Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Witam wieczorową porą. Nareszcie udało mi się uporać ze stertą prasowania która czekała na mnie od kilku dni,ale z tego co dziś czytam to nie tylko mnie się prasować nie chce... dzięki Borówka za komplementy.Ja Julce podawałam tą herbatkę tylko raz dziennie ,ale nic sie raczej Olci nie stanie jak bedziesz jej dawac 3xdziennie(moze nawet lepiej bo jej żołądek nie jest jeszcze taki duzy zeby przyjąć na raz 100ml)Jak Julka była mniejsza to tez mi piła po 30,max 50 ml na raz,a teraz zdarzy jej się że na raz wciągnie i 180ml mleka.Tę herbatkę podaje co dziennie,i jak dotąd nie mamy problemów z kupką. arvena-wcale nie wyglądasz jak kartofel,nie bądź dla siebie taka surowa.Zobaczysz że jeszcze zatęsknisz za tym brzuszkiem nie raz. aniapud-wiesz w tym spaniu dzieci juz po urodzeniu,w tym samym czasie co mamy w ciązy cos musi byc.Jak sobie tak teraz mysle to moja Julka ma dokładnie te same pory niespania teraz co ja mialam jak bylam w ciązy-przewaznie zasypiałam kolo 21-ona teraz tez,budziłam sie prawie co noc ok 2-ona tez sie teraz budzi na papu,do pracy wstawalam o 5-i ona sie tak budzi,po poludniu ok15 czasem sobie drzemałam i ona tez teraz mi tak spi .Więc cos w tym musi być-ale nic sie nie martw kazde malenstwo jest inne. mamo eli-chyba nie pojechałaś do szpitala?daj znac czy wszystko w porzadku Dziewczynki czy wasze dzieciaczki mają często czkawkę? Że po jedzeniu i jak jest im zimno to rozumiem ale moja mała dostaje czkawki natychmiast jak tylko \"powie dwa słowa\". A gu gu,a gu gu i od razu czkawke dostaje,nie wiem moze dlatego ze przepona jeszcze nie rozwinięta tak jak należy.Macie podobny problem? Ale sie rozpisałam,spadam lulu. Dobrej nocy wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi83
mona-- mój skarbek to czkawkę miał już w brzuchu.. a teraz jak się czymś podekscutuje, zobaczy,powie..no tak jak Twoja córcia.. nam powiedziano, że to normalnie normalne:) i minie jak bedzie starszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co Mona ty to masz racje z tymi przyzwyczajeniami maluchow do pory spania. Jak ja całkiem często , bedac w ciąży, nie moglam spac po nocach, to potem dla Oli dzień byl najlepszą porą do spania ale nigdy noc. Na szczęście do czasu. A teraz juz dobrej nocki.do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Mona, nie pojechalam jeszcze do szpitala, pierwszenstwo ma arvena :) .prawda natomiast jest ze skorcze B-H daja mi coraz bardziej popalic. sa silne i odbieraja dech a wieczorem to juz sa nawet dosc bolesne. byla dzis u mnie kolezanka i powiedziala ze cienko mnie widzi \"w terminie\" z takim bebzolem i skurczami. przypomnialam jej tylko ze w pierwszej ciazy (rodzila 3 miesiace po mnie) tez cienko widzialysmy sie do konca a obie przenosilysmy \" :D:D:D. nie mniej jednak dzis spisalam co mam sobie kupic do torby, a jutro pewnie ja spakuje. dobrej nocy brzuchatki i mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czkawka jest rzecza calkowicie normalna w przypadku plodu lub niemowlecia, i nie jest ani przykra ani meczaca (tak przynajmniej podaje moja "biblia"). Ela miala ja od zawsze," nr 2" tez hika az mi brzuch skacze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
hej Dziewuszki Juz moge sie zapisac do szczesliwych mamus :) Dopiero w czoraj mnie wypisali, w Guildford tak maja, ze 4 dni po cesarce i szczerze powiem, ze nie wyobrazam sobie wyjscia tak jak Lollibelly po 2 dniach. Sama cesarka spoko, ale potem juz gorzej, nie chodzi nawet o bol, bo da sie spokojnie przezyc szczegolnie, ze mysli sie juz kreca kolo dzidziusia, ale ja mialam spore problemy z karmieniem i dosstalam totalnego rozstroju emocjonalnego i ryczalam jak bobr, bo maly juz byl slabiutki i tylko spal i spal a ja nie moglam go za bardzo nakarmic, w koncu najpierw w ruch poszla strzykawka potem laktator no i w koncu cyce i sie udalo, ale nastresowalam sie okrutnie. Juz ok, karmie go normalnie, i nie myslalam, ze dziecko ma taki scisk szczeki, maly krokodylek ;) pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! Agnieszka zlituj sie nad arvena i zmien sie w tabelce :D gratuluje potomka! czekamy na zdjecia i krotki opis :) jakie to wrazenie byc swiezo upieczona mama? troche jak jazda bez trzymanki co ? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek! OOOO!czyzbym dzisiaj ja była pierwsza? Dzięki dziewczyny za odpowiedz odnosnie czkawki. Mamo eli-ciesze sie ze wszystko w porzadku. agnieszka75-serdeczne gratulacje. U nas w Coventry zapowiada sie ladna pogoda ale co z tego wyjdzie to sie jeszcze okaze. Musze sie dzis wybrac z Julka do kliniki zeby ją zważyć bo ostatnio to była wazona 4 tyg.temu. I humor mój od rana do d...,dziś dzień wypłaty,sprawdzam konto i co?marne 430 ł macierzyńskiego.I co ja mam zrobic z taką górą kasy??? Czyli na to wygląda że cały macierzyński jest otaxowany,nie tylko te 90%,a juz miałam nadzieję że jest inaczej(parę stron wczesniej pisałyscie o tym)No trudno,na szczescie to ostatnia wypłata z której muszę \"wyżyć\" w Anglii,nastepną juz zabieram do Polski. Pozdrowienia dla wszystkich,miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek! OOOO!czyzbym dzisiaj ja była pierwsza? Dzięki dziewczyny za odpowiedz odnosnie czkawki. Mamo eli-ciesze sie ze wszystko w porzadku. agnieszka75-serdeczne gratulacje. U nas w Coventry zapowiada sie ladna pogoda ale co z tego wyjdzie to sie jeszcze okaze. Musze sie dzis wybrac z Julka do kliniki zeby ją zważyć bo ostatnio to była wazona 4 tyg.temu. I humor mój od rana do d...,dziś dzień wypłaty,sprawdzam konto i co?marne 430 ł macierzyńskiego.I co ja mam zrobic z taką górą kasy??? Czyli na to wygląda że cały macierzyński jest otaxowany,nie tylko te 90%,a juz miałam nadzieję że jest inaczej(parę stron wczesniej pisałyscie o tym)No trudno,na szczescie to ostatnia wypłata z której muszę "wyżyć" w Anglii,nastepną juz zabieram do Polski. Pozdrowienia dla wszystkich,miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnei to samo, czyli nic w nocy to mi jakos sie wydawalo ze mi cos mokro sie zrobilo, ale nic, takei mialam wrazenie ze mi cos polecialo ale moze to tylko wrazenie, tylko troszke brzuch boli. ale tak mam nonstop agnieszka w koncu :) ale najwazniesze ze wszystko dobrze. no to moge byc pierwsza w tej tabelce :)?????? zgaga coraz gorsza, normalnie i tak poprosze polozna o recepte na ten specyfik bo mi sie juz konczy a niedaje rady, po wodzie nawet mam :( macierzynskiego ja dostaje rowno 117.18 tygodniowo, i to nie jest opodatkowane. nie wiem dlaczego ty dostajesz opodatkowane??? dowiedz sie i tyle. a moj maly tez ma czkawke czesto w brzuchu, i tak skacze delikatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry!!!Dzisiaj normaknie chyba z 2 godziny spalam,nic mnie nie bolalo a kurcze krecilam sie...!Dzisiaj pranko mam zalegle jeszcze ,cos mam lenia wczoraj mialam zrobic,ale jakos nie wyszlo.Byla u mnie kolezanka,tez w ciazy tydzien dluzej niz ja:)i jak mi nagadala czego nie moge jesc...kurcze o rybach w puszce i wedzonych surowym miesie i serach plesniowych wiedzialam,ale pasztet?Ja uwielbiam pasztet:(znalazlam na google,i pisze tam,ze pasztetu nie mozna,a paste lososiowa mozna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W Cov będzie ładnie, już jest.Trochę chłodnawo, ale słoneczko ŚWIECI :) Agnieszka75-gratulacje.Dużo zdrówka. 🌻 Życzę wszystkim miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia ja np podlaski jem, nie objadam sie ale od czasu do czasu jem pasztet na kanapce. a i rybe wedzona tez jadlam kilka razy. tylko wiem ze serow plesniowych nie mozna, no i surowego miesa i pewne kilka rzeczy sie znajdzie, ale generalnie to mozna wszystko tylko nie w ogormnych ilosciach, jak masz ochote to sobie zjedz i tyle. jakby sie patrzylo co mozna a co nie mozna to wyszloby ze wszystko szkodzi!!! ja znam kogos co cala ciaze gotowane chuchalal dmuchala na diete itp a i tak przytyla ze nie wiem a dziecko uczulenia jakies itp. ja uwazam ze juz w brzuchu nechce iodparnia i przyzwyczaja, moja mam tez tak mowi. :) i zadne z mojej 3 rodzenstwa jakis chodob nie mailo i nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje plesniowych nie lubie serow surowego miesa tez nie jadam,a to chyba najbardziej szkodzi:)ja zolty ser tez jem,jadlam z pierwszym i zdrugim,pasztet tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:)) Agnieszka75 wielkie gratulacje i pozdrowienia dla Ciebie i maleństwa:):):) Ale mnie teraz dziewczyny wystraszyłyście z tym pasztetem. Ja uwielbiam teraz jeść. Zawsze u mnie musi jakiś być w lodówce. A co do pleśniaków to też mi się zdarzy od czasu do czasu zjeść (raz w miesiącu). Niedługo się dowiem, że przez całą ciążę jadłam rzeczy których nie powinnam bo wszystko jest szkodliwe. Tylko się położyć i przespać całą ciążę i tylko na kroplówkach bo to wyjdzie najzdrowsze. Zawsze uważałam tak jak Twoja mama Arvena4, że już w brzuchu dziecko powinno się przyzwyczajać i uodparniać. Jak się urodzi za 10 tygodni to zobaczymy jak się przyzwyczaił do tych pasztecików i serków. Pozdrowienia dla wszystkich i miłego dnia życzę:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny odradzalabym Wam jedzenie pasztetow, z tego wzgledu, ze zawieraja surowe mięso. A surowe mięso jak to surowe, moze zawierać, ale niekoniecznie przecież,bakterie ktore dla plodu mioga byc zabójcze. podobnie też jest z przetworami mlecznymi ktore nie byly pasteryzowane.I nie chodzi o to czy dzidzia sie przyzwyczai czy nie tak jak np. jest z orzechami ziemnymi, ktore mogą wywolać alergie u niej, ale tez niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie trzeba tez objadac sie by dziecku zaszkodzilo, wystarczy odrobina zakażonego jedzonka i moze byc tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka teraz to nas nie strasz :) bo juz sie stalo :) tak jak mi polozna powiedziala z orzechami, nie denrwuj sie bo juz sie stalo i koniec. ale mi si ewydaje ze to pojedyncze przypadki. ze np moze jakas dziewczyna zjadla niedosmazone mieso surowe troszke i nic sie nie stalo a inna to samo i sie cos stalo, raczej to indywidualna sprawa, i tez produkty jakie kupujemy, ze np mieso drugiej jakosci czy cos. ja wciazy uwazam co kupuje, staram sie swieze, zdrowe i nie patrze na cene. chociaz cena tez nie zawsze jest odpowiednikiem jakosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co sie stalo to sie nieodstanei kurde 15ta do poloznej troche sie denerwuje co mnie tam spotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka-GRATULACJE! super ze juz jestescie razem bo juz sie zaczynalam o Ciebie martwic! pamietacie jak mowilam ze moj synus taki anioleczek ze ciagle tylko spi? no to sie okazalo dlaczego-w szpitalu kazali mi jesc ibuprofen przeciwbolowo no i jadlam jeszcze kilka dni po wyjsciu do domu i okazalo sie ze po nim baby jest sleepy :{ teraz dopiero pokazuje pazurki haha, ciagle go szantazuje ze jak sie nie uspokoi to mama zje ibuprom ale sie nie daje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko zależy na jakie mięso, czy coś innego, trafisz. Jak jest zdrowe to na surowo mozesz jesc kilogramami :) Oj Arvena no niewiele już przed Toba ale przecież i tak coś jeśc bedziesz. Ja uważalam z takimi rzeczami. Ale jaką ja mialam chęć czasami na salami albo chorizo... nie wyobrażacie sobie. Więc je sobie podsmażalam, ale to już byla profanacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche poczytalam od rana o tym co mozna a co nie i pisze,ze niektore produkty moga uszkadzac plod!Zapewne najgorzej w duzych ilosciach ,takze lepiej koniec z pasztetem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
Szczęśliwe brzuchatki arvena4-Gosia....08.08.2008...40...Basingstoke..chlopak. .Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.......? natusia22.........18.08.2008....39.....Londyn.....córcia ....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1.............18.09.2008......32....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj mama Eli...........02.10.2008.....33.....WGC........???.........? ?? monika820227....15.10.2008.....28.....Londyn..........?. ...............? aniapud............29.10.2008.....26.....Enfield......sy nek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....28.....St Albans..........?..............? Asanna.............11.11.2008.....21......Wood Green.......corcia......? mala79.............14.11.2008.....26......Londyn....corc ia.............? Patinka26.........30.11.2008.....20......Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25.........06.12.2008r....17....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Mi83................17.02.2009.....13......Leicester.... .......?............? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3150....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w koncu pierwsza, to juz moge rodzic :) hehe z tym jedzeniem to roznie, na dwoj babka wrozyla :0 tak samo ze niby lyk alkoholu w ciazy mozna, a ja mowie ze nie, ze sie nie pije wogole i koniec, albo z kofeina, ja wogole kofeiny w ciazy nie. roznie to jest. tpo tez zalezy jaki pasztet, bo jak sama sobie upieczesz to mozesz sobie jesc ile chcesdz :) bo wiesz co wsadzilas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak tak dalej pojdzie to widze ze to mnie zamomnet powyprzedzaja dziewczyny a ja zotane do 19tego zapakowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dziewczyny mam problem --- moja mala nie chce jesc! ma juz miesiac i powyzej 90 mil nie je, dokladnie wyglada to tak ze jeden dzien je normalnie a 2 prawie wogole tzn. np tylko 30 mil co 3 godz. procz nocek bo w nocy je normalnie i nie wiem co moze byc przyczyna. podaje od 4 dni infecol mimo ze nie ma kolek i dajej bez zmian. wysypalo ja na buzi i glowie--przemywam rumiankiem ale narazie nic nie schodzi. martwie sie bo nie wiem od czego tak sie dzieje. prosze pomuzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny! pasztetu nie wolno jesc bo jest robiony z watrobki a ta jak wiadomo zawiera mega ilosc wit A, ktora jest absolutnie zabroniona w ciazy!!! sery plesniowe mozna ale te z pasteryzowanego mleka (waitrose posiada takowe). surowe mieso, jaja na miekko i sadzone moga zawierac bakterie listerii co moze prowadzic do powaznych powiklan. sama cierpie bo uwielbiam sushi, plesniaki i pasztety, ale nie wolno to nie wolo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×