Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

hejka byłam w przychodni i jestem umówiona na 15 lutego zobaczymy co mi babka powie nie wyjde z gabinetu dopuki mnie na jakies badania nie skieruje:)z tego co wiem dziewczyny z Polski jak poroniły jedna ciąże to przy nastepnej odrazu lekarz przepisuje im jakieś tabsy na podtrzymanie ja pewnie na cos takiego nie mam co liczyc tutaj,ale chociaz badania jesli wyjda dobre( a napewno tak bedzie:) )to mnie w jakims stopniu uspokoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
czesc agnieszko26!! no to rzeczywiscie masz maly sajgonik z 3 dzieciaczkow!! moj synys Jeremi chowa sie "odpukac"dobrze-rosnie i jak narazie rozwija sie dobrze!!!!karmie piersia i w ciagu 10 dni przybral 500 gram!!teraz nie wiem ile wazy bo nie wazylam go!!ja z kolei walcze z kolkami-masakra!!czasami te wredne napady nie daja mu sie wyspac bo bol go budzi-mam nadzieje ze mu to szybko minie bo jak on tak cierpi to plakac mi sie chce i serce mnie boli ze takie malenstwo musi tak cierpiec!!!! wiesz jesli chodzi o pepek to u mojegojuz odpadl po 5 dniach ale czasami krwawi ze srodka bo jak zmieniam pampersa to na zewnatrz jest zaschnieta krew(nie duzo ale jest)!!czy uwazasz ze powinnam isc do lekarza z pepkim??czy to infekcja??czy moze pampers zachacza i podraznia??moze powinnam lzej go zapinac??smaruje mu pepek spirytusem ale to chyba nic nia daje!! nie wiem co robic-wizyte u lekarza(pierwsza po porodzie) mam dopiero na 1.03! pozdrawiam mamusie-te przyszle jak i obecne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ulus Tak ci zazdroszce, ze mozesz karmic piersia...hm... bo to jeszcze jedyna rzecz, ktora najbardziej laczy dzieciatko z mama no i nikt tego za ciebie nie zrobi, no szkoda ale musze to jakos przezyc. Co do pepka to Emilce tez szybko odpadl bo rowniez po5 dniach, tylko ze zaczelo strasznie smierdziec z tego pepuszka i byl zaczerwieniony po brzegach wiec szybciutko poszlam do lekarza gdzie okazalo sie ze to infekcja. Wydaje mi sie, ze jesli u twojego synka pepuszek nie ma brzydkiego zapachu i nie ma zaczerwienienia to wszystko jest ok, ale nadal przemywaj spirytusem do czasu az kompletnie sie zagoi, a jak masz watpliwosci to najlepiej skontaktuj sie z polozna albo health visitor. Co do kolek - kup herbatke z kopru wloskiego i mu podawaj powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki! Nas też zasypało :) Całe 10 cm sniegu :) A oni pozamykali niektóre szkoły, zakłady pracy i lotnisko :) anstazja33 ja też jestem w jakimś 3tc :) także możemy miec poród w podobnych terminach :) I też jestem po poronieniu, chociaż niektórzy tego tak nie nazywają!Miałam puste jajo płodowe, więc tak do końca to nie wiem czy to można nazwać poronieniem! Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
Czesc Dziewczyny. Nareszcie znalazlam chwilke, zeby usiasc i cos do was napisac a tym samym przypomniec o sobie. Dawno nic nie pisalam, bo niestety przez dwa tygodnie nie mialam w domu internetu, a poza tym moja cora Hania nie pozwalal mi na chwile relaksu przy komputerze :) :) :) Agnieszko, Ulus i Madzik, jak pamietacie urodzilam 4 dni po terminie, przez cesarke. Pojechalam w niedziele wieczorem do szpitala z regularnymi skurczami co 10 minut. Tam okazalo sie, ze rozwarcia mam tylko 2 cm, wiec kazali czekac. Po 36 godz. byly tylko 4 cm i zadecydowali o cesarce. Urodzilam corke: 56 cm i 3.96 kg wagi. Po trzech tygodniach Hania wazy juz 4.82 kg. Karmie tylko piersia, a cora ladnie przybiera na wadze. Pepek odpadl jej dopiero po dwoch i pol tygodnia i ladnie sie goi. Jedyne, co mnie martwi to to, ze zaczela miewac kolki i nie wiem co na to poradzic, ale przeczytalam wlasnie o herbatce z kopru wloskiego, wiec moze sprobuje. Teraz jeszcze zostalo ja nauczyc ze noc jest od spania. Pozdrowienia dla obecnych i przyszlych mamus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Wesola.Ewo Ja mojego synusia nauczylam dosc szybko iskutecznie!!! w dzien jest ze mna i gra telewizor wszyscy glosno i normalnie rozmawiamy i nie pozwalam mu za dlugo spac w dzien spi tak ok 1godz. czasmi do 2godz. a po kapieli jak go karmie na noc to zapalan w pokoju lampke jestesmy sami wszystko jest wylaczone i mowie do Niego ciszej i spokojnie!! u mnie poskutkowalo!!!sprobuj ale nie gwarantuje skutecznosci!!teraz Maly przesypia w nocy nawet 5 do 6 godz.-Super nie?? A jesli chodzi o kolki to wiem cos o tym-oprocz kopru wloskiego przed kazdym karmieniem poloz malenstwo na brzuszku na chwile-w lozeczku lub jak sie boisz to poloz na swoim brzuchu glowa przy twoich ustach(moj synus wtedy pzrestaje plakac i robi kupe lub popiarduje i sie uspaolaja) pozdrawiam i zycze powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
a po karmieniu chwile odczekaj i zrob tak samo!!moze pomoze(po karmieniu mojemu Jeremiemu sie odbija i wtedy moze spokojnie zasnac choc na chwile!! pozdrawiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
DZIEWCZYNY-co do preparatow na kolke przy lekkich objawach polecila bym wam herbatke Plantex to taklie lekkie ziolka.JA przy drugim dziecku mialam te przeboje poniewasz maly mial alergie na bialko ja sporo sporzywalam jak go karmilam piersia i super preparaty ktore 100% moge polecic to INFACOL lub GRIPE WOTER. mozna rownoczesnie podawac z czopkami homeopatycznymi czyli bezpieczne dla babla. Zwie sie VIBURCOL N. dzialaja uspakajoco na dziecko a przy kolce rowniez rozkurczowo super sprawa naprawde przy zabkowaniu ja nie wiem co to nie przespane noce to+ srodek przeciw bolwy dla dzieci. A i duzo, na brzuszku na poczatku po troche dzieci kladlam a jak juz sami obracali glowki to cala noc przesypial w tej pozycji. Oczywiscie mialam na poczatku obawy gdyz tyle pisza o smierci lozeczkowej ale zwiazek z tym nie jest do konca udowodniony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus ja bym Ci radzila isc do lekarza z tym pepkiem. My mamy ten sam problem. Najpierw dostalismy proszek z antybiotykiem zeby to troche wysuszyc ale pepek zrobil sie caly czerwony dookola (byc moze ze pieluszka podraznia) i teraz przepisali nam krem. Widze ze troche lepiej po tym kremie i chyba lagodzi bol bo Malutki nie protestuje kiedy go nakladam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus---teraz dopiero czytam co tu u Was slychac. Jestem czasami na matkach polkach w UK. Nie za czesto ale jak tylko synek mi pozwala. Ladnie Ci synus rosnie :-), ucaluj Malenkiego 🌻.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki! Rzadko sie odzywam,bo chyba wlasnie wije gniazdko ale staram sie was poczytac wieczorami przed snem.Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Apowiem ci ze przespala bym sie ale gdzoies do 17 musze siedziec 5 dzieci naraz.I jakos od wczoraj mnie dziwnie brzuch pobolewa ani to pdbrzusze ani togorna partia. takie jakies pojedyncze uklucia nie pamietam zbytnio jak skorcze braxton sie odczuwa i od kiedy sie je ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalciu ja mialam skurcze od ok 27-28 tc. Ale lekkie i stad wyszlo rozwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki Gawit to super ze jestesmy w podobnych terminach ciązowych:) bedziemy mogły wymieniac się doświadczeniami,ja ta ciąze tak przezywam jak zadną inną pewnie dlatego że miałam takie przeboje poprzednio i wiem ze niepotrzebnie sie denerwuję ale nie moge przestac myslec o tym by tym razem było wszystko dobrze Ty tez tak masz Gawit? czy to tylko ja taka nienormalna jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilnujesz dzieci,ze masz piecioro naraz? Sorki,ze zapytam ale w ktorym jestes tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Nie dwoje moich i trojka sie opiekuje,juz wiem co to bylo kobiece problemy z toaleta ja pare dni sie nie korzysta to potem dziwic sie ze brzuch pobolewa. ale co do tych skurczow to jak dobrze pisze nazwe braxton to wystepuja przez calo ciaze przygotowuja macice do pracy przed porodem. Teraz bede mamusia trzeciego ale na piatke to bym sie chyba juz nie zdecydowala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Jestem w 11 tc termin mam na 6 wrzesnia odlegly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
no ja mysle ze na 3 ale jesli bym miala trzeciego chlopaka to moze bym sie zdecydowala na 4 ale noie wiem czy moj moz by to przezyl. Zartowal powiedzial ze jak to bedzie cora to sknczymy na jakims dzworcu bo mamcia cala kase przeposci na cioszki dla corci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Jak sie wogule czujesz anastazjo? Ja mam 15 pierwsza wizyte u poloznej nareszcie bo juz mi sie to ciagnie i mam nadzieje ze jak najszybciej zrobia mi usg i wreszcie je zobacze -niemoge sie juz doczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia ja tez mam wizyte na 15:) a czuje się bardzo dobrze oby tak dalej,ciekawe kiedy na usg kierowac bedą,tez juz doczekać sie nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jednej strony to jest nawet dobre ze tak po lekarzach latac nie trzeba bo ja na lekarzy to alergię mam,ale mogli by dla swietego spokoju tych ciezarnych badania wczesniej wykonać co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
A no mogli by zlitowac sie nad nami.Ja tez zbytnio nie kocham tych wizyt a szczegolnie tutaj bo nie zawsze umiem sie z nimi dogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to tez nie umiem sie dogadac dlatego z męzem zawsze chodzę on lepiej to umie załatwić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Ja mam problem z dogadaniem sie z lekarzami gp umnie w przychodni bo pochodza z Indji i Angielski z ich akcentem to tragedia.Moja alergolok jest angielka i niemam z nia wiekrzeg problemu ale z tamtymi to tragedia oni to czasami sami maja problem ze swoim angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc dziwczyny. Ostatnio mam ciezkie dni. Chce mi sie spac, non stop.Do tego wlasnie sie dowiedzialam, ze przytylam ponad 8kg, a jestem dopiero w szostym tyg. Pol zycia sie odchudzam, cwicze, no i ostatnie kilka lat nie mialam problemow z nadwga. Teraz czuje sie winna, ze jak mam ochote na jedzenie, to jem. Glupie to, bo wiem, ze w ciazy trzeba przytyc, a ja bym wszystko zrobila dla swojego dzieciatka, ale i tak mam dola. Bez sensu. Mam nadzieje, ze to po porodzie zrzuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Sztefka, to nie takie proste. Ja juz sie mecze wchodzac po schodach, a co bedzie za miesiac, dwa? Boze, jak ja Ci zazdroszce...nie dosc, ze wiesz, ze dziecko sie dobrze rozwija, to jeszce jestes w formie! Mam nadzieje, ze przy porodzie nie okaze sie, ze moje dziecko wazy 7 kg (podobno ostatnio jakas babka w Polsce miala takie olbrzymie dziecko). No i tak siedze caly dzien w domu i mysle...beznadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Okruszku nie przejmuj sie! Ja tez mam niestety tendencje do tycia tez musze sie normalnie pilnowac z wago moze obecnie nie bo od 2 lat utrzymuje ta sama wage przed ciaza mialam 10 rozmiar moze mi sie to ustabilizowalo wlasnie po dzieciach. w pierwszej 83kg pod koniec ciazy,w drugiej 75kg, teraz jak narazie pod koniec 3 miesiaca niewiem ile ale nosze 12. Obydwoje karmilam piersia i waga w takim tepie spadala ze zakazdym razem mialam nizsza wage niz przed ciaza. Ale co do tej ciazy to wszystko jest umnie inaczej i nie mam takiego apetytu.Wiecnie martw sie tym zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruchu,nie przejmuj sie tak bardzo,ja do tej pory przytylam bardzo duzo,bo 20kg i lekarz ostatnio tez kazal mi sie tym tak nie przejmowac.Szczerze powiedziawszy nie mialam wilczego apetytu,jadlam normalnie i o stalych porach.Wiec nie martw sie,nie jestes sama ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×