Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Mada744
OKRUCH- ja mam juz ten status rezydenta. Potrzebny jest druk EEA1 z Home Office. Przede wszystkim musisz miec przepracowane minimum pelne 12 miesiecy- ciaglej pracy. Musisz im wyslac razem z drukiem EEA1: ,karte pracy ze zdjeciem i bez zdjecia i takie samo potwierdzenie od pracodawcy- jak cie zglaszal do pracy, wydruki z konta bankowego- 12 mies, druki z zakladu pracy o zarobkach- 12 mies, paszport lub dowod osob, ksero umowy o prace- za ostatnie 12mis, list od pracodawcy potwierdzajace to zatrudnienie, ksero umowy gdzie mieszkasz i 2 zdjecia. Wszystko znajdziesz w tym druku- co masz im wyslac. Jesli sa inni czlonkowie rodziny to tez: ich paszporty , metryki urodzenia i malzenstwa. Mysmy na to czekali jakies miesiace. Pamietaj , ze ten list od pracodawcy jest bardzo wazny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Okruch- ten druk najszybciej znajdziesz na google i tam szukaj aplication form EEA1 bo na stronach Home Office jest trudno znalesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Anastazja33- te badania na beta hcg to chyba robia w centrum planowania rodziny a nie w normalnej przychodni. W tym centrum wiem, ze tez robia test ciazowy za free jak sie okres spoznia wiecej jak 7 dni. Zycze ci aby ten tescik byl pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ciezarowki Wracajac do rezydentury to wszystko co podala anastazja33 jest prawda oprocz oplaty. Nie placi sie za wyslanie formularza i wydanie tych dokumentow nic. Tak jak Mada skladalam i dostalismy w ciagu moze miesiaca. Ja ostatnio bardzo zle sypiam. Nawet jak troche spie w nocy to nie czuje sie rano wypoczeta tylkow wymeczona. Kazdy obrot to nielada wyczyn. Uff, jeszcze ponad 2 miesiace. Powoli zbieram ciuszki dla malenstwa a wczoraj zamowilam lozeczko z materacem i przewijakiem z Polski. Teraz trzeba sie wozkiem zajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc i dzieki za tak wyczerpujace informacje na temat rezydentury (szcegolnie ujela mnie profesjonalizmem Anastazja).Chyba musze to wypelmic, chociaz mam nadzieje, ze ilosc zarobkow nie wplynie na decyzje Urzedu emigracyjnego, bo przeciez jestem na chorobowym i z pracy dostaje tylko marne £300! Co do banku, to tez dzieki za wskzowki, ale ja juz w ten sposob probuje od miesiecy i nic.A ja bardzo, ale bardzo potrzebyje karte kredytowa (nie chce jej uzywac, tylko po prostu nie moge dostac nic na kredyt). Jesli chodzi o testy ciazowe, to ja zostawilam w swojej przychodni probke moczu i na wyniki czekalam jakis tydzien. Ale to wszystko dzialo sie ok.trzy tygodnie po tym, jak spoznil mi sie okres, czyli dla Ciebie moze jeszce byc za wczesnie. Anastazja, ja sama wiem, jak to bardzo chce sie wiedziec...ale moz moglabys sie wstrzymc jeszcze kilka dni. Wtedy, jak zrobisz jakis dobry test, albo dwa i wyjda pozytywne, to masz pewnosc, a tak bedziesz sie tylko zadreczac i zastanawiac. W kazdym razie moje pierwsze dwa byly po tygodniu, ale nastepny dopiero gdzies po 10-11 dniach. Ostateczny po dwoch tygodniach-wtedy krechy byly konkretne. Pozdrawiam Szanta, a Ty sie nie przejmuj, ze wysylasz takie, a nie inne wiadomosci. Mysle, ze wszystkie jestesmy u po to, zeby wspomoc rada albo dobrym slowem, ale napewno zeby wysluchac, jesli ktoras cos meczy. Trzymaj sie dziewczyno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
No witam brzuchatki. Widze , ze od wczoraj na stronce to mamy juz weekend hahahhahahah. Nikt nie pisze. Rozmawialam dzisiaj ze znajoma angielka i sie bardzo dziwila, ze np jak urodze dziecko to nie bedzie obywatelem UK. Wczesniej , ponac jak tu sie dziecko urodzilo to mialo od razu obywatelstwo UK. Zreszta nadal twierdzi, ze dziecko , ktore sie tu urodzi i jest zarejestrwane to bedzie obywalelem UK. Ale ma sie dowiedziec w odpowiednim urzedzie jak to wyglada. Jak bede cos wiecej wiedziala na ten temat to napisze. Papapapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to na dobranoc - spijcie dobrze Brzuchatki!!! Mada, to prawo sie zmienilo w latach chyba 80tych - teraz dziecko urodzone na terenie UK jest rejestrowane tutaj ale otrzymuje obywatelstwo matki (nawet nie ojca :p) no to kolorowych snow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Witajcie. Mamo E- ja sie z toba zgadzam, ale nie moglam przekonac mojej znajomej , ze sa zmiany jesli chodzi o nabywanie obywatelstwa. Ale niej jej bedzie przynajmniej jej wytlumacza, ze juz jest inaczej. Goraco pozdrawiam wszystkie brzuchatki i te 1+ 1. Dzisiaj jest piekny dzien wiec trzeba korzystac ze sloneczka. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Czy ktoras z was robila tu usg 3-d 4-d bo ja mialam wizyte w polsce i okazalo sie ze to bedzie 14 ty i 5 dzie ciazy wiec nie wykonaja mi tego badania chyba ze w wczesniej przyjade albo puzniej. no a raczej tego nie zrobie bo bilety wykupione na 12.03 mama nie poinformowala lekarza ktory to dokladnie tydzien wiec polece sobie tak dla checyjestem wsciekla bo mialam miec badania genetyczne plodu. wiec chyba tu pojde ale nawet nie wiem gdzie jest jakis gabinet ktory moze wykonac te badania moze wy wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc dziewczyny! Kalcia, tutaj robia bezplatnie badania plodu, tylko musisz przy pierwszym USG wyrazic na nie zgode. Jesli to przegapilas, to mysle, ze mozesz zapytac Twojej poloznej. Ja zostalam poinformowana, ze po pierwsze wyniki badan sa bardzo niepewne, a po drugie, ze czasami w wyniku komplikacji przy pobieraniu plynow plodowych moze dojsc do poronienia. Pewnie rzadko sie to zdarza, ale w mojej i meza rodzinie nie bylo nigdy przypadkow wad genetycznych, wiec ja nie ryzykowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
U mnie w Katowicach jest klinika leczenia bezplodnosci i genetycznego wykrywania wad rozwojowych plodu.jedno z bezpieczniejszych badan genetycznych to badanie usg 4-d czyli nie inawazyjne nie wiem jaka jest roznica miedzy usg 3-d 4-d a usg genetycznym ale cenowa test ten kosztuje 160 zl +80 zl za usg . no ale udalo mi sie to dzis zalatwic w innej klince pani nie robila mi zadnych problemow na tle wieku plodu tylko poinformowala mnie ze te pare dni moze tylko ograniczyc widocznosc i lekarz moze nie udzielic mi tak szczegolowych informcji ja by mog wczesniej . wiec jestem juz spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Ja w poprzednich ciazach nie mialam zadnych problemow dzieciaki urodzily sie zdrowiutkie. Stresuje mnie tylko ze jeszcze nie mialam spotkania z polozna okazalo sie ze list ktory dostalam to data wizyty u poloznej a nie scan i to troche mnie dziwi ze w 12 tyg bede miec z nia dopiero pierwsze spotkanie 15 .02 .07. a gdzie reszta zanim wyznacza date reszty to chyba minie kolejny trymestr.chciala bymte pierwsze usg zaliczyc zeby wiedziec co i jak a potem jesli bedzie tylko wszystko ok to nie musze nikogo z lekarzy ogladac do koncaNie nie...... jeszcze niech powiedza mi co bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Powiem Ci, Kalcia, ze troche to dziwne, co piszesz, bo pierwszy scan robi sie w 12 tyg. Spotkanie z polozna zwykle jest wczesniej, wiec moze ktos cos przegapil (angole nigdy i nigdzie sie nie spiesza, ja juz sie do tego rytmu przyzwyczailam). Ale jak mozesz i chcesz isc gdzies indziej, bez szkody dla Ciebie i dziecka, to czemu nie? Przynajmniej bedziesz wiedziec, ze wszystko jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Nie umiem przypomniec sobie calago tego powiedzonka a... Mosi to na Rusi a w Polsce jak kto chce tu tez stosuja te powiedzenie zartuje, ale moze sugeruja sie poprzednimi ciazami.Ponad miesiac temu umawialam sie na wizyte.Nie wiem ale jak to sie nie zmieni potem to bede mosiala szukac cos prywatnie. Bo loty do polski to nie dlamnie bilety + oplacenie kogos do dzieci+ wizyty tam to droga zabawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Tak mi sie ta ciaza ciagni gozej niz pierwsza moze jestem taka niecierpliwa bo chce znac plec dziecka a poprzednio to nie zalezalo mi ktora plec narodze, no a jak teraz to nie bedzie corcia to juz jej nie bede miec bo na czwarte to chyba bym sie nie zdecydowala. Ta pogoda do tego taka smetna nic sie nie dzieje z domu nosa sie niechce wystawic!!!!!!!!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
Witam, serdecznie zapraszam na stronkę www.bobasy.pl/suieda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Alesz tu gluch cisza ubylo nas troche ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
czesc dziewczyny dlugo mnie nie bylo pamietacie mnie jeszcze? ja jestem 1+1 maly zasnal starsze w szkole a ja urzeduje w domku pranie wstawione,posprzatane i kolejna herbatka z koperku,ale maly ma kolki i ratuje sie czym popadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatki 😘 !!! podnosze Was troszke bo cicho jak myszki siedzicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki,sorki,ze sie nie odzywalam jakis czas ale bylam mocno zajeta.Jeszcze jestem dwa w jednym i mam nadzieje,ze teraz juz bede mogla swobodnie z Wami pisac.Pozdrawiam Was wszystkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu 🌻 ostatni miesiac!!!! Sciskaj nozki sciskaj :D !!!! z ta kawa jeszcze jakos nie wyszlo ale zobacze jak sie wyrobie na ten weekend - moze Sztefcia tez sie zalapie? Sztefciu ❤️, jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka trzymaj sie.Mamo E mam nadzieje,ze nam wszystkim tak jak planowalysmy wypali ta kawusia.Sztefka w niedziele spacerowalismy niedaleko Twojego domku,nad stawikiem.Piekne miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc mamuski! Sztefka, a jaki wozek i lozeczko kupilas? Bo ja tez mam upatrzone z Polski i ciekawi mnie jaka firme wybralas.Czy przy wyborze kierowalas sie doswiadczeniem, podpowiedziami blizkich, a moze kobieca intuicja? PS. A wiecie, ze ja juz jestem w 24 tygodniu!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane,wezcie mi dziewczyny cos doradzcie bo nie wiem co mam robić okresu nadal nie mam testy wychodza mi negatywnie oprócz tego jednego pierwszego ze słąba druga kreską:( teraz to ja juz nawet powatpiewam czy tam ta kreska rzeczywiscie była,gdzie mam isc żeby bete zrobić? to juz 10 dzień jak okres się spóznia,mam isc znowu do mojej przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara25
Hej. A ja mieszkam w Manchesterze i 17 stycznia urodzilam slicznego synka Danielka. Porod byl dlugi i ciezki, ale dzieki fachowej pomocy ze strony personelu szpitalnego wszystko sie dobrze skonczylo. Nie wiem czy w Polsce moglabym liczyc na taka opieke i to w panstwowym szpitalu... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Ja bym sie jeszcze wstrzymala z pojsciem do przychodni, ale mozesz juz sobie zabukowac wizyte u midwife. Jak sie nic nie zmieni i nie dostaniesz okresu, to przy pierwszym spotkaniu midwife skieruje cie na testy. A jak do tego czasu dostaniesz okres, no to wiesz... Chyba ze jestes na cos chora... np anemia? Moja rada:jeszcze sie wstrzymac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Radek IV ? wiem, Sztefka o czym mowa, mi tez przypadl do gustu. Co do wozka, to zobacze jutro, bo zaraz mezulek z pracy wraca i ide go usciskac. Do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Witam wszystkie mamuski. Anastazja33- moze powinnas kupic lepszy test? Ja 2 razy kupilam najtanszy test w Asda i wyniki byly negatywne- a okresu nie mialm pare dni. Dopiero jak kupilam drozszy to wynik wyszedl pozytywny. Wydaje mi sie, ze w tych tanszych testach jest mniej czynnika stwierdzajacego ciaze. Zreszta nawet dziewczyny na forum pisaly, ze nie kazdy test wychodzil pozytywnie, a byly objawy ciazy. Sprobuj jeszcze raz. Zobaczysz bedzie dobrze. A co do wyprawki dla dzidzi. To lozeczko juz czeka w Polsce-mam po 1 dziecku a wozek kupie pewnie w UK. Bo ten co kupilam dla Oli bylam z niego nie zadowolona- chodzi juz o etap kiedy sluzyl za spacerowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Anastazjo- ja by ci radzila wydac troche wiecej kasy i kupic jeden porzadny test i jesli on nie podziala to isc do lekarza i powiedziec co sie dzieje i moze sami wreszcie cie wysla na te badania na hormon hcg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia tak zrobie jutro ide kupic tylko jaki? jak bedzie drogi to znaczy że dobry jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×