Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Asanna
No to pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoczek mam, ale nie wiem czy do szpitala brać.Wszystko sie okaże w praniu. Kupiłam też, na e-bay, tummy tub, takie wiaderko do kąpania niemowląt. Wiem,że to drogie i wystarcza na krótko, ale jest też dobre na kolki.Butelki dwie kupiłam na wszelki wypadek. Torbę mam spakowana do połowy, tzn. tylko dzidziusiowe rzeczy: kilka ubranek, 2 pieluchy tetrowe, kosmetyki (lanolina), chusteczki do wycierania, kocyk, rożek, ręczniczek, myjki, szczerze mówiąc nie wiem co jeszcze. A siebie spakuję w przyszłym tygodniu. Mam też wielki plan nagotować trochę zapasów i zamrozić na te pierwsze dwa tygodnie. Moja druga połowa jest bardzo użyteczna i prawie wszystko zrobi w domu, ale gotowanie bez mojej asysty nie wchodzi w rachubę, więc aby odpocząć muszę mieć jedzonko gotowe.Może któraś też już tym myślała i poda mi parę pomysłów co gotować: na pewno zrobię pierogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja torba podobnie wyglada, kupilam jeszcze to mleko w kartoniku w razie co, ale butelek nie biore bo podobno tam lyzeczka podaja. Dorzuce jeszcze maly reczniczek, bo nie pomyslalam o tym. Zaraz popatrze co to za wiaderko. A wogole to zaraz wypadaloby sie ruszyc z domu na spacerek. Ja lubie bardzo paluszki rybne wiec mam w zamrazalniku zapas i ja normlanie gulasz w pojemniczkach mroze. Wiec palnuj ugotowac, no i pierogi tez oczywiscie. Milego popoludnia Brzuchatki. Czas ruszyc tyleczek. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mialam termin z @ na 6 stycznia, a z usg na 5 stycznia, urodzilam 3 stycznia. Ale szczerze mowiac bardzo pracowalam tydzien przed porodem nad wywolaniem (seks, dlugachne spacery, sprzatanie- tylko rak nie podnosilam za wysoko)herbata z malin 2 razy dziennie, odstawilam magnez na 4 tyg. przed terminem. 2 tyg przed porodem nie mialam zadnego rozwarcia, bo pojechalam juz panikara rodzic i posmieli sie ze mnie czop mi odchodzil 2 tyg przed po kawalku ale przezroczysty i nagle w sylwestra dopadla mnie niesamowita ochota na sprzatanie z ta kapusta na 5 dzien to super pomysl, ja mialam taki nawal ze wylam z bolu i mala mnie tak pogryzla ze nie dalam rady jej karmic dwa dni, az sie zaleczyly sutki (polecam krem z aventu na sutki-nie trzeba scierac) chcialam zrezygnowac z karmienia, ale ona tak sie tulila do cycka tak bardzo chciala jesc z niego, ze plakalam ale karmilam, i do dzisiaj karmie.dobrze ze nie zrezygnowalam naprawde jest bardzo ciezko na poczatku karmic pierwsze dziecko, ale warto- wedlug mnie jest to najcudowniejsze uczucie (lepsze nawet chyba od seksu he he, albo takie same- chodzi mi o przepelniajace mnie uczucie radosci) co do oilatum-to super ale ja zamienilam na e45 tanszy i lepiej natluszcza cialko malej pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapusta to rzeczywiscie swietny pomysl, moja babcia stosowala zawsze na wszelki potluczenia i bole miesni. w ogole uwazam, ze czasem warto siegnac do babcinych sposobow. ostatnio pojawily mi sie bialawe uplawy. wszyscy mowili ze to normalne, ale dla mnie nie byla to komfortowa sytuacja, poza tym po paru dniach zaczal pojawiac sie przykry zapach. gp totalnie mnie zignorowala - powiedziala ze uplawy to normalne w ciazy. podmylam sie pare razy naparem z szalwii (po ang. sage - sprzedaja jako przyprawe) i rumianku, a wlasciwie po podmyciu sie splukiwalam tym naparem wiadome miejsce i po 4 razach ani sladu uplawow, a minal juz tydzien. teraz (zaczelam 18 tydzien) katuje sie innym babcinym pomyslem, a mianowicie hartuje sutki. tyle sie naogladalam kolezanek karmiacych maluszki mlekiem z krwia ze zdecydowalam sie na ten krok. nie jest to latwe bo sybarytka jestem, wierzaca i praktykujaca :) ale teraz raz dziennie sypie troche soli na szorstka rekawice i delikatnie masuje piersi, kazda minimum 50 kolek. boli. nie szoruje ich ale i tak boli. ale jakos daje rade. o lekcewazeniu odejscia wod slyszalam, nistety, ale nie dawalam wiay, jak sie okazuje - nieslusznie. jestem przerazona. chyba trzeba sie nauczyc dopominac o uwage i nie panikowac, hehe. jak bylam u poloznej to pytala, czy mam jakies niepokojace objawy. powiedzialam jej, ze caly czas boli mnie brzuch - tepo, jak przy okresie. na to ona mi powiedziala, ze ja strasznie boli kark bo zle spala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Onyx to ci sie trafiła położna, brak słów Jak tak czytam posty naszych przodujących Brzuchatek to tez mam chęc się pakować....och jak bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
...to ja sie tez juz spakuje swoja torbe,a co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę straszyć..
onyx nie chcę straszyć ale słyszałam że taka stymulacja sutków może spowodować wydzielanie sie oksytocyny-która to jest odpowiedzialna za skurcze macicy-więc lepiej bym sie zastanowiła z tym hartowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo, halo My malujemy chate:). Juz sypialnia zrobiona. Moze w pon Tymon bedzie mial juz zlozone lozko. Dzis popralam ciuszki. Generalnie wszystko ok, ale tez juz nie moge sie doczekac kiedy bedzie po wszystkim :) Mega sie ciesze, ze trafilam na to forum -zrodlo wiedzy:), szczegolnie jak sie tu przyjezdza ok 28 tyg ciazy tak ja tu bylam:) buziaki dla wszystkich Pan:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
czesc dziewuszki! sprobuje tego amolu jak go znajde w polskim sklepie ( tylko kurcze musze sie do niego wybrac hahaha, tez mam lenia). oczy Monika2 sprawdzalam (niedawno sprawilam sobie dwie pary okularow) zeby niby mam zdrowe ale na wszelki wypadek sprawdze. moze rzeczywiscie cos mi sie z zebami dzieje bo dziasla mi krwawia mimo uzywania corsodylu. kurcze,zazdroszcze wam checi do gotowania i sprzatania. ja mam lenia totalnego. nic mi sie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielne pochmurne przedpołudnie. Co do gotowania - to mi sie wcale nie pali, to nie jest to co Tygryski lubią najbardziej.Ale jak teraz tego nie zrobię, to będę musiała robić to później na bieżąco, kiedy dzidzia już będzie, co może sie okazać ponad moje siły. Pozdrawiam i miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Agata ja chodze na Greenfort do pana Szacilly i za kazdym razem mam skan, jak nie zwykla wizyta kosztuje 60 skan 40,ale gosciu jest naprawde w porzadku i odbiera moje telefony kidy tylko zadzwonie,jest luzak i spoko nie panikuje,jest ok,przynajmniej dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Mamuska Eli skad jestes bo jak chcesz to ja Ci podrzuce tylko nie za daleko gdzie mieszkasz? Gdzies kolo Wood Greenu? North London

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny jakie wasze wozki maja rozstawy kol? tzn ile cm? bo wlasnie dostalam super wozek iii wszystko fajnie ale ma 66 cm rozstaw kol z tylu czy u was wozki tez tyle maja? plsss pomocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maje
karinella no ja ciagla sieprzymiezam do kupna wozka pliko i wiem ze pisalas ze masz taki czy nadal jestes zniego zadowolona? czy on jest wygodny dla noworodka i cz spacerowka tez zdaje zgzamin . dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny maje klej linka do tego wozka jesli mozesz chetie go zobacze. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darmowe prezenty z aventu
UWAGA! Dla tych ktore nie doczytaly - to niestety,zeby dostac darmowe prezenty Aventu trzeba wypelnic jedna oferte + osoba ktora ci kliknie w linka tez musi to zrobic - wiec jesli nie uzupelnilyscie do konca tego wpisu, to nie otrzymacie prezentu. Radze wybrac jakas oferte ktora nie zobowiazuje do zadnych zakupow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
witam pojawiam sie tu od czasu do czasu, ale codziennie forum przegladam. dzis natomiast mam pytanie, do kogos , kto mieszka w reading . obecnie mieszkam w londynie, na poczatku czerwca bedziemy sie przeprowadzac do reading. czy wiecie , ktory szpital powinnam wybrac. bede wtedy w 30 tyg, takze pozostanie mi kilka wizyt z polozna i sam porod. dzieki serdeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do maje tak,naprawde jestem bardzo zadowolona z tego wozka co do spacerowki to jeszcze malej w niej nie woze , bo za mala jest i zimno, ale jak patrzylismy w domu bedzie w porzadku fotelik samochodowy tez bardzo dobry kurcze jestem uziemiona w domu, bo mala dostala antybiotyk pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
DZIEWCZYNY POMOCY!!! Bardzo prosze o pomoc,,, wyslalam 4 tygodnie temu papiery o maternity alowance, do tej pory nie mam odpowiedzi. Jak dlugo wy czekalyscie?? Prosze jak ktoras ma numer telefonu tam gdzie wysylalo sie te papiery (job center) podajcie mi!!! dziekuje i pozdrawiam wszystkie brzuchatki i mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Karinella, probowalam sie doczytac wstecz ale nie napisalas, albo przeoczylam co sie stalo Twojej malej,dlaczego dostala antybiotyki? Polepszylo jej sie juz? Zycze by ci szybciutko zdrowiala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do julia...8
Nie chce Cie straszyc ale ja na Maternity Allowance czekalam bite 6 miesiecy. Idz do Jobcentre tam podadza Ci numer telefonu. Nie wiem tylko czy to cos pomoze. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do julia...8
Jeszcze jedno, wraz z odpowiedzia pozytywna pieniadze jeszcze tego samego dnia wplynely na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asanna nioja mala choruje od swiat wielkanocnych. ciagle mowili ze to nic, przeziebienie teraz doszlo jej zapalenie spojowek wczoraj lekarz stwierdzil ze da jej antybiotyk jeden na szmery, a jeden na oczko i moj biedny dzidzius lezy taki apatyczny i szkoda mi jej dzieki za zainteresowanie caly wieczor ryczalam, ze jestem zla matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mieskzam niedaleko readin w basingstoke ale tam tez jest szpital duzy, nie pamietam jak sie nazywa niestety ale w necie na pewno mozesz snalesc na google, jak wpiszesz hospital in reading i na pewno nie bedzie porblemu biedne te dzieciaczki jak tak choruja, a najgorsze ze nie porafia powiedziec co im dolega :( dziewczyny to tak dlugo na maternity allowance zdaza sie czekac, czemu?? moze papiery wczesniej trzeba wyslac?? ehhhhh a jak wogel da sieprzezyc w miedzyczasie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....Mira....
BLAGAM WAS O POMOC!!! CZY ZNA KTOS NAMIARY NA POLSKIEGO GINEKOLOGAW BEDFORD LUB OKOLICACH???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30tydzien
Maja2008, czytalam twoj wpis, ze przyjechalas tu w 28 tygodniu. To prawie tak jak ja. Chialam cie prosic czy moglabys mi wyjasnic jak tu to wszystko wyglada, nie znam zadniej osoby ktora przechodzila ciaze w Anglii, wiec nie mam z kim o tym pogadac a jestem calkowicie zielona!!! Mam nadzieje, ze mi pomozesz, bo jestem przerazona narazie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynky,mam pytanie jaki proszek do prania dla dzidziusia uzywacie tu w anglii,bo jak patrze na polki to za duzego wyboru nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona - Fairy Bio w zelowych tabletach u mnie sie sprawdza i u wszystkich kogo znam z malymi dziecmi tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Ocipialas Karinella?! Zla matka, Ty? Jejku wiesz co przeloz sie przez kolano Twojemu szczesciu i niech wali Cie po tylko i patrzy czy rowno puchnie az Ci wybije z glowy glupie mysli. Poluz jej swietlika herbatke zmoczony w cieplej wodzie na powieki,ulzy jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×