Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Witam! a ja kupilam nowiutki wozek tylko na e-bayu i za polowe taniej a te wozki quinny -ostatnio u mnie na wiosce wszyscy w nich woza- na ebayu z calym wyposazeniem chodza za gora 350 funtow.trzeba poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoja droga troche zaluje ze go nie kupilam bo naprawde jest swietny tylko za mala gondolka a to byl u mnie priorytet (zaraz po wadze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzylam teraz na stronce mothercare moj jest lzejszy o 4 kilo wiec wedlug mnie roznica kolosalna (zwlaszcza ze mialam cesarke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skropionka moj maz sie nie zgadza na urzywany :) pojde do sklepu i zmacam kazdy wozek doslownie obejrze i wogole. sama nie wiem bzika mozna dostac, ale 400-500 funtow to dla mnie jednak za duzo. uwazam ze tej samej jakosci mozna taniej kupic. a skoro niczym sie pewnie ie roznia to po co przeplacac. mi w sumie nie zalezy na wadze bo nie mam schodow do pokonania, mieszkammy na parterze, co do spacerow wszedzie asfalt rowno i wogole, autobus, nie m problemu obnizaja sie jak z wozkiem si wsiada, wiec waga nei gra takeij roli. a mi si ewydaje ze imm wozek lzejszy tym latwiej sie wywraca, ale to tak sobie wymyslilam. w maju do polski jedzemy moze w posce cos taniej znajde np prosto do producenta pojade, zobaczymy. dziewczyny a ja nie mam zadnego badania krwi tylko na poczatku potem na cokrzyce a teraz juz nie mam, czy pozniej bede miala jeszcze jakies?? i wazne mam pytanko, od paru dni mi dretwieje lewa reka, tak ze mam mrowienie i w niektorych palcach czucia nie mam, i to tak dopiero po pol godziny przechodzi a do tego boli, mialyscie cos podobnego moze???? z tym dretwieneim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena mialam lekarz mi powiedzial ze to od puchniecia rak,cos tam sie zatyka i krew dobrze nie krazy.nic groznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale i tak zaczelam lykac dosc duza dawke magnezu i przeszlo mi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to na wszelki wypadek kupie sobie magnez, i potas doadtkowo bo w moich witaminach nie ma tego duzo tylko kilka procent zapotrzebowania dizennego wiec chyba spokojnie moge. dzieki za odpowiedz bo puchna mi nogi i rece, ale poza tym czuje sie dobrze, no tylko to dretwienie, ale moze taka moja uroda, bo cisnienei mam prawidlowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Arvena tyb juz miałaś badanie krwi na cukrzyce ja jestem w 29 tc i bede je miała dopiero za 3 tyg.Coś mi sie zdaje że to może być za pozno, czy nie? A z tym mrowieniem mam to samo.Mówicie ze to przez krążenie?Coś z tym też mam nie tak bo dłonie mam jak lód.Czasem budze sie ze zdretwiałymi dłońmi - najbardziej mały palec, nawet jak rece leżą swobodnie.Od kiedy zaczęłam brac dodatkowo magnez 1-2 tabletki dziennie przeszło, z tym ze jak wspomniałam o tym midwife powiedziala ze oni nie zalecaja brac czegokolwiek oprócz witamin i mam porozmaw o tym z GP. Mam to mrowienie jak mam bardziej stresujący dzień.A ten magnez, ginekol mi powiedzial ze moge brac jak bede miala niespokojne bezsenne noce czy w stanach poddenerwowania nawet 3xdziennie bo ponoć tego nie da się przedawkwac- czyli działa on tez uspakajająco.Biore go nadal pomimo sprzeciwu midwife

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Ależmój maluszek dzisiaj sie rozpycha, od samego rana :)super uczucie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama eli
czesc Wielorybki! dzieki za porady na temat bolu glowy. niestety nadal budze sie z nim i zasypiam. bylam u poloznej w antenatal clinic na krotki czacik w tym temacie. wiecie co mi powiedziala??? powiedziala ze nie mam czego sie denerwowac bo jak mam w domu dwulatke i nadal pracuje to jestem po prostu przemeczona... kazala mi sie skupic na dziecku i na ciazy, zostawic obowiazki domowe, spac w dzien ze starszym dzieckiem i udawac swieta krowe w pracy! fajna porada co? na miare nhs, nic dodac nic ujac. zapomnialam tylko zapytac czy moze ma ochote wpasc do mnie i wyreczyc mnie w gotowaniu, sprzataniu i prasowaniu bo moim zdaniem to wiaze sie bezposrednio z dbaniem o starsze dziecko. w sumie daleko by nie miala bo mieszkam 15 minut na piechote od szpitala :-). poza tym zalecila mi spanie przy uchylonym oknie, picie cysterny wody dziennie ( i tak wypijam ok 4 litrow!!!) i polecila... PARACETAMOL. zostaje mi chyba tylko przeczekac i przecierpiec. wszystko to nic w porownaniu z tym ze juz czuje urwisa :) :) :). milego dnia dziewuszki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama eli
borowa ja tez mam GTT wyznaczone na 30 tc. z tego co pamietam to wykonuje sie go ok 28 tygodnia."okolo" w slowniku NHS moze znaczyc wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowa ze tak brzydko powiem-pieprzyc polozne i co mowia jak juz pisalam posluchalam jednej c,,, i ialam anemie ciazowa bierzcie ten magnez ja z braku mialam oprocz tych dretwien, leki nocne, balam sie ze cos sie stanie potem jak zaczelam brac i to tez mi przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to mialam najgorsze sny, ze brzuch mi sie rosciaga na wszystkie strony i wogole, ze rece i nogi dzeicka wystaja az sie budzilam i balam dotknac brzucha!!!! dzis sobie kupie i zobaczymy, ale to tylko raz dziennie ten magnez?? a banadanie na cukrzyce to ja mialam jakos na poczatku zaraz po scanie kilka tgdni, po pierwszym, nie wiem czemu u was tak, ael teraz to tylko siki badaja do konca ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Też tak mi sie zdawało ze musi to być zrobione w 28a nawet wczesniej, a po 28 tc jest za pozno, ale nie w 31!!POwiedzialam o tym położnej, dla niej to nie byl zaden problem.Chociaż nie mam jakichś specjalnych dolegliwości, pewnie jest wporzadku. Ja już sama nie wiem czy to jak oni tutaj prowadzą ciążę jest zgodne z wymogami czy każda z położnych robi to na swoją modłę??Jedno jest pewne - trzeba pilnowac swojego. Czy to badanie jest robione na czczo? albo po podaniu glukozy tak jak robią to w polsce?Nie pamietam jak u mnie było z pierwsza ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Masz rację Karinella! ale jesteśmy niestety zdane na nie i dla naszego dobra musimy wiedzieć jak najwiecejo tym co nas dotyczy chociaż z róznym skutkiem wychodzi upominanie sie o to, a to forum jast naprawde przydatne... Arvena ja nie moglam nigdzie znalezc samego magnezu tutaj.mam go z polski, a nie chcialam brac z dodatkami bo i tak bralam pregnacare. Dziewczyny chciałybyście mieć scan tuż przed porodem?z tego co wiem część z Was tak, ja napewno.Z tym ze nie wiem co im powiedzieć by ich do tego przekonać. Wcześniej myśalam by zrobic to prywatnie ale tak w 39tyg nie jest to dobry oomysl tłuc sie gdzieś po mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedys kupowalam sam magnez i mozna znalesc, jest w aptekach czy marketach, choc nie zawsze co do badania na cukrzyce, to ja jak mialam miec badanie o 9tej rano to poprzedniego dnia o 21szej juz nie moglam nic jest, tylko wode. i potem w szpitalu pobrali krew, po tym dali mi cos slodkiego do picia ,czekalam dwie godziny i pobrali drugi raz krew, i towszystko potem moglam jesc :) ja nie musze miec scanu prze porodem, polozne dobrze macaja brzuchy i wiedza jak jest dziecko ulozone, nie ma sie czym stresowac i wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena ja bralam zwykly magnez z bootsa,5 f za 30 tabletek, bierzesz jedna dziennie taki w zoltym bootsowym opakowaniu nie kupuj tylko magnesium ok, bo on am dodatki i nie bardzo mozna w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
wiesz Arvena mi położna jednak nie mogła wymacać jak mała jest ułozona, macała i macała i nic, mała była ciasno ułożona, była duż a brzuch miałam malutki.To było tak w 38 tyg. Ale wtedy to ja sie nie przejmowałam wcale a wcale, niewiele wiedziałam o ciąży i jej prowadzeniu i świecie wierzyłam ze jak tutaj mi mówią ze wszystko w porządku to tak napewno jest.Teraz nauczona doświadczeniem swoim i innych wiem ze jest "troche" inaczej i nie mam zamiaru czekać az sie okaze w trakcie Co do tego badania - wizytę mam po południu - to raczej nie da sie tego zrobic na czczo, a poza tym nic mi nie powiedziano.Czyli co? wynik bedzie mało wiarygodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Karolinah jedna kartka nie wystarczy bo papu smakuje co nie jeszcze jak z ma sie tego jedynego och to mi nawet nie mow,bo dzis wstawalismy z moim cztery razy, zawies sobie karteczke na drzwiach lazienki i na lodowce. Ps Fajnie ,ze tu jestes,wiesz. Szkoda,ze nie mam Twego nr telefonu bo bym ci zrobila zbudzanke przypominanke, a pewnie by to brzmialo tak " a zjedz sobie i pospij jeszcze,pojdziesz jutro". Wiesz,wrocilam wlasnie z Greenford,pierwszy raz slyszalam serce malenstwa,ktore ma juz44mm, jejku jaka ja sie dziecinna zrobilam. Wszystkiego cudownego Karolinah,wazaj na siebie. Musze sie umowic z Gp ale sie boje bo jak bedzie nim indianiec to ja sie dotykac nie dam,mam taki wstret ,ze sie nie przelamie znam sie.Milego dnia Jutro sobota to chyba nie pojdziesz,bo nie wiem czy otwarte jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Mama Eli wez kup se w polskim sklepie amol i nacieraj platkiem skronie,pomoze ci jak nie masz to daj adres wysle Ci mojego. Moj mezczyzna nazywa to head magic naprawde pomoze i rozluzni a po co sie truc tabletkami . Zycze ci by szybciutko ci przesszzlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak cos bedzie nie tak to ja im nie podaruje, jesli nie wymaca bede to maial gdzeis i paniki nasieje,a potrafie sie z nimi klocic i wogole nie wiem moze masz inna badanie tej krwi, najlepiej zadzwonic i sie psytac dla pewnosci a no ale magnessiu m na opakowaniu jest napisane no to nie wiem przeczytam czy sa tam dodatki jakies, na pewno bedzie napisane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Wiecie co a ja zapatrzylam sie na moses baskets - jak to byłoby po polsku?-i nie moge się oprzec! One są takie słodziutkie, już widzę moją maleńką śpiącą jak aniołek w tym slicznym koszyczku... Co wy o tym myślicie, miała któraś z was coś takiego albo ma zamiar kupić? Dla mnie to byłoby myśle rozwiązanie problemu, bo jak na razie starsza śpi w łóżeczku, ale jak malutka się pojawi to miała zająć jej miejsce.Zastanawiałam się gdzie wtedy polożyć dwuletniego szkraba - na łożko jeszcze za mała a nie chcę też żadnej z nich przyzwyczajać do spania w naszym łóżku. 2 łożeczka - bez sensu... A poza tym mężus wczoraj obwieścił, że pod koniec roku wracamy do polski(hura!!!) więc czym mniej rzeczy do zabrania do kraju tym lepiej. I tak sobie myśle ze taki koszyczek to chyba nie jest taki zły pomysł, nie drogi (znalazłam promocję), przenośny, lekki.Tylko nie wiem jak z praktycznością.Zobaczcie jeśli chcecie http://www.clair-de-lune.co.uk/products.php?cat=24 Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba przetlumaczyc mozna jako mojzeszowy koszyczek :) mysle ze dla ciebie by sie w tym wypadku sprawdzilo skoro wracacie oby tylko dziecko sie miescilo do konca roku, bo kiedy rodzisz??? a w polsce wtedy cos kupisz normalnego a to sprzedasz an allegro :) a czemu jesli moge spytac wracacie do polski???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Przyjechaliśmy tutaj na rok, jesteśmy 4,5 roku - hehe troche się przedlużyło, od dawna chcieliśmy ale zawsze był jakiś taki nieodpowiedni czas i trudno było zdecydować.Treaz czujemy ze naprawde już czas na nas. A rodze w lipcu czyli malutka bedzie miała pół roku, podobno te koszyczki przeznaczone sa do tego wieku, musze je jeszcze dokładniej zobaczyć chociaż decyzja już myślę przesądzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz isc do mothercare i zobaczyc na wlasne oczy, tam duzo wdzialam i rozne wielkosci. zmacaj i wogole obejrzyj :) my jestesmy juz 4 lata prawie, ale nie wracamy do polski. moze kiedys, na razei nie, przez najblizsze 10 lat penwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna, haha. Dzis sie udalo. Kartka pomogla i pobeglam do przychodni na samo otwarcie o 9 rano. Wiecjuz mam z glowy to badanie. A jakie wrazenia z kiliniki na Greenford?? 44mm?? Ale superkow. Teraz to bedzie rosla Twoja fasolka coraz szybciej i szybciej. Zanim sie obejrzysz a bedziesz na finiszu. Ja pamietam jak 8 miesiecy temu zaczelam czytac forumi strasznie zazdroscilam tym Brzuchatkom, ktore juz rodzily. A teraz sama jestem na poczatku tabelki i niecierpliwie wyczekuje jakis pierwszych surczow i objaw zblizajacego sie porodu. Ale dzis zauwazylam ze mi brzuszek wyraznie opadl, wiec juz naprawde niedaleko. Birth Plan mam juz napisany, rzeczy do szpitala gotowe, wystarczy tylko do torby wladowac. Wszystko poprane i poprasowane. Jedyne co to wozka mi brakuje. Ale zamowie go juz na dniach. Wczoraj w Dzien Dobry TVN byl temat witamin, suplementow oraz ich skutow. Eksperci wyraznie mowili ze kobiety wciazy i karmiace powinny brac specjalnie dla nich przeznaczone witaminki poniewaz nie dosc ze potrzebne sa one dla nich to i dla malenstwa. A w jedzeniu nie sa zbilansowac wszystkiego odpowiednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z toba w zupelnosci co do witamin, nie jestesmy w stanie zjesc tego wszystkiego zeby wszystkie witaminy dostarczyc. ja jeszcze 2 godziny w pracy ale mi sie strasznie nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Pomylilam sie jesteśmy tu 5 i pół r. Myśle ze zostalibyśmy dłużej ale nie chcę aby moje dzieci poszły tutaj w londynie do szkoły, wierz mi te tutejsze rozwydzone dzieciaki nie bedą dobrym towarzystwem, a na szkołe prywat nie wiem czy byloby nas stać przy jednocz oszczedzaniu. Poza tym nie chce by dzieci byly zbyt duże jak bedziemy wracac.Moim zadaniem czym bedą większe tym więcej bedą stąd pamiętać i tym bardziej kiedyś będą chciały tutaj wrócić.Nie wiem może sie myle.Ale na pewwno nie chciałabym by wyjeżdżały gdzieś Bóg wie gdzie za granice tak jak ja to zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Tez sie nie moge z Toba doczekac az powiesz,ze przytulasz Maxa chyba zwariujesz ze szczesacia co? Tak malenko ci zostalo,ze ach, tylko zazdroscic, zdrowo zazdroscic i serdecznie. na jakie znieczulenie sie zdecydowalas? Pewno nie doczytalam ,przepraszam, a jak juz bedzie po wszystkim to wyslij mi na email ten Twoj plan bo chcialabym zobaczyc jak to wyglada,jesli to niezbyt osobista rosba bo jesli tak to szczerze przepraszam za ta prosbe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowa my mielismy moses basket po 5 tygodniach kupilismy lozeczko, bo mala byla od poczatku strasznie ruchliwa, a zreszta nagle z niego wyrosla i jak zaczela wywijac nozkami to zaczelo byc niebezpiecznie fajne to bardzo ale pieniadze wywalone w bloto, lepiej kupic za ta kase bujaczek (niezastapiony) albo duza mate mnie to byla rybka, bo ja to dostalam i tak planowalismy ze w takim razie lozeczko kupimy jak sie urodzi nie kupujcie takich waskich mat, moja mala polezala 2 miesiace i jak zaczela sie przewracac niedawno na brzuszek to jest lipa, bo obija sie o czesci plastikowe ale i tak lece do Polski na 2 miesiace to kupie od razu kojec do zabawy z wielka mata jak wrocimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×