Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

a patrze ze wracacie do Polski na stale to przeciez i tak pewnie zabieracie jakies meble i reszte gratow bo nie wierze ze z dwiema walizkami bedziecie wracac, to lozeczko tez wcisniecie naprawde tego nie polecam, a juz na pol roku to bron boze przeciez moja mala teraz na przyklad obraca sie w lozeczku wokol wlasnej osi i na brzuszek, to jak obna mialaby to zrobic w koszyczku jak bedzie miala 10 tygodni to jej juz na bank samej w nim nie zostawisz, bo po prostu wypadnie z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie z tym koszyczkiem karinela masz racje zupelna, bo to wydaje sie z jednej strony lekki i takie niestabilne.hmmmm ciezki orzech o zgryzienia ja osobiecie nie zdecydowalabym sie na to nigdy :( ale fajne jest to :) podoba mi sie :) dziewczyny do ktorego tygodnia ciazy zazwyczaj pracowalyscie??? albo zamierzacie pracowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Ja siem juz nie pracujem fajnie jak na 11sty tydzien co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Ja od poczatku ciazy nie pracuje, bo pierwsza ciaze mialam zagrozona i przez caly jej okres lezalaam.... A teraz pierdolca dostaje,, z nudow,,,, zazdroszcze tym co wracaja do Polski,,,,ja tez bym chciala....... w ANGLII jestm 1 rok,, i to nie moj klimat,, najlepsze jest to ze moj syn i maz sa zachwyceni..... I co biedna mam teraz poczac??? Pozdrawiam wszystkie mamuski i brzuszatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pracowalam od 2 miesiaca ciazy, 2, 3 w domu , w 4 chcialam popracowac, ale wyprowadzilismy sie z londynu i jak pare razy w ciazy przejechalam sie do Londynu pociagiem , potem do centrum metrem to zrezygnowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
No to ze skutkiem ostudziłyście mój zapał co do koszyczka.Macie rację. No i dalej mam ten sam problem...bo drugie łóżeczko nie wchodzi w rachubę - za mała sypialnia no i tak jakoś dziko z dwoma jak w żłobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna, dziekuje za mile slowka. Fajnie ze jest to forum, mozna sie wymienic pogladami, doswiadczeniami i watpliwosciami. Super ze ktos jeszcze sie z toba cieszy i wspiera. Ja nie mam wspollokatorow wiec caly dzien siedze w domku. Ale do 31 tygodnia pracowalam, bo straszny pracoholik jestem. Pracowalabym do samego konca ale dosc ciezko mi bylo. Niby siedzialam, nie podnosilam, nie dzwigalam ale wstawanie do klientow bylo jeszcze gorsze- w kwiaciarni pracowalam. Ja tez nie chcialabym aby moj maly poszedl tu do szkoly- chyba ze do tej pory otworza jakas polska szkole na full- time. Tez nie podoba mi sie jak wychowywane sa tutaj angielskie dzieci i poziom tutejszego szkolnictwa. Jezeli chodzi o birth plan, to nie ma problemu. Moge podeslac. Jak najbardziej. Ja zdecydowalam sie na poczatku na gas, a pozniej epidural. Zaznaczylam wyraznie ze pethidine to ja nie chce i zeby mi nawet nie proponowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu kolezanka Maja2008 to sie wogole nie odzywa, ciooo??? Prosze mi tutaj ladnie na forum cos ppoisac jak samopoczucie i wogole. No, no, no. Nieladnie taki cicho siedziec. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam takie pytanko, czy te kosmetyki OILATUM to jest specjalna seria dla dzieci, czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
No wlasnie,dziewczyny z poczatku tebelki te najblizsze rozwazania odzywajcie sie czesciej bo najpierw wiernie jestescie a pozniej nas opuszczacie,te co pragna kazdej informacji jak studnia wody. Czy to prawda kobietki,ze z tymi urodzinkami to 1,5 tygodnia mozna spekulowac bo mnie dzisiaj lekarz polski potwierdzil date porodu jak sobie wyliczylam, nawiasem mowiac na swe urodzinki bede rodzic, ale za chwile zoponowal mowiac ze nie mam sie do konca nastawiac na ta date gdyz ostatni miesiac jest rozny ale ze generalnie nic sie dzieciatku nie dzieje jak tydzien w ta lub w ta,jak to nic przeciez pluca sie ostatnie rozijaja dlatego takie malenstwo ciezko jest utrzymac.Nie wiem, w kazdym badz razie zycze Wam i sobie terminowego roziazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
No wlasnie,dziewczyny z poczatku tebelki te najblizsze rozwazania odzywajcie sie czesciej bo najpierw wiernie jestescie a pozniej nas opuszczacie,te co pragna kazdej informacji jak studnia wody. Czy to prawda kobietki,ze z tymi urodzinkami to 1,5 tygodnia mozna spekulowac bo mnie dzisiaj lekarz polski potwierdzil date porodu jak sobie wyliczylam, nawiasem mowiac na swe urodzinki bede rodzic, ale za chwile zoponowal mowiac ze nie mam sie do konca nastawiac na ta date gdyz ostatni miesiac jest rozny ale ze generalnie nic sie dzieciatku nie dzieje jak tydzien w ta lub w ta,jak to nic przeciez pluca sie ostatnie rozijaja dlatego takie malenstwo ciezko jest utrzymac.Nie wiem, w kazdym badz razie zycze Wam i sobie terminowego roziazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
No wlasnie,dziewczyny z poczatku tebelki te najblizsze rozwazania odzywajcie sie czesciej bo najpierw wiernie jestescie a pozniej nas opuszczacie,te co pragna kazdej informacji jak studnia wody. Czy to prawda kobietki,ze z tymi urodzinkami to 1,5 tygodnia mozna spekulowac bo mnie dzisiaj lekarz polski potwierdzil date porodu jak sobie wyliczylam, nawiasem mowiac na swe urodzinki bede rodzic, ale za chwile zoponowal mowiac ze nie mam sie do konca nastawiac na ta date gdyz ostatni miesiac jest rozny ale ze generalnie nic sie dzieciatku nie dzieje jak tydzien w ta lub w ta,jak to nic przeciez pluca sie ostatnie rozijaja dlatego takie malenstwo ciezko jest utrzymac.Nie wiem, w kazdym badz razie zycze Wam i sobie terminowego roziazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
....iiiijeeee przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
....iiiiijjjjjeeeee PRZEPRASZAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heheh, ale Ci sie wkleilo. Ja mam termin wedlug USG na 4.05. Wedlug kalendarzyka na 8-9.05 mi mowili. A ostatnnio polozna powiedziala mi ze jak do 5 maja nie urodze to mam przyjsc. W szkole rodzenia nam mowila ze po 40 tygodniach to pomalu wody i lozysko zaczynaja sie \'psuc\' i dlatego za dlugo dziecka nie mozna przenosic i sie wywoluje gdyz to \'psucie\' nie jest dobre ani dla matki ani dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna ja mialam termin na 29 stycznia a urodzilam 13 lutego..a wiec dlugo po terminie i w ostatniej chwili..bo wody poldowe byly juz zielone....nikomu nie zycze takiego czekania...to nerwowka..no kiedy sie to wreszcie zacznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
Jejku MALA FU przeciez Karolinah powiedzieli ze ma przyjsc po jednym dniu spoznienia jejku a Tobie co tyle czasu?? Szoklas mnie teraz {sorry za to prostackie wyrazenie} . Cos nie tak albo Ty sie balas tak mocno porodu,ze przetrzymywalas, to nemozliwe,ze tak dlugo Cie przetrzymywali,to nierozsadne,w jakim szpitalu tak bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
Karolinah wychodzi na to,ze te kosmetyki oliatum to dla dzieci i niemowlat specjalnie dla tak delikatnej skory i wrazliwej,ale popatrz oliwka tez dla dzieci a ja bez niej jak bez reki. Wszelkie te kosmetyki to gwarancja fantastycznie nawilzonej skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Niestety Asanna tutaj tak jest. Ja urodzilam 9dni po terminie i 2 doby po odejściu wód.I nie miałam zadnego wywowywania, czekali az samo sie zacznie. Zbadali mnie i dziecko dopiero jak odeszły mi wody.Po dobie w szpitalu stwierdzili ze moge iśc do domu bo poród nie postepowałi i radzili przyjść jak zacznie sie na dobre. Nie zgodziłam się. nie bylo takiej opcji. Stres niesamowity A rodziłam w Royal London Hosp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
Borowa ale to przeciez jest chore dwie doby? Pisluchaj ja moge zrozumiec ,ze oni tu nie uznaja do 3go miesiaca ciazy ja panikara nie jestem i jakos dalam se rade dwa razy w Polskiej klinice i prwatny tel lekarza ,ze z byle glupstwem dzwonilam,chociaz ponoc te 3miesiace najwazniejsze ale dobrze niech im bedzie ale do jasnej holerki to jest przerazajace, ta panna Fu czy cos tam miala ZIELONE WODY PLODOWE! Ty 9 dni,przeciez o malenstwo moze sie udusic, przeciez sa sposoby by wylolac prawda? A ktorz je ma znac jak nie lekarze, cos Ty Skarbie musiala przezywac przez te 9 dni to tylko Njaswietsza Panienka wie i miala Cie w opiece bo wszystko dobrze sie skonczylo,nie rozumiem jak oni mogli powiedziec Tobie ,ze masz wracac no ja bym tam zaczela rzucac wszystkim i dzrec sie w nieboglosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
Ktoras z Romford albo z wodd Greenu wogole z north london dajcie znac,bo jak mnie wsadza do tekiego szpitala gdzie tak sie lekcewazaco podchodzi do sprawy oj to bedzie bal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu jednym slowem masakra. Ja sie kurcze nie wymadrzam, podpieram sie tylko tym co od poloznej sie dowiedzialm. A mowila ona ze nie mozna tak dlugo po terminie czekac. Dzidzia przeciez jest juz rozwinieta i powinna na swiat przyjsc dlatego tez jak sie ociaga to nasze malenstwo to trzeba go wspomoc. Zwracala uwage rowniez ze po odejsciu wod mamy bezpieczny czas 36 azeby dzidzia sie urodzila, po tym czasie istnieje i wzrasta z kazda godzina ryzyko infekcji poniewaz juz nic naszego malenstwa nie chroni. Nie wstydzmy sie panikowac, zadac i pytac o wszystko z czym mamy watpliwosci, poniewaz chodzi o zdrowie nasz i naszych pociech. Ale co szpital to obyczaj. Ne mozemy jednak dac sie zepchnac gdzies w kat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja sie zaopatrze w te kosmetyki Oilatum, moze one mi troche podlecza ta moja wysypke i krosteczki. Laseczki te prawie na finiszu, czy czujecie ze zaczyna Wam sie pokarm po malutku produkowac?? A moze wart same zaczac juz masaze zeby pozniej po porodzie nie miec obrzekow, opuchniec i boli?? Zapomnialam sie o to zapytac poloznej. Ona wogole radzila kupic sobie kapuste i okladac sobie kapusta jak beda bolaly na poczatku. Hihihi. Podobno bardzo pomaga. Stary sposob naszych babc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Smiałam się Asanna jak czytalam Twego posta, dzięki za wspólczucie. Wiesz lekarze i tutaj i w polsce uznają za prawidlowy czas porodu dwa tyg przed term i dwa tyg po, z tym ze w polsce kobieta po terminie jest sciśle pod kontrola lekarza no i nigdy nie czekaja az tak długo!Teraz jestem o wiele mądrzejsza w tej kwesti ale i tak troche mam stracha ze syt moze sie powtórzyć i bede musiala dopominac sie o badania na siłe,no i niepotrzebne dodatkowe nerwy przy tym, a tak naprawde to wolalabym urodzić wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
Karolinah zerknij na email. Dobrze ,ze ja mam jeszcze 29tygodni do porodu bo jestem w szoku,mianowicie bylam na innym forum,rozmawiano o tym co sie dzieje z pochwa po porodzie,albo rodze w wodzie albo biore cesarke,jejku tylko easy. Borowa i o to chodzi by sie Wam usmiech pojawil na twarzyczkach,buaaaa wszystkie sie ze mnie smieja,zartuje oczywiscie,ja to Was tak prowokuje panny Brzuszne i Mamusne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie w pochmurną sobotę. Do MamaEli - wracając do bóli głowy.Moja położna na bóle głowy zasugerowała,żebym sprawdziła sobie wzrok, a ja sprawdziłam jeszcze zęby.Jeśli nic nie pomaga to możesz to spróbować.Badanie wzroku dla ciężarnych nie jest za darmo, chyba,że pobierasz benefity, natomiast dentystę masz bezpłatnie za okazaniem karty z NHS Maternity exemption card.Powodzenia. Kosmetyki Oilatum - bardzo chwalę sobie mydełko z tej firmy, kosztuje coś około 3.5 f, ale dla mnie rewelacja.Też miałam \'po drodze\' trochę wysypek i różne kremy stosowałam: E45, Oilatum (iching relief),Eurax (któraś na forum poleciła,że można też w ciąży stosować).Ale teraz z perspektywy czasu stwierdzam,że to tylko jakieś potówki były, bo ciała mi przybywało. Moja obecna położna za każdym razem kierowała mnie na badania krwi, jak tylko coś zauważyłam.Teraz też mam wysypkę, ale to zapewne z powodu przepracowania organów typu nerki i wątroba - badania w toku, czekam na wyniki w przyszłym tygodniu).Mimo wszystko tak wygląda końcówka ciąży. Co do kapusty to tez o tym słyszałam i mam już całą instrukcję.Najgorsze są dni od 3-5 po porodzie, wtedy trzeba okładać piersi obgotowanymi i zmrożonymi w zamrażarce liśćmi kapusty.I oczywiście odciągać nadmiar mleka, bo to jest główna przyczyna obrzęków.Zobaczymy.Receptę dostałam od koleżanki po 30-tce, która ją stosowała przy pierwszym maluszku. A terminy to bardzo indywidualna sprawa.Dwa tygodnie w tył lub w przód jest Ok.Ja sama byłam przenoszona około 2 tyg.Oni wyliczają termin wszystkim kobietom wg tego samego wzoru,a przecież długość cyklu ma tu też znaczenie.Dziewczyny nie panikujcie zawczasu.Dzidzia wyjdzie jak będzie gotowa, oczywiście kontrola lekarska jest niezbędna, ale nie warto się denerwować. Chciałam tylko pewną konkluzję zamieścić, bo czytam wasze niektóre \'dość buntownicze\' posty i... Na początku też takie miałam podejście,że się nie interesują kobietą ciężarną i jej problemami, zwłaszcza,że to moja pierwsza ciąża. Potem zaczęłam akceptować ten system, bo i tak głową muru nie przebiję i skupiłam się na dzidziusiu, bo mama \'to be\' ma być szczęśliwa.Co mi się po części udało.Oczywiście gdy widziałam gdzieś problem zawsze konsultowałam go z położną i pytałam o wszystko. Moja pierwsza położna mówiła tylko o tym jaka jest doświadczona i nawet nie poinformowała mnie,że idzie na emeryturę.A ta obecna wszystko mi tłumaczy, skąd, dlaczego i jak zapobiegać (jeśli sie da).No i częściej się ze mną spotyka.Mimo,że ja już tych spotkań tak często nie potrzebuję. A teraz się wyciszam.Staram nie narzekać na dolegliwości typu ociężałość, płytki oddech, problemy gastryczne lub zmęczenie.I tak miałam szczęście, bo nie miałam żadnych nudności ani wymiotów, jak niektóre kobiety.Chyba ten okres niecałych 9 miesięcy to wielka przemiana w moim podejściu do różnych spraw. Nie wiem czy nowe mamy też mogą powiedzieć coś na ten temat. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EEEtammm, nie czytaj lepiej takich postow. Ja tez na poczatku ciazy poogladalm sobie filmiki z porodow i chodzilam i ryczalam tylko. Mowilam sobie, Boze na co ja sie porwalam. Jakie to straszne. Ale z kazdym tygodniem ten lek mija. Wiem ze kazda kobieta musi przez to przejsc. Nie zaleznie od pochodzenia, rasy, wiary, statusu majatkowego. Z czasem po prostu czlowiek sie oswaja z tym. Teraz to ja sie tylko zastanawiam co by tu zrobic aby jak najsprawniej i najmniej bolesnie to sie odbylo. Czyli poczytalam o pozycjach w jakich mozna rodzic. Dziewczyny ktore nie uprawialy zadnego sportu powinny sie troche podczas ciazy gimnastykowac, basen, joga, itp. Sa specjane zestawy dla Brzuchatke. Ja nie cwiczylam zbytnio, poniewaz przed sama ciaza regularnie chodzilam na saune, silownie, basen i joge. Rozciagalam sie caly czas. Trener zalecil odpoczynek podczas ciazy i tylko delikatnie utrzymac to co osiagnelam przed ciaza. Hahah. Nawet teraz mimo brzuszka dotkne noga do glowy. Hihihi. Sama sie nawert nie spodziewalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 sie nam tu pieknie rozpisala. Masz racje nie ma co sie z koniami kopac. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Trzeba sie z nimi pogodzic, ale o swoje trzeba sie domagac, pytac, dowiadywac.Od tego mamy te polozne w koncu. A Ty monika2 jestes juz spakowana do szpitala?? Jesli tak to powiedz czy smoczek bralas, bo oni tu podobno nie zalecaj smoczkow, wrrrr Generalnie angole maja inne podejscie prawie do wszystkiego w Polsce, wiec jezeli zdecydowalaysmy sie tu mieszkac, pracowac, rodzic dzieci i je wychowywac to musimy sie dostosowac. Bowiem co kraj to obyczaj. Mnie juzpewne rzeczy tutaj nie dziwia, po prostu je akceptuje. Prawie przez 3,5 roku zdazylam sie przyzwyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×