Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Hej kobitki! Wiecie co?ja mam jakiś dziwny śluz!jednego dnia jest biały, gęsty, jak mleko,, drugiego żółty, a kolejnego znowu biały :( i tak co 2 dni się zmienia! To chyba nie jest normalne? A tak poza tym to wszystko ok :) Ściskam i miłych Walentynek życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
gawit- ja tez mam taki sluz. To jest normalne- teraz hormony szaleja. Wiem, ze to dyskomfort ale nic nie da sie zrobic. Ja o tym mowilam swojej GP - powiedziala, ze jest w porzadku jak ma taki kolor i konsystencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
No nareszcie mam jutro wizyte u polaznej. Dziewczyny co trzeba zabrac na to spotkanie ja dobrz tu przeczytalam to pojemniczek z mocZaem,jakis pakiet ksiazeczek w koloze niebieskim i czerwony.Posiadam takie bo dostalam na 1 wizycie u gp dostalam rowniesz jakas duza karte z nazwa szpitala i z roznymi rubrykami pregnancy notes tak tu pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki mam do was prozbe jak dlugo trzeba czekac po porodzie na brytyjski akt urodzenia dziecka i jak dlugo trzeba czekac na paszport mam wielka prozbe abyscie szybko odpisaly aha jak po angielsku nazywa sie akt urodzenia prosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
MAGDALENKA22- brytyjski akt urodz, to certificate birth, mozesz go otrzymac juz po paru dniach od porodu- 2-3. Za jego wypis placi sie pare funtow ale nie wiele. A na paszport to musisz umowic sie w polskiej ambasadzie i tam ci dadza termin spotkania. Na wczesniejszych stronach ktoras z dziewczyn pisala ze czeka sie jakis miesiac od spotkania. Ale najlepiej zadzwon do ambasady i tam sie wszystkiego dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Czesc mamuski!Ja juz po wizycie jestem bardzo zadowolona juz wiem jak wszystko bedzie wygladac.Wiec 21.02 mam pierwszy scan i badanie krwi mam wyszczegolnione jakie beda wykonane.Dostalam juz karyte na wyznaczenie kolejnego scanu -anomaly scan i kart zlecajaca w 16 badanie z krwi na zespol dauna.Wizyte u poloznej mam co 5tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! a ja sie rozchorowalam :( moglybyscie mi cos polecic na bol gardla?ja nie mowie normalnie tylko szeptem :( mam w domu strepsils ale boje sie wziasc I narazie pije tylko herbate z cytrynka, ale wiem, ze to na dlugo nie wystarczy! I wogole co tu lykac na przeziebienie? maja tu ruinoskorbin albo jego odpowiednik? wiem, ze to bezpieczny lek dla kobitek w ciazy! z gory dzieki za wszelkie informacje! PS. kalcia gratuluje pierwszej wizyty :) dobrze, zw masz to za soba! zazdroszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Gawit- mozesz spokojnie wziasc ten strepsils ostatnio ogladalam program dla mam na tvn styl wlasnie byl poswiecony przeziebieniu podczas ciazy mozemy stosowac leki przeciw bolowe i przeciw zapalne ale tylko na bazie paracetamolu ( absolutne nie uzywac ASPIRYNY) ,syropy tylko homeopatyczne np ; stodal, krople typu sol fizjologiczna i wyciag z wody morskiej podaje sie rowniesz niemowletom ma to zadanie przeczyszczenie drog oddechowych I udroznienie ich odrobine (zadnych kropil typu Otrivine posiadajacy skladnik XYLOMETAZOLINE).Herbatka z malin jes calkiem dla nas bespieczna i nie powoduje zadnych skurczow tak jak wiekszosc z nas uwazala ja tez:) Plukanka z soli tez jes dobra na gardlo- ochyda ale pomaga,ziola przeciw zapalne typu szalwia. No i podstawa leczenia sie kobiety w ciazy mleko z duza iloscia czosku do tego miodzik mozna dac tez lyzeczke maselka. to tyle co zapamietalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc Mamuski Gawit, ja bym radzila lyknac spora dawke witaminy C- tak mi poradzil ginekolog w Polsce i ja z wlasnego diswiadczenia wiem, ze to pomaga. Paracetamol i Rutinoscorbin tez mozna, ale najlepiej witaminki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kobitki! Pije ta herbatke z duza iloscia cytrynki, przespalam sie I juz jest ciut lepiej! Chociaz nos mi sie odetknal :) I gardlo mniej boli takze moze obejdzie sie bez lekow! a jak nie to zrobie tak jak mowicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikanka
Gawit 27 jak juz wczesniej dziewczyny pisaly sol na gardlo a na przeziebienie mleczko miodzik czosnek i maselko.Tak sie tez leczylam gdy bylam chora przechodzilam to 3 krotnie.No i witaminki rutinoskorbin lub cos podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikanka
Dziewczyny jestem juz prawie w 7 miesiacu ciazy.Czy wasze doswiadczenia z tutejsza sluzba zdrowia sa podobne do moich tzn FATALNE!Jeszcze ostatnio myslalam ze bede musiala placic za badania i porod.Czy to ja tylko mam takie szczescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,byłam dzis u lekarza,to znaczy u siostry i powiedziała nam ze będzie nam załatwiac jakies specjalistyczne badania w szpitalu w ciagu tygodnia ma zadzwonic do nas i powiedziec co i jak,nie zrozumielismy jej o jakie dokłądnie badania chodzi ale skoro dla nas obojga to wydaje nam się ze chyba beda to jakies genetyczne badania czy nasze geny ze sobą nie kolidują czy cos takiego,miała moze ktoraś je robione? a moze orientujecie sie jakie to moga byc inne badania co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziwwczynki bylam dzisiaj na skanie moja dzidzia jest juz taka duza wszystko z nia wpozadku ale mam jeszcz prozbe na akt urodzenia czeka sie pare dni ale gdzie jechac , gdzie dzwonic prosze jesli wiecie lub macie jakas strone internetowa to prosze podajcie mi z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a wlasnie gdzie dostaje sie swoja polozna przydzielaja ja w GP czy mam sie w szpitalu pytac o polozna do londynu przyjechalam dopiero w 4 miesiacu dzisiaj mialam skan i ona mi cos mowila o poloznej ale jej dobrze nie zrozumialam aha czy bedzie ktoras rodzic w szpitalu na archway i jak sie zalatwia szpital do rodzenia czy to polozna wybiera jak juz bede miala prosze szybka odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Dziewczyny, nie wiecie na ile kasy moge liczyc biorac Statutory Maternity Pay z mojej pracy? I czy nalezy mi sie szesc miesiecy maternity, jesli juz trzy miesiace jestem na chorobowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikanka
Droga Magdalenko 22 nie wiem jak tam u ciebie ale u mnie to lekarz gp wysyla list do szpitala a nastepnie szpital do ciebie z data pierwszego zgloszenia na wizyte.O swoja polozna musisz zapytac swojego lekarza gp.Upominaj sie o wszystko jak najwczesniej i jak najczesciej poniewaz idzie im to strasznie mozolnie i jak im o sobie nie przypomnisz to nie potraktuja cie na serio,to moja taka mala rada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikanka
SZpital mozesz sobie wybrac lub zmienic kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki! Postanowiłam przeczytać topik od początku i własnie jestem na 21 stronie :) Faktycznie można się dowiedzieć wielu intersujących rzeczy :) Kurde nie wiedziałam tylko, że wyrobienie dziecku paszportu to taka trudna sprawa :( Trzba go zgłosić w Polsce w urzędzie gminy właściwym dla miejscą zamieszkania jedego z rodziców! hmmm no to u nas będzie problem, bo my, aby uniknąć tego durnego podwójnego opodatkowania nie jesteśmy zameldowani w Polsce :( W Polsce jako adrs zameldowania możemy sobie podawać, np. dworzec centralny Warszawa karton 30 :P ( nie ubliżając nikomu) i co w związku z tym? Może zaglądają tu czasami kobitki, które już urodziły, wyrabiały paszporty dla maluszków i wiedzą co zrobić w sytuacji takiej jak nasza? No i co do angielskiej słuzby zdrowia to też są zdania podzielone :) No cóż ja tam sobie tłumacze, że póki się nic nie dzieje to nie ma sensu latać co chwila do lekarza, a w razie problemów to się mną i dzidzią zajmą :) Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam topik o Matkach Polkach w Wielkiej Brytani :) Może one będa znały odp. na moje pytanie!Wiem, że to jeszcze dużo czasu, ale gdyby sie okazało, że musze się spowrotem zameldowac w Polsce to niedługo tam będę i załatwię ta formalność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Gawit- ja tez nie mam meldunku w Polsce ale wydaje mi sie , ze dziecko bedzie bez problemu zameldowane tam gdzie kiedys mieszkalam np przez moich rodzicow. Gdyby wystapily problemy to mozna przez ambasade ale co i jak to sie w to jeszcze nie wglebialam. Ja mam jeszcze troche czasu bo dzidzia bedzie na koniec sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Gawit, zeby wrocic z dzieckiem do Polski musisz najpierw umowic sie na spotkanie w Polskim Konsulacie (okres oczekiwania na wolny termin moze wyniesc nawet do pol roku!).Najlepiej umowic sie przez internet, ale chyba mozna tez telefonicznie. Wcale nie trzeba wzesniej meldowac dzieciaka w Polsce. Masz dwie mozliwosci : wyrabiasz mu paszport w Anglii, ktorego waznosc mija po roku (mozesz go wyrobic tylko raz), w tym czasie musisz wrocic z dzieckiem do Kraju i zalatwic wszelkie formalnosci zwiazane z urodzeniem np.zameldowanie czy paszport. Od momentu spotkania i zlozenia papierow w Konsulacie uplywa okolo miesiac. Mozesz tez, i to jest drugi sposob, wyrobic paszport zjazdowy, ktory upowaznia Cie tylko i wylacznie do powrotu do Polski w ciagu pieciu dni od dnia jego wydania (ten dokument dostaniesz odrazu). W obu przypadkach musisz stawic sie w Konsulacie osobiscie wraz z ojcem dziecka i chyba , ale nie mam pewnosci z samym zainteresowanym, czyli z dzidza. A w ogole do wyrobienia paszportu w Polsce chyba nie jest potrzebny adres zameldowania, bo przeciez bezdomni tez powinni miec dowod osobisty, w koncu sa obywatelami RP. Zreszta od przyszlego roku podatkowego zostanie zniesione podwojne opodatkowanie, wiec mozecie sie smialo zameldowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam sie tylko przywitać 🖐️ ,podniesc nas do góry, bo coś spadłyśmy :) i życzyc dobrej nocy :P Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie bylam w konsulacie w piatek, wzielam tylko wnioski ale nadal malo wiem jakie dokumenty beda potrzebne. Widzialam, ze wszystko pisze na stronach konsulatu. Mysle, ze zdazymy od kwietnia do lipca wyrobic paszport, bo planujemy w polsce zrobic chrzciny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×