Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

czesc brzycholki!!!! jak czytam to wszytsko co dziewczyny teraz przezywaja z tymi swoimi facetami to nie miesci mi sie to w glowie zeby moj robil takie rzeczy. bardzo dziewczyny wam wspolczuje, ladne palanty z tych chlopow sa. ja w sumie nie wypowiadam sie i nie doradzam bo nie nie bylam ani nie jestem w takiej sytuacji (ale moge byc ) wiec nie wiem co mam wam kochane doradzic. trzymajcie sie cieolutko nie zalamujcie sie bo w was sa piekne male istotki ktore bardzo kochacie i nie warto sie denerwowac na tych glupich facetow. ja nie powiem bo byl taki czas ze moj facet tez sobie popijal tylko u mnie bylo tak ze mieszkaja z nami koledzy z naszej miejscowosci z polski i znamy sie od dziecka i jak tylko przyszli z pracy to bylo picie piwka i to nie jednego tylko conajmniej na leb pili po 6/7 piw to ja tez ile razy plakalam ale pozniej z nim porozmawialam i naszczescie zmienilo sie to i teraz tylko w weekendy cos sie napije jak robimy grila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sulevita i Ivonka bardzo serdecznie wam współczuję kurde za jakie grzechy tak musicie się męczyć tym bardziej że niebawem bedziecie miały wasze skarby przy sobie. Teraz najważniejsze to jest sie nie denerwować i stresować bo wszystko odbije sie na dziecku. Uwierzcie mi ,że tak może się stać ja też moją Julię naraziłam na wielki stres bo mieliśmy wypadek samochodowy jak byław w 4 miesiącu ciąży, później szpital i leczenie, ateraz moja mała jest bardzo nerwowa i płaczliwa.Cóż wam mogę doradzić nigdy nie znalazłam się a takiej sytuacji, tak jak mówią dziewczyny 5 rzay się zastanówcie nim podejmiecie decyzję odnośnie ojcostwa, naprawdę bo później dopiero będzieciemiały problemy. Ivonka ja rodziłam poprzez cesarkę to nie mogę za wiele pomóc odnośnie sal wiem tylko że u mnie w szpitalu są osobne sale do rodzenia i póżniej wspólna sala odgrodzona parawanami po porodzie. Trzymajcie się dziewczyny i w miarę możliwości nie stresujci siebi i dzieci Pozdrawiam Uciekam bo moja mała domaga się jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam widze ze naprawde ciezko niektorym dziewczyna i byc moze nazwiecie mnie podla ale kazdy jest po czesci kowalem swojego losu.... Ivonka mysle ze takie zachowanie bylo nie od dzis ani od wczoraj czy tego nie zauwazylas ... ze sie od siebie oddalacie ... sytuacja z jednej strony jasna a z drugiej czarna dziura co robic... musisz sama zdecydowac skoro on nie chce z Wami byc ... co jest bardzo przykre mysle ze kiedys o do niego dojdzie oby nie za późno... ale meczarnia razem jest chyba nie zbyt dobra choc z drugiej strony skoro jest ojcem powinien miec swoje obowiazki i zajmowac sie tez dzieckiem ...moze pogadaj z polozna o domach dla matek ... a Ty masz jakies dodatki dla siebie masz NIN ?? SuleViae- troche sie dziwie ze tak szybko zdecydowalas sie na dziecko z gosciem o innej narodowosci tym bardziej ze tyle sie slyszy a co do no Arabach ....ale juz mleko rozlane .. trzeba teraz posprzatac .... dowiedz sie co mozesz dostac od panstwa w kazdym urzedzie sa jednostki pomagajace dzieciom i rodzicom jako samotna mama mozesz tez starac sie o mieszkanie socjalne, a co do niego mysle ze powinnas dac mu znac ze ojcem jest ale skoro ma zone i cie oszukal wiec nie chcesz z nim zyc ... wiec kwestia ukladu .. takie jest moje zdanie choc wiem ze teoria a praktyka to dwie rozne dziedziny ....jesli zalozyl by sprawe a okazalo by sie ze dziecko jest jego niestety ty ponosisz koszty...albo poprostu ojciec nieznany ale to jest ryzyko jego sprawy sadowej na Twoje nieszczescie znasz go króciutko i dokladnie niewiesz na co go stac ...co do kultury Oni niestety rzadko szanuja zony ale dzieci to ich krew wiec walcza o nie mam ciocie co musiala wywiesc dzieci z ich kraju pod innym pretekstem i udalo jej sie uciec ale wielka to byla wojna ... Migotko ja mam przyznany tax ale nie otrzymalam karty moze z czasem przysla ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i chyba rzeczywiście zrezygnuję z tych alimentów ... zaszyję się gdzieś narazie a potem do polski i w dupie mam ... bo jak nie będzie wiedział gdzie jestem to chyba nie będzie mnie szukał ;/ fajnie by było do polski wyjechać ale matka mnie nie chce - zreszta mamy małe mieszkanko ...nie wiem kurde ... pojadę do polski to bede myślała z rodzicami ... wczoraj powiedział przez fona że mam dwie opcje ... 1. pojechać do polski i nie wrócić 2. przyjechać ale wtedy on mnie zniszczy ...makabra :( kaska 0110 - napisałam o tej polsce bo wcześniej Karinella napisała że jej koleżanki kolo nie pozwalal wyjechac wiec to byla odp do jej wypowiedzi :) Idę odkurzać a potem do roboty... trzymajcie się dziewczynki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka-250 --pare stron do tylu wlasnie jest o tym SSMG:) Ja tam nawet wypisalam z tego druku jakie warunki trzeba spelniac itd:):):) SouleViae- twoi rodzice moze teraz sa niezadowoleni z takiej sytuacji ale na pewno ci pomoga. Im tez musisz dac troche czasu do zaakceptowania tego co sie stalo. Ale wierze, ze bedzie ok a ty sobie dasz rade z tym wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki sory ostatni raz sie pytam was na ten temat,bo zeby dostac te jednorazowe 500f trzeba pobierac jakis z tych zasilkow co sa wypisane w tej formie.moje pytanko brzmi czy moj maz ktory od niedawna jest self employer moze sie starac o jakis ten zasilek np child tax....?tak mysle szkoda mi tych 500f zeby zaprzepascic,ale my dopiero zlozylismy o child benefit na 1 sze dziecko,nie wiem czy mozna dalej o te taxy credyty.czy on nie za krotko pracuje jako self.e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie szczesciary:):) SuleViae- hmmm mysle ze wypowiedz Kasi1001 jest bardzo madra i przemyslana warto wziasc ja pod uwage:) Swoja droga znam Cie i wiem ze podejmiesz najlepsza decyzje. Chodzi tu o dobro dzidzi. Mysle, ze nie wazne sa w tym momencie alimenty. To Ty kochasz swojego szkraba. To Ty przezywasz czy wszystko z nim ok. To Ty i Twoi bliscy sa z Toba kiedy sie zle czujesz. Jezeli on ma swoj swiat niech tak zosatnie. Oddajesz dzidziusiowy serducho wiec tylko Tobie mozna decydowac o jego losach. Szczeze mysle ze nie chodzi mu o dzidzie tylko zeby Ci pokazac ze on wygral(tylko co?????). Pozdrawiam Cie goraco aaaaaaaaaaaaa mialam Ci wyslac linka juz szukam http://www.widgetbox.com/widget/baby-ticker :) prosze:) Ale dzisiaj ladna pogoda. Od rana jestem na nogach:) Od dwoch dni czuje sie jakos dziwnie to znaczy ciezko mi i moja dzidzia jest bardzo nisko. Mysle ze to nic powaznego tylko rosnie i ciezar spycha ja na dol. Mam pozytywne nastawienie. Wiem ze MOGE WSZYSTKO. Kazda z nas moze \"przenosic gory\" dla swojej pociechy nawet jezeli jeszcze nie ma jej przy sobie. Wiem ze niektorym z Nas a raczej wszystkim jest nie latwo czasami( roznice stanowia rodzaje tych problemow), ale gdy jest nam zle to wystrarczy ze pomyslimy o naszych szkrabach, ktore przeciez bez nas nic nie moga sa calkowicie zdane na nas i tez nas kochaja. Bo jak moglyby nas nie kochac przeciesz zadaja nam takie slodkie szczurchance. Tylko osoba ktora kocha tak slodko zaczepia;) Glowy do gory DZIEWCZYNY:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzior moze. placi podatki tak samo jak wszyscy, takie same ma prawa. poza tym child benefit dostaje sie na kazde dziecko, czyli jeden z tych benefitow bedziecie pobierac. nawet jesli do porodu nie dostaniecie decyzji, to i tak skladajcie o \"becikowe\" tylko napiszcie ze czekacie na decyzje w sprawie child benefitu. dobra mykam dalej do sprzatania!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz jestem po usg. Pan doktor zbadal bobo wszystko jest ok wymiary odpowiadaja 36 tygodniowi ciazy wiec termmina na 31.08 jest aktualny. Malenstwo tak jak powiedziala polozna obrocilo sie glowka w dol. No i co do plci dziecka zostala potwierdzona pierwsza wersja czyli maly Aleksik. Moja dzidzia chyba sie cisnie na swiat w wczoraj wieczorem i dzisiaj w nocy mialam coras czestrze skorcze czasami jak maly sie kreci to mam uczucie jak by mi miala przebic pechez plodowy. Coraz czesciej mi sciaga podbrzusze w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia, no to wieści dobre. No a tak się martwiłaś ❤️ Tylko się tak nie śpiesz...powolutku kochana :) Madziu - dla Was wszystko :) Ja mykam dalej do sprzątania :O Ja dziewczynki jestem strasznie podjarana :) Dzisiaj muszę na błysk wysprzątać caaałą chatę, po południu z Tomkiem jedziemy kupić materac dmuchany - bo gości będziemy mieli, no a wyro tylko jedno. Musimy też zrobić zakupki żywnościowe na kilka dni. I tak jutro jak mąż wróci z pracy to jedziemy do znajomych do Cambridge, pokazują nam miasto, nocujemy u nich (i mam nadzieję fajnie się bawimy) a następnego dnia do południa odbieramy mojego brata i bratową, którzy przylatują do nas z Polski na kilka dni :D:D:D Nie widziałam ich już rok czasu :( i tak mi się micha cieszy, że szok :):P:D Zostaną tylko do poniedziałku, ale i tak fajnie, że ich zobaczymy. Do tego mężuś się o urlop postarał w tym czasie i cuuuuudownie będzie :D Już się doczekać nie mogę :) Dlatego znowu idę sprzątać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia- ciesze sie ,ze wszystko ok. Jednak myslalam, ze dzidzia zrobi ci niespodzianke i to bedzie dziewczynka:D:D Teraz to ty bedziesz jedyna kobietka wsrod tylu facetow:D:D:D migotka_250 - tu specjalnie dla ciebie jeszcze raz kopiuje jakie warunki trzeba spelniac aby otrzymac te 500F:):) Trzeba pobierac 1 z n/w swiadczen- Ty lub twoj partner: - Income Support, or - income- based Jobseeker\'s Allowance, or - Pension Credit, or - Child Tax Credit which includes a distability or severe distability element, or - child Tax credit at rate higher than the family element Potrzebujesz pomocy w zakupie rzaczy dla dziecka - has recently been born, or - is expected to be born in the next 11 weeks, or - you have recently adoptad, or - is the subject of a residence order, or - is the subject of a parental order under section 30 of the Human Fertilisation and Embriology Act 1990. Tu masz jeszcze linka www.dwp.gov.uk Ja wlasnie dostalam decyzje o przyznaniu tej kwoty i w ciagu paru dni maja przelac mi na konto:D:D:D Jak czlowiekowi mozna czasami poprawic humor:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz wkleja dokladniejszego linka:) http://www.dwp.gov.uk/advisers/sb16/ssmg.asp Klacia - ja mam napisane na jednej z katrek (w tym liscie), ze na taka decyzje mozna czekac do miesiaca od chwili zlozenia. A u mnie faktycznie to bardzo szybko zatwierdzili bo przeciez dokumenty wyslalam w zeszlym tygodniu. A pieniadze maja przyjsc do paru dni na konto. Moze ty juz dostalas przelew i o tym nie wiesz:):):) Jak cos to zawsze mozesz do nich zadzwonic i sie zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wy wciaz gacacie o benefitach
naprawde nie macie innych tematów zebraczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada nie pamietam kiedy ale wtedy co ci pomagalam wypisac to podanie o 500f to na drugi dzien wyslalam moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie mamy tu przynajmniej jest o co bo w polsce to tylko kopa w dupe mozemy dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia- to ty musialas wyslac do 2 tyg przede mna. W takim razie juz cos ci powinni przyslac. Jesli nie dostaniesz listu od nich to tam zadzwon lub zapytaj sie w Job Center:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wy wciaz gadacie o benefitach
hahahah strasznie wam zazdroszcze tego ze nie mogłyscie tu konca z koncem zwiazac a tam musicie latac po zasiłki jak ja wam ""zazdroszcze " hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wy wciaz gadacie o benefitach
z tego co wiem benefity przysługuja najubozszym czyli wam hahah czy jest wam czego zazdroscic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzior - na dole masz opisane pokrótce benefity. No i walnęłam byka :( - Mada dobrze napisała. Do SSMG (becikowe) potrzebny jest Child tax Credit a nie Child Benefit. Mam nadzieję, że się nie gniewasz za moją pomyłkę. http://www.polska-anglia.co.uk/zasilki%20rodzinne%20w%20londynie%20i%20wielkiej%20brytanii.htm Miałam jeszcze jedną fajną stronke o benefitach. Jak znajdę to wyślę Ci linka. W razie jakichś szczegółowych pytań możesz pisać do mnie na gg (jest pod spodem), jak będę potrafiła to podpowiem co nieco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Słoneczka :) Dziś przepiękna pogoda :) nareszcie !!!!!!!!!!! Rano z moim mężusiem i corunią pojechaliśmy na pierwszy scan. Powiem szczerze , że spodziewałam sie bardziej szczegółowych informacji :( , całe badanie trwało około 3 minutek. Doktorek nie podał mi plci dziecka :(( ( świania !!!!!!!!!!!!!) , jak to ujął ten scan jest podstawowy więc tylko ogólnie sprawdzają stan dziecka. Za 3 tygodnie mam mieć kolejny scan i wówczas dowiem sie więcej .......nic nie kumam , przecież mogli by wszystko zrobić za jednym razem, ale co tam wytrzymam te 3 tygodnie :) . Niestety moja tłumaczka sie spóźniła więć nawet nie potrafilam zadać bardziej szczegółowych pytań. Humor poprawiły mi dwa piękne zdjęcia mojego maleństwa :) już są w rameczce :)) Po scanie udalam sie na wizyte u położnej , pobrala mi krew do testu potrojnego , posłuchaliśmy całą rodzinką serduszka maleństwa ( mężulek nawet je nagral na komórke ). Połozna obejrzała wyniki ze scanu powiedziała że wg. niej wszystko jest oki:). Wydala mi także zaświadczenie że jestem w ciąży i jutro biegnę do counsilu zlożyć papiery o domek :)) , może się uda ::) Teraz ide do moich sloneczek na ogródeczek pobawić sie w piaskownicy :)) . hmmmmmmmm jak dobrze byc w domku bez intruzów ;P Miłego dnia dziewczynki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki:) Ladny dzis dzionek,bylam na spacerku:) Ale sie rozpisalyscie,czytam was powoli,bo dawno nie zagladalam. Mam pytanko, ostanio wykryli u mnie cukier w moczu no i skierowali mnie na badanie krwi pod wzgledem cukru,wynik przyszedl prawidlowy,to nie wiem skad ten cukier w moczu,ulzylo mi ze krew ok tzn.ze raczej cukrzycy ciazowej niema,ale zastanawia mnie ten cukier w moczuno i zadnej infekcji w moczu tez nie ma ,czy ktoras z was miala cos takiego? Dzieki z gory za odpowiedzi pozdrawiam i nadrabiam zagleglosci w czytaniu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×