Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

dzien doberek w deszczowy poranek (naturalnie) a ja znów sie pochwale, że spałam bardzo dobrze, 2x siusiu i wszystko...Od 22 do 8, z przerwa o 6:30 bo menż wrócił i się obudziłam, moje dziecko to anioł ! Ale to jeszcze 8 tygodni wiec nie zachwalam za bardzo Płec.. ja już naprawde mam ubaw, bo wg lekarza raczej dziewczynka, wg kalendarza chinskiego chłopiec, wg tego tetsu 65 % dziewczynka i moja wrózka to samo.. więc.. kto ma racje ? gdyby nie usg to naprawde myślałabym, że tam dwójka siedzi, hihi współczuje waszym dzieciaczkom.. moja mama też wczoraj powiedziała, że o zasiusianej pieluszce słyszała już dawno dawno temu :) więc pewnie się sprawdza. Tak sobie myśle, że jak mi sie dziecko urodzi, to będe sie cofac i czytac jak mam sobie radzic z danym problemem, albo biedna mama Eli bedzie się powtarzac, bo pieknie nam pomaga. Matka Polka :-) no to śniadanko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! ja juz przy kawce :) Monika2 ty jestes kobitka szyta, bita na klej brana :D:D:D poz tym masz fajne podejscie do macierzynstwa, dasz sobie rade :) co tam taki deszczyk:) a Czarus oprocz marudzenia potrafi sie slicznie usmiechac ;) herbatki HIPP uwazam za dobry wynalazek,ale niestety nie jest latwo je podac w pierwszych miesiacach zycia dziecka, ktore jest tylko i wylacznie cycowe. maluchy po prostu nie umieja ssac z butli. ja podawalam swojej ta herbatke lyzeczka ;) poza tym pilam ja sama, ta i koperkowa. mleko krowie... jak najbardziej po pierwszym roku zycia. przed pierwszym rokiem jest wskazanie mleko matki lub modyfikowane. jesli natomiast Twoj gagatek nie lubi modyfikowanego to podaj mu to krowie. tylko pamietaj, ze do skonczenia drugiego roku zycia musi to byc mleko pelnotluste czyli przynajmniej 3,2% . dzieje sie tak dlatego, ze dzieci do drugiego roku zycia bardzo potrzebuja tluszczu i cholesterolu do prawidlowego rozwoju. po drugim roku jesli maluch dostaje w swojej diecie odpowiednia ilosc tluszczy mozesz podawac mleko poltluste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila :P :D:D Cale zycie bronilam sie przed etykietka matki polki a Ty mi tu wyjezdzasz z takowa :) matka polka kojarzy mi sie z wiecznie zmeczona, obarczona siatami i potomstwem kobieta. a ja taka nie jestem :D:D:D nie zmienia to jednak faktu ze lubie byc matka. chyba dlatego ze zostalam nia w odpowiednim czasie, kiedy juz nie mialam pomyslu na to co mam robic dalej ze soba i swoim zyciem. ile mozna imprezowac i szlajac sie po swiecie? :) poza tym obiecalam babci ze zanim skoncze 30 lat zatanczy na moim weselu. ledwo sie wyrobilam... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dommciaa**
dziewczyny jestescie juz doswiadczone mam kilka pytan 1)czy dostane tu jakies majtki jednorazowe??? 2)jakie podpaski poporodowe beda najlepsze ?? 3)czym tu przemywaja pempek woda??, bo wiadomo ze w Pl spirytusem moze moje pytania sa smieszne , ale jesli jestscie doswiadczone w tym temacie to prosze o pmoc:) i dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Eli przepraszam jeśli źle się z tym określeniem poczułaś u mnie w domu jak ktoś to powiedział to kojarzyło i się z osobą która dużo wie o dzieciach, umie się nimi zając i doradzic.. uspokoic gdy płaczą i załagodzic ból, a ty właśnie taką jestes dla mnie mamą.. Zobacz co kto pyta to zawsze pomagasz i służysz radą :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Dzieki MamoEli za ten specyfik na chorobska,dzisiaj kupimy. Mleko krowie po 1wszym rz,a kozie mozna rozcienczac z woda to porady lekarza pediatry z polandu,moj Adas mial podejzenie,skazy bialkowej,a ze mieszkalam na wsi i sasioad ma kozy to zapytalam czy moge dawac i jak,karmilam piersia,ale w razie czego popytalam. Na plesniawki mocz dzidzi,ja pol apteki mialam w domu na to inic,i mocz pomogl/a dziecki juz ledwo oddychalo. Gripe water Adaskowi przed 1wszym mz,podawalam pol dawki,pomagalo,a pozniej espumisan To chyba tyle,Adas na raczkach starszy lezy,ma katar straszny kupilam wapo rup w superdrug,bo charczy mu i ma mocny kaszel:( Mi83 skan mam na 3listopada w generalu,takze sie nie spotkamy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MmoEli Kamila ma racje ja tez mam takie skojarzenie matki polki,ktora wszystko wie i sluzy pomoca i rada wszystkim!!!🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) ja znowu miałam nieciekawą noc... położyłam się wcześniej ale spania nie było bo maluch zaczął wierzgać i musiałam jeszcze zjeść... kilka razy toaleta i trudności z obracaniem się, no bo ten ból w pachwinach... ale cóż... dziś kolejny dzień :) i dość ładnie za oknem :) dzisiaj zaczynam kolejny tydzień... hura :) już tak blisko do rozwiązania... fajowo :) ja tak jak Kamila też będę wracać do porad mamy***Eli... i to już niedługo ;) mamo***Eli to określenie Matka Polka to jest jak najbardziej pozytywne :) dziewczyny a co do tego mleka krowiego... ja mam zamiar karmić piersią i mam nadzieję, że sama będę mogła pić mleko krowie, nie wyobrażam sobie z niego zrezygnować... dommciaa** ja mogę Ci tylko powiedzieć, że niczym tutaj nie przemywają pępka, zostawiają z taką klamerką aż samo odpadnie, tak przynajmniej mówiła midwife na szkole rodzenia... a na pozostałe pytania mam nadzieję, że któraś mama odpowie bo sama jestem ciekawa...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Witam dziewczynki :) ja juz po kawce i po porannych porzadkach-dzis robimy pranie:) u mnie pogoda nijaka ale nie pada:) pozdrawiam i zycze milej soboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila26
Czesc dziewczyny!moje gardlo nadal chore jak nie przejdzie choc troche do jutra to ide sie klocic z lekarzem o przepisanie czegos.Zastanawialam sie dzisiaj w ktorych tygodniach ciazy robia tu scan,bo ja mialam tylko jeden na poczatku ciazy z kolei moja kolezanka ktora jest w tym samym tygodniu co ja miala w 18 tyg robiony drugi raz.Gdzies czytalam ze drugi scan robia okolo 20 tyg.Powinnam przypomniec o tym swojej poloznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 jak masz tą "książkę" ciąży, którą dają tutaj na początku to na ostatniej stronie są pozaznaczane, oczywiście jeśli midwife zaznaczyła, wszystkie terminy wizyt... prawdą jest, że tutaj robią tylko dwa scany, jeden na początku około 8tyg.i drugi w 20tyg., ja tak miałam... a tak w ogóle to jak byłaś na pierwszym scanie to od razu powinni wyznaczyć Ci termin na kolejny scan, jeśli tak nie jest powiedz o tym swojej midwife...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga nie pij za duzo mleka krowiego,bo to doprowadzi do skazy bialkowej,kolezanka karmila piersia i myslala,ze jak bedzie pila mleko to ona bedzie miala duzo mleka i mala dostala skazy bialkowej,zreszta czytalam tez w artykulach na ten temat. Kamila skany tu robia w 12tc i w 20tc,i u mnie jeszcze pod koniec,ja dostalam list z data i godzina skanu,no i nazwa szpitala,dostalam go wczoraj,a skan na 3listopada,to bedzie chyba juz po20tc,musze obliczyc. To prawda tu pepek przemywa sie woda,ale ja z polandu spirytus sprowadzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra. niech juz bedzie ta matka-polka :) skoro dla Was ma to wydzwiek pozytywniejszy niz dla mnie to sie dostosuje :D no to skoro juz o tym mowa... * pepuszek przemywa sie tu rzeczywiscie woda i potwierdzam ze to absolutnie wystarcza. nalezy lekko odciagac kikut pepowiny i delikatnie, dokladnie wymywac ropke (ja uzywalam wacika a gdzie nie moglam dojsc to wacika do uszu). * podpaski po porodzie: ja kupilam sobie teraz podklady firmy Natracare. ponoc sa dobre bo bezchlorowe. dostaniesz je w mothercare. po pierwszym porodzie uzywalam zwyklych miekkich podpasek-materacy" i tez przezylam :) * majtki jednorazowe kupisz wszedzie. widzialam je w boots (drogie!),asda i mothercare. ja w koncu kupilam sobie w asda 5 par za 2 funty. dobra ide wsadzic swoje dziecko do wanny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja nie wiem jak to jest możliwe, że robią trzy scany, też chciałabym mieć trzeci jeszcze, a może ten trzeci to poprostu przed samym porodzie, ja miałam w 12tyg. a potem w 20tyg. i powiedzieli mi że to tyle... widocznie to zależy od szpitala, ja będę rodzić w Cambridge... muszę poczytać o tym mleku... anecia1702 a ile to jest za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dommciia
dzieki dziewczyny za odpowiedz:) poczekam jeszcze na reszte moze jakas mamuska odpisze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miałam jeszcze zapytać, skoro już jesteśmy w tym temacie, jak często trzeba myć takiego maluszka po porodzie??... słyszałam, że wystarczy dwa razy w tygodniu a tak to tylko przemywać husteczkami nawilżającymi... napiszcie coś o pielęgnacji...dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz mialam 3skany,ale moja ciaza byla(mam nadzieje,ze juz nie jest)zagrozona! Oleniga ja pilam kawe z mlekiem,kawy tak ponad polowe kubka reszta mleka,1raz dziennie,i 1raz na dzien,kawe inke,na samym mleku tym 3,2% i polozna powiedzilala,ze wystarczy,a jak lekarz mi powiedzial,ze maly ma skaze(dzieci z alergia pokarmowa maja tez kolki)to tylko kawke pilam:),nie jadlam tez za duzo przetworow mlecznych tj.jogurty,bialay ser itp.jak wypilam kawe i ta inke w ciagu dnia to juz nic z mlecznych,a jak tylko kawe to np.jogurt na podwieczorek(maly)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jedno i drugie co 2gi dzien kompalam,a tak to wacikami maczanymi w cieplej wodzie przemyealam faldki,jesli byla taka potrzeba:)moj Adas po kompieli spal jak aniolek,takze nieraz jak byl niespokojny to zdazalo sie ze kompalam go codziennie,ale po kompieli smarowalam oliwka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dommciia
dziekuje mamo eli👄:) bo ja to taka nie rozgarnieta jestem wiec jestem ogromnie wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co Roxelka, wydaje mi sie ze to tez zalezy od tego jak bardzo bussy jest Twoj szpital. u mnie sa dwa skany planowe i to by bylo na tyle. pierwszy do 13 tc a drugi ok 21. jesli robia jakies inne skany to sa tzw emergency, ale to tylko wtedy gdy dzieje sie cos zlego. nie uwazam jednak by ilosc skanow miala jakis wplyw na zdrowie i rozwoj dziecka, choc nie ukrywam ze denerwowaly mnie tylko dwa skany w pierwszej ciazy :) dzis wiem ze calkiem niepotrzebnie ;). ja Ele kapalam codziennie latem i co drugi dzien jak bylo chlodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w liscie tym co na skan mam date pisze tak Please read ,,Tests for you and your baby during pregnancy,,before you attend Czy ktoras wie o jaki test chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie z tego co napisalas anecia nie wynika nic, tlumacze: prosze przeczytac " testy dlaCiebie i twego dziecka podczas ciazy" zanim sie zglosisz. podejzewam ze prosza o przeczytanie jakiegos dzialu w notatkach ktore od nich dostalas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mialas juz rozmowe z polozna na temat serum screening ? moze to o to chodzi?... jak cos Ci trzeba przetlumaczyc z tych notatek to daj znac. dobra lece wyciagac mego "topielca" z wanny bo juz na pewno pol wanny wody jest na podlodze w lazience :O bede za pol godziny bo musze ja dokladnie dzis umyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia1702- oj, nieladnie mnie wyprzedzac, no ale termin masz wwczesniejszy, wiec daruję:-P a, co do tego.. dokładnie jak mamaEli napisala..nie dostalas wlasnie takiej ksiázeczki- ulotki( dokladnie taki tytul) o scanach i badaniach w czasie ciázy? Ja za kazdym razem.. ale nie martw sié, nie odpytujá z tego:-P przy scanie..po prostu tam wlasnie jest o tych badaniach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak nie masz,a chcesz, to popros polozná, albo mogé Ci podeslac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za rady!Juz wiem o co chodzi o ten test na cukrzyce,zespol downa,wzielam gazetki te co polozna mi dala i dokladnie przegladnelam,bo to po angielsku:)i wczesniej tylko pobirznie przejzalam i tam jest ze od 15tc do 20tc robia takie testy.Musze po prostu dokladniej przegladac co mi daja:)dzieki dziewczyny jestescie kochane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) To ja muszę sie pochwalić,że mam już za sobą 6 skanów,a od 29tc skanują mnie co tydzień bo co tydzień mam wizyty...no ale ja to jestem szczególny przypadek więc to dlatego...A Wy się nie martwcie że tak mało skanów Wam robią to tylko w sumie cieszyć się tzreba bo wiadomo że jest wszystko ok z ciążą :) Co do kąpieli maluszka to ja zamierzam kąpać codziennie,zawsze tak robiłam i teraz też tak robić będę maluchy to uwielbbiają więc dlaczego odmawiać im tej przyjemnosci..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAHA przyznam sie wam,ze zanim poprosilam was o pomoc nie korzystajac ze slownika przetlumaczylam sobie,ze to read to gotowy:):):)i spanikowalam,ze mam byc gotowa na jakies testy.hehe to ja lepiej poucze sie angielskiego,poszukam czegos na necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×