Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

ja pamietam jak mi lekarz masowala szyjke jejka jaki ból czulam, ale to juz było podczas porodu..... az krzyczalam...:( wczoraj wybralismy sie zaraz po meza pracy na basen z mala az sie cala trzesla jak wychodzila ale chciala siedziec w wodzie ... wieczorem znow dala koncert .... ja akurat mylam naczynia w kuchni ale nie wchodzilam i sie nie wtracalam bo maz ja wykapal dawal jej mleko ale ona nie chciala a glodna byc powinna i robi fochy takie na maxa i tylko pomaga jak sie wyplacze.... wolala mamusia a mi serce pekalo nagle cisza i maz przyszedl z butelka wypila wszystko ale nie moglam z tym jej placzem .... w nocy obudzila sie na jakas godzine .... i szalala ... zdecydowalam ze kupie jej nowa przytulanke i konczymy ze smokiem oj ciezko bedzie ale bedziemy musieli dac jakos rade ....teraz mysle ze jak juz nie bedzie brala smoka w nagrode kupimy jej makka pake bo chciala jak kupowalismy jej upsy daisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada744 GRATULUJE SLICZNEGO SYNKA:) :) :) Mam pytanko do mamus ktore rodzily w Anglii,czy tutaj po porodzie polozna kazala wam podawac dziecku wit.D3,wiem,ze podawanie tej wit.przeciwdziala krzywicy i wlasnie ogladam program na tvnstyle i tam lekarz mowi,ze ta wit.powinno sie podawac do 2 roku zycia wiec jestem ciekawa jak to tu wyglada. dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi wiadomo nie podaje sie tu rutynowo wit D3, kolezanka podaje malemu ale tylko dlatego ze mama przywiozla jej z Polski :) ja swoja tez o to poprosze :) Anka Manchester, mysle ze jak nie bedziesz chciala tego masazu to nikt Cie przeciez do niego nie zmusi. Pytanie tylko ile bedziesz chciala chodzic w ciazy ;) :P z drugiej strony mysle sobie ze masaz szyjki macicy wykonywany w Polsce chyba z zalozenia jest bolesny: po pierwsze po to by przygotowac kobiete na bol w czasie porodu :O po drugie: chyba wychodza z zalozenia ze im bardziej bolesnie tym wiecej stresu dla kobiety a byc moze stres przyczyni sie do szybszego porodu :O a mi sie dzisiaj snilo ze kalcia urodzila :) kalcia! halooo! masz juz synka przy sobie? aha, i polozna mi ostatni mowila ze ten masaz szyjki jest skuteczny u 75% kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada, chcialabym byc w polowie tak odwazna i opanowana jak ty :) jeszcze raz Gratuluje!! Kaska, ja znalazlam artykul o obracaniu dziecka, ale nie wiem jaki oni sposob wykorzystaja. slyszalam ze u pierworodek rzadko sie takie obracanie wykonuje bo rzadko wychodzi. a co myslisz o cesarce?? wklajam artykul: http://dziecko.onet.pl/955,nietypowe_polozenie_dziecka,artykul.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, jak sobie pomyślę o tym masażu szyjki, to aż mi sie niedobrze robi. To musi być okrpne. :( Jak przygotowywalam sie o ciąży, a konkretnie, jak usiłowalam zajść w ciąże - badalam sobie sama szyjkę, (to jedna z metod określania owulacji) i pamiętam, że nie bylo to zbyt przyjemne; szukanie jej tam, dotykanie :-0 A co dopiero jak ma mi to robic jakas obca osoba, (na pewno mniej delikatnie niż sama sobie to robilam) :(. Mam nadzieję, że mnie to nie spotka :( A to ja dzisiaj :) 34 tydzien w trakcie :) http://images23.fotosik.pl/75/0982a471529b14b5.jpg Zapodajcie swoje fotki też! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kaśka 0110 Dwa tygodnie temu byłam w tej samej sytuacji położna macała mnie chyba przez 15min aż mnie brzuch rozbolał i powiedziała ze dziecko jest ułożone posladkowo i zarządziła scan który odbył się tydzień później to nie jest prawda ze dziecko na tym etapie nie ma możliwości przekręcenia się przynajmniej w moim przypadku ( a małe nie jest wazy już 3600 :) )było tak ze dwa dni po tym badaniu obudziłam się w nocy ze strasznym bólem brzucha który wyglądał tak jakby ktoś mi go zdeformował ( miałam po jednej stronie wielkie jajko a po drugiej był zupełnie wklęsły) Ten ból trwał dobre 10 min i myślałam ze może już pora ale nagle poczułam jak wszystko przelewa się z jednej strony na druga a jajko o którym mowie wędruje sobie z góry na dol ( nie wiem czy to co pisze jest do końca zrozumiale ale tak to czułam) i w pewnym momencie ból ustal zrobiła się cisza a ja po prostu poszłam spać. Kiedy poszłam na scan okazało się ze dzidzia ma główkę tam gdzie być powinna ( szczerze trochę liczyłam na to ze będzie inaczej bo wolałabym cesarkę) Nikt mi nie powiedział nic o przekręcaniu dziecka w brzuchu tylko od razu zaproponowali cesarskie ciecie w razie gdyby było ułożone posladakami Nic się nie martw może jeszcze się przekręci tak jak to ze mną było a na scanie dowiesz się przynajmniej ile wazy jaki jest obwód główki i zobaczysz swoje maleństwo które jest już tak duże ze nawet zdjęcia nie dają bo im się kadrze nie mieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka, ladny brzuszek :) ankamanchester, swietne zdjecie :) kto to malowal? dalas sama rade?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam go nadal przy sobie ale w srodku:) dzisaj mam dosc czeste skurcze przedpowiadajace i zaczyna odchodzic mi czop sluzowy. Ale teras nie wiem czy to po tym olejku rycynowym czy po masazu szyjki:) Wczoraj wypilam trzy lyzki olejku i myslalam ze jelita wykreci mi na druga strone, a czytalam ze nie ktora kobitki wypijaly po calej butelce to nie wyobrzam sobie co w ich jelitach sie dialo. Tak ze jak by ktorejs przyszlo to do glowy to 1 do 1,5 lyzki stolowej starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w aptece nazywa sie to Virgin Castor Oil. Tylko nie szalejcie z tym dobrze radze a dziala jakies 2-3 godzin po wypicu wiec nie dopijac jak sie nie bedzie nic dzialo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzice z tym terminem to troche jest tu porypane z miesiaczki mi wychodzi ze termin mam jutro a im na skanie wyszlo ze dzidor bedzie na 31 08 i ta date traktuja jaka to prawidlowa i to troche smieszne bo przeciesz dzidza moze byc wieksza .JEDEN PLUS ZE JESLI NIE URODZE TO 13 MAM WYWOLANIE wiec tylko tydzien bede czekac bo jak by liczyli od 5 wrzesnia to by zapewne data byla dalsza.Ale mysle ze do konca tygodnia urodze bo pierwszego jak rodzilam to poszlam dokladnie w dzien terminu a przy drugim dwa dni po wiec mysle ze z Aleksikiem bedzie podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zostały mi niecałe trzy dni do terminu a tu nic zarządzam dziś wieczór wywoławczy z moim osobistym bo poranek nie dal rezultatu :) dzidzia kopie mnie jak oszalała i ani myśli o wyjściu a tu umowa najmu M1 dobiega końca a ja nie chce jej przedłużać wiec dziś dostanie wypowiedzenie jak się nie dostosuje to wydam nakaz eksmisji he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tego masażu szyjki to Kalcia dzięki za info bo słyszałam brutalne opowieści z Polski ze potrafią wpakować cala dłoń i skręcać we wszystkie możliwe strony a podobno to taki ból ze sporo kobiet zasłabło może faktycznie skusze się na olejek chociaż słyszałam ze rewolucja po nim jest niezła ze d... rozrywa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mi tez dzis mija termin i nic...cisza.jutro moj synek konczy 5 lat bym sie smiala gdyby ten tez przyszedl na swiat 5.09.:))zmieniam sie w taNICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ............PŁEĆ...........IMIĘ Kalcia64......31/08.......41.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....40......Enfield...........synus ..max............? ziarnko_piasku...09/09..40.....Leicester........corcia.. .......Julka ***niunia***....14/09....39.....Wolverhampton.....?....B artek/Oliwia agata27......15/09......38......Londyn........coreczka.. .......Lania kaska0110....16/09.....39.........Leicester.......synek ............Filip anka00........27/09.....36........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...35....Leicester....dziewczynka ....Madzia Justyna M........03/10....35........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....35...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...35..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......33.....Londyn...........cór a ...........Maya Skorpionka81..19/10.... 34....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....32....Grimsby........synulek..Pawel,Ceza ry MONDZI25...26/10...33...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....32....Chichester.....chłopczys ko ..????? czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....28.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....28.....Bristol......coreczka ............Noemi? yagoda13...11/12......24.....Windsor.....córusia...Anabe la. .......... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....23....Southend.....coreczka. ........Kornelia asiulek27......06-15/01.....20/21.....Preston.... .....Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01......... 20.....Leeds..............Król Dawid fasolka..........28/01.....17.....Belfast.........?..... ...........?........... Jennny...........02.02.....14.....Stratford on Avon.........?.............? asiamaks.........14/02....15........Londyn............?. .................? Kagimka ........15/02......6....Watford........?........Julian/Stefa nia juska27..........26/02...........12......nottingham..... ?... . ........? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... .?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,740g......Londyn.......chlopak ......Alexander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopcz yk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor ivonka79.... 05/08.... 3035... tonbridge..... coreczka...... Mayeczka gosiaczek27..12/08... ?......Croydon.......dziewczynka .......Amellka mada744....01/09.....4009..Harrogate..........synus..... ........ .Julekbelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt jest ze kiedy wykonuja ten masaz podczas akcji porodowej to kiedy ma sie skurcz zeby przyspieszyc rozwarcie to juz boli ale tak pobolewa ale nie tak strasznie zeby mdlec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala korekta
NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ............PŁEĆ...........IMIĘ Kalcia64......31/08.......41.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....40.......Enfield...........synus ..............? ziarnko_piasku...09/09..40.....Leicester........corcia.. .......Julka ***niunia***....14/09....39.....Wolverhampton.....?....B artek/Oliwia agata27......15/09......38......Londyn........coreczka.. .......Lania kaska0110....16/09.....39.........Leicester.......synek ............Filip anka00........27/09.....36........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...35....Leicester....dziewczynka ....Madzia Justyna M........03/10....35........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....35...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...35..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......33.....Londyn...........cór a ...........Maya Skorpionka81..19/10.... 34....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....32....Grimsby........synulek..Pawel,Ceza ry MONDZI25...26/10...33...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....32....Chichester.....chłopczys ko ..????? czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....28.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....28.....Bristol......coreczka ............Noemi? yagoda13...11/12......24.....Windsor.....córusia...Anabe la. .......... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....23....Southend.....coreczka. ........Kornelia asiulek27......06-15/01.....20/21.....Preston.... .....Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01......... 20.....Leeds..............Król Dawid fasolka..........28/01.....17.....Belfast.........?..... ...........?........... Jennny...........02.02.....14.....Stratford on Avon.........?.............? asiamaks.........14/02....15........Londyn............?. .................? Kagimka ........15/02......6....Watford........?........Julian/Stefa nia juska27..........26/02...........12......nottingham..... ?... . ........? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... .?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,740g......Londyn.......chlopak ......Alexander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopcz yk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor ivonka79.... 05/08.... 3035... tonbridge..... coreczka...... Mayeczka gosiaczek27..12/08... ?......Croydon.......dziewczynka .......Amellka mada744....01/09.....4090..Harrogate..........synus..... ...... Julian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam dziewczynki,od poniedzialku na macierzynskie . mam pytanie do tych ktore juz na nim są albo wkrotce sie wybieraja czy jak mam drugą prace 2 godz.dziennie czy z niej tez musze rezygnowac? z niej nie bede brala macierzynskiego bo jestem tam od 4 miesiecy dopiero. i drugie pytanko kiedy staralam sie o working tax credit babka przez telefon powiedziala ze przekraczamy jakis tam limit ale z tego co wiem to minimalnie i mowila zeby zadzwonic jak sie dzidzi urodzi czy myslicie ze jak bede na macierzynskim i powiem ze jestem to mamy szanse dostac ten working tax credit? boże moje zęby żaden z dostępnych tu dentystów nie przyjmuje nowych pacjentow.zostalo juz tylko pogotowie znowu aż wstyd mi tam znowu pójść.zreszta jest kawałek tam.a mąż jest w pracy autem także nie mam jak sobie pojechac znowu czeka mnie nocka nieprzespana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mauski Ale mam dzisiaj pracowity dzionek. Pomylam okna posprzatalam. Na koniec (i to jest najlepsze) zrobilam sobie rybke i popchnelam truskawkami ze smiatana i makaronekm. Dziwny zestaw wiem heheheh ale hmm tak to jest z nami ciezarnymi. Jutro jade na IN wreszcie sie zdobylam na to. Tylko dziwi mnie bo mam na jutro termin na 11 a mi listu nie przyslali i nie mam adresu. Pojade z kolezanka i bedziemy pytac hehe. Jakos odwagi nabralam w tej ciazy.:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia i Anka Machester, dziewczyny ja bym uwazala z tym olejkiem rycynowym - przenika przez lozysko i dziecko jeszcze w lonie moze wydalic smolke a to juz nie jest nic dobrego :( Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Karina watpie czy dostaniecie wtc, my dzwonilismy wczoraj i babka powiedziala zeby zadzwonic wlasnie jak dzidzia sie urodzi, do tego chciala koniecznie wiedziec ile moj maz planuje zarobic do konca roku, tak jakby On sam to wiedzial, dletego raczej nie zmienia faktu to z ebedziesz na macierzynskim. Bez sensu-kiedys sie dzwonilo, przysylali aplikacje, wysylales czlowieku i po klopocie.jak przyznali to dobrze, a teraz zanim przysla to sto pytan do... i nie chca wyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może oklamac ze juz urodzilam? ale z drugiej strony przegladalam te papiery i nic tam nie pisalo ze sie urodzilo tylko ile zarobilo za zeszly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Julki - moi zdaniem zdecydowanie tutaj są tańsze. Choć markowe rzeczy mają niekiedy porównywalne ceny do polskich. Dzięki Wam dziewczyny za słowa otuchy. Camillee - dziękuję Ci za linka. Poczytałam ❤️ Buziaki. papap 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🌻 Mam pytanko: jesli nie pobieram zadnych benefitow to jakie mam szanse dostac sure start maternity grand (becikowe).Gdzies czytalam ze zeby to dostac to trzeba pobiuerac jakies benefity,z kolei ktos mi mowil,ze nie koniecznie. Juz sama nie wiem. A moze ktoras z was wie cos na ten temat :)) Mala strasznie kopie i sie wierci.Dzis znow bylam na malych zakupkach dla mojej dzidzi,no po prostu nie moge sie opanowac. Ja tez sie zastanawiam,czy teraz dzwonic o formularz do WTC czy jak juz urodze. Buziaczki :)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jesli chodzi o WTC to nie jestem pewna, ale moze kaza dzwonic po urodzeniu, bo moze oni wtedy wiedza ze juz na 100% jestescie na macierzynskim, a pieniadze z macierzynskiego sa mniejsze nic podstawowa pensja. jesli ktos minimalnie przekracza limi to wlasnie po przejsciu na macierzynski wtedy zaczyna sie lapac......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kiedys bylo inaczej z wtc (jeszcze w marcu dzwonilam dla kolezanki i normalnie o nic nie pytali) .widocznie od kwietnia sie zmienilo jaik wiekszosc rzeczy, a informacje na necie i w ulotkach sa pobiezne.ja bylam w city hall w zeszlym tygodniu i tez babka-advisor nam powiedziala ze mozna teraz dzwonic (bylismy w sprawie counsil tax i housing benefit).ona nam przedstawila rozne opcje-polecam warto sie wybrac, kazdemu radza indywidualnie w zaleznosci od sytuacji. i raczej mozemy cokolwiek dostac dopiero jak bedzie dzidzia. sure start grand teoretycznie mozna dostac jak sie pobiera jakis benefit wtc lub chtc, ale u mojego meza w pracy wszyscy anglicy dostaja bez wzgledu na zarobli.Wiec nie wiem.ja dostalam druczek i tak czy siak zloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×