Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość borowa
a co jej podajesz? może to taki rodzaj specyfiku szubko działającego :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
Czesc Dziewczyny, Jak sie miewacie?Mam takie pytanie a raczej sugestie w troche innej sprawie choc powiazanej. Jestem ciekawa czy Wy sie gdzies spotykacie? Bo ja sie czuje troche samotna i chetnie bym sie zaznajomila z dziewczynam w podobnej sytuacji, bo ja jestem w 24 tyg. To forum jest super, ale byloby fajnie pogadac, gdzies na kawce soczku, co Wy na to? ja mieszkam co prawda 50km od londynu. ale pracuje cztery razy w tyg wiec dam rade spotkac sie w londynie, najlepiej gdzies w zach polud czesci. Dajcie znac koniecznie. Pozdrawiam.aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Po dwóch długich dniach sterczenia przy kuchni mam już porobione zapasy: około 100 pierogów ruskich, bigos dla mężulka (kilka porcji), 6 obiadków z roladek wieprzowych i około 5 obiadków z bitek wieprzowych.Powinno wystarczyć na kilka pierwszych tygodni.Co do zup - mężulek przechodzi szybki kurs. Czytam o tych waszych dzidziach i ich bolączkach: słyszałam,że na odparzenie najlepszy jest Sudocrem ( do nabycia bez recepty). Pomaga mi na moje odparzenia, bo pocę się niemiłosiernie i mam trochę krostek w okolicach piersi - brzuch jeszcze wysoko. Szpital: Na początku ciąży \'zostałam zabukowana\' automatycznie do najbliższego szpitala.Ale w międzyczasie zdecydowałam się na mniejszy i trochę dalej położony szpital.Około 3 m-ce temu poinformowałam o tym położną.Miesiąc temu dopiero wypełniła formularz i miała go wysłać.W zeszłym tygodniu pytałam czy wysłała,bo jeszcze mi nie odpowiedzieli.Dziś zadzwoniłam,żeby upewnić się,że mogę tam pojechać i że jestem na liście, gdyby coś, szczególnie że chciałabym rodzić w wodzie.A tu NIESPODZIANKA - nigdy o mnie nie słyszeli.Więc teraz zostało mi niecałe 2 tyg na załatwienie formalności, tzn. nie mi, tylko położnej, która miała do mnie dziś zadzwonić w tej sprawie i nic.A tak ją wychwalałam ostatnio.Może ona myśli,że ja zmienię zdanie w ostatniej chwili i zostanę przy tym pierwszym szpitalu? Nie,żebym się bardzo zamartwiała, ale lubię kiedy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hyhyhy, Karinella, ja tu juz sie najadlam batonikow. A tez mi sie wydaje ze to jeszcze chwilke potrwa, bo ten caly show taki delikatny i blado rozowy, nieobfity. Na razie tez nie zauwazylam zeby mi wody odeszly. A skurcze nieregularne , i nie sa wcale takie bolesne. Sa co kilkanascie minut, pozniej co 40 minut. Wiec pozostaje mi tylko cierpliwie siedziec w domku i czekac. A mam do Was takie pytanie, czy jak wyjde ze szpitala i bede chciala wracac taksowka, to tez musze miec fotelik. Bo przeciez ja tak chodzilam, wydziwialam i ogladalm te wozki, ze musze poczekac zanim go dostane. Poniewaz nie maja go na dzien dzisiejszy w magazynie. A nie wiem czy brzusio bedzie chcial poczekac te 2-3dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszle i juz szczesliwe mamusie :) Szkoda ze dopiero teraz odkylam ze istnieje cos takiego jak internet :) Jestem w 39 tc i mieszkam w Borehamwood (polnocny londyn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i termin niby na 30.04 ale myslalam ze to juz to od jakis1.5 tyg chyba mi ten caly czop schodzi taka galareka ale jeszcze bez krwi a 3 dni temu mialam juz dosyc silne skorcze co 10 min no to zadzwonilam do szpitala ale kazali mi wziac ciepla kapiel i jakos przeszlo wiec tak teraz czekam i niecierpliwie sie ale tak szczerze to juz jestem zmeczona ciaza chialabym juz wziasc to moje malenstwo w ramiona i tulic calymi dniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Salma to moj nick,pozdrowiona,wracam do czytania bo ciekawe rzeczy dzis dziewczyny pisza a ja sie uczyc musze,Pozdrowionka dla wszyskich panienek i maluszkow tych na mamusinych raczkach i tych w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
karolinah nie musisz miec fotelika samochodowego jadac taksowka. takie samo prawo obowiazuje w Polsce. pytalam ostatnio taxiarza i mowil ze nie musze miec fotelika tylko mala musze przypiac pasami ( moja ma dwa lata). radzilabym Ci jednak pozyczyc fotelik od znajomych bo malenstwo jednak najbezpieczniejsze jest w foteliku.jest przeciez jeszcze takie kruche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
kurcze... a mi sie nie chce spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Eli- no mam nadzieje ze zdaze z tym fotelikiem. No ja zdjae sobie sprawe z niebezpieczenstwa, dlatego tak bardzo sie tym denerwuje. Ale mam termin na 4.05 wiec moze te skurcze to takie sygnaly tylko. Dobranoc ,aaaa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Czesc Malutka jak sie dzisiaj czujesz,jest czwartek wiec jak masz czas i masz ochote {bo ja mam jedna przyjaciolke w polsce jest cudowna i kochana i zawsze jestesmy szczere,poprostu jak nie mamy na sspotkania ochoty to nie wymyslamy tylko mowimy "dzis nie,dzis nie chce nikogo widziec chce sie pobyczyc i ponudzic" }daj znac,buska,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam, Widze ze rozmawialyscie na temat wozkow. Otoz moze pomoge Wam troche. Mam wozek ktory sie sprawdza w kazdym wydaniu.Moja maa ma juz 5,5 miesiaca. Na samym poczatku mialam tzw ,travel system ale mala po 3 miesiacach wyrosla z nigego a na spacerowke byla za mala. wiec go sprzedalismy. A teraz mam oto taki. http://www.mothercare.com/gp/product/B000IENNYI wiem ze juz mathercare go nie produkuje ale jeszcze mozna przez internet zamowic. W mathercare kosztuje okolo 300 funtow. Ja na ebay placilam 150 funtow plus przesylka. http://cgi.ebay.co.uk/maui-2in1-pushchair_W0QQitemZ150236520475QQihZ005QQcategoryZ66700QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem Polecam go calkowicie. gondola jest super. teraz uzywam spacerowki i tez jest rewelacyjna. Jest bardzo podobny do bagaboo i tez mozna posadzic dziecko by widzialo nas i odwrotnie.jest leciutki i zreczny. macie jakies pytania to chetnie odpowiem pozdrawaim monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze ja kupilam nowy za 150 funtow tyle ze firma zajowala sie sprzedaza tych wozkow z wystaw. Byl w znakomitym stanie. Mysle ze gdybym jeszcze raz zdecydowala sie na pewno wziela bym ten sam. _Plusem jest to ze dziecko ,ktore jeszcze nie siedzi (jak moja Julka) moze miec rozne poziomy oparcia a co jest wazne bo na denerwowala sie w glebokiem (nic nie mogla zobaczyc ) a na spacerowke jest jeszcze za mala. Tak wiec teraz moze widziec swiat;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o boze ja tu widze ze jakies porody powoli sie zaczynaja :) powodzenia dziewczynki Do agnieszka75 - my chyba mieszkamy niedaleko czy to twoje Ash to kolo Aldershot jest??? ja mieszkam w basingstoke, jesli chcesz ktoregos razu mozemy sie spotkac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras z Was mieszka w okolicach Wandsworth (poludniow-zacgodni Londyn) Chetnie spotkam sie i podziele sie doswiadczeniami co do ciazy, porodu, i opieki. Pozdrawiam Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie by juz bylo sie rozpakowac, a tu przespalam cala noc, wstalam a skurczy jakos ani widu ani slychu. Troche mnie brzuszek pobolewa i chodze jak kaczka ale to wszystko. Wiec ciekawe ile to moze potrwac jeszcze. Asanna kurcze ja cie przepraszam ze nie napisalam aby przelozyc nasze spotkanie. Te skurcze i lekki \'show\' zacmily mi caly mozg. Mialam nadzieje ze sie rozpakuje, a tu cos ucichlo. Dziewczyny, co uzywacie oprocz do kapania malenstw oprocz Oilatum Bath. Jakies mydelko,a oliwke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Borowa lekarz dal malej zwykla ampicyline, bede dawac jej 5 dni i potem zobaczymy sudokremem samruje pupke od poczatku przy kazdej zmianie i po kapieli raz na dzien bepanthenem, (bo czasami jak spi to nie zmieniam pieluchy prawie cala noc) co do fotelika, to ja mialam, ale wracala mala na rekach u meza i dostalam tu ochrzan od dziewczyny (no dobra, w sumie slusznie, przyznaje trzeba wozic w foteliku, ale mielismy tak blisko a my tacy spanikowani nowa rola, ze tak jakos wyszlo) nikt nam nie sprawdzal czy mamy, byl 3 stycznia i polozna odprowadzila nas tylko na odleglosc 10 metrow od drzwi, spytala gdzie jest samochod i fotelik i poszla Karolinah sa korporacje taksowkowe ktore maja taxi z fotelikami, mozna tez wypozyczyc ze szpitala (zadzwon dowiedz sie czy maja) ludzie, udalo mi sie zrobic kotlety i obrac ziemniaki, pierwszy raz od 4 tygodni zrobie obiad mezowi tak ladnie bylo rano, a tu sie chmurzy a ja mam zamiar koturny bez palcow nalozyc, bo kupilam miesiac temu i lezakuja bez sensu milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala tak sie luszczyla po porodzie ze smarowalam ja oliwa z oliwek 2 tygodnie az starcila ta skorke a jak bedzie dzidzia z ladna skorka to lepiej juz nic po oilatum nie dodawac, ja malej myje wloski i cialko w oilatum lub E45 i raz w tygodniu wloski mydelkiem oilatum i tyle (ona jest jeszcze lysawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a , a z ta taksowka bez fotelika moze byc taki problem ze taksiarz nie wezmie bo sie bedzie bal ze straci licencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Sprawa fotelików: Karolinah Ty jeszcze się nie denerwuj, wózek i fotelik na pewno przyjdą na czas.\'Show\' może odejść nawet tydzień przed przed.Ale gdybyś chciała wracać taxi ze szpitala, to nie rób tego bez fotelika.Słyszałam,że można zamówić taksówkę z fotelikiem.Lepiej zadzwoń do kilku firm i sie dowiedz jak to wygląda i ile kosztuje. MamaEli - nie rozumiem tego taksówkarza, który powiedział Ci,że nie trzeba fotelika!!!Może on nie miał i dlatego tak mówił.Chyba si e dowiem w DVLA (lub gdzieś), jak to jest.Ale nie chce mi sie wierzyć.A jak taksówka miałaby wypadek (oczywiście nie ze swojej winy) i coś by sie stało, to jak wytłumaczyć,że przepisy ruchu drogowego nie zostały zachowane i domagać sie odszkodowania, nie wspomnę już o uszkodzeniach na zdrowiu.Poza tym fotelik obowiązuje dzieci do 135 cm wzrostu i chyba 35 kg wagi. Znalazłam - jeśli nie można zamontować fotelika w taksówce to jest wyjątek dla dzieci do 3 lat,że mogą być bez, ale to jest raczej praktyczna rozwiązanie, nie bezpieczne. www.childcarseats.org.uk/factsheets/buses_factsheet.pdf www.childcarseats.org.uk/law/index.htm#under3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella, a ja Julce tą skórkę obrywałam hihi, aż nogę wyciągała bo jej się podoało :) do tej pory tak ma, lubi żeby jej się np nogą bawić kiedy jej daję obiadek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze tabelka Szczęsliwe Brzuchatki: Karolinah.....04.05.08....38....Londyn/Koszalin...synek ...Max Monika2......07.05.2008...38.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...37......Sheffield...synek ....Filip/Maximilian Maja2008.....16.05.2008...36......Londyn...........synek ....Tymon mona7712.....26.05.2008...35......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....22.06.08...27...stansted.....synek... ..Oscar Aneta_s.......07.07.2008...23....Slough...........corka. ......Jessica Borowa.......12.07.2008....28....Londyn/Croydon......... ..córka... arvena4-Gosia...08.08.2008....25....Basingstoke....chlop ak..... Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. agnieszka75..18.08.2008...22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? natusia22.....28.08.2008...19.....Londyn..............? ..........? asiunia876....15.09.2008....21.....Derby................ ?............? mama Eli..........06.10.2008..17..WGC................?........... ....? monika820227...15.10.2008..9...Londyn..........?....... ..........? Asanna............11.11.2008..12..Wood Green.......?...........? Salma..............10.12.2008...7..Leicester...........? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Karinella......03/01/08...3240....Southend....coreczka.. ..Kornelia Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78...........17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was serdecznie do mama Eli-powiedz mi czy w tym zakichanym konsulacie nie ma miejsca zeby przewinąc dziecko ze o karmieniu piesia nie wspomne??? Monika2-a ja juz myslalam ze sie rozpakowalas bo cie tak dlugo nie bylo,fajnie ze juz jestes. Dziewuszki powiedzcie mi jak głowka dziecka jest 3/5 engage to znaczy ze juz blisko bo mojej malej to sie chyba bardzo spieszy.bylam wczoraj u poloznej a ta na odchodne mi mowi \"do zobaczenia za 2 tyg. mam nadzieje ze z dzidzia jeszcze w brzuszku\" Nieźle,co? do terminu to mi jeszcze 4 tyg zostaly wiec zaczynam sie denerwowac czy to oby nie za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona 7712 - mi to chyba jeszcze mnóstwo czasu zostało, bo moja dzidzia jeszcze nie zagnieżdżona (not settled), jak mówi położna. Mogłybyśmy się umówić na jakieś ploteczki/spacerek ?!!! Nie wiem czy lubisz las, bo my ostatnio znaleźliśmy prawdziwy publiczny las.Trochę było błotko, ale my ludzie z gór, więc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2-nie ma sprawy mozemy sie umówic,ja juz od tygodnia nie pracuje (a swoja droga to mnie krew zalewa z nudow) wiec nie ma sprawy.jak bedziesz miala chwilke to tyrknij to sie umowimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Karolinah Ty jestes uprzywilejowana teraz pod kazdym wzgledem wiec zmieniaj,przestawiaj byleby Cie tylko nie bolalo,zycze szybciutkiego milego rozpakowania,bylas w koncu w tym szpitalu? JA TAM juz nic nie mowie i siedze cicho bo mnie sie nawet jeszcze nia mja na czym rozstapy robic co tam 4ty mesiac sie zaczal a ja sauna ,jakuzzi i basen jak najeta, pozdrawiam buski dla przyszlej mamuski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
mona7712 troche siew konsulacie zmienilo. jest miejsce na przewiniecie w lazience dla niepelnosprawnych. kawal dechy miedzy umywalka a sciana ale spelnia role. dobrze jest miec matke na ktorej polozysz brzdaca.mimo tego udogodnienia widzialam dziewczyne zmieniajaca pieluche malcowi na parapecie (!!!) no comments. nakarmic tez mozna bo naprzeciw toalet na podwyzszeniu stoja krzeselka. musze isc polozyc Elke bo broi.potem jeszcze cos dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borówa
Wiecie co , właśnie dowiedziałam sie że nie należy brac suplementów omega-3 na 3 tyg przed porodem ponieważ rozżedzają krew. Pewnie coś w tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak ja bylam w konsulacie i chcialam przy lazience nakarmic mala cycem razem z jeszcze inna dziewczyna (pozdrawiam Ciebie sliczna czarnulko) to obok nas siedzial bum i strasznie smierdzial nakarmilam i przewinelam mala w M&S na Oxfordzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Dziewczyny powinnysmy napisac pismo do generalnego konsulatu za skarga i wszystkie sie podpisac to jest skandal no nie pozwolmy tak traktowac naszych malenstw! Z dala od bumow,bleeeeeee Jest tu jakas co sie tego podejmie,taka madrzejsza? Ps moze do czasu az ja sie wypakuje w konsulacie bedzie slicznie pomieszczenie do przewijania i karmienia malenstw. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×