Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość okruch12
Dziewczyny! Dzien Kobiet!!!!!!!!!!! Moj maz na pewno zapomni, ale jak zapomni, to ja mu juz przypomne-raz na zawsze. Witaj Edziulka.Jesli jeszcze nie zaczelas brac kwasu foliowego, to lepiej zrob to juz dzisiaj! Dziewczyny, zaczynam czuc sie, jak w ciazy. Wczesniej czulam sie jakbym byla na przymusowych, niezbyt ekscytujacych wakacjach w domu. Teraz jestem gruba, nogi, twarz i rece mam podpuchniete, a wczoraj cos mi sie stalo z oczami (pieka i lzawia).Mam nadzieje, ze to ostatnie niedluo mi przejdzie, bo kupilam Pragnecare z zabletkami Omega, ktore maja pomoc oczom (poczekamy-moze zobaczymy). Acha, Sara, ja tez mam zadyszke, ale jeszce nie taka duza (da sie przezyc). To chyba normalne, bo serce musi teraz pompowac wiecej krwi do wiekszej masy, wiec sie nie przejmuj. Na koniec do Sary i Aneczki: robicie jakies cwiczenia oddechowe, albo np.joge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny.... Wszystkiego naj naj naj z okazji DNIA KOBIET! :] okruszku masz jakies konkretne te cwiczenia na oddech??? Bo czesto mi sie zdaza ze brakuje mi tchu i naprawde robi sie nie ciekawie... Co prawda ide jutro do midwife wiec tez ja zapytam ale ona czasem taka nie rozgarnieta jest :p A i jeszcze czy ktoras z was nie wie jak sobie zalatwic jakis darmowe albo tansze badane wzroku bo pomalu zaczynam slepnac od tego komputera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit - czy numer gg z Twojej stopki, jest aktualny? Wpisalam w wyszukiwarkę i wskazalo jakiegos Krzyska, 23 lata, z Łodzi :D Jeśli mimo to, to Twój - potwierdź ;) Czy tutaj na tym topiku jest jakaś tabelka? Nie pamiętam, żebym widziala a tym bardziej, żebym sie do niej wpisywała. Jesli jest, poszukam, tylko powiedzcie na której mniejwięcej stronie :) Czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów. Jest piękna pogoda, a jutro już piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry, chodzilo o Pawła :D Ale i tak nadal nie mam pewnosci, że to Twoje gg, wiec napisz, jak wejdziesz na topik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
nie mam zadnych cwiczen na zadyszka :) . Chodzilo mi raczej o cwiczenia przygotowujace do pododu. A na oczy narazie kupilamkropelki-moze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 26
Okruszku moje cwiczenia ograniczaja sie do spacerow,no i mamy teraz piekna pogode to chodze sobie do parku ,mam bardzo blisko.Dzisiaj czuje sie troszke lepiej wiec pewnie gdzies sobie pospaceruje.W mojej madrej ksiazce pt.BEDZIEMY RODZICAMI jest napisane ze powinnysmy teraz sie szczegolnie przykladac do cwiczenia KEGLA.no a oprucz tego inne cwiczenia;joga,gimnastyka,plywanie.Sprzyjaja one zlagodzeniu bolow kostnych i miesniowych.Ale ja to sobie pospaceruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
a mnie sie nie chce samej spacerowac. Jakos tak smutno. Szkoda ze nie mieszkamy w tym samym miescie, to bysmy sobie pochodzily. A propos cwiczenia Kegla, to ja cwiczylam, ale mialam takie dziwne skurcze i ktoras z dziewczyn na forum napisala, ze jak jest cos nie tak, to nie trzeba sie zmuszac (najwazniejsz, zeby cwiczyc pare miesiecy po porodzie). Joge tez robilam, ale jestem tak cholernie leniwa, ze przestalam. Poki co, nie bola mnie plecy ani nie mam innych przykrych dolegliwosci miesniowo-stawowych, wiec sie nie stresuje (pewnie, jak zaczne cos odczuwac to odrazu sie wezme za joge).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziuulka
dzieki dziewczynki za te slowa.Ale mam jeszcze jedno pytanko co do kwasu foliowego.Czy to jest refundowane czy nie ,czy trzeba miec recepte i jak sie on nazywa po angielsku.Wiem ze jest on niezbedny.A w jakich dawkach trzeba go brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wszytkiego naj z okazji Dnia Kobiet 🌻 Skorpionko to mój nr :), a właściwie mojego męża, ale tylko ja z niego korzystam :)I wogóle zaraz w wyszukiwarce pokasuje te jego dane, bo sporo osób mylą :) laboszku to jesteśmy mniej więcej na tym samym etapie ciąży :) Mi wczoraj zaczął się 9 tydzień :) Cały czas czekam na spotkanie z połozną, ale 19 marca lecę do Polski i 21 będę miała usg :) już się nie mogę doczekać :) I kurde też mi brzuszek strasznie rośnie!W żadne spodnie się nie dopinam :( narazie chodze tylko w dresowych :) A GP termin wyliczył mi na 9.10. edziuulka niestety tutaj Ci nie pomogę :( Nie wiem jak nazywa się kwas foliowy w anglii ani w jakich dawkach trzeba go brać :( Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dawka jest standardowa
taka sama w polsce jak tutaj, nie pamietam dokladnie, ale ten co jest do kupienia wszedzie (boots, superdrug, kazda apteka) to jest wlasnie ten - jedna tabletka dziennie. i kwas foliowy kupuje sie bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klacia64
ALE TU CISZA WIADOMO WOLNE DNI IDA TO TOPIK PUSTOSZEJE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folic Acid mozna dostac w kazdej drogerii, jak np. Boots, na półce z witaminami i suplementami dla kobiet w ciaży czy matek karmiących. Tam jest zawsze napisane, że 1 tabletka dziennie. Nie trzeba zadnej recepty, normlanie na półce leży. Ja za swój dalam jakies grosze, chyba ok. 2-3 funty jakoś. Tylko dziewczyny - z tego co wiem, to kwas foliowy nalezy brac jeszcze przed ciażą, albo zaraz jak sie tylko dowiemy że zaszłysmy, bo jego wlasciwości są istotne ok. 3-5 tygodnia ciąży. Wtedy bowiem ksztaltuje się cewa nerwowa, a kwas foliowy wlansie na to jest. Potem, jak juz jest wytworzona, to juz branie nic nie da. Wiadomo - nie zaszkodzi, kwas foliowy ogolnie jest zdrowy, nie tylko przy zachodzeniu w ciążę, ale i dla kazdej kobiety; jednak by przyniosl skutki takie do jakich zostal stworzony, trzeba go miec w organizmie od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
a o co chodzi z jakas tabelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo na innych topikach są tabelki styatystyczne :) Wszystko podane na talerzu, kto kiedy rodzi, gdzie mieszka, ile ma lat i takie tam :P Zastanawialam sie czy na tym topiku, (istnieje już dlugo) też jest taka tabelka, więc pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy taka na kwietniowkach. Jak chcecie to zapoczynam i kto chche niech sie dopisze, najlepiej wg daty porodu NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... .........PŁEĆ........... IMIONA flowerska......11/04.......35......Londyn- Enfield......niespodzianaka...? Jak chcecie to w tabelce moze byc ile sie przytylo i co sobie tylko zyczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
no fajnie, ale ja nie wiem, jak sie dopisac (skopiowalam tabelke, ale mi sie nie miesci w jednej linijce w polu pisania. Ktos cos podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja sie dopisuję. Najlepiej żeby dopisywać się w kolejności kalendarzowej (o temrinie porodu mówię). Ja dopisuję się pod spodem, a dziewczyny przed moją datę, niec hsie wpisują wsrodek i tak dalej... mam nadzieje, że wiadomo o co chodzi. :) NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIONA flowerska....11/04.....35.....Londyn- Enfield....niespodzianka...? Skorpionka81...24/10....8.....Southampton.....niespodzianka... Iza/Robert Mam pytanie jeszcze: czy tydzien ciąży wpisujemy ten w którym jestesmy, znaczy ten, co leci, czy tygodnie zakonczone? flowerska -Ty nie chcesz, czy nei mozesz znać płci dziecka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skopiuj calą tabelke - z kategoriami i wpisami naszymi i dopisz sie w zaleznosci na kiedy masz termin przed/miedzy/za nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIONA flowerska....11/04.....35.....Londyn- Enfield....niespodzianka...? Okruch12.....01.06....28.....Boldon/Tyne and Wear....on albo ona.... Wojtus/Hania Skorpionka81...24/10....8.....Southampton.....niespodzia nka... Iza/Robert Ciekawe, jak mi to wyszlo (jesli tak, jak moj drozdzowiec, to nie chce wiedziec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
O wiele lepiej niz moj drozdzowiec... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja próbuje czy tak nie bedzie przejrzysciej: NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę flowerska....11/04.....35.....Londyn- Enfield........?...............? Okruch12....01/06.....28...Boldon/Tyne and Wear.?....Wojtuś/Hania Skorpionka81..24/10....8.....Southampton...........?.......Iza/Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już uzupelniam :) NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę sztefka......13/03......36.........Londyn..........chłopak....Aleksander flowerska....11/04.....35.....Londyn- Enfield........?...............? Okruch12....01/06.....28...Boldon/Tyne and Wear.?....Wojtuś/Hania Skorpionka81..24/10....8.....Southampton...........?.... ...Iza/Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALCIA64
a to trzeba prrzepisac kazda z was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALCIA64
A JAK TO MAM ZROBIC :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na prowokazje nie odpowiadam. Kazdy wie jak sie kopiuje. Głupi żart 😠 Pisz sobie teraz w eter jesli chcesz, bo ja skonczylam rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×