Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość kalcia64
dzieki Aga pisalam o tym na innym forum o ruchach plodu i jakas laska namnie naskoczyla ze jak moge nie wiedziec kiedy sa pierwsze ruchy jak to moja 3 ciaza. ale ja tak wzglednie to pamietam na poczatku potem to juz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
no dziewczynki jestem zawiedziona nie mialam czego dzisiaj poczytac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
codziennie sprawdzam forum a tu dzisiaj niespodzianka!pusciutko:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
s_daga- no widzisz, przy poniedzialku wszyscy zalatani. Ja proboje wziasc sie za pakowanie ale to mi cos kiepsko idzie, a przeciez jutro lece na pare dni do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc Mamuski! Wczoraj nie pisalam, ale widze, ze nie tylko ja mialam zalatany dzien. Co u Was? Brzuchy rosna? U mnie wzrastanie widac kazdego tygodnia.Musze wreszcie zainwestowac w aparat cyfrowy, bo za kilka miesiecy bedzie na co popatrzec (mam nadzieje, ze tylko na zdjeciu) :) Acha, bylam u midwife-dziecko rozwija sie prawidlowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja wczoraj strasznie się czułam. Nie wymiotowałam, ale jakoś tak mi bylo dziwnie. Taki stan, jaki jest przed tym momentem, gdy robi sie niedobrze. Obrzydlistwo. Dzis póki co, czuję się normalnie, mam nadzieję, że mnie nie chwyci nic strasznego, bo do pracy muszę iść :-0 BTW - napiszcie dziewczynym gdzie pracujecie, kim jesteście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Co do zdjec to naprawde warto robic ich sobie jak najwiecej. Ja mam extra serwis, bo moj maz jest fotografem, ale nie pracuje w zawodzie. Oprocz tego, e robi mi zdjecia caly czas i wszedzie to co tydzien w sobote rano robi mi zdjecie brzucha z profilu. Jak popatrze na to pierwsze to wierzyc mi sie nie chce, ze to bylam ja. Jaka chudzina. A dzisiaj juz widac tylko brzuch a potem mnie. Czekam na wiosne i piekna pogode. Do uwicia gniazda zostaly tylko wielkie porzadki i przemeblowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Skorpionko, ja w ogole nie wymiotowalam, nie mialam zadnych zachcianek i humorow. Ale na poczatku czulam takie cieplo w brzuchu i tez bylo mi niedobrze. Zastanow sie, czy na Twoje samopoczucie nie wplywaja jakies produkty pokarmowe (ja sie zle czulam po soku jablkowym, ale jak to odkrylam, to juz prawie mi przeszlo). Flowerska, to ile Wam jeszce zostalo do konca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam termin na 11 kwietnia. Ale jak tak czytam o mdlosciach i rosnacych ladnie brzuszkach to wydaje sie, ze przechodzilam przez to wczoraj. A marzec wydawal sie odlegly jak przyszle dziesieciolecie. Pamietam, ze mdlilo mnie po jogurcie i nie znosilam gotowac. Zapach gotujacego miesa mnie po prostu odrzucal. Ale nie wymiotowalam ani raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
ja mam termin na koniec maja i przenigdy nie przypuszczalabym, ze czas mija tak szybko. Przeciez siedze w domu i nie robie nic porywajacego. Na dodatek cale dnie spedzam na mysleniu o dziecku, a jednak- zostalo mi tylko 11 tygodni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :] okruch ja tez mam termin na maj dokladnie na 12 i to prawda ze czas leci strasznie szybko ... wszyscy mnie straszyli ze tak sie bedzie ciagnal ten ostatni miesiac a tu sie mi wydaje ze nie nadazam :] ale to odbrze im szybciej zoobacze moje malenstwo tym lepiej :] pozdrawiam wszystkie mamusie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Sorry, ze ja tak leniwie odpisuje, ale mam ulotke do zaprojektowania i gonia mnie terminy.Meble i ciuszki mam juz kupione. Jeszcze tylko takie rzeczy jak odciagacz do mleka, wanienka itp. Ale to sobie zostawiam na sam koniec. o i oczywiscie nie mam spakowanej torby, bo to moim zdaniem troche za wczesnie.Ale za kilka tygodni tez sie tym zajme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam ebay, jesli chodzi o drozsze rzeczy. Kupilam nowy laktator z avent za 12 f + przesylka, a w sklepie kosztuje 28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze co prawda nie robię żadnych zakupów, bo jeszcze ło-ho-ho do mojego porodu, ale zamierzam wiekszosc rzeczy kupic na ebayu. Zresztą pół domu mam z Ebaya (nowe rzeczy same)> Kupuje tam, bo jest czasem polowe taniej niz w sklepie, nie musze z domu wychodzic, do domu mi przywożą wszystko i niczym nie musze sie martwic. A i wybór jest wszystkiego duży. Ubranka i wszystkie inne rzeczy bede tam kupowac. Póki co - nie przejechalam sie na aukcjach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Skorpionko ja już nie pracuję!Moja praca była na nocna zmianę i czasami wymagała wysiłku fizycznego, a na to w moim stanie nie mogę sobie pozowlić!dzidziuś jest najwazniejszy!Na szczęście mamy taka sytuacje, że mogę sobie pozwolic na lenistwo :) Mieszkam w Luton!To jakieś 30 mil na pólnoc od Londynu!A właściwie to chyba pólnocny wschód :) Co do zakupów to ja duzo rzeczy zamierzam w maju pokupić w POlsce!(jeżeli oczywiście z maluszkiem wszystko będzie ok), np. wózek!Absolutnie żaden mi sie tu nie spodobał :( a w maju bedę w Polsce autem to sporo rzeczy sie przywiezie!No i będzie taniej!Kupuje na allegro!Tuatj zamierzam korzyustac z ebay\'a, bo z tego co popatrzyłam jest dużo taniej! Eh dziewczyny jak ja zazdroszczę tym, które maja termin tuż, tuż :) Październik wydaje mi sie byc taki odległy!Jutro zaczynam dopiero i aż 9 tydzien :)Mam nadzieje, że po 12 tc pójdą sobie precz te wszystkie mdłości, bóle i drażniace zapachy ;) Buziaczki i dobranoc 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Witam brzuchatki. Ja juz jestem w polsce. LOt byl naprawde ok i ladowanie tez- a w samolocie to ok 10 dzieciaczkow bylo, jak male przedszkole hahah i wszystkie takie grzeczniutkie. Jutro ide porobic badania krwi i moczu a w czwartek mam juz wizyte u ginekologa. Ja teraz, wracajac, wezme pare rzeczy dla mojej dzidzi. Mam juz po pierwszym dziecku wiec te bardziej uniwersalne na pewno sie przydadza. A jak to bedzie dziewczynka to super to bedzie miala sporo ubranek po starszej siostrzyczce- a sa naprawde ladne. gawit- nawet sie nie obejrzysz a to juz bedzie pazdziernik i nawet nie bedziesz wiedziala kiedy ten czas minal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc dziewczyny! Wczoraj zalozylam sie z mezem o to, ile przytylam. 12kg (nie moglam tego przemilczec) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To dopiero siodmy miesiac. Spuchlam na twarzy i kolezanka powiedziala, zebym zwrocila uwage ile sikam w stosunku do tego ile pije, bo moze mi sie zatrzymywac w organizmie woda. I rzeczywiscie-pije znacznie wiecej, niz wydalam. Czy mam isc z tym do lekarza? Moze ktoraz z Was miala podobna sytuacje w poprzedniej ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 26
Okruszku tez mam termin na maj 18 ,prawie tyle samo nam zostalo oczekiwania na nasze pociechy.Siedze w domu i wcale mi sie czas nie dluzy tak jak mowisz.Niestety nie mam pojecia jak to jest z tym piciem i sikaniem nigdy nie zastanawialam sie nad tym.Z jednej strony lecialabym do poloznej od razu a zdrugiej to jak sobie pomysle o tutejszej sluzbie zdrowia to mi sie odechciewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 26
to mialo znaczyc ze masz racje z tym czasem jakos to dziwnie napisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Sara, ja bylam u poloznej w poniedzialek, ale wtedy jeszcze sie nic nie dzialo. Moze mi to przejdzie-pewnie panikuje. A Ty jak, wszystko juz kupilas czy czekasz na ostatnia chwile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... ja tez mam termin prawie w tym samym czasie co wy 12 maj... juz sie doczekac nie moge.... jestem ogromna jak betoniarka i wszyscy pytaja czy to bede blizniaki :| :] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
no, to mnie Aneczka pocieszylas-ja tez jestem duuuza, ale ja mam termin na koniec maja, to zdaze jeszcze byc ogromna (na pewno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 26
Okruszku miejmy nadzieje ze to nic powaznego i przejdzie szybciutko!Ja dopiero zaczelam odczuwac uroki bycia ciezarnej tzn.co 2 metry musze odpoczywac ,a przy jakiejkolwiek pracy zasapie sie jak staruszka hihi.Wyszlam dzisiaj do przyjaciolki ale nie dotarlam niestety nogi i plecy nie daly rady isc dalej! Nie robilam jeszcze zakupow wstrzymam sie jeszcze troszke,zbieram pieniadze a ze sie nie przelewa to musze jeszcze w domciu dorabiac. jestem fryzjerka wiec dorabiam sobie w domu. A ty jakie zakupy robilas juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 26
Pozdrawiam Aneczke! Ach te ciezarne to sie maja nie?Ja to sie czuje juz jak HIPOPOTAMKA do tego ciezarna hihi.Moj kregoslup juz siada nie wiem co bedzie dalej.Mam maszynke do masaowania plecow na pradziki,calkiem niezla jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziuulka 22
Witam was przyszle mamusie.Dokladnie 3 tygodnie temu zrobilam sobie test i wyszedl pozytywnie.Nie moglam w to uwierzyc wiec zaraz z samego rana zrobilam drugi i wyszlo to samo.To byl szok.Nie wiedzialam czy sie cieszyc czy plakac.Telefon do chlopaka i po 15 minutach juz byl przy mnie z malutkim bukiecikiem. Od 9 miesiecy jestesmy w Anglii dokladnie w Bristolu i kompletnie nie wiem co mam teraz robic.Wiem ze to nie odpowiedzialne z mojej strony bo juz dawno powinnam byc u lekarza ale ja nie wiem gdzie takiego szukac.Z tego co tu wyczytalam to wazne jest aby trafic na kogos dobrego ale jak tozrobic kiedy ani ja ani moj chlopak jak dotad nie mielismy stycznosci z tutejsza sluzba zdrowia.Wiem ze w mojej przychodni nie przyjmuje lekarz ginekolg.Prosze pomozcie!Chcialabym tez wiedziec jak wyglada taka pierwsza wizyta.Nie wiem czy moj angielski jest na tyle dobry by sie dogadac z lekarzem.Bede wdzieczna buziaczki papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edziulka 🖐️ hm tutaj w czasie ciąży, jeżeli wszystko będzie dobrze, to nie zobaczysz ginekologa!Ciążę będzie Ci prowadzic położna, ale najpierw zarejestruj się do lekarza rodzinnego!Tutaj nazywa sie on GP. Idx do niego jak najszybciej, bo to on skieruje Cię do połoznej!Na pierwszej wizycie spyta o date ostatniej @, wyliczy Ci termin porodu i każe czekać aż skontaktuje się z Tobą położna!Na połozną czeka się od 4 do 6 tygodni!także wazne jest, żebys do GP poszła jak najsybciej!I to połozna będzie robiła Ci badania, da skierowanie na usg, da taką kartke na bezpatne leki i leczenie stomatologiczne! Tak to przynajmniej wygląda u mnie! Dziewczynki u mnie nic nowego!Czuję się strasznie :(, ale mam nadzieję, że to minie z końcem pierwszego trymestru!A dziś zaczęłam 9 tc :) Brzuszek mi rosnie, już nie mogę zapiąć żadnych spodni!Chyba czas kupić jakieś ciążowe :) Dobrej nocy! 😘 ❤️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski Edziulka, jakbyc tak nas poczytala troche wstecz, to sie okaze, ze kazda tak zaczynala. Ja tez nigdy wczesniej nie bylam u lekarza i dopiero po tescie zaczelam sie wszystkim interesowac. Wiec posluchaj przedmowczyni i duuuzo cierpliwosci. Aha, i wszytkie ekstremalnie negatywne i pozytywne opinie o opiece nad ciezarnymi przyjmuj na spokojnie. Nie porownuj opieki nad ciezarna tutaj i w polsce bo to do niczego nie prowadzi. Jest jak wszedzie, tylko trzeba sie dostosowac do tutejszego systemu. Ja zaczne lada dzien 9 miesiac i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i najlepsze zyczenia dla wszystkich kobitek 🌻 gdyby jakis pan o was zapomnial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×