Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Maddalen dzieki- nie wiedzialam o tym toniku- i wypilam pol szklaneczki- ale i tak jest paskudny, to wiecej nie bede mowilam ze foch z dasem dziala najlepiej na wkurzajacych mezow.od razu robia sie potulne baranki po takim porzadnym fochu ja mam najmniejsze ubranka do 3, 5kg i 4, 1 kg ( swoja droga dlaczego nie do 4 kg nie wiem) inne do 5 kg (napisane newborn baby). a reszta to juz do 6, 5 te co sama kupilam to w H&M, george (asda),mothercare (totalnie sie nie oplaca), woolworts. a najlepsze kupilam w TKMaxie- sliczne, ciekawe i niedrogie tesciowa nakupila w next i marks & spencer (drogie i nic specjalnego) widzialam jeszcze w new look- nie zachwycily mnie w adams sa sliczne , ale moim zdaniem bardzo drogie moim zdaniem TKXmax ma najafajniejsze ciuszki za naprawde nieduze pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella - nie ma za co, przeciez sobie mamy pomagac tu prawda? :) co do ciuszkow dla malenstwa to zdazylam sie troszke zorientowac i widzialam nawet fajne ciuszki wlasnie w Asda i bardzo mi sie podobaja w Mathercare, w Primarku tez nie sa najgorsze, mozna zawsze cos tam wybrac a sa niedrogie...TKMaxie - jeszcze nie bylam bo juz prawie padalam wczoraj na buzke ale wejde jak mowisz ,ze sa fajne. nie wiem wlasnie na jaki rozmiar mam kupowac bo te first size to takie male mi sie wydaja a sa do 4,1kg....hmmm sama nie wiem bo nakupuje a pozniej beda za male...szkoda by bylo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki :) Ale się uśmiałam, oglądałam z bratem śmieszne zdjęcia i parę filmików w internecie. Jak to fajnie tak pośmiechać sie w głos! Agnes23 a jak tam Twoje zakupy? Gdzie kupujesz rzeczy dla dzidziula? Życzę dobrej nocy śpiącym, a i nieśpiącym też ;) Mam nadzieję, że dziś przyłączę się do tej pierwszej grupy. 👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam wszystkich zazdrosnie! nie mogeeeeeeeeeeeeee spac, mam tyle energii ze moglabym robic generalne porzadki, a jeszcze maz wkurza bo smacznie sobie pochrapuje maddaalen w mothercare fajne sa te ciuszki, ale naprawde nie oplaca sie teraz kupowac, bo sa drogie.poczekaj lepiej na przeceny poswiateczne , wtedy to samo kupisz tam polowe taniej, a tak bedziesz na siebie wsciekla ze przeplacilas. no chyba ze nie mozesz wytrzymac! maz mi skrecil dzisiaj kolyske i tak sobie patrze na nia- szkoda ze jeszcze pusta !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Karinella... my mamy kołyskę, w której wululały się prawie wszystkie ciotki i wujkowie. Antyk ;) Niestety ostanie się w Polsce. To z tymi wyprzedażami bardzo mnie cieszy, choć ciężko mi zrozumieć sposób myślenia angielskich sprzedawców: co ma koniec świąt z przeceną na akcesoria dla dzieci... :D A pwoiem Wam jeszczeo moich tygodniach ciąży. Okazało się, że wcześniej liczyłam tydzień od jego zaczęcia. Czyli dziś miałabym już 28tc. A tak liczę po jego skończeniu, czyli wychodzi dziś 27tc.i 2 dni. Planowany termin porodu mam obliczony nie wg miesiączki, ale wg pierwszego usg. Stąd ta zmiana na 27.lutego. A co będzie zobaczymy... Cieszę się, bo choć niecałe ale odespałam dziś ponad 5 godzin. Ja już chyba tym przyjazdem się denerwuję, poza tym mamy po dordze trudności. Ciekawe czy na wyspie będę mogła spać :/ Dobrego dnia! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny fajne i tanie ciuszki sa w Ethel Austin firma Tiny Ted :D a jak wpadniesz tam z brzuszkiem to i rabat daja przynajmniej tu u mnie tak bylo kiedys wtoczylam sie do sklepu nabralam ciuchow za ponad 50f i zaplacilam ok 27f mila niespodzianka przy kasie :) Aniu grimbsby co do tego Infacolu to moja kolezanka Angielka powiedziala mi ze mozna go gicowac do oporu :) ale ja nie jestem przekonana czy tak jest dobrze jezeli masz kogos kto moze podeslac Ci z polski srodki na kolke to polecam ESPUTICON ja stosowalam na poczatku zamiast Infacolu jest troszke lepszy :) co do boli brzuszka to masowac masowac i masowac pamietac zeby w trakcie jedzenia odbilo dzieciotko chociaz dwa razy (moja mala krzyczy jak jej sysanko zabiore hi hi a wlasciwie to drze sie w nieboglosy) a jak karmisz butelka to pilnowac zeby korek od butelki byl caly czas pelny czyli trzymac butelke pionowo i karmic dzidzie tak zeby miala spadek tzn tulow w miare pionowo a nozki zwisaja to tyle z porannych rad na bole brzucha mam nadzieje ze pomoze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przezywam ze 21 grudnia przyjezdza moja mama tata i brat- mam mieszane uczucia co do najazdu szaranczy :D chyba nie bardzo sie ciesze bo beda tu 7dni :( a moja mamusia jak to ona zwykla robic bedzie oceniac co robie, jak zyje, czy mam bajzel w szafkach czy dziecko ma paznokcie obciete wrrrr 😠 na koniec dostane reprymende a po skonczonej wizytacji -dwa tygodnie nawet pocaluj mnie w d.... nie napisze Nie mysle o tym bo sobie dzien zepsuje Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny powtorze moje pytanie bo gdzies na gorze zaginelo i zadna nie odpowiada :O jak wyglada tutaj sprawa z aktem urodzenia dla dziecka?? gdzie to sie idzie i jak dlugo to trwa?? ktos mi mowil ze trzeba sie na wizyte umawiac... poradzcie ja to jestem w goracej wodzie kapana zawsze i chcialabym wiedziec. po urodzeniu musze sprezyc sie z CHTC i WTC i poznieju o to Sure start maternity grants. i wiem ze czasem zajmuje to troche czasu i tak powili sobie ukladam w glowie co najpierw zeby to sprawnie szlo wszystko. Sasania ja jak na razie nie kupilam zadnego ciuszka bo jak bylam w PL to dostalismy od jego brata i siostry cala torbe i ledwo mi sie zmiescily w torbe podrozna a i tak druga taka torba z ciuszkami 6-9 m-cy zostala w Pl bo juz nie mielismy jak zabrac. wiec mam teraz mnostwo ubranek, tzn bardziej body i pajacyki, skarpetki ALE mam tez taka sliczna brazowa sukieneczke sztruksowa i bolerko bezowe i jak mi sie chlopczyk urodzi to i tak go w to wpakuje bo jest przepiekne :);) :P i jeszcze taka biala sukieneczke na lato z takimi majtalonkami jak jakas pastereczka, normalnie cudo. a reszta to 90% ciuszkow rozowych, i 10% fioletowe biale i zolte. Ale Sasania nie martw sie jest mnostwo sklepow z ciuszkami a w zwiazku z tym iz nie ma pieniazkow zeby wydawac na calkiem nowe sa tez sacond handy, ale musze do nich najpierw zajsc i ocenic. a ze niedlugo przylatujesz to moze to zrobimy we dwie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa***
Ja widzialam mnostwo ubranek dla dzieci gdzie nie sa wcale zniszczone na car boot i ceny tanie i mozna sobie poszalec, dzieci na poczatku szybko rosna wiem cos o tym mam juz dwoje a teraz trzecie . Kupujcie wieksze ubranka moja corka urodzila sie 4500g to nie moglam jej wcisnac ubranka bo mialam za male ;) Teraz jestem przerazona bo przyjdzie mi tu rodzic a z jezykiem nie za bardzo :( i boje sie porodu bo wiem juz cos nieco o tym ale powiem Wam ze pierwszy mialam super porod drugi za to dal mi popalic ,moze dlatego ze corka byla duza. Polecam Cwiczenia na miesnie bo przy pierwszym dziecku cwiczylam moze to mialo tez wplyw na porod. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sasania a wyprzedazami jest tak- ze sa po switach i caly styczen i to bez znaczenia co sprzedaja- przecena jest w kazdym sklepie.taki kraj i taki zyczaj. a juz na pewno ciuchy w tym okresie sa za bezcen dziewczyny moja koleznaka podla mi swoj sposob na kolki( ma dwoch malych synkow).mowi ze od pierwszych dni po porodzie Ona dwa razy dziennie pila herbatke koperkowa( karmila piersia) i zaden z nich nie mial kolek/moze warto sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
karinella mam do Ciebie pytanie związane z tym becikowym (już kiedyś mi dałaś odpowiedź ) ale byłam dziś w Job Center i pani mi powiedziała,ze owszem jak otrzymuje working tax credit mogę się ubiegać wcześniej o sure start maternity grant,ale pod warunkiem,że do working tax credit jest dołączony dokument o niepełnosprawności... Zatem muszę czekać do momentu,kiedy rozpocznę procedurę o CHTC lub CHB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak w skrocie co u mnie bo jestem w ciaglym biegu zapalenie piersi pewnie przez wlasne zaniedbanie!!!biore antybiotyk mialam 40 st.goraczki karmie z jednej piersi.juz lepiej przechodzi.dzidzia juz 3 dni kupki nie robi poradzcie co moge zrobic i dlaczego tak jest?czy to przez antybiotyk a moze ze podawalam mu 2 razy mleko sma white abo w piersi jednej juz malo mialam.wiecie coś ???????/pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole nic nie dali mu na ochrone zoladeczka i mi zreszta tez nic dopiero dzis poszlam i sie wyprosilam infacol probiotic drops na ochrone zoladeczka i na kupke lactulose solution zaraz mu podam moze pomoze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzisiaj w beznadziejnym humorze!!!! :o jesli chodzi o ubranka, to naprawed dobrej jakosci i dosc tanie sa w asda (george) i sainsburys, kpilam tez kilka w primarku (early days) i troche dostalam. w mothercare sa sliczne, ale moim zdaniem bardzo drogie. karina82, czesto wystepuje zatwardzenie u dzieci po sztucznym mleku. kontaktowalas z lekarzem jakie mleko mozesz dac dziecku? ja dzisiaj czuje sie jak parowka, nogi mam bardzo spuchniete!! kostek to ja w ogole nie widze!! no i w ogole jestem dzisiaj jakas taka bleeeee.... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dzis mowilam ze dalam mu to mleko to nic nie mowila ze cos zle ale oni to nic w ogole nie mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille trzymaj sie dzielnie.nic sie nie ruszylo? czy bedziesz miala w takim razie tez ten masaz szyjki? vika, mnie sie ten sure start nie nalezy, ale jak wczesniej pytalam w job centre to babka dala mi forme i powiedziala ze jak mam wtc to moge sie starac te 11 tyg, przed terminem. spojrzyj sobie na stronke o benefitach, ja tam nie widzialam nic o tym ze trzeba miec jakies zaswiadczenie o niepelnosprawnosci, tylko ze trzeba miec wtc albo chtc, ten zwykly child benefit sam w sobie nie kwalifikuje do otrzymania sure start. jak masz wtc to ja bym na Twoim miejscu wziela forme, poprosila polozna o podpisanie i wyslala mam dziwne wrazenie ze brzuch mi sie opuscil - to koniec 35 tygodnia- mozliwe????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Widzę,że dziś dzień problemowo - pytający. Niestety na żadne z pytań nie znam odp., ale mam prośbę o radę. Od kilku tygodni swędzi mnie ciało, jestem w 17 tc. To swędzenie jest w takich miejscach jak pachy, pachwiny, między piersiami - tam gdzie się pocę.Powyskakiwały mi ohydne swędzące czerwone krosty. Mówiłam o tym lekarzowi - kazał kupić krem E45 - nie pomogło.Zrobiło się jeszcze gorzej.Praktycznie ciągle się drapię, nawet w nocy się budzę, bo mnie tak swędzi.Bałam się, że to alergia na witaminy, bo niedawno zmieniłam, więc odstawiłam i żadnych nie biorę, ale nie widać poprawy. Znacie może jakieś sposoby na złagodzenie swędzenia, może trzeba zacząć coś jeść, albo jakieś okłady robić.....PLEASE. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki!!!! Do tych mamusiek co juz urodzily czy dostalyscie juz voucher dla dzidzi na 250 funtow????? Jak ktoras dostala to napiszcie ktory bank wybralyscie bo ja sie zastanawiam i nie wiem ktory wybrac. Dajcie znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja z tym swedzeniem bawie sie od poczatku 5 miesiaca (to juz 3 )raz tu swedzi, raz tu- krosty i wysypka na okraglo. 3 razy robili mi testy na cholestaze, lekarz mi przepisal taki plyn eucerin na zlagodzenie swedzenia i tabletki na alergie dla ciezarnych.nikt nie wie co to jest- rozkladaja rece.pije przed snem wapno ( mama mi przyslala, tutaj nie maja rozpuszczalnego). jak zaczynam miec te wysypki smaruje tym plynem. do kapieli uzywam tylko E 45 albo oilatum, nie uzywam perfum, mydla, do ciala na rozstepy uzywam palmersa i oststnio kupilam takie maslo z bootsa honey olive neroli- nic mi po nim nie jest na razie odstawilam calkiem sol i przyprawy nie wiem co to jest ale co raz nawraca- ja mam alergie na orzechy wiec moze troche od tego, bo czasami sa sladowe ilosci w niektorych gotowych produktach okropne to jest, trzymaj sie- w razie czego popros polozna o badania na cholestaze i idz do oglolnego po ten plyn eucerin-lagodzi to swedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ale policzylam juz 4 miesiace mam ta nawracajaca wysypke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki Karinella. Zawsze to jakaś nadzieja. Ja nie używam żadnych perfum, mydło tylko dla dzieci, ale za to lubię sobie przyprawić i to zdrowo.;-) ale nigdy nie miałam żadnego uczulenia. Mój mąż pojechał do Polandu na 3 dni i ma mi kupić szare mydło, więc może jeszcze to pomoże.Ale pójdę do GP (porażka)😡 i poproszę o ten płyn.No i chyba będę musiała zastosować tę bezsmakową dietę (ochyda) :-o Spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella, u mnie bez zmian ;) we wtorek ide do poloznej jesli nic sie nie zmieni do tego czasu i bedziemy rozmawiac o formach wywolania. teoretycznie brzuch opuszcza sie 2 tyg przed porodem, ale dla mnie to kolejny mit. ja chodze juz ponad miesaic z opuszczonym i nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Serdecznie:) Jak samopoczucie? camillee - uuuu, to pewnie przez ta pogode, mnie sie troche poprawilo ale widze, ze Ty podlapalas kiepski humor:(Ni c sie nie martw, napewno przejdzie Ci i bedzie wszystko dobrze:) Na moje pytanko tez zdana nie odpowiedziala, bo pytalam sie co mam zrobic...bo 11 grudnia lece do polski a czekam na zaproszenie pierwsze do szpitala, co bedzie jak nie zdarze pojsc?kogo mam powiadomic ,ze wyjezdzam? W GP? Karina82 - sliczny synus, ile juz ma? Co do benefiitow to ja w ogole nic na ten temat nie wiem, jezeli ktoras moglaby mi wyjasnic jak to wszystko tu wyglada to bylabym wdzieczna, albo chociaz podala link ,gdzie moge poczytac cos na ten temat, nie wiem o ile benefitow moge sie starac...?Moj maz tylko pracuje...nie mam insurance number ale chce wyrobic, w sumie to slyszalam ,ze jak chce sie starac o samozatrudnienie to wtedy z insurance nie ma problemu, czy to prawda?Piszcie prosze cos na ten temat, wkoncu to forum dla nas polskich angielek:) To dla mnie naprawde wazne....aha, powiedzcie jeszcze jakie sie tu dostaje becikowie?Ile to jest pieniazkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes23- akt ur wyrabiasz w register building. W moim szpitalu przychodzi pani i 3 x w tyg rejestruje dzieci na miejscu. Jesli rejestrujesz w tzw urzedzie registracyjnym to umawiasz sie telefonicznie na spotkanie- akt wypisuja na miejscu. Ten skrocony jest za darmo a normalny za 3,5 f. karinella- synus szybko wam rosnie i podobny jest do tatusia❤️🌼❤️🌼 anka ja juz dostalam voucher ale wczesniej wyslalam taka ankiete do nich. My wybieramy bank Lloyds TSB. Mddalena83- najlepiej podejdz do szpitala i powiedz, ze jedziesz zeby ci szybciej przyslali to zaproszenie na usg lub niech dadza termin po twoim powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juluś właśnie dzis o 11.05 skonczyl 3 tygodnie dziewczyny dostalam to z family investments aplikacje o te 250 f.dla dziecka i tam trzeba wpisac child unique reference number co to jest gdzie tego szukac?pod tym pisze urn as shown on voucher pomozcie jak wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewuszki:) camillee- jak tam u Ciebie? widze ze jeszcze nic sie nie ruszylo ...trzymam kciuki aby nastapilo to jak najszybciej ;) tez sadze ze z tym opuszczaniem sie brzucha to mit mi sie obnizyl prawie dwa miesiace przed ;) maddalen83- moze poprostu zdzwon lub przejdz sie do szpitala a jezeli z jezykiem nie bardzo to zagadaj ze swoja midwife lub GP ze jedziesz do polski i czy moglaby powiadomic szpital by w tym okresie nie umawiali Cie na wizyte (jak tak zrobilam):) Co do benefitow do mozesz po urodzeniu starac sie o child benefit i jezeli pracuje Twoj maz to takze o working tax credit i child tax credit ale w tym przypadku zorientuj czy nie powinnas miec insurance number b nie jestem pewna o becikowe mozna sie starac jak posiadasz juz te swiadczenie czyli child benefit lub child tax credit choc moja znajoma na formularzu zaznaczyla ze wlasnie sie stara o to i dostala pieniazki a jest to 500£ MAM PYTANKO skad mam wziasc ten czek dla dzidzi na 250 £ czy to prawda ze przychodzi poczta gdy juz zarejstrujesz dziecko w urzedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam musze sie z Wami pozegnac do 7 grudnia bo jutro sie przeprowadzamy i bede dopiero 7 miala znow podlaczenie do netu trzymajcie sie kochane .... 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada744 a ty wysylalas do banku jakies papiery??????? a co z tym vouczerem mam zrobic???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek27- tylko uwazaj tam na siebie przy przeprowadzce ;) co do ciuszkow to chyba najlepiej kupywac te do 4 kg bo mniejsze moga sie okazac za male zreszta dzidzia tak szybko rosnie ze nim sie czlowiek obejrzy a juz sa dobre:) w sumie w razie gdyby dzidzia byla duzo mniejsza zawsze mozna dopkupic mniejsze ciuszki a te wieksze sie wtedy napewno nie zmarnuja ( choc przy moim pierwszym dziecku to i te na 4kg byly za male:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×