Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość edyta26
czesc dziewczyny! wszystkiego dobrego w nowym roku...jestem w 26tc mysle o porodzie w wannie, jezeli ktoras z was miala porod w wannie czy moglaby cos wiecej napisac, slyszalam, ze jest mniej bolesny czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tam jest drogie
ze co????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomózcie
witam wszystkie serdecznie!dziewczyny mam pytanie,czy mozecie mi wyslac jakis dobry link do strony,dotyczacy planu pordu.nie najlepszy mam angielski wiec prosilabym o polski.dziekuje i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania i Babel
Czesc Leeds trzymam kciuki by wszystko bylo w porzadku u Ciebie. Niemniej jednak zaciekawilo mnie to jak u Ciebie odkryli ta cukrzyce? Domagalam sie testu na obciazenie glukoza jednak bez powodzenia. Poprostu mnie splawiono slowami, ze nie jestem w grupie ryzyka. Czy u Ciebie cos wskazywalo na to, ze mozesz miec cukrzyce? Jak to u Ciebie odkryli, tzn jakie sa objawy? Za trzy tygodnie mam termin wiec troche sie stresuje :-P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek :) Ania Babel - ja do swojego terminu mam 3 dni , we wtorek tj. 2.01.08r. byłam u położnej ktora skierowała mnie do szpitala z uwagi na nieprawidlowe ułożenie maluszka, tam wykonano mi usg , gdzie stwierdzono że maluszek jest ułożony prawidłowo :) , ale ...... mam mało wód płodowych i dodatkowo są one rozmieszczone \"w górnej części brzucha\" a w dolej jest ich brak. Te własnie objawy mają wskazywać na ewentualną cukrzycę ciążową . Nie wiem czy mówiąc mi o tej cukrzycy lekarz brał pod uwage jeszcze inne cznniki . Wczoraj wykonali mi badania na poziom cukru , jednak wyniki będą dopiero we wtorek , prosiłam by wykonali mi tez szybki test na poziom cukru z palca , żeby miec jakiekolwiek pojecie o stanie mojej krwi w tym zakresie jednak bez skutku . Tak więc pozostało mi czekanie do wtorku , wtedy mam mieć spotkanie z jakimś profesorkiem i zobaczymy co dalej ..... o ile oczywiście wytrzymamy ja i mój brzuszek do wtorku :) Pozdrawiam serdecznie :) Karinella - co u Ciebie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie i brzusie.troszke mnie nie było,dziekuje za miłe przywitanie witaj Monika2,ja tez mam telefon do tej połoznej w coventry.jest bardzo fajna i mila i bardzo wszystkim pomaga(3 moje kolezanki juz do niej chodzily do szkoly rodzenia i potem do nich przychodzila po porodzie)ja tez mam zamiar chodzic do niej do szkoły rodzenia ale gdzies tak od polowy lutego bo teraz jest za wczesnie wiec moze jakbys chciala to mozemy zaczac razem (moze Felicity001 sie tez przyłaczy) dziewczyny mam pytanie-moja kolezanka jest w 6tc,2 dni temu miala obfite krwawienie (to była krew ze skrzepami)ale nic ja nie bolalo,czy to mogło być poronienie? laska jest załamana,mówiła ze wczesnie tez jak miała okres to miała takie skrzepy.nie wie za bardzo co ma zrobic a do lekarza ma wizyte dopiero na poniedziałek.nie chce jej załamywac ale mnie sie wydaje ze raczej straciła te ciaze albo to tez moze byc objaw ciazy pozamacicznej,jesli mozecie to pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: Agata85 ....24/12...41...Ząbkowice Śl.(Grimsby) ... syn ... Nataniel karinella...........05/01......40...Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......40... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........10/01......38.....Preston.........?.... Judytka/Szymon agnes23............09.02......35.....Northampton.....cor cia.......Zuzia Sasania.......27/02...30......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Kasia78...........20/01 ? .....29...Gosport.......?........?............... Jennny............28/01.......36...Stratford on Avon...synek/Robert Vika25......4/02.......35........Peterborough.... .syn......Kacper Maddalen83.....02.03.08....29....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah.....04.05.2008...20.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...22.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...21.......Coventry...........s ynek .....Filip mona7712.....26.05.2008...20......Coventry.............? ..........? Monika.stansted....17.06.08...9...stansted......?....... ............? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a.......Noemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: Agata85 ....24/12...41...Ząbkowice Śl.(Grimsby) ... syn ... Nataniel karinella...........05/01......40...Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......40... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........10/01......38.....Preston.........?.... Judytka/Szymon agnes23............09.02......35.....Northampton.....cor cia.......Zuzia Sasania.......27/02...30......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Kasia78...........20/01 ? .....29...Gosport.......?........?............... Jennny............28/01.......36...Stratford on Avon...synek/Robert Vika25......4/02.......35........Peterborough.... .syn......Kacper Maddalen83.....02.03.08....29....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah.....04.05.2008...20.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...22.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...22.......Coventry...........s ynek .....Filip mona7712.....26.05.2008...20......Coventry.............? ..........? Monika.stansted....17.06.08...9...stansted......?....... ............? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a.......Noemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta26
czesc kochane ! jakos spokojnie tu dzisiaj...mam pytanko moze ktoras moze pomoc moze ktoras ma podobna sytuacje, jestem w ciazy, moj narzeczony jest z pochodzenia szkotem, mieszkamy w anglii i zdecydowalam sie na porod w anglii, chcialabym zeby moje dziecko mialo rowniez polskie papiery(polski paszport) co powinnam uczynic w tym kierunku, nie mam pojecia jak to wszystk sie odbywa, moze ktoras moze pomoc.Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyta26-z tego co wiem(a moge sie mylic) musisz najpierw zdecydowac jakie obywatelstwo ma miec twoje dziecko(nie moze miec podwójnego) jesli chcesz zeby miało brytyjskie obywatelswo to raczej nie moze miec polskiego paszportu tylko brytyjski.najlepiej zadzwon do konsulatu oni musza wiedziec takie rzeczy i powiedza ci jakie dokumenty itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovka- wielkie dzieki po raz kolejny :) Dziekuje za odpowiedz i za porady:) Zatrzymam synka w domu choc powinien od przyszlego tygodnia isc do szkoly ale wazne by do konca wyzdrowial, nigdy wczesniej nie mial problemow z uszami... a czy te swiecowanie mozna rowniez robic jak sie nie ma takich dolegliwosci tylko tak zapobiegawczo? U malej juz zdecydowanie lepiej choc jescze do teraz zdarza sie jej ulac a nawet wymiotowac wszystko co zje i teraz niewiem czy to przez te przeziebienie czy ...slyszalam o takiej dolegliwosci jak refluks..poczekam jeszcze z dwa, trzy dni i pujde do lekarza:) Dzisiaj niestety i mnie zaatakowaly wirusy i meczy mnie okrutny katar, bol gardla i glowy najgorsze ze nie moge brac zadnch lekarstw i pozostaly tylko domowe sposoby leczenia :( mam nadzieje ze pomoga i to szybko;) Dobrze ze chociaz dzieci sie juz lepiej czuja:) leeds- trzymam kciuki za Ciebie i malenstwo agata, karinella, asiulek - za Was oczywiscie rowniez i czekamy na Wasze malenstwa bo to juz czas by wpisac sie do tabelki nizej ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola m
szukam pomocy w sprawie wyprawki do szpitala dla siebie i dziecka mieszkam w anglii czy jet jakas osoba ktora moze mi pomoc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola m
czesc dziewczyny prosze o pomoc w sprawie wyprwaki dlamnie i dla dziecka poniewaz bede rodzic w anglii a niemam pojecia co jest mi potrzebne czekam takze na cenne rady piszcie na mojego e-maila dziekuje z gory!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola m- dla dziecka wez pampersy , chusteczki nawilzane,krem do pupy (pampersy sa czasami na oddziale a chusteczki i krem zapewnie dostaniesz w paczce dla dziecka ale lepiej miec odrazu) body, czapeczke, jakies ciuszki ale nie grube bo w szpitalu jest zazwyczaj bardzo cieplo ja odrazu wzielam tez ciuszki dla malenstwa do wyjscia zeby maz nie musial sie stresowac ktore beda najodpowiedniejsze, kosmetykow do pielegnacji nie bralam bo dobrze jest na poczatku nic nie uzywac dla malenstwa ale to wedlug uznania:) dla siebie-wez dwie koszule, jedna jakas stara do porodu bo \"po\" prawdopodobnie ja wyrzucisz, kapcie, moze jaks bluze bo do okrycia u nas byly tylko koce, jakis zel pod prysznic, szampon jakbys chciala sie odswiezyc, recznik, podpaski duze (choc powinny byc na oddziale),moze wkladki laktakcyjne, aparat, telefon, ja wzielam wode mineralna bo wydawalo mi sie ze to co podaja to kranowka;) no i moze jakas gazetke czy ksiazke jakby dzidzi sie nie spieszylo do wyjscia;) i jakbys byla w stanie cztac oczywiscie:) to tyle co mi przyszlo do glowy ale pewnie o czyms zapomnialam wiec napewno dziewczyny dopisza;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wzielam jeszcze podklady poporodowe maternity pads, wkladki laktacyjne , recznik dla malenstwa, wzielam kilka pieluch tetrowych, rozek, kocyk,czapeczke, musze wlozyc jakies skarpetki, co jeszcze... hmmm a do samego wyjscia wezme siedzonko do samochodu i ubranko plus kocyk i tyle tak mysle .... ja biore sbie jakies jablko na przegryzke i wode z pewnoscia bo moze mi sie zachciec i nie bede wolac ..... wezme tez bepanten na piersi bo bardzo mi pomógl przy pierwszym karmieniu wyleczyl wszyskie rany ... mam nadzieje ze jakos to wszytko ogarne na nowo karmienie i wogole .... moze ktos ma jakies wrazenia z drugiej cesarki co chcialby sie ze mna podzielic ... bo to juz moja druga pierwsza byla w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w czwartek urodzilam mala o 8.54 rano. mialam porod naturalny z epiduralem zakonczony szybko emergency cesarka bo malej serduszko zle dzialaalo.w miedzyczasie pobierali mi krew z glowki dziecka przy 10 cm rozwarciu , robili mi 4 razy masaz szyjki macicy i cieli mnie na biegu (cial mnie polak chirurg).lezalam w szpitalu do dzisiaj bo badali jej hemoglobine.ale dostala 10 punktow, wazyla 3240. i jest sliczna i kochana.juz mam mleko, ale na poczatku ciezko bylo. w srode od 15 mialam skurcze co 7 minut, wczesniej zrobilismy kilkukilometrowy spacer do szwagra nakarmic mu kotka i zjedlismy pizze, do szpitala pojechalam o 2.30 w nocy jak mialam skurcze co 3 minuty, o 4.20 polozna przebijala mi pecherz, bo na ktg wychodzilo ze zle serduszko dziala, potem zcekalismy na wieksze rozwarcie ,przyszla lekarka powiedziala ze musi pobrac probke z glowki przez pochwe(myslalam ze zwariuje) potem te badanie krwi z glowki, 15 minut czekalismy na wynik, ona juz wychodzila i lekarka mowi- jest zle , musimy szybko ciac i po 4 minutach mnie rozcieli.dodam jeszcze ze baba ktora robila mi epidural zrobila 4 zastrzyki i lewa strona nie byla dobrze znieczulona.moj maz zemdlal jak dawali mi te zastrzyki. na pozcatku jak przyjechalam wzielam gaz , ale tylko oglupial. teraz sie w koncu dobrze wykapalam, tesciowa mnie nakarmila a mala na razie nakarmiona spi jak zaczarowana.rana mnie ciagnie, ale to nic. tak sie balam ze z nia cos nie tak jak mi powiedzieli o tym serduszku ze teraz to juz wszystko zniose. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jak cos to nam nie sprawdzala czy mamy fotelik, tylko spytala.moj maz wzial mala na rece, bo nie chcail jej wsadzac do fotelika (szwagier prowadzil)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella, najszczersze GRATULACJE!!! dobrze ze wszystko jest z Mala ok :) a to pobieranie krwi z glowki brzmi strasznie brrr :( kolezance synkowi tez tak badali bo tez bylo ryzyko cesarki anyway, wszystkiego najlepsiejszego dla Was 🌻 :) trzymajcie sie cieplutko! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinella .......głupota
to gratuluję odpowiedzialności :o nie dośc że ciężki poród i najadłaś się strachu to na rękach wiezliscie dziecko....a to mogło się skonczyc gorzej niz twoj poród!!!!!!!!! :o głupota ludzka nie zna granic...dodam ze nie jestem głupią pomarańczką z polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieprz sie jak nie umiesz czytac tlumoku dziecko dostalo 10 punktow, do domu mam 5 minut samochodem jak ci nie pasuje to swojego nie wiez, ja ze swoim bede robic co chce z\awsze to sie jakas kurwa znajdzie co stara sie wcisnac szpileczke zeby sobie dzien poprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj porod skonczyl sie dobrze jak nie doczytalas a zreszta dus sie sama w swojej zlosliwosci mnie jest dobrze milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu wcięło mój post, a byłam pierwsza z gratulacjami :( karinella, najszczersze GRATULACJE! 🌻 cieszę się że wszystko dobrze :) wszystkiego najlepsiejszego! :) trzymajcie się cieplutko! 👄 ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella- PRZEOGROMNE GRATULACJE :) dobrze ze wszystko sie dobrze skonczylo... a jak mezulek doszedl juz do siebie ? :) ;) asiulek27- dobry pomysl wziasc cos na przegryzke zawsze moze sie przydac na sali porodowej jak i po.. niewiem jak w innych szpitalach ale tutaj jest kuchnia otwarta non stop i samemu sie bierze jedzonko czy cos do picia tylko obiady podaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinella .......głupota
a ja mimo to uważam że to była nieodpowiedzialnośc!! tak pragnie się dziecka i tego szczęścia które wraz z nim przychodzi, a jedna idiotyczna :o decyzja może te szczęście szybciutko zniszczyć!! pomyśl o tym a nie wieszaj na mnie psów!!!!!! nie sądzisz chyba że ktos sobie wymyślił foteliki samochodowe dla swojego "widzi mi sie" poto się je kupuje żeby zapewnić dziecku BEZPIECZEŃSTWO!!!!!! Gdyby coś się wydarzyło obdara byś swojego męza ze skóry za tą jego bezmyslną decyzję. Pozdrawiam i życzę pociechy z córeczki a wam na przyszłość więcej rodzicielskiego rozsądku!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mi sie przypomniało klapki pod prysznic no chyba ze ktos chce bez klapków ale ja osobiscie biore :) nie mam zamiaru zarazic sie grzybica stóp choc wiadomo w szpitalach jest dosc czysto z pewnoscia jest to miejsce uzytku wielu róznych osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala 983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala 983
hej dziewczyny, jestem w Londynie 4 latka , mieszkam w okolicach Wood Greenu, jestem w poczatkowych tygodniach ciazy :) Jutro mam pierwsza wiztye u lekarza. Trzymajcie kciuki :) Powiedzcie prosze kiedy mage sie spodziewac pierwszego skanu? ~pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALA pierwszego scanu mozesz sie spodziewac w 12 tc a drugiego w 20 tc to standart jaki jest w angli 2 usg. Ale byly dziewczyny ktorym udalo sie zalapac na 3. wiekszosc idzie przynajmniej na jeden prywatnie i to najczesciej w Polsce:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego niue napiszesz pod swoim zwyklym nickiem.jestem pewna ze znalazlabym co najmniej kilka glupich rzeczy ktore Ty robisz. a ja nie uwazam ze jezdzenie bez fotelika jest glupie.sa przypadki jak dziecko w foteliku wypadlo z fotelem przez okno, sa jak dzieki temu ze bylo na rekach przezylo.fotelik nie gwarantuje bezpieczenstwa. ja wiem jakim samochodem jechalam, jaka droga jade do domu, jak jezdzi moj szwagier i czy lepiej bylo wsadzic niunie do fotelika czy nie. przykre jest ze na tym forum jak sie cos napisze to od razu ktos musi skrytykowac.niestety oddaje to obraz wiekszosci polakow w anglii- zawistnych, wiecznie na nie, wiecznie zeby komus przypiac szpilke bo mi jest zle, bo mam dzisiaj zly humor.gdyby Tobie bylo dzisiaj dobrze, gdybys byla szczesliwa to w zyciu by Tobie nie przyszlo do glowy zamiast zlozyc gratulacji przyczepic sie do czegos.dlatego sadze ze cos Ci sie aktualnie nie udaje.czlowiek szczesliwy wylapuje szcescie a nie nieszczescia i bledy. uwierz mi ze chcialabys miec takiego meza jak ja- przynajmniej ja nie jestem zgryzliwa, wiec sadze ze u Ciebie jest cos nie tak w domu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×