca, i ze to wcale nie takie okropne czy cos bo oni wiedza jak to robic. nie ma sie czego obawiac, a czasem jak sie nie da dziecka przekrecic to cesarke robia, bo bywa ze dziecko przekreca a ono i tak wraca do swojej ulubionej pozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , dziewczyny Maja2008 juz od rana w szpitalu. Chcieli ja odeslac do domu ale sie nie dala, bo wody jej odeszly. Jeszcze nie wiem czy urodzila, czekam na wiesci od niej. Jak tylko bede cos wiedziala to dam znac. Trzymajcie kciuki, Buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: Monika2............07.05.2008...40...Coventry........... .. ?.............? Felicity001.........09.05.2008...40...Sheffield......... .synek .......Filip Maja2008...........16.05.2008...39...Londyn............s ynek ....Tymon mona7712........ ..26.05.2008...38...Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted..22.06.2008...33...stansted.........syne k.. ..Oscar Aneta_s.............07.07.2008...23...Slough...........c orka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....30...Thorntonheath..cór ka.. Julia...8............13.07.2008...31...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-gosiaia....08.08.2008...28...Basingstoke..chlopa k.Alexander/Oliver Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......18.08.2008....22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.... .....? natusia22..........28.08.2008....23.....Londyn.......... ....? ..........? asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby........... ..... ?............? mama Eli...........06.10.2008.....20.....WGC.............?....... .... ....? monika820227....15.10.2008.....17.....Londyn..........?. ...............? mala79.............07.11.2008.....14......Londyn........ .?................? Asanna.............11.11.2008.....14......Wood Green.......?...........? Katelka25.........?????????2008.....??? .....Cheshunt.......???.........???? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no! to teraz trzymamy kciuki za Maję2008! Majeczko jesteśmy z tobą! Tak arvena to prawda z tym przekrecaniem, mialam to mieć za pirwsz razem ale mała wolala sama sie odwrócićna czas. Ale jak sie nie uda.... Boję panicznie ze oni kazą mi rodzić gdy dziecko jest w poz pośladkowej, tutaj to podobno normalne.A jeszcze gdy wcześn poród byl naturalny i bez komplik.W polsce to przynajmniej oceniaja możliwości matki pod tym wzgl, robią pomiary miednicy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka nie martw sie i wogole jeszcze troszek czasu :) na pewno bedize oki :) trzeba myslec pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
avena4 oto moja lista, jak zawsze musze miec wszystko zapiete na ostatni guzik... moze skorzystasz z czegos, ja niestety nie jestem tak rozeznana jak wiekszosc dziewczyn wiec nie wiem co mozna z tych rzeczy kupic tu w Anglii -JuVit- wit.c -herbatka koperkowa (slyszalam , ze w Anglii tez jest jako tzw. fennel rrink) -Aphtin- na plesniawki -herbatka rumiankowa -plantex -na kolki lub espulmisan -woda morska (do noska) -Vigatol- wiaminka D -masc majerankowa (mozna smarowac pod noskiem wtedy lepiej sie dziecku oddycha i brzuszek przy kolkach) -spirytus lub cos do pepka -tantum rosa (do mycia sie po porodzie), szare mydlo tez jest dobre No to tyle, moze ktos cos jeszcze doda, herbatki z hippa jak najbardziej!!! No to Maja pewnie juz tuli malenstwo???? Juz wkrotce wszystkie bedziemy tulily,,,,pozdrowionka -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×