Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

to bardzo proste ale pochlania duzo czasu okolo 2 godzin lub wiecej. kapustke kroisz w kostke i gotujesz przez chwile zeby nie byla za miekka. nastepnie odlewasz wode i czekasz az wystygnie. Jak bedzie juz zimna musisz odcisnac wode najbardziej jak sie da ( troche do raczki i cisniemy ). Potem siekamy drobniutko i smazymy az calkiem reszta wody wyparuje i do smaku dodaj troszke wegety. Musisz usmazyc tak ze cebule na zloty kolor i kielbaske, aldo boczek lub calkiem inne tluste miesko ( wszystko osobno ). Na koniec gotujesz makaron jaki tylko lubisz ( ja zazwyczaj kupuje lazanki lubella) aldente. Wszystko razem trzeba dobrze wymieszac i lazanki gotowe. Jak lubisz to pieprz tez do smaku mozesz dodac. dobra ja lece za 15 min moja kolej dobrze ze przychodnia za rogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczątka assana witaj spowrotem,bedzie dobrze,to forum jest jak psychoterapeuta a ja dzis znowu ide z moja julka do lekarza,wcale jej sie nie polepszyło od ponidziałku-wrecz przeciwnie,zaczeła zipać,c swistac,szczególnie w nocy,musiałam jej podłozyc kocyk pod materacyk zeby nie lezala tak plasko bo sie boje ze mi sie udusi.do tego jeszcze zaczela mi ulewac po posiłkach i w trakcie jednego karmienia musi robic kilka przerw.mam wrazenie ze albo to wina gardla albo krtani.słychac ze cos tam jej siedzi w gardelku. ja zwarjuje do wrzesnia jak ona mi tak bedzie chorowała,bo w angielska sluzbe zdrowia nie wierze i nie mam zamiaru uwierzyc.całe szczescie do wrzesnia juz niedaleko i zegnaj na zawsze deszczowa kraino!wracamy do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek!!!!!!! ...........ale dzis slicznie a jutro mam fajne spotkanie wiec jeszcze bedzie milej...... No fantastyczny pomysl z tymi lazankami, tyle czasu jak tu jestes jeszcze nie jadlam w Polsce ostatnio,no to juz lece jakas kapustke kupic,pozdrawiam dziewczynki i chlopczykow malutkich oczywiscie. Anetko poprostu chcialam miec kontakt emilowy gdyz jestem na self employment jak Ty w zwiazku z tym chcialabym wiedziec jakie nam sie dodatki naleza a jakie napewno nie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.....chcialam zrobic sobie wloski ale od czterech dni szukam farby,ktora kupilam..... wczoraj w aucie siedzialam 10minut.... przypomni mi sie jak sie rozdwoje ,hi hi... albo jak sie przewroce przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i to jesli chodzi o becikowe w Polsce ta Wiolka wie duzo i radzi dobrze mozesz jej zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za przepis :) pewnie jutro zrobie, zapowiada sie smacznei :) dorba wracam do pracy, oby do 17tej wytrzymac i potem tydzien wolnego!!!!! nogi juz jak balony okropnie wygladaja, ale maz rano mi zalozyl te travel socks i moze cos bedize lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
assana moj e-mail jest widoczny caly czas przy niku wiec jak cos to pisz. Co do dodatklow to wszystko Ci sie nalerzy tak samo jak zatrudnionym. szybciutko wrocilam, jak zwykle cisnienie zmierzone i sprawdzony mocz. Wszystko jest ok, serduszko bije prawidlowo. Dzidzia wazy okolo 3300g ( tak wynika z wykresu). Mowilam poloznej o tym wczorajszym bolu i powiedziala mi iz malenstwo moze juz byc gotowe do przyjscia na swiat i zebym koniecznie spakowala torbe do szpitala. Troche mnie to przerazilo ale i podniecilo. Troszke byla zdziwiona ze nie tyje wogole. Czyli od 3 tygodni moja waga stoi w miejscu 70kg i ani rusz, pytala czy jem cos wogole ja na to ze nie tak duzo jak wczesniej ale jem cos tam. Mine miala nie za bardzo ale za to ja sie ciesze. Ide zaraz robic lazanki, moj R je uwielbia z reszta ja tez :) tylko jak sobie pomysle ile roboty przy tym jest to juz mi sie nie chce ....... Chyba jeszcze poszperam na necie jakies ciekawostki a pozniej zamieniam sie w kure domowa :) dobrze ze lubie gotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa***
Aneta z jakiego wykresu polozna stwierdzila Ci ze tyle dzidzia wazy ? chyba bez usg nie da sie tego powiedziec chyba ze na oko Ci powiedziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja. mona zapytaj ich o badania o reflux. moze to nie to, ale naprowadz ich na ten trop. wymien im dokladnie wszystko to co nam tu na forum i kaz im zwazyc dziecko czy prawidlowo przybiera na wadze. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie polozna nie wazy, chyba ze np sama zechce. na nastepnej wizycie sie zwaze za dwa tygodnie no wlasnie a jak oni wiedza wage???? mi wczoraj metrowka mierzyla brzuch i chociaz wszyscy gadaja ze jest ogromny to ona powiedizal ze prawidlowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a do ktorego tygodnia mozna sie seksic??????? moj maz przelamal opory :) zapomnailam spytac poloznej o to wczoraj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostalam ze szpitala wykres ktory zostal obliczony z mojego wzrostu wagi przed zajsciem w ciaze i wagi pierwszego dziecka. Sa tam narysowane 3 linie kazda wskazuje 1-wage najnizsza, 2-wage posrednia, 3-wage najwyzsza. Polozna na kazdej wizycie mierzy ile centymetrow ma macica i zapisuje na wykresie ( jaki tydzien i ile centymetrow) i z tego wyresu mniej wiecej jest obliczona waga dziecka. podkreslam znaczenie slowa MNIEJ-WIECEJ!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna do samego konca :) sie sexic pod warunkiem ze nie czujesz dyskomfortu. Tez ostatnio namowilam mojego ale jakos tak dziwnie bylo jakby "za ciasno" (moj oczywiscie zadowolony nawet bardzo). No i jeszcze jeden plus jezeli chodzi o sex--sperma moze pomuc w rozwieraniu sie szyjki macicy czyli mozesz np szybciej urodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az sie usmialam :) jak przeczytalam o tych podkolanowkach co napisalas :) ale generalnie codziennie mi skarpetki zaklada do pracy :) i po poludni stopy masuje :) tylko jakbym miala lezec np w ciazy nonstop bez wstawania, to umarlibysmy z glodu oboje, bo moj maz nie potrafi nic ugotowac, oprucz wody w czeajniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie dbanie o zone wciazy uwazam za bardzo sexy :). co do gotowania to ponoc czlowiek uczy sie cale zycie nieprawdaz ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jeszcze potrafi kupic pizze :) ale nie mam mu tego za zle bo pierze, sprzata, remontuje mieszkanie, i zmywa naczynia, no generalnei zmywarka zmywa ale on uklada i wyjmuje, no i zmywa drobne rzeczzy, wiec chyba mam luksus z nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mozna mu wybaczyc brak zdolnosci kulinarnych :) moj jest strasznym leniem, trzeba mu stac nad glowa zeby cos zrobil, (choc on sam oczywiscie twierdzi ze jest inaczej) ale i tak go kocham za to ze jest taki latwy w obejsciu :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiphiphip
powiedzcie mi czy bierzecie cos na skurcze lydek tu w anglii ??? mam straszne skurcze w nocy i nie wiem czy moze cos tu dostan na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na skurcze to duuuzo pomidorow i soku pomidoworego. ja tu nie spotkalam samego potasu bo mi gin w polsce powiedizlaa wlasnie ze to dobre jest i w polsce sobie kupilam sam potas i generalnie lykam 1 tabl potasu i magnezu jedna i nie mam juz skurczy zadnych a mialam takei ze normalnie gule jakies na nogach mi wyskakiwaly w czasie skurczu!!!! w wrzaskiem sie budzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcia00
witam wszystkie panie! mam do was takie pytanko czy macie może jakies na miary na polskiego ginekologa w Northampton lub okolicach???? bede bardzo wdzieczna za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiphiphip
dzieki kurcze moze ja gdzies znajde ten potas bo juz nie daje rady boli okropnie:(no i sok pomidorowy kupie dziekuje 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja to dzisiaj pozniutko... pospalam se, znowu mnie bierze na senne dni, może to jakis znak ze juz niedlugo?? ale sie rozpisalyscie... Dlaczego wszedzie nie robia takich wykresow wagi dziecka??, ja tez taki chce, dobrze ze usg mialam niedawno, zawsze tak na oko tez moge przewidziec ile bedzie ważyc. Puki co jest mniejsza od starszej cory, podobno kolejne sa wieksze, ja sie tym napewno nie przejmuje imam nadz ze bedzie latwiej przy porodzie Dziewczyny powiedzcie mi prosze, moze ktoras z was wie cos o tym. Jak to jest z wstawianiem sie głowki kolejnego dziecka? U rodzacej pierwszy raz moze to nastąpic 2-4 tyg przed, a u tych co kolejny raz??? nic nigdzie o tym nie piszą. Czy to następuje na krotszy czas przed porodem??? I jeszcze o bólu kości łonowej. Od kilku dni to czuje i czytam ze to jest efektem rozchodzenia sie miednicy i wiąadel - co moze występowac juz na pocz ciąży - ale ja mam to dop teraz, a z drugiej strony, głowka gdy wstawia sie w kanal tez to moaze powodowac taki bol. Ciekawe jak to jest ze mna? może to juz niedlugo? chcialabym tak uslyszec od midwive jak ty Aneta ze czas sie pakowac :))) ja to juz w kazdym nowym objawie widze taki zapowiadający poród :)), juz mi sie teskni za tym maluchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie iwem jak z tym wstawianiem glowy nie mam pojecia :( ale bole kosci lonowej to ja mam juz jakis czas, boli tak cholernie ze nie wiem nawet jak chodze sie przekrecam jak spie i wogole a wiazadla tez bola bo dziecko na wadze przybiera i rosciaga sie wszystko i wgoole, bo pytalam sie poloznej wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka ponoc nie ma znaczenia ktore to dziecko. moze byc ze glowka jest juz \"engaged\", czyli ustawiona do porodu, dlatego Cie tak boli.ja tak mialam z Ela. nie dalam rady chodzic przez ostatnie 2 tygodnie, a @ bolala mnie jakbym spadla na rame roweru nieprzymierzjac :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o ustawienie sie do porodu to moze ono nastapic nawet przed samym porodem. czasem tez bywa ze dziecko jest ustawione do porodu a przed samym porodem sama wiesz... i nie ma bata na to ktora to ciaza. nie zycze Ci tego absolutnie i mam nadzieje ze bedziesz miala szybki sprawny, porod :) sobie z reszta tez tego zycze :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka jak Ty mowisz,ze spisz i to jest objaw ,ze moze juz to ja Cie prosze bo ja spie jak tylko mam chwile w busie w metrze w domu,na ogrodku ,na pralce ostatnio zasnelam jak czekalam na koiec prania zaczelo wirowac i dobrze ,ze zaczelo bo sie rozbudzajac zeslizgnelabym na ziemie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna stanowczo radze ci sie pakować! W srode widze sie z polozna - zobaczymy co ona wymaca:))) ale ja widze ze ostatnio troszke przewrażliwiona jestem, wyobraznia robi swoje i wszystko u mnie oznacza porod :)))) tzn nie sam porod ale ze to juz tuz tuz oj dziewczyny jak ta ciąża szybko mija - druga nie ma porownania do pierwszej, a nastepnych to juz pewnie sie nie zauważa ;))) Arvena fajniusi Twoj Aleksander, taki prawdziwy mężczyzna - juz to widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ze zdjecia ten synek to tylko do mnei mi sie wydaje podobny, chociaz bym wolaal zeby byl do tatusia :) widze ze kosc lonowa nie tylko mnie tak boli, normalnie czasem tak nawala jakby ktos mi decha zawalil!!!!! borowa a gdzei ty do porodu!!!!!! jeszcze miesiac!!!!!!!! sciaskaj uda, moze sie uda ja tak sobie powtarzam, zeby nie bylo za wczesnie, bo w polsce mi gin powiedziala ze dzeicko duze i moze nawet 3 tygodnie wczesniej wyjsc assanna pakuj sie ja mam zamiar cos zapakowac w ten weekend, jakos mam wrazenie ze moj syn bedzie chcial zamieszkac na zewnatrz troch wczesniej!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina_h jak sie czujesz teraz?Jak ranka? Mam nadzieje,ze goi sie fantastycznie i juz nie boli. Maxiu zdrowiutki? Trzymam kciuki za to mieszanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×