Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Ewa ***
chyba juz wiem od czego mam ten ciagly bol brzucha ale juz mi przechodzi .. wczoraj mialam urodzinki i dostalam od mojego faceta bombonierke ale zjadlam tylko 3 czekoladki i dzis spojrzalam ze termin ma do konca stycznia 2008r chyba musialo mi zaszkodzic a bolalo mnie w dole brzucha teraz juz lepiej tylko troszke czuje ... mam nadzieje ze przejdzie calkowicie i ze to od tego .... dziekuje za komentarze aha sprawdzajcie terminy bombonierke kupil w tesco na polskiej polce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa ***
chyba juz wiem od czego mnie ten brzuszek bolal teraz juz jest lepiej powoli mi przechodzi wczoraj mialam urodzinki i dostalam bombonierke i zjadlam 3 czekoladki i dzis patrze a data do spozycia do konca stycznia 2008r mam nadzieje ze to od tego i ze juz mi calkowicie przejdzie aha bombonierke kupil w tesco na polskiej polce pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa ***
chyba juz wiem od czego mnie ten brzuszek bolal teraz juz jest lepiej powoli mi przechodzi wczoraj mialam urodzinki i dostalam bombonierke i zjadlam 3 czekoladki i dzis patrze a data do spozycia do konca stycznia 2008r mam nadzieje ze to od tego i ze juz mi calkowicie przejdzie aha bombonierke kupil w tesco na polskiej polce pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Co do tych darmowych pampersow to one nie sa tak do konca za darmo,trzeba wypelnic jedna z ofert z tej strony i osoba ktorej sie wysyla link tez musi wypelnic oferte za ktora sie placi.Takze chyba lepiej kupic pieluchy w sklepie hehe.Mam pytanie do bardziej zorientowanych i doswiadczonych.Nie mam zadnych benefitow a chcialabym zapytac od czego powinnam zaczac i kiedy?Czy moge sie ubiegac o nie przed porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki !!! Ja dopiero mam chwilke na kompa:) moj synek ma dzis maruderski dzien. Dzis konczy miesiac:D Mama Eli: z zasypianiem w dzien tez jest tak, ze zasypia na spacerze, przy cycku lub na moim ramieniu:D ale dzis w nocy jak sie obudzil probowalam nie zapalac swiatla, zapalilam tylko na chwile by mu zmienic pieluche i eureka, zadzialalo:) nie spal max 20 min :):) a nie 2 godz jak to wczesniej bywalo, mimo ze zapalam tak nocna lampke. zaraz nadrobie co tam naskrobalyscie kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia niestety ale musisz poczekac az sie dzidzia urodzi, ale nie matrw sie jezeli sie pospieszyz to dostaniesz od dofinansowanie od daty urodzenia dzidzi wiec nic nie stracisz. Jak juz urodzisz to udaj sie do job centre albo zadzwon do ravenue oni Ci przysla formularz do domu. Bedzie Ci napewno potrzebny akt urodzenia wiec zalatw to jak najszybciej bedziesz mogla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wiem ze na peno sie dostaje child benefit, mozna si eubiegac o working tax credit, child tax credit, wiem ze te dwa ost beda mi przyslugiwac sprawdzalam na jakims kalkulatorze. ale jesli ktos tak czy siak ma male zarobki to na pewno jest wiele innych benefitow co przysluguja tlko wiecie co dziewczyny, ja np nie uwazam takeigo czegos ze sa tak jakby polskie firmy i ludzie ktorzy pobieraja oplaty za to!!!!!!!!! ja chetnie pomoge za darmo. i czesto pomagamy z mezem. choc czasem nasza pomoc odwraca sie do nas tylkiem za przeproszeniem, bo ludzie sa okropnie, i przeginaja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki !!! Ja dopiero mam chwilke na kompa:) moj synek ma dzis maruderski dzien. Dzis konczy miesiac:D Mama Eli: z zasypianiem w dzien tez jest tak, ze zasypia na spacerze, przy cycku lub na moim ramieniu:D ale dzis w nocy jak sie obudzil probowalam nie zapalac swiatla, zapalilam tylko na chwile by mu zmienic pieluche i eureka, zadzialalo:) nie spal max 20 min :):) a nie 2 godz jak to wczesniej bywalo, mimo ze zapalam tak nocna lampke. zaraz nadrobie co tam naskrobalyscie kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczynki za informacje. A jak sobie radzicie w taka pogode,bo u mnie strasznie goraco i ta pogoda dziala na mnie jakos tak dziwnie ociezale hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika.stansted
hej! bylam dzis u poloznej i wszystko ok. powiedziala ze malego glowka jest engaged. no to pewnie juz nie dlaeko... ciekawa jestem ile jeszcze zostalo mi czekac, bo od rana non stop czuje bol w krzyzu i sie smiejemy z kolezanka ze to juz bardzo blisko... fajnie by bylo, tylko jak na zlosc remontuja M11 w strone Camebridge a ja mam tam rodzic i jest klopot z alternatywna trasa...haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika.stansted
hej! bylam dzis u poloznej i wszystko ok. powiedziala ze malego glowka jest engaged. no to pewnie juz nie dlaeko... ciekawa jestem ile jeszcze zostalo mi czekac, bo od rana non stop czuje bol w krzyzu i sie smiejemy z kolezanka ze to juz bardzo blisko... fajnie by bylo, tylko jak na zlosc remontuja M11 w strone Camebridge a ja mam tam rodzic i jest klopot z alternatywna trasa...haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika.stansted
hej! bylam dzis u poloznej i wszystko ok. powiedziala ze malego glowka jest engaged. no to pewnie juz nie dlaeko... ciekawa jestem ile jeszcze zostalo mi czekac, bo od rana non stop czuje bol w krzyzu i sie smiejemy z kolezanka ze to juz bardzo blisko... fajnie by bylo, tylko jak na zlosc remontuja M11 w strone Camebridge a ja mam tam rodzic i jest klopot z alternatywna trasa...haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde a ja dwa dni tylko w pracy i nogi spowrotem ja BALONY!!!!!!! spuchly ze nie wiem :( ehhhhhh jeszcze 3 dni i tydzien urlopu, potem na 8 dni wracam do pracy i od 03.07 koniec, zaczynam swoje macierzynskie a co domojego listu nie ma ani widu ani slychu, wiec zaltawiam sobie nowe papeiry jutro i pojutrze bede miala wszystko, i znowu wysle!!!! a zaginionego listu nie daruję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jak narazie upal nie doskwiera :) lubie taka pogode a nawet tak bardzo nie puchne moze dlatego ze wogole nie uzywam soli. Za to stracilam apetyt wreszcie :) w piatek wizyta u midwhife jak zwykle nic sie nie dowiem oprucz wagi i cisnienia. W ciagu calej ciazy bylam u niej moze 5 razy. ale zmeczenie to dolega mi nawet jak wstane rano--a trasa z domu do szkoly mojej corki ( 10 min odleglosci) to dla mnie maraton :) dobra nie zanudzam mile panie, uciekam ogladac mecz z moim R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jak narazie upal nie doskwiera :) lubie taka pogode a nawet tak bardzo nie puchne moze dlatego ze wogole nie uzywam soli. Za to stracilam apetyt wreszcie :) w piatek wizyta u midwhife jak zwykle nic sie nie dowiem oprucz wagi i cisnienia. W ciagu calej ciazy bylam u niej moze 5 razy. ale zmeczenie to dolega mi nawet jak wstane rano--a trasa z domu do szkoly mojej corki ( 10 min odleglosci) to dla mnie maraton :) dobra nie zanudzam mile panie, uciekam ogladac mecz z moim R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle sie opisalam i wszystko sie zawiesilo. ale juz nie mam czasu bo uciekam ogladac mecz z moim R buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie-Kupki
Dziękuję za odpowiedź w tej sprawie, byłam z tym u GP kilka razy (nie jednego,) a oni z usmiechem na twarzy mówią mi , że wszystko okey, Starsza córeczka 19 mcy, tez miała bardzo czerwone policzki pokrzywke na twarzy, raczkach i nóżkach, to jeden wziął lupę z latareczką i powiedział jak skonczy 2 latka to jej przejdzie !!!1 od dłuższego czasu nie podaje jej mleka, buzia jest już dużo ładniejsza. Mąz jedzie z nią za tydzien do Polski do alergologa na wizytę a potem zobaczymy co będzie czy każe zrobić badania czy nie. Co co malego to kupki nadal źle wyglądają ale jakby mniej śluzu, nie jem od kilku dni pieczywa może jest uczulony na gluten ...można oszaleć, mały nadal ma czerwone chrostki na twarzy , już nie wiem co jeść przerzuciłam sie na zupy, ryż, kaszę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc paniom ciezarnym i dzieciatym! :) bylam dzis u poloznej w nadziei posluchania serduszka mego krolewicza. niestety moj synus mial inny poglad na ta sprawe, kopnal w aparat dopplera 2 razy i poruszal sie tak szybko ze udalo nam sie posluchac jego serduszka przez najwyzej 5 sekund :D usmialysmy sie z polozna jak nie wiem :D . Maja a widzisz! moja panna tez probowala ze mna takich sztuczek ale moja madra ksiazka zawierala recepte rowniez i na ten rodzaj cwaniactwa :) ukrocilam tez spanie w wozku na spacerach w 4 miesiacu zycia Eli i na czas drzemki staralam sie wracac do domu. w ten sposob zaczelam ja przyzwyczajac do lozeczka. wszystko jeszcze przed Toba, poznawanie swego dziecka jest naprawde ogromna frajda mimo ze czasami wymaga wiele poswiecen i czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Któż to następny w kolejce do rozpakowania?Kolejna Monika (tak nawiasem:bardzo ładne imię, nieprawdaż?) :).Trzymam kciuki. Mój Jaśnie Hrabia Marudnik Czarek zasnął, ale wciąż się wierci.Nie spał w dzień około od 12 do 5, więc padł na p..sk wieczorem.W pokoju mamy 23 st Celcjusza, więc może to jest powód marudzenia przed snem. A w tą sobotę mój kuzyn się żeni i to już trzecie wesele tej wiosny, na którym nie będziemy.Cała rodzina się szykuje a ja znów NIE :( Maja2008 U nas pali się światło (lampka nocna) całą noc.Nie chcę zapeszyć, ale w nocy to moje dziecko raczej śpi.Tylko bardzo często budzi się na żarełko, co 2h i kupkuje się bardzo często.Szkoda,że te czynności (jedzenie i kupki) nie pokrywają się w czasie.Wtedy mogłabym pospać chociaż półtorej godz z rzędu a nie pół. Ale, MamoEli masz rację, muszę endżojować ten czas, bo jest jedyny i szybko przemija (na szczęście) ;). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki! wzoraj poszalalam troche z pakowaniem i spacerami po sklepach, mam dzis zakwasy jak za starych dobrych czasow, a dzidzia szaleje w brzuszku, pewnie jej sie spodobalo :) podaje linka do strony, ktora kiedys zanalazlam, jak szukalam pierwszych informacji o systemie benefitow w anglii. jest po polsku. http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=21394&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=c3e5b84dc7c89737d7d6406cc8b26499 ciekawe, czy jesli mi sie nie nalezy \"becikowe\" w anglii to moge sie ubiegac o nie w polsce...? :) pozdrawiam, postaram sie cieszyc sloncem bo podobno od jutra ma byc gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx z tego co wiem to mozesz ale czy zdazysz? musialabys leciec z malutkim dzieckiem i zalatwiac wszystkie polskie sprawy urzedowe. z doswiadczenia wiem ze zajmuje to sporo czasu, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki Kapie malego w Oliatum i znajoma mi poradzila by dodatkowo juz nie smarowac dzieciaczka zadna oliwka, ale Tymonowi zaczela sie robic lekka ciemieniucha, probowalam smarowac Oliwa z Oliwek ale nie bylo tak duzej poprawy jak po oliwce J&J , to jedyna jaka dostalam w tym kraju. Ale wczoraj posmarowalam malemu troszke za daleko bo w oklice baczkow i dostal czerwonych krostek, jakby uczulenia. Zmylam ta cholerna oliwke, przemywam Tymonowi buzke przegotowana ciepla woda, mozna cos jeszcze zrobic? czy powinnam pojsc do lekarza jak mu to za 2 dni nie zejdzie? Sa tu jakies inne oliwki do kupienia? ktore nie uczulaja? pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A apropo benefitow, my staramy sie o hausing benefit i wszystko zatrzymalo sie bo ja nie mam NIN. A nie mam bo powiedzieli ze skoro nie pracuje to nie potrzebuje. Takze jutro mam spotkanie w sprawie NIN, podobniez jest sznasa by go nie dostac, kurde mam nadziej ze nie wytna nam numeru i dadza mi go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry a u mnie jest ladny sloneczny dzień :))))) Maja zapytaj w aptece o baby olive oil, to jest naturalna olej z oliwek bez zadnych dodatkow. Małą smaruje tym od urodzenia, siebie też :))), chociąz ma zapach oliwy spożywczej :))) na ciemieniuche nie pomagal za bardzo. Z tymn radzilam sobie inaczej. Jak mylam glowke namaczlam ją na samym początku kąpieli z plynem lub bez i w trakcie kąpieli wyczesywalam grzebykiem, szczoteczka nie byla odpow na bujną czupryne malej ostatnie poznaje czym jest bol kości łonowej. Nie za pozno to? tak naprawde to cale szczęście ze dopiero teraz Widzisz mamo eli , bo to tak nieladnie podsluchiwac kogoś, nawet jak jest ten ktoś w Twoim brzuszku :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja a nie wystarczy jesli Twoj partner ma NIN i on aplikuje o benefity? Coś mi sie wydaje ze jedynie osoba która sklada papiery potrzebuje mieć NIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja ja ciemieniuche oliwkowalam i zostawialamna 15 minut zeby zmiekla, pozniej wyczesywalam miekka szczoteczka do zebow. jesli ciemieniucha jest powaznych rozmiarow kup Tymonowi specjalny szampon,mozna go stosowac od urodzenia. szampon nazywa sie " cradle cap treatment shampoo" moj jest firmy dentinox, ale slyszalam ze swietny jest rowniez ten z tesco. ciemieniucha bierze sie zazwyczaj od zle splukanego szamponu wiec staraj sie miec pod reka kubek cieplej czystej wody do splukania glowki na koniec kompania.jesli chodzi o oliwke to uzywalam tylko tej z oliwek bo po innych byla wysypka. pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka w;asnie okzalo sie,ze nietylko partner ale i ja musze miec NIN, bez tego on nie moze ubiegac sie o benefity dla nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×