Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Cześć dziewczyny! Mam dwa pytania. Bardzo bolą mnie plecy, odcinek lędźwiowy, coś okropnego, mam skoliozę kręgosłupa, ale do 28 tygodnia ciąży kręgosłup nie bolał, a teraz z podwojoną mocą, jak się nachylę to potem nie mogę się wyprostować. Miałyście może podobne dolegliwości, macie jakąś receptę na ten ból? Druga sprawa, to chciałabym się dowiedzieć, czy byłyście zadwolone z tutejszej szkoły rodzenia, my zaczynamy naszą klasę we wrześniu i ciekawi mnie jak to tu wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola25-ja mam ten sam problem z kregoslupem co ty,jak sie pochyle zeby zrobic cos przy Julce,albo ja kąpię to potem nie moge sie wyprostowac.pomagało mi nacieranie amolem,ale to bylo juz po porodzie.Na ulotce amolu nie jest nic napisane odnosnie stosowania w ciazy,w sumie to same ziola wiec zaszkodzic nie powinno,ale zawsze lepiej zapytac lekarza. arvena no coz pozostaje ci cierpliwie czekac az maluszek zachce przywitac sie z rodzicami.korzystaj z \"wolnosci\"dopóki mozesz bo potem -oj czasem bywa cięzko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona7712 - a jak minął Ci poród w związku z bólem pleców, czy miałaś mocne bóle lędźwiowe podczas porodu czy może wtedy jeszcze ból Ci nie dokuczał? Martwię się, że jak już teraz tak mnie boli, to co to dopiero będzie podczas porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Powiedzcie mi prosze kto wydaje MATB1, gp czy lekarz w szpitalu i co potrzebuje do zlozenia Maternity Allowance i jak dlugo czeka sie na odpowiedz z tego i z becikowego.Pomozcie prosze i odpowiedzcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala79- MATB1 dostajesz od położnej lub od GP około 20-23 tydzien ciąży na wizycie kontrolnej. Do MA potrzebujesz MATB1 i payslipy. Wypełniesz formę MA (do pobrania na stronie Jobcenter Plus) bądź dzwonisz do nich i Ci prześlą. Wypełnienie fromy jest proste. Wysyłasz na podany adres i czekasz na decyzję. Ile czasu to dokładnie nie wiem.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Pogoda dziś przygnębiająca, zero słońca. Więc mamo***Eli nie wiem czy to pranko Ci się bardziej nie zmoczy jak zacznie padać. Mona super masz córeczkę. Moje gratulację:)) Arvena słyszałam, że masaże brzucha też są pomocne przy szybszym porodzie. Sama tego nie stosowałam bo mam jeszcze trochę czasu. Może spróbuj, w odwrotną stronę do ruchu wskazówek zegara. Jola25 ja mam bóle kręgosłupa od 26 tygodnia. I za wiele to z tym się nie da zrobić. Jedyne co mi pomaga to masaże. Możesz zapisać się na masaże to specjalisty ale to kosztuje. Mi masaż robi mąż, tylko żeby nie było to za mocno. Pomaga i śpię z poduszką pod kręgosłupem. Spróbuj może to coś Ci da. Życzę wszystkim brzuchatką i mamusią udanego dnia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Pogoda dziś przygnębiająca, zero słońca. Więc mamo***Eli nie wiem czy to pranko Ci się bardziej nie zmoczy jak zacznie padać. Mona super masz córeczkę. Moje gratulację:)) Arvena słyszałam, że masaże brzucha też są pomocne przy szybszym porodzie. Sama tego nie stosowałam bo mam jeszcze trochę czasu. Może spróbuj, w odwrotną stronę do ruchu wskazówek zegara. Jola25 ja mam bóle kręgosłupa od 26 tygodnia. I za wiele to z tym się nie da zrobić. Jedyne co mi pomaga to masaże. Możesz zapisać się na masaże to specjalisty ale to kosztuje. Mi masaż robi mąż, tylko żeby nie było to za mocno. Pomaga i śpię z poduszką pod kręgosłupem. Spróbuj może to coś Ci da. Życzę wszystkim brzuchatką i mamusią udanego dnia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola25-jesli chodzi o ból pleców kiedy byłam w ciązy to nie był on bardzo duzy.przy porodzie miałam tzw.bóle z krzyża-masakra myslałam ze zwariuje (dobrze ze rodziłam w wodzie bo sobie prysznicem masowałam lędźwie w trakcie skurczu),natomiast najgorzej było tuz po porodzie.kiedy przez chwile byłam zchylona to mąz mi musiał pomóc sie wyprostowac bo sama nie byłam w stanie,wtedy pomógł mi amol.teraz juz nie jest tak źle ale staram się unikac zbyt dlugiego pochylania sie w pozycji stojacej-co czasem jest nieuniknione przy małym szkrabie. jesli masz mozliwosc-polecam porod w wodzie,mysle ze wszystkie dziewczyny ktore rodzily w wodzie tez ci go polecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za rady dziewczyny odnośnie kręgosłupa. Aniapud jak układasz poduszkę pod plecy skoro nie powinno się spać na plecach, tylko na boku? Poza tym jak ja leżę czasem na plecach, to ból jest jeszcze większy z powodu ucisku płodu. Masaże męża pomagają tylko w czasie trwania masażu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Jola25 ,jutro akurat ide do poloznej to sie jej zapytam o to MATB1 bo podobno u nas polozne nie bardzo chca wypisywac i dlatego bylam ciekawa z kad dostaje sie.A jak ja jestem selfenployer i pracowalam prywatnie sprzatajac to nie posiadam pejslipow bo nie pracowalam przez agencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola25 mam średnio-twardą prostokątną poduszkę i kładę ją zaraz ja kończą się pośladki i zaczynają plecy. Śpię tak jak tym była wygięta do tyłu. Nogi z pupą i głowa z górną częścią pleców są niżej a reszta wyżej. Tak samo sobie kładę jak śpię na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala79 - jeśli byłaś selfemployer, to w formie są do tego odpowiednie rubryki, takie jak kiedy się zarejestrowałaś, daty ile czasu byłaś selfemp., czy płaciłaś 2 Class National Insurance Contribution itp. Jeśli jesteś selfemp. to payslipów nie załączasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na plecy nic nie pomaga niestety, przyzwyczailam sie do bolu tak jak do zgagi, do bolu kosci lonowej ze nogi nawet do gory nie moge podniesc. dziewczyny, bo ja prawei od poczatku ciazy mam zdretwiala reke, lewa, a jestem leworeczna, no i nie mam takeigo czucia. a dodatkowo palce zaczely mi sie blokowac, nei wiem jak to wytlumaczyc, znaczy jak zegne to tak zostaje i jak wyprostowac to kostka strzela, powiedzieli ze po ciazy zejdzie zobaczymy. bo niby dali mi nakladki na rece itp ale to taki pic na wode i nic nie daje. a co do tego papierka to mi polozna nawet 2 wystawila i nie slyszalam o zadnych problemach. nie rozumiem co za krowy bo to jest ich zakichany obowiazek ten papierek wystawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvene4 też mam podobny problem z nogą czasami, u mnie to raczej będzie rwa kulszowa, boli okropnie, ale to popularne zjawisko w ciąży. Co do ręki to Ci współczuję, może masz jakiś ucisk na nerwy i stąd te odrętwniena. Zgaga też mi dała popalić, ale jak na razie trwała tylko kilka dni i już nie wraca. Nawet po lekkim jednokanapkowym śniadaniu miałam zgagę, kilka razy się popłakałam z tego powodu, bo już miałam dość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie pieluszki
dziewczyny mam pytanie - jakich pieluch używacie. Czy pieluchy firmowe np boots, tesco itd są dobre?? czy któreś są godne polecenia?? czy tylko pampersy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie pieluszki
dziewczyny mam pytanie - jakich pieluch używacie. Czy pieluchy firmowe np boots, tesco itd są dobre?? czy któreś są godne polecenia?? czy tylko pampersy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola no tak mi lekarze powiedzieli ze na nerwy naciska i przejdzie, boje sie ze zostanie mi tak :( zgaga, to w nocy sie budze, bo normalnie mi sie odbija zgaga przez sen sze az ulewa prawie, jakby mi sie wymiotowac chcialo, nic nie dziala. migdaly dzialaly ale polozna poweidizlaal ze nie powinno sie jesc za duzo, i przepisali mi ten gawiscon czy cos, mietrowe, ochydnie to wyglada jak klucha taka, ble, ale lyk i przechodzi normalnie jak zbawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdzieś wyczytałam, że Rennie jest bezpieczne w ciąży i zakupiłam w boots'ie, czasami pomagało. Może też zapytam położną o ten cudny specyfik o którym piszesz, może mi wypisze, lepiej zawsze coś mieć jak przyjdzie kryzys zgagowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie pieluszki-ja uzywam pampersów i jestem zadowolona,próbowałam haggisów ale nie zdały egzaminu-nawet jesli pieluszka nie była bardzo mokra,na skórze córci znajdował się absorbent(takie jakby kryształki)wiec z nich zrezygnowałysmypoza tym pampersy wychodza taniej-w tesco dosyc czesto w promocji mozna kupic 2 paczki(po 62 sztuki kazda) za 16Ł.znajoma uzywa pampersów tescowskich(połowę trańszych) i twierdzi ze prawie nie ma różnicy.Jak to jest w reklamie \"prawie -robi wielka róznicę\"-skóra dziecka jest bardzo delikatna,ja akurat nie mam zamiaru oszczędzać na dziecku wiec pozostane przy tych firmowych pampersach.wybór nalezy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mona!Miloże wrocilaś :) Zakupiłam herbatke o której piszesz, zobaczymy co na to moja córcia:) Co do pieluszek to pampersy są najlepsze. Huggisy wypróbowalam dawno temu - nie trzymaja wilgoci tak jak pampersy, i sa jakies takie sztywne. Od paru m-cy zakladam mojej dwulatce pieluchy marki tesco - też bardzo dobre, ale młodszej takiej nie założe napewno przez jhakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na poczatek kupilam pampersy ale jeszcze nie wiem jak sie sprawuja, bo w brzuchu malego nie przewine :) a wogole dostalam mega kataru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! woda znosa leci i kicham :( teraz tylko porodu mi brakuje, zebym sie zaflukala ja nie wiem co na porodowce i obkichala nowonarodzone dziecko. robie sobie syrop z cebuli i czosnku cytryny mioru itp zeby mi sie t o w przeziebienie nie przemienilo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj borówka-daj Oli troszke czasu z ta herbatką,bo to nie działa zaraz po spozyciu,ale mysle ze po 2,3 dniach zobaczysz efekty(moja Julka czasem nie zdązyła dopic butelki do końca i już pielucha była pełniutka.aha i nie zdziw sie jak kupka zmieni kolor na zielony i bedzie \"pachniec\" inaczej.to normalne,ja sie na poczatku wystraszyłam ale pediatra z polski powiedziała ze to po tej herbatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na poczatek kupilam pampersy ale jeszcze nie wiem jak sie sprawuja, bo w brzuchu malego nie przewine :) a wogole dostalam mega kataru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! woda znosa leci i kicham :( teraz tylko porodu mi brakuje, zebym sie zaflukala ja nie wiem co na porodowce i obkichala nowonarodzone dziecko. robie sobie syrop z cebuli i czosnku cytryny mioru itp zeby mi sie t o w przeziebienie nie przemienilo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena biedactwo jak ja Ci wspólczuję. Ty wlasnie doradzilas mi ten syropek cebulowy ktorym sie kurowalam przez 3 dniu przed porodem, teraz Ciebie to spotkalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvene4 - i jeszcze katar się do Ciebie przyczepił, jakby mało Ci było dolegliwości ciążowych! Życzę szybkiego powrotu do normalności:) Mam do Ciebie pytanie. Wczoraj pisałaś, że wybierasz się z rodzinką na wycieczkę do Stonehenge, jak Ci się podobało warto tam wogóle jechać? Pytam, bo za dwa dni wybieram się z mężem w tamtym kierunku i zastanawiam się czy warto tam zajechać po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie pieluszki
pytam o pieluszki ponieważ używam oryginalnych pampersów, ale moje maleństwo popuszcza kupkę co chwilę przy każdym pruknięciu i w praktyce zmieniam mu pieluszki w dzień max co godzinę - czasem częściej i same możecie sobie wyobrazic ile pieluszek dziennie zużywamy, więc zastanawiam się czy nie przejść na tańsze pieluszki w ciągu dnia, a na noc zostać przy pampersach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wstalam z chyba 2 godzinnego snu. i juz sie czuje troche lepiej ale byl moment ze bylam nieprzytomna z bolu. migrena :( taka typowa z wymiotami, swiatlowstretem i calkowita nietolerancja na zapachy. niestety minely blogie czasy kiedy mozna bylo zaciagnac zaslony i polozyc w cichym pokoju. moja dwuletnia diablica jakby wyczula slabosc przeciwnika i byla najwredniejszym i najbardziej halasliwym dzieckiem na swiecie. dzieki Bogu maz przyszedl mi z odsiecza i zaja sie przez 3 godziny pyskatym potworem. troche mi przeszlo ale czuje sie jakby mnie przejechal walec. plecy - mi pomaga pas. kupilam go sobie jakis czas temu na ebay\'u i rzeczywiscie dziala rewelacyjnie. zakladam go nawet kiedy stoje w kuchni i gotuje obiad. szybciej mnie zabola nogi niz plecy lub brzuch :) wiem ze mozna w ciazy stosowac akupunkture i akupresure, mozna tez poprosic polozna lub GP o skierowanie do fizykoterapeuty na masaze. ide jeszcze polezec bo kreci mi sie w glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o pieluchy to Ele wychowalam na pampersach, choc eksperymentowalam z innymi firmami. na mlodszym juz eksperymentowac nie bede, nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama***Eli - o jakim pasie piszesz, niestety nie wiem co masz na myśli. Co do migreny to współczuję, mam takie same, ostatnio złapała mnie w środku nocy i wybudziła ze snu, taki ból, że wymiotowałam, ale w nocy nie miałam czym, więć tylko śliną. Z reguły trzyma mnie 3 dni, chodzę wówczas jak trup po mieszkaniu, a w czasie ciąży, to jeszcze gorzej bo nic nie można wziąść, a paracetamol nie działa. Na mnie chyba szczególnie źle wpływa zmiana ciśnienia, a w UK pogoda sprzyjająca migrenom:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziś moje dziecko cały dzień marudzi - już nie mam siły.Dobrze,że niedługo kąpu - plusku i spanko.Jutro będzie lepiej :) Ja też używam pampersów oryginalnych (dostałam na nie trochę bonów zniżkowych) i w cenie wychodzą tak jak pampersy tescowe.My tyle nie zużywamy, bo w dzień w domu używamy tetrowych pieluszek. Używałam raz pieluszek tescowych i pampersy są milsze w dotyku i miększe, jeśli chodzi o chłonność to taka sama w obu.Ale jak Czarek podrośnie przerzucimy się na tańsze (tesco). Do jakie pieluszki - rzeczywiście fortunę wydacie na pieluchy.Może podkładaj małemu jakiś podkład do pieluchy, tetrowy lub coś podobnego (można kupić wkłady do pieluch bawełnianych).Przy małym brudzeniu wymienisz tylko wkład. Pozytywna myśl: większy bobas zużywa znacznie mniej pieluch niż noworodek.:) MamoEli - kochana ta Twoja Ela a jaką gamą imion ją dziś nazwałaś ;) Mona - witaj na forum (aktywnie) Arvenka -trzymaj się, jeszcze troszkę, to już i tak finisz :) Co do bólu pleców - to po porodzie chyba każda mama doświadcza takiego bólu.Ja przytyłam znacznie znacznie w ciąży i teraz często pod koniec dnia boli mnie w odcinku lędźwiowym (od dźwigania mojego wielkoluda i schylania się nad łóżeczkiem).Masaże, basen, odpoczynek - chyba najlepsze lekarstwo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×