Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Hej dziewczęta Wielkie sorki że mnie tu w ogóle nie ma ale cały czas dopasowuję się do nowej sytuacji.Strasznie duże zaległości mam w czytaniu forum,mam nadzieję że mi sie uda nadrobić. Karmienie piersią w moim przypadku poszło w las bo moja księzniczka ma w nosie cycka-przyzwyczaiła się juz do butelki i za pierona nie chce ssac cyca.Odciągam pokarm i daję jej na zmianę z mlekiem modyfikowanym,choć wczoraj położna powiedziała mi ,że jak sie dziecka nie przystawia do piersi to pokarm zanika mimo że się go odciąga-nie wiem czy to prawda ,może wy wiecie coś więcej na ten temat. Oprócz tego Julcia dostała \"nappy rush\" od chusteczek nawilzajacych i dupa blada.Smaruję ją bepantenem i myje zwykla woda,mam nadzieje ze jej przejdzie. mamo eli-nie zastanawiaj sie i kup ten pas,moja kolezanka tez miala ten problem co ty i ten pas sie sprawdzil akurat w jej przypadku. Monika2-odezwe sie jak tylko troszke wpadne w normalny rytm,bo na razie to kazdy dzien inny i totalna karuzela,a do tego jeszcze moj mąż w piątek juz wraca do pracy-O Boże nie wiem jak ja sobie ze wszystkim poradze) Trzymajcie sie cieplutko,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta Wielkie sorki że mnie tu w ogóle nie ma ale cały czas dopasowuję się do nowej sytuacji.Strasznie duże zaległości mam w czytaniu forum,mam nadzieję że mi sie uda nadrobić. Karmienie piersią w moim przypadku poszło w las bo moja księzniczka ma w nosie cycka-przyzwyczaiła się juz do butelki i za pierona nie chce ssac cyca.Odciągam pokarm i daję jej na zmianę z mlekiem modyfikowanym,choć wczoraj położna powiedziała mi ,że jak sie dziecka nie przystawia do piersi to pokarm zanika mimo że się go odciąga-nie wiem czy to prawda ,może wy wiecie coś więcej na ten temat. Oprócz tego Julcia dostała "nappy rush" od chusteczek nawilzajacych i dupa blada.Smaruję ją bepantenem i myje zwykla woda,mam nadzieje ze jej przejdzie. mamo eli-nie zastanawiaj sie i kup ten pas,moja kolezanka tez miala ten problem co ty i ten pas sie sprawdzil akurat w jej przypadku. Monika2-odezwe sie jak tylko troszke wpadne w normalny rytm,bo na razie to kazdy dzien inny i totalna karuzela,a do tego jeszcze moj mąż w piątek juz wraca do pracy-O Boże nie wiem jak ja sobie ze wszystkim poradze) Trzymajcie sie cieplutko,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli masz dobrego pomysła z baby board. Też cały cazs sie zastanawiam jak rozwiazac ten problem. Ja jeszcze myslalam o nosidelku ale kto wie jak dlugo starsza nie bedzie uciekac z wózka, a i nosidelko to przeciez nie od urodzenia. Dziękuję :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena ty chyba tez przybita jakas jestes, co rybko? :D:D:D ja wlasnie robie sobie liste co moge kupic synusiowi pomna niezuzytych ubranek przy corci :D, jak chcesz to sie z Toba podziele a wlasciwie zrobmy z tego mala zabawe. ja zaczne liste a Wy dopiszecie co by tu jeszcze tylko wmiare rozsadku! no to lecimy: -wanienka -wozek + fotelik jesli nie w zestawie -termometr -10 pieluch tetrowych -paczka pieluch "1" kopiujcie jak tabelke i dokladajcie od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mona ja po wytarciu husteczka (haggis sa najlepsze) przemywalam jeszcze wodą, i nie mialam takich probl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wogole nie stosowalam chusteczek do konca pierwszego miesiaca tylko mylam duzymi wacikami nasaczonymi woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli ja nie mam sily jakas wypkluta jestem, chyba najchtniej poszlabym juz na macierzynskie :( -wanienka -wozek + fotelik jesli nie w zestawie -termometr -10 pieluch tetrowych -paczka pieluch \"1\" -czapeczka + rekawiczki -sterylizator???? -butelki???? ile jakie -dojarka - ale czy od razu potrzebna?? -nie wiem jakie ubranka :( i ile do szpitala a co do odpazen czy uczulen, moja mama mowie ze maka ziemnaiczana najlepsza zeby dziecko uchronic bo powiedziala ze na mni tylko to dzialallo i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka to Ci tylko powiem ze mysle zeby kupic taka dwustopniowa gdzie "starszyzna" bedzie mogla przysiasc jak sie zmeczy chodzeniem lub staniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-wanienka -wozek + fotelik jesli nie w zestawie -termometr -10 pieluch tetrowych -paczka pieluch "1" -czapeczka + rekawiczki -sterylizator- nie od razu potrzebny, -butelki dwie na poczatek male ze smoczkiem antykolowym od razu :) -dojarka - ale od razu nie potrzebna,zawsze malzonek moze Ci ja zakupic. ubranka:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odparzeniami, kolka, brakiem lub nadmiarem mleka bedziesz sie martwic pozniej, jak juz wrocisz do domu. od tego masz ebay i meza by Ci mogli wszystko dostarczyc do domu na biezaco :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo_08
-wanienka -wozek + fotelik jesli nie w zestawie -termometr -10 pieluch tetrowych -paczka pieluch "1" -czapeczka + rekawiczki -sterylizator- nie od razu potrzebny, -butelki dwie na poczatek male ze smoczkiem antykolowym od razu -dojarka - ale od razu nie potrzebna,zawsze malzonek moze Ci ja zakupic. -2 kocyki;cieplejszy +cienszy ubranka: -6-8 par spiochow -6-8 par body z krotkim rekawkiem -1 cieply sweterek -6 sliniakow -recznik do kapieli kosmetyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-wanienka -wozek + fotelik jesli nie w zestawie -termometr -10 pieluch tetrowych -paczka pieluch \"1\" -czapeczka + rekawiczki -sterylizator- nie od razu potrzebny, -butelki dwie na poczatek male ze smoczkiem antykolowym od razu -dojarka - ale od razu nie potrzebna,zawsze malzonek moze Ci ja zakupic. ubranka: -skarpetki (z 4 pary?) -7 \"pajacykow\" -7 body -1-2 kurteczka lub \"pajacyk\" do wozka jak rodzisz na jesien to pewnie sie przyda 2 kocyki 2 reczniki gruszka do noska mata do zmieniania pieluch nozyczki do paznokci, szczoteczka do wloskow podgrzewacz (nie od poczatku) smoczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-wanienka -wozek + fotelik jesli nie w zestawie -termometr -10 pieluch tetrowych -paczka pieluch "1" -czapeczka + rekawiczki -sterylizator- nie od razu potrzebny, -butelki dwie na poczatek male ze smoczkiem antykolowym od razu -dojarka - ale od razu nie potrzebna,zawsze malzonek moze Ci ja zakupic. ubranka: -bodysuit - 6 sztuk(newborn) -body- 10 sztuk(5 newborn, 5 0-3 m-ca) -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co to chyba mnei rpzerasta, i nie dam rady im blizej tym ciezej mi cokolwiek wybrac w sklepie. nie chce kupowac duzo, ubranka dla dziecka kupie wieksze, bo na razie jest wiekszy. tylko jaki rozmiar???? tu maja newborn i np 0-3 miesiace potem 3-6. i jeszcze musze sprawdzac ceny, no bo po co przeplacac, ale chyba ja mam jakis syndrom ciazowy ze po prostu nei moge sie skupic na tym. i jak wchodze do jakiegos sklepu to bzika dostaje bo tam za duzo rzeczy. i potem jaka firme wybrac to to to tato, ktora lepsza, i wogole a co do sterylizatora to widzialam takie zestawy ze jest steyrlizzator, butelki, dojarka i jakies inne pierdoly z aventu chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ze namieszalam, jak sie wysylalam to jeszcze was nie bylo, margo i mama eli :) o tym rodzeniu jesienia to myslalam o sobie bardziej, bo mam termin na 18 wrzesnia :) moze byc cieplo, a moze nie, hiihhi :) o to chce kupic snow suit na 3-6 miesiecy. albo 6-9? oczekam z tym na pewno do czasu jak dziecko sie urodzi i zobacze jakie ma gabaryty :) mysle ze sklepow nie zamkna tak od razu na wiesc ze jade rodzic i zawsze mozna bedzie cos dokupic :) calusy dla was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rodze latem ale powiedzieli mi ze moze byc wczesniej!!!!! nie wiem sama. bo c to znaczy ze dziecko jest nisko?????? a co do smoczka na kolki jak to rozpoznac i wybrac ze ten jest taki przeciwkolkowy. to ile tych ubranek???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pogoda w sam raz na doła :( Do MamaEli: ja używałam takiego pasa (bieliźnianego) podtrzymującego brzuch, kupiłam go w ToyRus ok 10f.Brzuch mi ciążył i kręgosłup bolał, a ten pas ma specjalne ściągacze na plecach i na dole brzucha.Poza tym bałam się o infekcję pęcherza i nerek, bo co się schyliłam to całe plecy na wierzchu.A z pasem było ok.Miałam też z Polandu takie specjalne majtki z roszerzeniem na brzuch.Też dobre, ale pas mocniejszy. Wózek - kupiliśmy wózek bez gondolki i teraz zaczynam trochę żałować, bo w tym foteliku dziecko moim zdaniem się bardzo męczy.Taki maluch powinien leżeć na plecach.Rozkładam więc wózek na płasko i jeździmy, ale nie mogę na niego patrzeć cały czas.. :( Dobre wózki są drogie powyżej 500f a to dla nas za dużo. Co do innych rzeczy, to kupiłam tylko to co najpotrzebniejsze na początku.Koleżanka (urodziła 3 m-ce temu) przestrzegała,że połowy rzeczy się nie używa,więc postanowiliśmy dokupywać wszystko potrzebne na bieżąco.I poza foliowymi majtkami (używamy pieluch tetrowych w ciągu dnia, disposal nappies tylko w nocy) i stanikami do karmienia dla mnie (nie przewidziałam TAKIEGO rozmiaru) nic nie potrzebowaliśmy.Nie mam laktatora, nie miałam nawału mlecznego.Mleka nie mam zamiaru odciągać (na razie). Kosmetyków dla dziecka też nie używam jeszcze - sama woda i oliwka po kąpieli.Czarka kąpiemy w tummy tub, więc nie mamy wanienki. \"Nappy wraper\' - tak się nazywa ten kosz na zużyte papmpersy.W zestawie \'Bounty Pack\' jest kupon na darmowy nappy wraper (normalny koszt ok 25f) Dzięki borówka za odpowiedź w sprawie rutyny.Przeczytałam już tę książkę, ale dawno.Muszę zajrzeć jeszcze raz.Ja jestem dość konsekwentna pod względem planowania i rytmu dnia..;), ale poczekam jeszcze z tydzień, może Czaruś sam się zaprogramuje na jakieś regularne odstępy w jedzeniu i spaniu.Na razie nic nie jest takie samo - codziennie coś nowego (każdego dnia nawet inaczej wygląda).Godziny marudzenia też mu się zmieniają. Mona7712 - jak Bepanthen nie podziała spróbuj sudocream (też dostałam próbkę w \'Bounty Pack\'.Doczytałam też że ten cały Camillosan ( na chore sutki) też jest dobry na nappy rush. Podobnie jak Ty bardzo się boję,że sobie nie dam rady z dzieckiem sama, jak mój mąż pójdzie do pracy. :-o Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli a to są takie? jeszcze lepiej! Arvena ja wzięłam ubranka po kilka na 0-3m-ce(do 4.5kg, body skarpetki, spioszki, czapeczka) ale nie wiem jak duza bedzie mała(hehe), i kilka na pozniej.Zadnych newborn.Cenowo to zaczne od najtan: primark,(body np.są b.dobre jakosciowo- sprawdzone) tesco, sainsbury\"s mark&spencer mothercare, (stąd wziełam cały zestaw do 4.5 kg po 3body i śpioszki, 2 czapeczki irękawiczki, buciki za Ł14) A co do smoczków czy butelek zawsze jest napisane czy to antykolkowe i na jaki wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-wanienka -wozek + fotelik jesli nie w zestawie -termometr -10 pieluch tetrowych -paczka pieluch "1" -sterylizator- nie od razu potrzebny, -butelki dwie na poczatek male ze smoczkiem antykolowym od razu -dojarka - ale od razu nie potrzebna,zawsze malzonek moze Ci ja zakupic. -2 kocyki;cieplejszy +cienszy ubranka: -6-8 par spiochow -6-8 par body z krotkim rekawkiem -1 cieply sweterek i spodenki -6 sliniakow -czapeczka + rekawiczki =skarpetki -recznik do kapieli -kosmetyki ( oliwka, sudocrem(cudokrem! mówie wam), płyn do kąpieli, waciki,spirytusik do pempka jak kto woli) -gruszka do noska -mata do zmieniania pieluch -nozyczki do paznokci albo cążki(dla mnie niezawodne), -szczoteczka do wloskow, grzebyk ( w razie bujnej czuprynki) -podgrzewacz (nie od poczatku) -smoczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewuszki!!! :) Kurcze wogole nie mam czasu zeby tu zagladac :( a tu sie tak rozpisalyscie fajnie ze maluszek dal mi chwilke na nadrobienie lektury :) mowie wam ja juz wysiadam powoli caly czas Kacperek problem z tym brzuszkiem wogole wprowadzanie rutyny mi nie idzie codziennie mycie o roznych porach caly czas chce byc przy mamuni i wtedy jest w miare spokojny tylko go do koszyczka na chwile odloze to juz jest niedobrze rano musze go do loka brac jak maz do pracy wychodzi bo inaczej juz pospane itd. nawet bylam z nim u lekarza dzis bo od wczoraj jakas taka podwyzszana temp mial i nie chcial jesc tylko sie tulic ale nic powiedzieli ze mam obserwowac co sie dzieje z dzieciatkiem i w razie watpliwosci wrocic co do ubranek to nie wiem jak wy ale ja naprawde prawie nic kasy nie wydalam wszystko co potrzebne od razu dostalam od znajomej ktora tez ma chlopczyka wiec co prawda uzywane ale wogole nie zniszczone bo taki maluszek raczej nie da rady zniszczyc :) no i pelno nowych rzeczy dostalismy od znajomych i rodziny jak Kacperek sie urodzil wiec teraz to tylko takie pojedyncze rzeczy co wiedze ze mi sie przydaja to kupuje na biezaco tak ogolnie to fajnie z tymi ubrankami wyszlo bo takie malenstwo to tak szybko z tego wyrasta wozek kupilismy uzywany bo te lepsze nowe to prekraczaly nasze mozliwosci ale mysle ze i tak za jakies 2 miesiace kupimy jakis drozszy porzadny juz na dluzej laktator posiadam ale jeszcze mi sie nie przydal poza tym mysle podobnie tak jak niektore z was z4e takie rzeczy to juz pozniej na biezaco mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja tez uzywalama takiego pasa pod koniec ciazy, bo brzuch mialam ogromny, a ten pas naprawde odciazal mnie troszke :) I zdaje sie,ze ten sam co Monika2 bo tez kupilam w Toysrus :D Dzis byla u nas znowu midwife. Okazalo sie,ze od wazenia w piatek (kiedy maly spadl 90g do 3980) Filip przybral na wadze 140g i wazy obecnie 4120g. Normalnie bylam w szoku,ze w ciagu 4 dni tyle przybral. Chyba unormowalo sie juz moje mleko - karmie wciaz czesto, ale nie tak bez przerw jak na poczatku. Od jutra ma nas juz odwiedzac Health Visitor,bo z malym wszystko w porzadku - dobrze przybiera, kikut odpadl, slady zoltaczki zaniknely, a i ja nie mam juz zadnych poporodowych dolegliwosci :) Dzis nam sie popsula pogoda - pada od rana. Dobrze,ze wczoraj zrobilam pranie pieluch. My tez uzywamy w dzien tetrowych a na noc tylko pampersa:) Ja na poczatku kupilam wozek podwojny Mutsy, potem dokupilam fotelik (ktory rozklada sie na plasko), a teraz jeszcze gondole. Trudno mi bylo sie zdecydowac,ale chcialam,zeby maly lezal plasko. Jako,ze w nocy maly jak na razie spi w gondoli (w lozeczku ma za duzo przestrzeni i nie lubi na razie), a w dzien go wkladam do fotelika (plasko) - dla zroznicowania :) i sluzy tez jako kolyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak urzywacie tetrowych pieluch one nie przesiakaja?? jak zawijacie malego????? ja myslalam o urzywaniu tetrowych na poczatek, bo to skora oddycha i wogole. ale nie mam pojecia o tym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki, zdrzemnelam sie :) dzieki dziewczyny za odpowiedz o pasie, chyba po prostu go kupie i tyle. co ma byc to bedzie. arvena ilosc ubranek zalezy od Ciebie a rozmiar kupila bym 0-3 jesli dziecko jest duze. radze wejdz do tesco po najpotrzebniejsze rzeczy, kupisz tam wszystko.zgadzam sie tez z borowka co do body z pirimarka choc tesco tez jest dobre jakosciowo. cudo krem dziala na pupe mojej pierworodnej. ja uzywalam od poczatku pampersow troche z lenistwa a troche dlatego ze nie mialam ich gdzie suszyc (luty). onyx to Ty masz termin 2 tygodnie po mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinkaa_j moja Ela byla wypisz wymaluj jakTwoj Kacperek. pociesz sie tylko ze za chwile bedziesz miala sztab babc i cioc do pomocy i nie zastanawiaj sie chwili nad oddaniem im malego choc na chwile.zobaczysz jakie to ma zbawienne skutki na zdrowie psychiczne :D postaraj sie wprowadzac rutyne powolutku zaczynajac od kapania wieczornego o tej samej porze bez wzgledu na sprzeciw, pozniej nakarm i spac. mozesz uzyc podstepu w postaci lekkiego kolysania jak bedzie mocno krzyczal i sprobuj owinac go ciasno w kocyk (u mnie to dzialalo) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie przeczytalam swoj pierwszy post po drzemce i chyba musial nadal spac bo poszlam na takie skroty myslowe...:D:D:D."cudokrem" dziala do tej pory zbawiennie na pupe mojej pierworodnej i napewno znow sie w niego zaopatrze. a miejsca nie mialam oczywiscie na suszenie PIELUCH a nie pampersow jakby mozna wywnioskowac z mojej pierwszej wypowiedzi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak olśniło mnie ze mam szanse na sure start maternity grant.Czy razem z formą musze wyslac też jakies dokumenty? czytam czytam i wyczytac nie moge Aha jeszcze coś potrktujcie to jak chcecie.Wyczytalam gdzieś ze Aventu akcesoria dzieciece zawierają składnik chemiczny Bisphenol A (BPA)który ma działanie toksyczne, chociaż nie wysokie, ale przedłóżony kontakt z takowym może mieć nieciekawe skutki. No wiadomo , w terazn. czasach gdzie nie spojrzysz wszystko cie zabija, ale takie maluszki narażać już od pierwszych dni? Ja napewno nie kupie ani smoczka ani butelki Avent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×