Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

yyyhh, szkoda :( pewnie masz inaczej prowadzone bo u mnie jest biala ksiazka z niebieskimi napisami Personal Maternity Records w kazdym razie dziekuje 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona3000
witam !!! Własnie niedawno dowiedzialam sie o tej stronce .Mieszkam w londynie i jestem w 8 tygodniu ciąży, ogólnie to jestem bardzo przerazona, bo juz niestety moja ciąża jest zagrozona, w o ile wiem tutaj nie podtrzymuje sie ciąży do 3 miesiaca. jestem narazie pod opieka GP, jutro mam 2 scan . Jestem ciekawa kiedy jest pierwsze spotkanie z położna ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivonka witam! co do obaw lez lez lez caly czas, a jak cos to jedz na pogotowie.Wtedy musza Ci pomoc. oo maz wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, ja mialam pierwsze spotkanie z polozna po pierwszym skanie, podeszlam do recepcji w przychodni i sie umowilam.Moglam miec wczesniej ale bylam w polsce. spytaj babeczek w okienku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia to i tak masz dobrze ze tesciowa zauwaza ze jestes ladna, bo moja ciagle nie moze zrozumiec co jej syneczek we mnie widzi. A ta sasiadka z dolu to taka ladna, a ta corka zosi to ho ho ho. a do mnie - a co ty tak dziwnie wygladasz?? Nie moz ezrozumiec mojego stylu ubierania sie, a potem przychodzi i mowi- moglabys mi dokupic bolerko do sukienki bo ty tak zawsze umiesz dobrac, albo moze kupisz mi cos takiego do malowania, bo ty tak umiesz, ale generalnie zle sie ubieram, dziwnie sie scinam i dziwnie maluje.Chociaz odkad jestem w ciazy to obchodzi sie jak z jajkiem. Dlatego jestem zdezorientowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona3000
dziekuje za miłe przyjecie , wkoncu bedę mogla sie czegos dowiedziec o ciąży w anglii. leże ile moge ale mialam plamienia stąd to zagrożenie , jutro mam scan trzymajcie kciuki żeby serduszko biło, pozdrawiam gorąco!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ............PŁEĆ...........IMIĘ ivonka79......11/08.....39......Tonbridge.....coreczka.. .....Maya gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka Mada744.....26/08...... 37........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......37.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....36.......Enfield............synu s .............? ***niunia***....14/09.....35......Wolverhampton....synek ......Bartek agata27......15/09......35......London........coreczka.. .......Lania kaska0110....16/09.....35.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....32........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...30....Leicester......dziewczyn ka.........? Justyna M........03/10....32........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....27...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...30..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......29.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 29....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....30....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...29...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....28....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....24.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....22.....Bristol............? .........Oliwia/Dawid kurczaczek13...11/12...22.....Windsor.....córusia....Ana bela...... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....17.....SOUTHEND............. ..?............... asiulek27.......06/01.....17.....Preston........?....... Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01.... 18.....Leeds......Księżniczka Mikal/król Dawid fasolka..........26/01.....16.....Belfast.........?..... ...........?........... Jennny...........02.02.....14.....Stratford on Avon.........?.............? Kagimka ........15/02......6....Watford........?........Julian/Stefa nia juska27..........26/02...........10......nottingham..... ?... . ........? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... .?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopc zyk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor Poprawilam sie dzisiaj w tabelce:) bo nie bedzie mnie na forum ze dwa dzionki a dzisiaj mam 29 i 5 dni:):):) Oczywiscie witam Wszystkie mamusie i nowe nicki na forum:):):) Dziewczyny co ja dzisiaj w nocy przezywalam ppppppppppppp jak mnie kosci bola Czy Was tez tak bala??? Kazdy skrawek kostny mego ciala w nocy jest jakis czuly i bol jest tak mocny ze musze wstawac i pochodzic troche po mieszkaniu hahah Brzuszek mam czesto twardy ale po jakims czasie mieknie to nie boli jest raczej nie przyjemne, ale czego nie mozna zniesc dla skarbeczka:) Swoja droga ciekawe gdzie sie podziewa Skorpionka (pewnie cos przeoczylam w jej wypowiedziach ;)) Pozdrawiam cieplutko glowy do gory i badzcie silne zwlaszcza w ten \"cudowny\" ;) upal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpionka przebywa
w Polsce :) i odpoczywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ciekawa jak tam u Ivonki79, jak jej minal porod. Ivonka odezwij sie :):):):) kalcia a co u ciebie, nie pokazujesz sie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziarnko piasku ❤️ cześć słonko :) Nie piszę na wrześniówkach bo tam jeszcze nadrabiam...:0 zostało mi chyba ze 20 stron :0 tak się rozpisałyście, że nie nadążam... :P No ale cały czas podczytuję i jak tylko nadrobię to się odezwę! Jeżeli Cię to interesuje to u mnie relation to brim wpisane jest dopiero od ostatniej (poniedziałkowej) wizyty - czyli był to u mnie pełny 34 tydzień (skończony). Jest tam wpisane free - cokolwiek to znaczy. Czemu o to pytasz?? Czy to coś ważnego?? O czym to świadczy?? No firma się psuje, już słyszałam wiele negatywnych opinii...ale z tego co wiem to oni jedyni dostarczają na teren Leicester. No i ja teraz zamawiam też paczkę...zobaczymy co mi wykombinują...a jak wózeczek?? 😘 dla wszystkich brzuszków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu, postaram Ci sie wytlumaczyc najlepiej jak potrafie co to jest to relation to brim pod koniec ciazy glowka dziecka opuszcza sie do nizszej czesci miednicy. lekarze i polozne \"dziela\" glowke na piec czesci (jakkolwiek to brzmi :P) i oceniaja i ile tych piatych sa w stanie wyczuc powyzej kosci lonowej. glowka bedzie \'engaged\' jesli 2/5 glowki dziecka lub mniej moze byc wyczuta, a jesli da sie wyczuc ze cala glowka jest powyzej tej kosci to wtedy jest okreslane jako \'free\' generalnie chodzi o to ze im ta glowka nizej tym dzidzius coraz bardziej toruje sobie droge do porodu. no i u mnie tez bylo \'free\' super polskie zdania mi wyszly :O no nie ma co :O mam nadzieje ze cosik zrozumialas... powinnam isc juz jutro do poloznej ale nie bylo miejsca wrrrr... mam wizyte w przyszly piatek dopiero :O a wozek spoko :D stoi narazie w kanciapie u landlorda bo u nas nie ma miejsca, poza tym mieszkamy na drugim pietrze wiec na tych waskich schodach to nawet bysmy go nie wtargali :P landlord dal nam klucz do tej kanciapy i tam wozek ma swoj \'parking\' ;) ale mielismy radoche jak go rozpakowalismy :D wyglada super, ciemno fioletowy z rozowymi dodatkami - taki bardzo dziewczynkowy :) trzymaj sie cieplutko, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziarenko 🌼 dziękuję za wytłumaczenie :) Tak myślałam, że to coś w tym stylu :) Bo ona mi właśnie mówiła że już jest główką na dół mój smyk, ale jeszcze nie ma tej główki w kanale rodnym. W sumie to jeszcze troszkę czasu mamy więc luzik :) Wózeczek zaraz obejrzę :) Buziole wieelkie dla Ciebie i dla Twojego słoneczka 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam jakos ochoty na pisanie moje dzieciatko wlasnie leci w samolocie jeszcze przednim 1.5 h w lotu a potem jakas 1 h w autobusie. Denerwuje sie strasznie i czekam na telefon:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji to chyba hormony szleja bo przy kazdej chwili jak jestem sama to sie rozklejam i gdzies slimtam pod nosem. Jeszcze mam caly brzuchol obolaly maly tak kopie i sie rozpycha ze miejscami nie moge sie dotknac tak jak bym miala siniaki od spodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ............PŁEĆ...........IMIĘ ivonka79......11/08.....39......Tonbridge.....coreczka.. .....Maya gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka Mada744.....26/08...... 37........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......38.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....36.......Enfield............synu s .............? ***niunia***....14/09.....35......Wolverhampton....synek ......Bartek agata27......15/09......35......London........coreczka.. .......Lania kaska0110....16/09.....35.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....32........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...30....Leicester......dziewczyn ka.........? Justyna M........03/10....32........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....27...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...30..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......29.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 29....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....30....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...29...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....28....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....24.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....22.....Bristol............? .........Oliwia/Dawid kurczaczek13...11/12...22.....Windsor.....córusia....Ana bela...... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....17.....SOUTHEND............. ..?............... asiulek27.......06/01.....17.....Preston........?....... Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01.... 18.....Leeds......Księżniczka Mikal/król Dawid fasolka..........26/01.....16.....Belfast.........?..... ...........?........... Jennny...........02.02.....14.....Stratford on Avon.........?.............? Kagimka ........15/02......6....Watford........?........Julian/Stefa nia juska27..........26/02...........10......nottingham..... ?... . ........? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... .?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopc zyk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor Zmieniam tydzien juz teraz przynajmniej troche mi sie nastroj poprawi::::::::::::::::::::::::::(::::::::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link nie chodzi ale wejdzcie na stronke www.edziecko.pl Na glownej stronie jest co poleca Gazeta Edziecko i jest tan Naglowek Niemowle trzeba ubierac cieplo-prawdy i mity. A tak pozatym polecam ta stronke mozna tu poczytac wiele ciekawych artykulow a pozatym troche sie doksztalcic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam bardzo wczesnym rankiem:):) Oczywiscie obudzila mnie moja gwiazdeczka, ktora bardzo chciala sie do mnie przytulic:D tylko, ze ona spi nadal a ja juz nie. Ale pewnie zaraz znowu sie poloze i pospie jeszcze z godzinke albo dwie;);) kalcia teraz juz pewnie jestes spokojniejsza jak Klaudzio dojechala na miejsce:) i smacznie teraz spisz. Poczytalam sobie pare artykulow z tego linka co dalas. Tez polecam innyb brzuszka sobie poczytac co nieco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was od rana ale sie rozpisalyscie ... mam nadzieje ze dzis bedzie równie cieplo co wczoraj, bylismy wczoraj w kilku sklepach za fotelikiem dla malej i chyba kupimy jej z mamas and papas cena 70 f z pasami od 9 do 36 kg bylismy tez w toyerasie ale tylko jeden taki byl ale nie za ciekawy i cena podobna tyle ze bez pasów ... w mothercare ceny dwa razy takie w kazdym razie ok 100 i ponad chcemy taki ktory później bedzie mozna zdemontowac i bedzie sama podkładka... musimy tez kupic dwa przeciwsłoneczne roletki... mój maz dzis pierwszy raz pojechał samochodem do pracy... ciesze sie bo wreszcie nie bedzie sie meczył na tym rowerze..... Zmienie juz tabelke bo dlugo nie zmienialam ... od niedzieli bede miala 19 tydzien jeszcze jeden i połowinki :) a we wtorek bede miala urodzinki:) NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ............PŁEĆ...........IMIĘ ivonka79......11/08.....39......Tonbridge.....coreczka.. .....Maya gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka Mada744.....26/08...... 37........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......38.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....36.......Enfield............synu s .............? ***niunia***....14/09.....35......Wolverhampton....synek ......Bartek agata27......15/09......35......London........coreczka.. .......Lania kaska0110....16/09.....35.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....32........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...30....Leicester......dziewczyn ka.........? Justyna M........03/10....32........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....27...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...30..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......29.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 29....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....30....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...29...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....28....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....24.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....22.....Bristol............? .........Oliwia/Dawid kurczaczek13...11/12...22.....Windsor.....córusia....Ana bela...... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....17.....SOUTHEND............. ..?............... asiulek27.......06/01.....19.....Preston........?....... Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01.... 18.....Leeds......Księżniczka Mikal/król Dawid fasolka..........26/01.....16.....Belfast.........?..... ...........?........... Jennny...........02.02.....14.....Stratford on Avon.........?.............? Kagimka ........15/02......6....Watford........?........Julian/Stefa nia juska27..........26/02...........10......nottingham..... ?... . ........? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... .?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopc zyk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor SuleViae- tez mi sie podoba Joshua dla chlopczyka ale ustalilismy ze beda polskie imiona wiec niech juz tak zostanie ... nie macie kontaktu z ivonka ?? troche sie martwie o nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co w sumie chyba powinnam wpisac dwa terminy bo teraz stwierdzili ze mam termin na 15 stycznia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz mi sie nastroj poprawil moje dziecko dolecialo cale i zdrowe. Ja juz na nogach bo wlasnie sie zbieram do wyjscia o 10 mam wizyte u poloznej. Ciekawe jak dzisiaj bedzie:)Pozdrowionka i milego dnia MAMUSKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny co wy spać nie możecie ??? ja dopiero standardowo wstałam, właśnie sie mleczko gotuje i mykam do asdy po proszek jakiś do prania ciuszków dziecięcych. Bo co mam wsadzić do wyprawki do szpitala jak nie poprane a ogoda ładna to szybko wyschnie :D potem centrum ale muszę poczekac na męża bo zakosił mi samochód chyba do parcy zaspał czy co. W sumie nie mam daleko ale z moim bólem krocza to najdalej do kibelka zajdę :) kalcia64 ja sobie nie wyobrażam jakby mój Patryk miał bezemnie wyjechać SZOK :D daj znać co u położnej jak wrócisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki! kalcia64 ty juz pewnie na wizyciu u położnej. Na pewno wszystko bedzie w porządku. A jeśli chodzi o synka to pod opieką teściowej jest na pewno bezpieczny. Odpocznie sobie w innym klimacie i wróci do ciebie bardzo stęskniony. niunia - nie każdy może leniuchować tak jak ty ;-) . Też bym tak chciała. Ale jeszcze kilka miesięcy popracuję i pójdę na zwolnienie od grudnia. Witam nową koleżankę Iwona3000 wśród \"angielskich\" przyszłych mamusiek. 🌼 asiulek27 - ja pierszy termin miałam 26.01, na drugiej wizycie 24.01 zobaczymy co będzie na trzeciej. Jak tak dalej pójdzie to dziecko urodzi się w moje urodzinki czyli 13.01. Ale byłby numer. Pozdrawiam i do usłyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki 🖐️ Kalcia - i jak synuś?? Doleciał cały i zdrowy z babcią?? Jak Twój nastrój dzisiaj?? Trzymaj się dziubulku 😘 Katelka - a Ty nam się słonko melduj raz!! Wszystko ok?? Asiulek - no foteliki to niezły wydatek. My też nie tak dawno kupiliśmy autko i wiem jaka to radocha :) Nikogo o nic nie musisz prosić...zakupy itd. wsiadasz w autko i jedziesz. Super :) Mada to Olcia łobuziarka :D Ja się biorę za obiadek. Później Was jeszcze nawiedzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×