Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

helou! a na tej karteczce z danymi koniecznie trzeba napisac u gory jak byk: to jest twoje imie, nazwisko, adres i nr telefonu. bo jeszcze jestem w stanie zapomniec co to jest ta karteczka. no, zawsze sie moge jeszcze zastanawiac, kto mi cos tak dziwnego wlozyl do kieszeni, hehe :) co do \"niani\" - bylam dzis w 2 aptekach lloydsa i wszedzie maja wyprzedaz: niania jest za ok. 10 funtow, najtanszy aparat do mierzenia cisnienia po 2.99, widzialam jeszcze czarno-biala kamere telewizyjna za 5 funtow, ma 17 metrow kabla i podlaczenie do telewizora, poza tym wyprzedaja termometry do ucha, termofory itd. tylko musze was uprzedzic - cen sobie nie zapisalam i w zwiazku z moja poprzednia wypowiedzia musze was lojalnie poinformowac, ze podane przeze mnie ceny moga sie nieco roznic od tych w sklepie :) kamera to chyba przesada, ale jak sie mieszka w londynie to chyba trzeba dziecko od malego przyzwyczajac do cctv :) :) :) lece latac dalej :) cu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Monika2 ty juz pewnie umierasz z niecierpliwości, tak samo Felicity a moze tez i Maja. Ale to juz naprawde niedługo, w każdej chwili może coś się zacząć. Ja tak bardzo byłam ciekawa jak mój maluch bedzie wyglądać, dziewczynka czy chłpczyk, wyobrazalam sobie jego buzie, włoski,oczka, rączki - a dzidzia wygladala zypełnie inaczej niż sobie wyobrazilam. I była taka kochana....i maleńka...Teraz tez nie moge sie doczekac kiedy ją zobacze, czy bedzie podobna do starszej siostrzyczki, itp. A tu jeszcze tyle czasu, całe 8 tygodni...Nie to co Wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ciagle nic chca Maja2008 przetrzymac jeszcze do jutra, nic jej nie chca dac na wywolanie, a skurcze jej ustaly, ale ma bole i faszeruja ja tabletkami i kaza chodzic, zgroza jak ona sie tam musi meczyc i wsciekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedna Majka.W domu mogłaby przynajmniej swoją połówkę poprosić o naturalną oscytocynkę.. :D :D w szpitalu?Trochę głupio tak. Trzymamy kciuki. borówka - nie muszę sobie wyobrażać jak wygląda prawa stópka mojej dzidzi.Wczoraj wypchała ją tak, że mogliśmy z mężulkiem policzyć paluszki.To była frajda.Oczywiście resztę próbuję sobie wyobrazić.Ciekawe ile jeszcze dzidziak każe mi czekać? Odwiedziła mnie wczoraj moja mama (byli w Polandzie i przywieźli trochę żarełka).Ale miała frajdę jak dzidzia pupę wypięła.Ale stopa była lepsza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 no co ty!To jest jednak możliwe!Ale z ciebie szczęsciara! bo wiesz, jakis czas temu widzialam na necie zdjęcie takiej odciśniętej malenkiej stopki,aż się popłakałam ze wzruszenia, ale póżniej sobie pomyslałam ze to fotomontaż.No bo jak to możliwe?!Taka wyrazna stopka abok pempka mamy!Szkoda ze nie pamietam gdzie to moglo być, wstawilabym linka bo to zdjęcie naprawde bylo super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx Ty to arstystka jestes z tymi karteczkami :D. fajnie ze dalas namiary na wyprzedaz bo mi akurat termometru brak i pewnie jak wpadne po termometr to kupie kilka innych \"absolutnie niezbednych\" gadzetow. tylko zeby uniknac wyjscia ze sklepu bez termometru musze sobie sporzadzic sklero-kartke (moja mama tak to nazywa :), od razu widac ze byla w ciazy :D:D:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra cytuje swoja ciazowa "biblie": wiele kobiet ma uczucie jakby "przybieraly na wadze a tracily szare komorki. Nawet kobiety dumne ze swego zorganizowania i zdolnosci do stawiania czola skomplikowanym zadaniom nagle zauwazaja, ze zapominaja o waznych spotkaniach, nie moga sie skoncentrowac i traca rownowage. na szczescie to "roztrzepanie" podobne do stanu, ktorego doswiadcza wiele kobiet przed miesiaczka,jest przejsciowe. jak wiele innych objawow jest ono spowodowane zmianami hormonalnymi w ciazy. zaniepokojenie tym stanem moze go tylko pogorszyc.uznanie go za normalny,anawet przyjecie z pewna doza humoru, pomoze w jego zlagodzeniu.pomocne jest takze jak najwieksze ograniczenie stresu. byc moze nie bedziesz mogla pracowac tak wydajnie i duzo jakprzed ciaza. zapisywanie obowiazkow w pracy i w domu moze pomoc walczyc z umyslowym chaosem i ustrzec od potencjalnych klopotow (jak zostawienie otwartych drzwi lub czajnika na gazie). mozesz tez polegac na elektronicznym notesie, jesli oczywiscie nie zapomnisz gdzie go zostawilas. choc szeroko reklamuje sie zbawienne dla zapominalskich wlasciwosci milorzebu dwuklapowego (gingko biloba), nie uwaza sie tego produktu za bezpieczny podczas ciazy. powinnas sie za to przyzwyczaic do troche mniejszej wydajnosci w pracy, gdyz stan ten moze sie utrzymywac jeszcze przez kilka tygodni po urodzeniu dziecka (jako skutek zmeczenia, a nie zmian hormonalnych) albo moze minac dopiero gdy dziecko zacznie przesypiac cale noce."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyslalam godzine temu sms do Maja2008 i nic nie odpisalA, mam nadzieje iz oznacza to ze rodzi. Jestem naprawde zszoowana podejsciem w tym szpitalu. Widzialam ze pisalyscie o Tantum Rosa. Ja tez to zakupilam- chyba na recepte jest, ale pewna nie jestem. Bardzo polecane i dobre. Warto kupic. Ja jeszcze pare razy zrobilam sobie kapie z nadmanganianem potasu i moja ranka goi sie dobrze, swedzi i juz kolorowy usmiech zniknal. Polozna byla bardzo zdziwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lida142
Cześć dziewczyny , mam ogromną prośbe czy któras z WAs psała birth plan . Byłam dzisiaj u położnej okazało sie ,ze moja położna odeszła i za nia jest jakas wstrętna młoda cipka która nie odpowiada na pytania i mówi to co chce . Kazała mi napisac birth plan wiec pytam jej o co chodzi a ona nic dobrze ,ze zostało mi tylko 5 tygodni do porodu. Pomóżcie prosze i podpowiedzcie co mam tam napisac. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lida142 w birth plan wyszczegolniasz co chiałabyś i czego nie chciałabyś przed, podczas i po porodzie. Jest wiele stron w internecie które ci w tym pomogą, ja ostatnio przeglądałam tą http://www.babycenter.com/calculators-birthplan wydaje misie dość sensowny.Ja oczywiście dopisałabym też coś od siebie. Właśnie dziewczyny, te które juz urodziły, jak to jest z tym planem, czy u którejś z was kierowano się tym co tam zamieściłyście?oczywiście w miare możliwości. Jestem tego bardzo ciekawa, bo tutaj robią wokoł tego dużo szumu, stwarzając wg mnie pozory jak to oni liczą sie ze zdaniem rodzącej, a tak naprawde maja to gdzieś. Przynajmniej w moim przypadku tak było.Np. chciałam epidural- nie dostałam chociaż błagałam,moją mała chciałam od razu po urodz przytulic, to nawt jej nie zobaczylam-dop po paru min mąż mi ją przyniósł, i wiele innych. Naprawde chciałabym usłyszeć że nie w każdym szpitalu tak jest jak bylo u mnie, bo w takim razie po co ten cały cyrk nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pisalam birth planu bo doszlam do wniosku ze pojde na zywiol. bylam po prostu przygotowana na wszystko. porod minal mi swietnie, liczono sie z moimi decyzjami a polozna pytala mnie o zgode doslownie na wszystko. teraz bede drugi raz rodzic w tym samym szpitalu i chyba zrobie tak samo. mala dostalam jeszcze z pepowina i zabrano mi ja tylko na badanie pediatryczne w tym samym pomieszczeniu. potem byla ze mna non stop.ogolnie jestem bardzo zadowolona i z porodu i ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak poza tym to ja juz wiem :) Szczęśliwe Brzuchatki: Monika2............07.05.2008...40...Coventry........... .. ?.............? Felicity001.........09.05.2008...40...Sheffield......... .synek .......Filip Maja2008...........16.05.2008...39...Londyn............s ynek ....Tymon mona7712........ ..26.05.2008...38...Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted..22.06.2008...33...stansted.........syne k.. ..Oscar Aneta_s.............07.07.2008...23...Slough...........c orka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....30...Thorntonheath..cór ka.. Julia...8............13.07.2008...31...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-gosiaia....08.08.2008...28...Basingstoke..chlopa k.Alexander/Oliver Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......18.08.2008....22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.... .....? natusia22..........28.08.2008....23.....Londyn.......... ....? ..........? asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby........... ..... ?............? mama Eli...........06.10.2008.....20.....WGC........synek....Jakub Jan monika820227....15.10.2008.....17.....Londyn..........?. ...............? mala79.............07.11.2008.....14......Londyn........ .?................? Asanna.............11.11.2008.....14......Wood Green.......?...........? Katelka25.........?????????2008.....??? .....Cheshunt.......???.........???? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem tez dlaczego nie czulam kopniakow swego ksiecia. po pierwsze nie jest bardzo ruchliwy ale wszystko jest ok, a po drugie w tamtej ciazy lozysko mialam na scianie tylnej macicy a teraz jest na przedniej. czyli lozysko dziala jak tlumik dla kopniakow :). teraz jestem duzo spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje synka mamo eli. Tak mialam ci napisać o tym łożysku, ja mam sytuacje identyczną :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam znów. MamoEli - trafiony zatopiony - it's a boy.Gratulacje. Co to za ciążowa biblia? Wnioskuję- bardzo przydatna. Tantum rosa - nie jest na receptę i jest bardzo dobre nie tylko po porodzie, ale tak w ogóle w różnych stanach zapalnych (używałam wcześniej). Lida142 - ja mam napisany birth plan. Tak jak dziewczyny pisały, zamieszczasz w nim wszystko co chcesz i czego nie chcesz przed, w trakcie i po porodzie.Chcesz to Ci wyślę na maila: Napisz do mnie (mój e-mail jest widoczny po każdym poście, jaki tu zamieszczam) Miejmy nadzieję,że Maja 2008 ma już dzidziusia przy sobie. Mona 1277 - nie dajesz znaku życia, czyżby to już? Byłam w tym szpitalu - 1.5 h czekania na swoją kolejkę, mimo,że miałam wizytę umówioną na konkretna godzinę.Wszyscy bardzo mili, przepraszali za opóźnienie.Konsultacje miałam z lekarzem, nie z konsultantem i zrobili mi membrane sweeping.Nie bardzo chciałam, ale wymuszanie porodu tabletkami może potrwać w moim przypadku (pierwsze dziecko) nawet kilka dni, które trzeba spędzić w szpitalu.Więc się zgodziłam i pani doktor wykonała treatment.Nawet nie było tak źle. Poprosiłam, żeby była delikatna i mam to już za sobą.Od tamtego momentu moje dziecko napiera na ściany łożyska cały czas.Tak mi przeszkadzało w prowadzeniu samochodu,że w ogóle nie mogłam sie skupić. Więc teraz tylko czekamy, może to już będzie dziś.. :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zobacz! taka juz chyba nasza uroda :D. powiem szczerze ze nie pomyslalam o tym lozysku, dopiero mi pani technik wyjasnila w czym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 moja "biblia" to "w oczekiwaniu na dziecko" pań: Eisenberg, Hathaway i Murkoff. polecam. bardzo przydatna jest takze ich nastepna ksiazka "pierwszy rok zycia dzicka", byla dla nas almanahem przez pierwszy rok zycia Eli :D. trzymam kciuki za rezultat sweepu!!! ktos cos wie o Mai2008? karolinah, wiesz cos moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mamo eli -gratuluję synka,ale ci fajnie bedziesz miała parke (ja tez o tym marze) Monika2-nie jeszcze nic z tych rzeczy,ja czekam na ciebie . ja sie juz strasznie niecierpliwie bo bym chciala zeby juz bylo po,a do terminu jeszcze 2 tygodnie.wyobrazam sobie wiec co wy biedne musicie przechodzic skoro wasze terminy juz minely(mam na mysli ciebie i Felicity) Mam straszne bóle krzyża i kości miednicy,łonowej i ogonowej wiec moze juz w tym tygodniu mi sie uda.strasznie bym chciała. Pozdrawiam,trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiem wam szczerze ze ja to sie martwie o Maje , bo pisalyscie ze odeszly jej wody i tyle czasu nic nie robia , powinni chyba zrobic cc , moze skontaktujcie sie z nia i powiedzcie jej zeby poprosila o cc zeby jakiegos nieszczescia nie bylo tfu , tfu co o tym myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi tu cos nie pasuje. nie bardzo rozumiem dlaczego tyle czekaja :(. kontakat z Maja ma chyba tylko Karolinah. a moze juz jej sie udalo urodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem to
w Anglii czekaja z interwencja az do 48 h od odejscia wod...ale w roznych szpitalach moze byc roznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie 48 h, w polsce 24 to chyba jest różnica nie? Ja na dobre zaczęłam rodzić jakies 42h po odejściu wod, chociaż wydaje mi sie ze sączyly sie juz sporo wcześniej,byly zielonkawe chociaż mówili mi ze nie są...Tyle czasu czekali. Koszmar. Urodziłam po 5h,Na szczęście z małą bylo wszystko dobrze, ale co ja przeżylam przez ten czas... Także trzymajmy kciuki za Maję, mozliwe ze już ma swe maleństwo obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozostaje miec nadzieje ze monitoruja dziecko na ktg , ale powiem wam ze ja naprawde mam bardzo pozytywa opinie o sluzbie zdrowia tutaj , ciezko mialam z moja ciaza , ale opieka byla super a wiem ze nie zawsze tak jest czytajac niektore wpisy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Zaczęłam czytać Was topik od początku ale po prostu nie jestem w stanie wszystkiego przecztać. Jestem w 11 tyg ciąży. Za sobą mam już 2 spotkania z położną. Powiedziała mi w jakim szpitalu będę rodziła. Stwierdziłam, że moja ciuąża jest ciążą niskiego ryzyka. Sprawdziłam ten szpital i jest w nim tylko midwife led unit czyli oddział prowadzony przez położne. Wpadłam w panikę, bo położna powiedziała, że w razie konieczności wykonania cesarki będą w trakcie porodu wieźli mnie do innego szpitala. I tu mam do was pytanie. Czy rzeczywiście tak to wygląda? Czy takie oddziały są bezpieczne? Czy któraś z Was na takim rodziła? Ja wciąż mam polski punkt widzenia jeśli chodzi o te sprawy. Boję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Maja2008 juz rozpakowana. Tuli swoje malenstwo. Wczoraj ok 14 zrobili jej cesarke, bo sie dzidziulek obrocil. Wazy 3,530kg i ma 53cm. Ale fajnie. Gratulacje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja juz druga z zyczeniami ale superkowo tak sie ciesze no to obie jestescie teraz po cesarce,jak sie czujesz Karolinkah,ranka sie goi? Takiego mam banana na buzi ide zaraz do lekarza zobaczymy co mi powie oj troszku mam stracha ale bedzie dobrze co,tak sie ciesze Maju2008!!!!!!!!!!!! Pieszczoszki dla dla malenstwa i dla Maxa tez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
No to gratulacje dla Majeczki, niech jej synus rosnie zdrowo!! No to ktora nastepna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje Maja!!! nastepna wg rozkaldu jazdy jest Monika2 :) odezwij sie slonce jak tam po sweepie! a moze juz nam sie rozpakowalas w nocy po cichu? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! gratulacje dla majki, biedna sie nacierpiala i wyobrazam sobie, jak sie nawsciekala, ale najwazniejsze, ze juz wszystko za nia! buziaczki dla niej i malenstwa! milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku. U nas znów wiosennie, ale trochę chłodniej niż ostatnio i zapowiadają już na jutro jakieś opady. Maja2008 - ogromne gratulacje, życzę przede wszystkim zdrówka dla was obojga 🌻 🌻 Ja bym chciała być NASTĘPNA.. ;), szkoda,że chęci moje a wszystko zależy od bejbiaczka.Ale może już w tym tygodniu..??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×